مشکلات رایج کولر گازی

مشکلات رایج کولرگازی

فهرست مطالب

مشکلات رایج کولر گازی زمانی رخ می دهد که اتاق ها بسته می شوند و جریان هوا از طریق خانه مختل می شود. از طرف دیگر، اگر شما یک کولر اتاق دارید، عکس این قضیه صادق است. و هستند عملکرد نامناسب است. حتماً پنجره‌ها و درهای بیرونی خانه‌تان را ببندید تا اتاق یا گروهی از اتاق‌های متصل تا حد امکان از بقیه خانه‌تان جدا شود. برای لیستی از مشکلات رایج تهویه مطبوع و آنچه باید به دنبال آن باشید، در ادامه همراه ما باشید. در دمای سبز انواع خدمات تعمیر لوازم سرمایشی و گرمایشی مثل تعمیر کولر گازی اصفهان وجود دارد. برای دریافت خدمات تماس بگیرید.

سایر مشکلات رایج در سیستم های تهویه مطبوع موجود ناشی از نصب معیوب، روش های ضعیف سرویس و نگهداری ناکافی است. نصب نادرست کولر گازی مرکزی می تواند منجر به نشتی کانال ها و جریان کم هوا شود. بارها شارژ مبرد (مقدار مبرد در سیستم) با مشخصات سازنده مطابقت ندارد. اگر در حین نصب، شارژ مبرد مناسب انجام نشود، عملکرد و کارایی دستگاه مختل می شود. تکنسین های خدماتی فاقد صلاحیت اغلب نمی توانند مشکلات شارژ مبرد را پیدا کنند یا حتی مشکلات موجود را با افزودن مبرد به سیستمی که قبلاً پر شده است، بدتر می کنند. بیاموزید که هنگام استخدام تکنسین برای نگهداری از کولر گازی خود چه چیزی را بخواهید.

سازندگان تهویه مطبوع عموماً محصولات مقاوم و باکیفیت تولید می کنند که سال ها دوام می آورند. اگر سیستم تهویه مطبوع شما خراب شد، با بررسی فیوزها یا قطع کننده مدار شروع کنید. قبل از تنظیم مجدد قطع کننده ها، اجازه دهید دستگاه حدود پنج دقیقه خنک شود. اگر کمپرسور تهویه مطبوع مرکزی در یک روز گرم متوقف شود، کلید حد فشار بالا ممکن است خاموش شده باشد. ممکن است بتوانید با فشار دادن دکمه واقع در پانل دسترسی کمپرسور آن را بازنشانی کنید.

نشتی مبرد

اگر مبرد کولر گازی شما کم است، یا در هنگام نصب کم شارژ شده است یا نشتی دارد. اگر نشتی داشت، افزودن مبرد به سادگی راه حلی نیست. یک تکنسین آموزش دیده باید هرگونه نشتی را برطرف کند، تعمیر را آزمایش کند و سپس سیستم را با مقدار مناسب مبرد شارژ کند. به یاد داشته باشید که عملکرد و کارایی کولر گازی شما زمانی بیشتر است که شارژ مبرد دقیقاً با مشخصات سازنده مطابقت داشته باشد و نه کم شارژ باشد و نه بیش از حد شارژ شود. نشت مبرد نیز می تواند برای محیط زیست مضر باشد.

نگهداری ناکافی

اگر اجازه دهید فیلترها و کویل های تهویه مطبوع کثیف شوند، کولر به درستی کار نمی کند و کمپرسور یا فن ها احتمالاً زودرس خراب می شوند.

خرابی کنترل الکتریکی

کنترل‌های کمپرسور و فن ممکن است فرسوده شوند، به‌ویژه زمانی که کولر گازی مکرر روشن و خاموش می‌شود، همانطور که زمانی که یک سیستم بزرگ است، معمول است. از آنجایی که خوردگی سیم و پایانه ها نیز در بسیاری از سیستم ها مشکل ساز است، اتصالات و کنتاکت های الکتریکی باید در طول یک تماس خدمات حرفه ای بررسی شوند.

مشکلات سنسور

سیستم تهویه مطبوع اتاق دارای سنسور ترموستات است که در پشت صفحه کنترل قرار دارد و دمای هوای ورودی به کویل تبخیری را اندازه گیری می کند. اگر سنسور از موقعیت خود خارج شود، سیستم تهویه مطبوع ممکن است به طور مداوم چرخش کند یا رفتار نامنظم داشته باشد. سنسور باید نزدیک سیم پیچ باشد اما آن را لمس نکند. با خم کردن دقیق سیمی که آن را در جای خود نگه می دارد، موقعیت آن را تنظیم کنید.

مشکلات زهکشی

وقتی بیرون مرطوب است، تخلیه میعانات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مسدود نیست و به درستی تخلیه می شود. کولرهای اتاق اگر در سطح نصب نشده باشند ممکن است به درستی تخلیه نشوند.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *