از آب کولرگازی چه استفاده هایی می توان کرد؟

از آب کولرگازی چه استفاده ای می توان کرد؟

فهرست مطالب

از آب کولرگازی چه استفاده هایی می توان کرد؟

در طول این ماه ها و این ماه های آینده، نرخ های بالای آب و محدودیت های صرفه جویی در مصرف آب برای هر خانوار ممکن است اعمال شود. برای صرفه جویی در آبی که در اختیار داریم، باید راه های خلاقانه ای برای استفاده مجدد از آب، به روشی ایمن و بهداشتی ارائه کنیم. ما تصمیم گرفتیم به کولر گازی نگاه کنیم زیرا در این ماه های گرم هر روز از آن استفاده خواهیم کرد. با آب کولر گازی خود چه می کنید؟ آیا به سادگی آن را بیرون می اندازید یا تا به حال به این فکر کرده اید که شاید بتوانید از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید. میعانات حاصل از تهویه مطبوع یا تهویه مطبوع اساساً آب مقطر است و محتوای معدنی کمی دارد، اما ممکن است حاوی باکتری باشد. آب تهویه مطبوع می تواند باکتری لژیونلا و سایر باکتری های موجود در هوا را تقویت کند و نشان داده شده است که منبع شیوع بیماری در بیمارستان ها، متل ها و کشتی های تفریحی است. پس دو بار در مورد نوشیدن آن فکر کنید. اما این بدان معنا نیست که باید هدر برود. در مناطق گرم و مرطوب، یک دستگاه تهویه مطبوع می تواند 18 گالن (68 لیتر) آب در روز تولید کند – اگرچه در مناطق خشک این میزان آب بسیار کم است، شاید فقط یک لیتر در روز. اما اغلب هدر می رود، از کنار ساختمان ها چکه می کند و تبخیر می شود. شما می توانید از آب تهویه مطبوع خود برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید، اما این آب تخلیه شده از تهویه مطبوع تبخیری حاوی سطوح غلیظی از نمک های معدنی است. معمولاً برای آسیب رساندن به گیاهان شما کافی نیست، اما اگر مقادیر غیرعادی نمک معدنی وجود دارد، نباید از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید.

برای صرفه جویی در مصرف آب چه کارهای دیگری می توانیم با کولر گازی خود انجام دهیم؟

آبیاری

آب حاصل از میعانات تهویه مطبوع شما می تواند برای آبیاری گیاهان شما چه در فضای داخلی و چه در فضای باز استفاده شود. میعانات از هوای بیرون بیرون کشیده می شود و بنابراین حاوی کلر یا مواد معدنی دیگری نیست که ممکن است در آب آشامیدنی یافت شود. می‌توانید یک قوطی آبیاری را پر کنید و آن را به یک سیستم جمع‌آوری آب باران وصل کنید که از طریق آن می‌توانید مستقیماً آن را به باغ خود تخلیه کنید. یا فقط می توانید آن را نگه دارید و سپس خودتان باغ را آبیاری کنید.

دیگر مصارف

میعانات کولر گازی را می توان برای آبنماهای تزئینی مانند آبنما استفاده کرد. اگر می خواهید یک حیاط خلوت آب بسازید، ممکن است پروژه بزرگی باشد که می توانید انجام دهید. با آب تهویه مطبوع خود، می توانید یک آبنما و همچنین یک حوضچه ماهی را پر کنید. همچنین می توانید از این آب به عنوان بخشی از سیستم آبیاری خود برای حوضچه یا سایر آبنماها استفاده کنید.

تمیز کردن

استفاده از آب کولر گازی برای تمیز کردن ایوان یا حتی داخل خانه ایرادی ندارد. در یک سطل می توانید سفید کننده یا صابون اضافه کنید و با یک دستشویی می توانید خارج شوید و شروع به تمیز کردن خانه خود کنید، زیرا بدانید آبی که استفاده می کنید “بازیافت شده” است. حتی می توانید از آن برای تمیز کردن اتومبیل خود استفاده کنید.

این روش استفاده و استفاده مجدد از چیزهایی که در اختیار دارید، نه تنها کاری مسئولانه نیست، بلکه راهی برای صرفه جویی در هزینه نیز می باشد. به زودی شاهد کاهش قبض آب خود خواهید بود.

استفاده در توالت

توالت ها منبع اصلی آب مصرفی در منازل هستند. در صورت استفاده از آبی که از کمپرسورهای AC خود خارج می شود، درک کاربرد زیست محیطی توالت می تواند به معنای به حداقل رساندن هدر رفت آب باشد. طبق گفته Conserve H20، کنسرسیوم ارائه دهندگان آب، هر شستشو حداقل 1.6 لیتر آب مصرف می کند. با معرفی سیستم شستشوی دوگانه، می‌توانیم هر روز در مصرف گالن آب صرفه‌جویی کنیم.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولر گازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *