تشخیص خرابی یخچال

تشخیص خرابی یخچال

فهرست مطالب

گاهی اوقات متوجه می شوید که مشکلی در یخچال شما وجود دارد. شاید یخچال شما زیاد داغ می کند یا یا غذای داخل آن فاسد می شود. ممکن است ندانید که آیا لازم است با یک متخصص تماس بگیرید یا چیزی است که می توانید به راحتی خودتان آن را برطرف کنید. تشخیص خود مشکل می تواند تفاوت بین یک تعمیر سریع و یک تعمیر کار باشد. در خدمات تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان به شما کمک می کنیم تا مشکلات یخچال خود را عیب یابی کنید.

قبل از اینکه دستگاه خود را از هم جدا کنید، یک دقیقه وقت بگذارید و مطمئن شوید که چیز واضحی مانند برق یا ترموستات نیست. یخچال خود را کمی عقب بکشید و مطمئن شوید که هنوز به دیوار وصل است. سپس، ترموستات یخچال خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور تصادفی روشن نشده است. در نهایت، نگاه کنید تا ببینید آیا مواد غذایی یا جعبه‌هایی دریچه‌ها را مسدود می‌کنند، که می‌تواند مانع از گردش هوای سرد در سراسر یخچال شود. در دمای سبز می توانید خدمات تعمیر یخچال در اصفهان را در سراسر اصفهان دریافت نمایید.

به صدای کمپرسور گوش دهید

کمپرسور جزء اصلی است که یخچال شما را کار می کند. بخار را به داخل کویل‌هایی که خارج از یخچال هستند فشار می‌دهد تا محتویات آن خنک شود. بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا مشکلی در کمپرسور پیش آمده این است که یخچال را کمی از دیوار بیرون بکشید و به دقت گوش دهید. هنگامی که یخچال شما به درستی کار می کند، متوجه خواهید شد که کمپرسور به طور منظم روشن و خاموش می شود. صدای زمزمه ضعیفی خواهد داشت.

اگر صدای روشن شدن را نمی شنوید، حدود نیم ساعت گوش دهید. اگر در این مدت آن را نشنیدید، ممکن است مشکل کمپرسور داشته باشید. اگر کمپرسور روشن و خاموش می شود اما یخچال سرد نیست، باز هم ممکن است مشکل داشته باشید. اگر کمپرسور شما دائماً بدون خاموش شدن کار می کند، باید بیشتر بررسی کنید.

فن اواپراتور را تست کنید

بعد از اینکه هر چیزی که به ذهن تان می رسید امتحان کردین که می توانست باعث گرم شدن یا کار نکردن یخچال شما شود رد کردید، باید به فکر راه حل دیگری باشید. یکی از قسمت هایی که هنگام خرابی یخچال باید به آن نگاه کنید فن اواپراتور است.

فن اواپراتور که در پشت دیواره فریزر قرار دارد، هوای سرد را در سرتاسر یخچال به گردش در می‌آورد و وقتی از کار افتاد، دما در سراسر دستگاه شروع به افزایش می‌کند. برای بررسی اینکه آیا هنوز کار می کند یا خیر، باید یخچال خود را در حالت عیب یاب قرار دهید. دفترچه راهنمای دستگاه خود را بیرون بیاورید و «حالت تشخیصی» را جستجو کنید. احتمالاً به مجموعه ای از اقدامات تکراری مانند چرخاندن چندین بار سوئیچ نیاز دارد. در حالت عیب یاب، تست فن اواپراتور را اجرا کنید (راهنمای خود را در مورد نحوه انجام این کار بررسی کنید.) اگر فن در حین تست کار کند، به درستی کار می کند و نشان دهنده خرابی برد کنترل است.

اگر فن در طول تست کار نکند، فن اواپراتور باید توسط یک سرویس لوازم خانگی حرفه ای تعویض شود. اگر یخچال شما حالت عیب یاب ندارد، همچنان می توانید عملکرد آن را بررسی کنید. باید در قسمت فریزر قرار گیرد. اگر تیغه فن آزادانه با دست نمی چرخد، باید تعویض شود. موتور فن اواپراتور بسیار پر سر و صدا نیز نشان دهنده وجود مشکل است و باید تعویض شود. اگر موتور شما اصلا کار نمی کند، از مولتی متر خود برای بررسی تداوم استفاده کنید. اگر تداومی نشان نداد، آن را تعویض کنید.

احتیاط: هنگام کار بر روی یخچال ابتدا ایمنی را رعایت کنید زیرا خطر شوک یا برق گرفتگی وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که آب روی زمین وجود ندارد، یخچال را از برق بکشید (مخصوصاً اگر در داخل دستگاه کار می کنید) و همیشه در حد تخصص خود کار کنید. هر زمان که احساس کردید فراتر از سطح مهارت خود کار می کنید، با یک تعمیرکار واجد شرایط تماس بگیرید.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان با ما تماس بگیرید.

به کویل های کندانسور نگاهی بیندازید

کویل های کندانسور سخت ترین قسمت کار در یخچال هستند و بخشی از فرآیندی است که گاز داغ را گرفته و به مایع خنک تبدیل می کند که باعث سرد شدن یخچال می شود. اگر کویل های کندانسور به درستی کار نکنند، ممکن است خنک بودن یخچال را بسیار سخت کنند. یکی از رایج ترین مشکلات کویل های کندانسور این است که آنها با گرد و غبار، کثیفی یا سایر زباله ها مسدود شده اند، بنابراین باید به طور مرتب تمیز شوند. یخچال را از محتویات آن خالی کنید.

یخچال را از دیوار جدا کرده و از برق بکشید.

برخی از یخچال ها سیم پیچ ها را در پشت قرار می دهند. اگر کویل‌های کندانسور زیر یخچال قرار دارند، می‌توانید از پشت دستگاه و پنل ضربه‌ای جلویی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. در هر صورت، ممکن است لازم باشد برای جدا کردن پنل پشتی، پیچ‌ها را بردارید. از یک جاروبرقی فروشگاهی با ابزار نازل استفاده کنید تا گرد و غبار و زباله ها را از سیم پیچ ها و اطراف آن به دقت جاروبرقی بکشید. پانل پشتی را تعویض کنید و دستگاه را دوباره به برق وصل کنید.

احتیاط: همیشه هنگام تمیز کردن کویل ها از روش های ایمنی استفاده کنید تا از شوک یا برق گرفتگی جلوگیری کنید. هنگام جاروبرقی محل کویل مراقب باشید که سیم ها نشکند یا لوله ها خم نشوند.

عملکرد ترموستات خود را بررسی کنید

ترموستات بخش مهمی از دستگاه شما است. اگر به درستی کار نکند، سیگنال مناسبی را به کمپرسور، موتور فن اواپراتور یا موتور فن کندانسور ارسال نمی کند. این می تواند منجر به طولانی یا کوتاه شدن سیستم شود – یخچال را خیلی سرد یا خیلی گرم می کند. در یخچال را باز کنید و به آرامی ترموستات را از پایین ترین حالت به بالاترین درجه تنظیم کنید. اگر به درستی کار می کند باید صدای کلیک بشنوید. اگر صدای کلیکی نمی شنوید، از مولتی متر خود برای تست تداوم در هر تنظیم استفاده کنید. اگر تداومی وجود ندارد، برای تعویض آن باید با تعمیرگاه لوازم خانگی تماس بگیرید.

احتیاط: همیشه اقدامات احتیاطی مناسب را برای جلوگیری از شوک یا برق گرفتگی انجام دهید. قبل از استفاده از مولتی متر برای بررسی تداوم، یخچال را از برق بکشید.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال اسنوا در اصفهان با ما تماس بگیرید.

11 علامت رایج شکستگی یخچال

دلایل مختلفی برای نشتی یخچال شما وجود دارد. مشکلات رایج عبارتند از:

زهکشی یخ زدایی مسدود شده یا یخ زده – آب از زهکش سرریز می کند و روی زمین نشت می کند. با آب گرم بشویید و از زباله پاک کنید.

دریچه ورودی آب – اگر ترک خورده یا از خط آب جدا شود، آب نشت می کند. بررسی کنید و در صورت آسیب دیدگی تعویض کنید.

تشت تخلیه – تشت ترک خورده در طول چرخه یخ زدایی نشت می کند. در صورت ترک خوردگی تعویض کنید.

سر فیلتر آب – ممکن است ترک خورده یا آب بندی آن پاره شود. این باعث نشتی می شود و نیاز به تعویض دارد.

محفظه فیلتر آب – در صورت ترک خوردگی برای اصلاح نشتی تعویض کنید.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان تماس بگیرید.

فاسد شدن غذا

نشانه خرابی یخچال شما زمانی است که دستگاه شما خنک نمی شود و غذای شما فاسد می شود. در اینجا برخی از مشکلات رایج وجود دارد که ممکن است مقصر باشند:

کویل های اواپراتور مات شده – این نتیجه مستقیم یک مجموعه معیوب بخاری یخ زدایی است. کویل ها با یخ زدگی مسدود می شوند یا منجر به خنک شدن ناکافی می شوند. یک متخصص باید این را تعمیر کند.

ترمیستور – دمای هوا را برای برد کنترل می خواند و قدرت را برای خنک کردن یخچال تنظیم می کند. اگر پیوستگی ندارد، برد را تعویض کنید.

برد کنترل دما – این برد ولتاژ مورد نیاز کمپرسور و موتور فن را کنترل می کند. یک برد معیوب نیاز به تعویض دارد.

مجموعه کنترل دمپر – اگر شکسته یا بسته شود، هوای سرد کافی را به دستگاه نمی‌دهد.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *