محاسبه ظرفیت کولرگازی

محاسبه ظرفیت کولرگازی

فهرست مطالب

واحد اندازه گیری  ظرفیت کولرگازی

btu واحد بین المللی اندازه گیری توان دستگاه برای ایجاد سرمایش یا گرمایش است و مخفف عبارت british thermal unit است. در واقع btu مقدار حرارتی است که دمای یک پوند آب را یک درجه افزایش می دهد و برای مشخص شدن میزان قدرت دستگاه برای خنک کردن کولرها به کار می رود.

قطعا انتخاب کولرگازی چیزی بیش از انتخاب نوع، مدل و برند آن است، البته که این موارد به جای خود بسیار مهم هستند، اما یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای خرید کولرگازی باید در نظر بگیرید، مطابقت ظرفیت کولرگازی و متراژ محیط است. اگر در این مورد دقت لازم را انجام ندهید موجب خرابی دستگاه تهویه مطبوع شما می شود، در صورتی کولرگازی شما دچار نقص شد می توانید به نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان و نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان مراجعه نمایید.

محاسبه ظرفیت کولرگازی

محاسبات تهویه مطبوع بر روی ظرفیت کولر گازی اتاق خود را چگونه انجام می دهید؟ این محاسبه مهم است زیرا اگر اشتباه انجام شود، در نهایت یک تجهیزات بزرگ یا کم اندازه نصب خواهید کرد. یک تهویه مطبوع بزرگ خوب نیست زیرا کمپرسور به طور منظم کار می کند و متوقف می شود و نمی تواند اتاق را به طور یکنواخت خنک کند. همچنین باعث ناراحتی ساکنین می شود زیرا رطوبت اتاق به درستی انجام نمی شود. علاوه بر این، با خاموش و روشن شدن کمپرسور اغلب، قبض برق بالا خواهد بود. هر بار که نوع روشن/خاموش کمپرسور شروع به کار می کند، مصرف برق آن 6 برابر بیشتر از زمانی است که به طور پیوسته کار می کند. روشن و خاموش کردن کمپرسور به طول عمر کمتری از کمپرسور منجر می شود و علاوه بر این که باید برای قیمت واحد و هزینه نصب بیشتر هزینه شود. یک واحد کوچک نمی تواند اتاق را به درستی خنک کند و حتی اگر هوا گرم باشد.

تعیین سایز کولر گازی

برای محاسبه اندازه کافی است طول را در عرض اتاق یا منطقه ای که قرار است خنک شود ضرب کنید. سپس به عنوان یک عدد عملی، کل آن را در 25 BTU ضرب کنید. این امکان خنک سازی کافی را فراهم می کند، خواه یک روز بارانی، مرطوب باشد یا یک روز گرم، آفتابی و مرطوب. فرض کنید اتاق 12 فوت عرض در 15 فوت طول دارد. یعنی 12×15=180 فوت مربع. 180 فوت مربع برابر 25 BTU در هر فوت مربع را انتخاب کنید و حداقل کولر گازی BTU را که باید بخرید دریافت می کنید. یعنی 180×25=4500 BTU ظرفیت خنک کننده مورد نیاز است.

ممکن است از خود بپرسید: آیا یک کولر گازی کوچک بهتر کار می کند یا یک کولر بزرگتر بهتر است؟ در اینجا فکری در مورد این سؤالات وجود دارد. واحدهای کوچکتربه طور مستمر اجرا می شوند، فقط برای اینکه سعی کنند خود را حفظ کنند. این کار صورتحساب برق شما را افزایش می دهد و بعید است که واحد بتواند به طور موثر خنک کند.

محاسبات تهویه مطبوع

محاسبه ظرفیت خنک کننده مورد نیاز برای اتاق شما یک فرآیند پیچیده است زیرا عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. با این حال، یک قانون ساده وجود دارد که می توانید از آن برای تخمین ظرفیت خنک کننده مورد نیاز اتاق خود استفاده کنید. از این نتیجه برای مقایسه با محاسبه انجام شده توسط پیمانکاران تهویه مطبوع برای اهداف بررسی خود استفاده کنید.

روش اول: حجم اتاق خود را بر حسب فوت مکعب بیابید. این کار با اندازه گیری طول، عرض و ارتفاع اتاق بر حسب فوت و ضرب هر سه بعد در یکدیگر انجام می شود.

حجم = عرض X طول X ارتفاع (فوت مکعب)

روش دوم: C1 و C2 را با هم اضافه کنید و یک ظرفیت خنک کننده بسیار ساده مورد نیاز برای اتاق دریافت خواهید کرد.

برآورد ظرفیت خنک کننده مورد نیاز = C1 + C2 (BTU/hr)

محاسبات تهویه مطبوع«سایر عوامل»

عوامل دیگری که پیمانکار شما برای تعیین اندازه ظرفیت خنک کننده در نظر می گیرد شامل جهت اتاق شما است. اگر اتاق رو به شرق یا غرب باشد، ظرفیت اضافی مورد نیاز است زیرا در مقایسه با اتاقی که رو به شمال یا جنوب است، در معرض آفتاب صبح و عصر قرار می گیرد. اگر نور اتاق گرمای زیادی ساطع می کند، ظرفیت اضافی مورد نیاز است. اگر از وسایل الکتریکی که گرما تولید می کنند استفاده می شود، باید ظرفیت اضافی در نظر گرفته شود.

نوع متریال اتاق و پنجره ها نیز مورد توجه قرار می گیرد.

اهمیت انتخاب اندازه صحیح کولر گازی

اگر می خواهید قبض برق خود را به حداقل برسانید، انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای اندازه اتاق معین ضروری است. یک دستگاه تهویه مطبوع کوچک برای خنک کردن یک اتاق بزرگ کار سختی خواهد داشت، یا ممکن است اصلاً نتواند آن را خنک کند. از طرف دیگر، انتخاب یک تهویه مطبوع بزرگ می تواند اتاق را خیلی سریع خنک کند اما به هیچ وجه رطوبت اتاق را از بین نمی برد. این نمونه خاص اتاق را سرد و در عین حال آب گیر می کند که اصلاً راحت نیست. بنابراین، بسیار مهم است که قبل از خرید تصمیم بگیرید که به چه اندازه کولر گازی نیاز دارید. این ماشین حساب اندازه اتاق تهویه مطبوع به تعیین توان خروجی توصیه شده برای عملکرد عالی واحد تهویه مطبوع شما کمک می کند. البته این بستگی به مساحت اتاق، میانگین تعداد افرادی که به طور منظم در اتاق هستند و قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارد. اگر هنوز فضای سرپوشیده اتاق خود را نمی‌دانید، می‌توانید با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری که در اطراف خود دارید و اندازه‌گیری طول و عرض اتاق خود، آن را پیدا کنید. این مقادیر را در ماشین حساب اندازه اتاق تهویه مطبوع  وارد کنید تا فوراً مساحت اتاق خود را بدست آورید.

تعیین سایز کولر گازی

برای محاسبه اندازه کافی است طول را در عرض اتاق یا منطقه ای که قرار است خنک شود ضرب کنید. سپس به عنوان یک عدد عملی، کل آن را در 25 ضرب کنید. این امکان خنک سازی کافی را فراهم می کند، خواه یک روز بارانی، مرطوب باشد یا یک روز گرم، آفتابی و مرطوب. فرض کنید اتاق 12 فوت عرض در 15 فوت طول دارد. یعنی 12×15=180 فوت مربع. 180 فوت مربع برابر 25 BTU در هر فوت مربع را انتخاب کنید و حداقل کولر گازی را که باید بخرید دریافت می کنید. یعنی 180×25=4500 BTU ظرفیت خنک کننده مورد نیاز است.

نمایندگی تعمیر و نصب کولرگازی در اصفهان

عوامل موثر بر سایز کولر گازی

در حالی که بررسی اندازه توصیه شده برای یک واحد تهویه مطبوع می تواند مفید باشد، عواملی وجود دارند که می توانند بر فرمول تأثیر بگذارند.

ارتفاع سقف

به طور معمول، نکته های توصیه شده بر روی ارتفاع سقف استاندارد 9 فوت محاسبه می شوند. اگر سقف های بلندتری داشته باشید، انرژی بیشتری برای خنک کردن فضا لازم است.

آب و هوا

از آنجایی که آب و هوای گرم تر نیاز به AC در طول سال دارد، باید به دنبال واحدی با نسبت بهره وری انرژی فصلی (SEER) بالاتر باشید.

عایق کاری

خانه ای که به خوبی عایق بندی شده باشد، خنک کردن خانه را بهتر انجام می دهد زیرا هوای خنک را در داخل نگه می دارد.

پنجره ها

پنجره ها نیز باید به خوبی عایق بندی شوند تا هوای خنک در آن بماند. پنجره های دو یا سه جداره بهترین هستند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

اگر خانه شما رو به جنوب یا غرب است و نور طبیعی بسیار خوبی دریافت می کند، معمولاً چیز خوبی است – مگر اینکه بخواهید خانه ای را خنک کنید. خانه‌هایی که سایه‌تر هستند، خنک‌تر می‌شوند.

چرا اندازه AC مهم است؟

خرید واحد AC اندازه مناسب برای خانه شما بسیار مهم است. اگر سیستم شما به اندازه کافی برای فضای شما بزرگ نباشد، نمی تواند فضای شما را به اندازه کافی خنک کند و برای سیستمی هزینه می کنید که نتیجه مورد نظر شما را به دست نمی آورد. اگر واحد AC شما خیلی بزرگ است، نمی تواند فضای شما را نیز به طور موثر خنک کند. خانه شما را خیلی سریع خنک می‌کند، سپس خاموش می‌کند، سپس دوباره روشن می‌شود، که به دلیل روشن و خاموش شدن مداوم می‌تواند باعث افزایش صورت‌حساب شود.

انتخاب واحد AC مناسب برای خانه شما

انواع مختلفی از واحدهای AC نیز وجود دارد که می توانید برای خانه خود انتخاب کنید. تهویه مطبوع مرکزی همان چیزی است که اکثر مردم با شنیدن تهویه مطبوع به آن فکر می کنند. این یک سیستم کل خانه است. با این حال، در خانه‌هایی که مکان‌هایی وجود دارد که گرم می‌مانند یا اگر نمی‌توانید روی AC مرکزی سرمایه‌گذاری کنید، واحدهای پنجره یا سیستم‌های مینی اسپلیت یک جایگزین عالی هستند.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *