نحوه تعمیر یخچال فریزر سامسونگ که خنک نمی شود – راهنمای دقیق

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ که خنک نمی شود

فهرست مطالب

یادگیری نحوه تعمیر یخچال سامسونگ که خنک نمی شود ممکن است بسته به علت مشکل ساده باشد یا نباشد. برای تعیین علت، نیاز به تشخیص صحیح بر روی اجزای دستگاه است. تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان از خدماتی است که توسط دمای سبز به صورت حرفه ای انجام می گردد. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر و راه اندازی نماید. در این میان توانسته تا تجربیات و دانش های مفیدی را کسب کند تا در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

معمولاً قطعاتی که باید بررسی شوند شامل کویل اواپراتور، فن اواپراتور، ترمیستور، رله استارت، خازن راه‌انداز، فن کندانسور، کویل کندانسور، کمپرسور، مبرد و سیستم یخ‌زدایی (تایمر و بخاری) می‌شود.

بنابراین، در تابستان گرم است و می خواهید نوشیدنی های قدیمی را از یخچال خود تهیه کنید. وقتی در یخچال را باز می کنید، بسیار ناامید می شوید. بنا به دلایلی کار می کند اما خنک نمی شود. حتی زمانی که فریزر خوب کار می کند اما یخچال از خنک شدن خودداری می کند، احساس بدتری خواهید داشت. متأسفانه، فریزر معمولا کوچکتر از یخچال است، بنابراین نمی توانید تصمیم بگیرید که اقلام یخچال خود را داخل فریزر بریزید.

این مشکل خنک کننده یخچال های سامسونگ مشکل جدیدی نیست. مانند سایر یخچال‌ها، بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که یخچال آنها یک بار دیگر خنک نشده است. بنابراین، حتی اگر هنوز این مشکل را تجربه نکرده‌اید، برای هر کسی در هر زمانی اتفاق می‌افتد. بنابراین، تا زمانی که یک یخچال در آشپزخانه یا حتی دفتر خود دارید، این مقاله برای شما خوب خواهد بود.

قبل از اینکه به نحوه تعمیر یخچال سامسونگ که خنک نمی شود بپردازیم، نگاهی به این خواهیم داشت که چه چیزی باعث می شود یخچال سامسونگ شما خنک نشود.

برای تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان می توانید با ما تماس بگیرید. شمار تماس: 09134004910

چگونه خنک نشدن یخچال سامسونگ را تعمیر کنیم – چه چیزی باعث می‌شود یخچال شما خنک نشود؟

قسمت های زیادی از یخچال سامسونگ شما وجود دارد که ممکن است دلیل مشکل خنک کننده باشد. بیایید نگاهی به برخی از این قسمت ها در زیر بیاندازیم.

کویل اواپراتور

وقتی یخچال شما برای مدت طولانی روشن است، احتمال یخ زدگی وجود دارد. این معمولاً زمانی که دائماً در یخچال خود را باز می کنید تا وسایل را بیرون بیاورید، رایج تر است. از آنجایی که هوای گرم در آن محبوس می شود، مدت زیادی پس از باز کردن سیم پیچ اواپراتور، یخ زدگی ایجاد می شود. وقتی این اتفاق برای مدت طولانی رخ می دهد، یخ زدگی روی سیم پیچ جمع می شود. این تجمع از گردش مناسب هوای سرد در یخچال جلوگیری می کند. این به این دلیل است که سیم پیچ عایق می شود و کشیدن هوا از روی کویل برای فن بسیار دشوار می شود. ممکن است هنوز کمی هوای سرد داشته باشید، اما برای سرد نگه داشتن یخچال کافی نیست.

فن اواپراتور

این فن وظیفه گردش هوای خنک را از کویل به سایر قسمت های یخچال دارد. وقتی فن معیوب باشد، دیگر نمی تواند این عملکرد را انجام دهد. بنابراین، فریزر شما سرد می ماند، اما نمی توانید قسمت یخچال را سرد کنید. در نتیجه مواد غذایی شما بعد از مدتی خراب می شوند.

ترمیستور

یک ترمیستور دمای هوای داخل یخچال را تنظیم می کند. همچنین زمان شروع و توقف چرخه خنک کننده را کنترل می کند. اساساً وظیفه خنک کنندگی یخچال شما را بر عهده دارد. منظورم چیست؟

اگر ترمیستور شما معیوب شود، یخچال شما یا به طور کامل خنک می شود یا هرگز خنک شدن را متوقف نمی کند. وقتی خنک شدن آن هرگز متوقف نمی شود، این یک مشکل دیگر است. یخ زدگی روی قسمت های مهم یخچال مانند کویل و فن ایجاد می شود و یخچال شما بعد از مدتی کار نمی کند.

شروع رله

کمپرسور یکی از قطعات یخچال است که وظیفه خنک سازی را بر عهده دارد. بدون کمپرسور، یخچال شما فقط یک جعبه ذخیره سازی است. رله شروع دستگاه کوچکی است که وظیفه راه اندازی کمپرسور را بر عهده دارد. رله شروع معیوب به این معنی است که کمپرسور شما هرگز راه اندازی نمی شود. این یکی از دلایلی است که یخچال شما ممکن است خنک نشود.

خازن را راه اندازی کنید

خازن استارت نیز مربوط به کمپرسور است. کمپرسور را برای شروع به کار تقویت می کند. بنابراین، بدون خازن شروع یعنی. هنگامی که خازن استارت معیوب باشد، کمپرسور شما کار نمی کند. در نتیجه یخچال شما هرگز خنک نمی شود.

فن کندانسور

فن کندانسور هوای گرم را از یخچال خارج می کند. اگر هوای گرم در یخچال شما جمع شود، دمای داخلی افزایش می یابد. این افزایش دما باعث می شود یخچال شما مواد غذایی و سایر اقلام شما را خنک نکند. در نتیجه بیشتر کالاهای شما خراب می شوند. اگر موتور فن کندانسور معیوب باشد یا پره ها معیوب باشند، یخچال شما سرد نمی شود.

کویل های کندانسور

در طول فرآیند تبرید، سیم پیچ کندانسور حرارت را در طول فرآیند تبرید دفع می کند. وقتی این کویل کثیف است، گرما از یخچال خارج نمی‌شود. در نتیجه دمای یخچال افزایش می یابد. برای شما، یخچال خنک کننده نیست، اما این کاملاً درست نیست. گرمای یخچال فقط بیشتر از هوای خنک تولید شده است.

کمپرسور

کمپرسور جزء اصلی یخچال است که وظیفه خنک سازی را بر عهده دارد. چرخه یخچال برای کار به کمپرسور متکی است. کمپرسور مبرد را به بخار با فشار بالا فشرده می کند. سپس به سمت کندانسور حرکت می کند تا به مایعی با فشار بالا تبدیل شود. این مایع سپس به سمت کویل های اواپراتور حرکت می کند و در آنجا تبدیل به بخار کم فشاری می شود که یخچال شما را خنک می کند. وقتی یخچال شما معیوب است، کل این فرآیند کار نمی کند

مبرد

بدون مبرد، کمپرسور آنطور که باید کار نمی کند. درست مانند سیستم بدن، مبرد مانند خون چرخه یخچال است. بنابراین، هنگامی که مبرد نشتی دارید یا سطح مبرد یخچال شما پایین است، آنطور که باید خنک نمی شود.

سیستم یخ زدایی

سیستم یخ زدایی یکی از سیستم های اصلی در یخچال شما است که وظیفه چرخه خنک کننده و یخ زدایی را بر عهده دارد. تایمر یخ زدایی زمان خنک شدن را تنظیم می کند و اطمینان حاصل می کند که یخ زدایی در زمان مناسب در جای خود قرار می گیرد. در غیر این صورت، یخ در یخچال شما جمع می شود. بخاری یخ زدایی نیز بخشی از سیستم یخ زدایی است. با گرم کردن کویل اواپراتور از تجمع یخ در یخچال جلوگیری می کند و در نتیجه یخ زدگی بیش از حد روی سیم پیچ را ذوب می کند. اگر قسمتی از سیستم یخ زدایی معیوب باشد، یخچال به خوبی خنک نمی شود.

نحوه رفع سرد نشدن یخچال سامسونگ – راه حل های ساده

در حالی که مراحل بالا مشکلات فنی را نشان می دهد که باعث می شود یخچال سامسونگ خنک شود، مشکلات ساده ای نیز وجود دارد که می توان آنها را بررسی کرد تا یخچال شما دوباره کار کند. بنابراین، اگر یخچال و فریزر سامسونگ شما کار نمی کند، در اینجا چند مشکل ساده برای بررسی وجود دارد تا آنها را رفع کنید.

منبع برق یخچال خود را بررسی کنید

ابتدا مطمئن شوید که یخچال شما روشن است. اگر روشن نباشد، هیچ راهی وجود ندارد که وسایل داخل یخچال سرد شوند. یک لامپ LED در یخچال شما، اغلب به شما می گوید که آیا منبع تغذیه به درستی کار می کند یا خیر.

ترموستات را چک کنید

آیا ترموستات در سطح مناسبی تنظیم شده است؟ برخلاف معدود یخچال هایی که از ترموستات های دیجیتال استفاده می کنند، اکثر یخچال ها از ترموستات های مکانیکی استفاده می کنند که معمولاً با چرخاندن آن به سطح دلخواه تنظیم می شوند. اگر به اشتباه ترموستات خود را روی پایین ترین حالت قرار دهید، یخچال آنطور که باید سرد نمی شود.

دریچه ها را برای انسداد بررسی کنید

دریچه هایی در پشت فریزر شما وجود دارد. اگر این دریچه ها توسط وسایلی مانند ظروف، جعبه، کاسه بستنی و غیره مسدود شده باشد. هوای خنک به خوبی گردش نمی کند. اگر متوجه شدید که این دریچه ها را مسدود می کند، آنها را از سر راه بردارید.

فن کندانسور را چک کنید

فن کندانسور که برای چرخه یخچال ضروری است باید به درستی کار کند. بررسی کنید که آیا فن کندانسور گیر کرده است. اگر چیزی مانند یخ وجود دارد که مانع از عملکرد صحیح آن می شود، آن را خراش دهید. در حین انجام این کار مطمئن شوید که یخچال خود را خاموش کرده اید. یخچال خود را پس از تمیز کردن برگردانید و اطمینان حاصل کنید که فن در حین کارکردن کمپرسور می چرخد.

کویل ها را جاروبرقی بکشید

برای اطمینان از مسدود نشدن کویل خنک کننده (کویل اواپراتور) برای کار روی کویل از جاروبرقی استفاده کنید. این کویل‌ها معمولاً در زیر یا پشت یخچال قرار می‌گیرند و در صورت گرفتگی یخچال باعث می‌شوند که خنک‌شدن متوقف شود.

در اینجا برخی از ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر یخچال سامسونگ که خنک نمی شود آورده شده است:

  • مولتی متر
  • فن اواپراتور و/یا فن کندانسور
  • اتصالات سیم

دمای سبز نمایندگی تعمیرات سامسونگ اصفهان می باشد. برای انجام انواع تعمیرات با ما در تماس شوید.

نحوه تعمیر سرد نشدن یخچال سامسونگ – راه حل های فنی

اکنون، ما نگاهی به راه حل های فنی بیشتر برای رفع سرد نشدن یخچال سامسونگ خواهیم داشت.

1. همانطور که در بالا ذکر شد، زمانی که کویل کندانسور یخچال شما کثیف است، یخچال آنطور که باید سرد نمی شود. بنابراین، هنگامی که متوجه این موضوع شدید، کویل را به درستی با یک ماده تمیز کننده تمیز کنید. هنگام تمیز کردن، مطمئن شوید که یخچال خاموش است.

2. موتور فن کندانسور را پیدا کرده و معیوب بودن آن را مشخص کنید. اگر فن را می چرخانید و نمی چرخد، باید آن را عوض کنید. همچنین، موانع را بررسی کنید و در صورت وجود آنها را بردارید. سپس با استفاده از مولتی متر موتور فن را از نظر تداوم تست کنید. اگر موتور فن کندانسور تداوم را نشان ندهد،

3. با استفاده از مولتی متر بررسی کنید که آیا رله استارت معیوب است یا خیر. تداوم بین سوکت ترمینال استارت و دیوار را آزمایش کنید. اگر مولتی متر تداوم را ثبت نمی کند، رله شروع را تغییر دهید. همچنین اگر متوجه بوی سوختگی شدید رله استارت را عوض کنید. خازن استارت نیز باید با مولتی متر بررسی شود تا معیوب بودن آن مشخص شود.

4. اگر متوجه شدید که یخچال سامسونگ شما خنک نمی شود، برد کنترل اصلی باید آخرین چیزی باشد که سعی می کنید آن را تعمیر کنید. تنها زمانی که می توانید از مشکل بودن برد مطمئن شوید زمانی است که سایر قسمت های یخچال را چک کرده اید و همه چیز درست است.

5. اگر فن اواپراتور شما به دلیل کنده شدن به خوبی نمی چرخد، فن را عوض کنید. همچنین، اگر کویل و/یا فن پر از یخ زدگی هستند و در نتیجه آنها را بی اثر می کند، آنها را تعویض کنید. در زیر نحوه تعویض فن اواپراتور یخچال سامسونگ خود را بررسی می کنیم.

تعویض فن اواپراتور یخچال سامسونگ

همانطور که در بالا گفته شد، فن اواپراتور شما یکی از دلایل اصلی خنک نشدن یخچال سامسونگ شما است. هنگامی که درب فریزر باز می شود، یک فن اواپراتور آسیب دیده معمولاً با صدای بلند مشخص می شود. فن اواپراتور پشت فریزر قرار دارد. بیایید نحوه تعویض این فن را بررسی کنیم.

پوشش را بردارید

با گذاشتن درب آن نمی توانید به فن اواپراتور پشت فریزر خود دسترسی پیدا کنید. هنگامی که درپوش برداشته می شود، متوجه می شوید که فن اواپراتور هنوز توسط یک پوشش فن اواپراتور در جای خود نگه داشته شده است. بنابراین، پس از آن باید درپوش فن اواپراتور را بردارید. با یک پیچ گوشتی، می توانید پیچ هایی را که درپوش ها را در جای خود نگه می دارند بیرون بیاورید.

فن اواپراتور را بردارید

برداشتن فن اواپراتور فرآیند سختی نیست. فن را از پایه نصب خارج کنید. همچنین، آن را از سیم ها جدا کنید زیرا آن را با یک فن اواپراتور جدید جایگزین خواهید کرد. سیم ها شکننده هستند. بنابراین، اگر خیلی محکم بکشید، برش می دهند.

فن اواپراتور را تعویض کنید

قبل از برداشتن فن قدیمی باید یک فن اواپراتور جدید خریداری کرده باشید. می توانید نمونه مناسب را از تعمیرگاه سامسونگ نزدیک منزل خود تهیه کنید یا به صورت آنلاین سفارش دهید. سیم ها را به فن اواپراتور جدید وصل کنید و آن را در پایه نصب نصب کنید.

سایر قسمت ها را بازیابی کنید

درپوش فن اواپراتور و درپوش پشت قسمت فریزر را برگردانید. قبل از روشن کردن یخچال حتما آن را به درستی پیچ کنید. پس از اتمام نصب، یخچال خود را به برق بزنید. سپس، بررسی کنید که آیا یخچال در حال خنک شدن است.

توجه: اگر مطمئن نیستید که مشکل از آن ناحیه است، فن اواپراتور خود را عوض نکنید. همچنین، ممکن است بیش از یک مشکل در یخچال شما وجود داشته باشد که باعث می شود عملکرد خنک کننده خود را از دست بدهد.

تعویض فن کندانسور یخچال سامسونگ

فن کندانسور سامسونگ شما همراه با کمپرسور در پشت یخچال قرار دارد. بنابراین، یخچال خود را خاموش کنید و به گوشه پایینی پشت یخچال خود بروید. پانل را بردارید تا فن کندانسور و یخچال را ببینید. یخچال خود را دوباره به برق وصل کنید و به دقت تماشا کنید. اگر فن کندانسور صدا می دهد یا اصلا نمی چرخد، فن خراب است.

گاهی اوقات ممکن است کمپرسور داغ باشد. از یک سشوار در تنظیمات سرد استفاده کنید تا آن را خنک کنید و تفاوت را بررسی کنید. اگر هنوز فن به خوبی کار نمی کند، آن را تعویض کنید. برای تعویض فن کندانسور چند مرحله زیر را دنبال کنید.

فن قدیمی را بردارید و جدا کنید

براکت فن را باز کنید و آن را بردارید. سپس فن را از روی براکت بردارید و سیم های نزدیک به آن را ببرید.

تعویض فن کندانسور

سیم ها را جدا کرده و با استفاده از اتصالات سیمی به فن جدید وصل کنید. فن جدید را در براکت قرار دهید و آن را در جای خود پیچ کنید. سپس فن را در محل پشت یخچال قرار دهید.

یخچال خود را روشن کنید. اگر همه چیز خوب کار کرد، پنل پشت یخچال را برگردانید.

نتیجه

ممکن است یخچال سامسونگ شما به دلیل مشکلات مختلف خنک شود. اگر متوجه شدید که فریزر شما سرد است اما یخچال گرم است، مستقیماً به صفحه کنترل اصلی نپرید. در عوض، ابتدا این راه حل های ساده را امتحان کنید. اگر آنها کار نمی کنند، شروع به بررسی هر قسمت از نظر مشکلات کنید تا کارهای بعدی را بدانید.

در همین حال، اگر مقداری پول برای صرفه جویی دارید و نمی خواهید خودتان تمام مراحل را طی کنید، می توانید با یک تکنسین تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص دهد و یخچال شما را تعمیر کند.

دمای سبز نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ در اصفهان می باشد. برای انواع تعمیر تماس بگیرید.

نحوه رفع سرد نشدن یخچال سامسونگ – سوالات متداول مرتبط

یخچال سامسونگ چقدر عمر می کند؟

یک یخچال سامسونگ اگر به خوبی نگهداری شود می تواند تا پانزده سال دوام بیاورد. بسته به برخی عوامل، حتی می تواند بیشتر طول بکشد.

برخی از عواملی که چرخه عمر یخچال سامسونگ را تعیین می کنند عبارتند از: کاربر، مدل یخچال، شرایط استفاده و اندازه یخچال. سایر موارد به ظاهر جزئی مانند دفعات باز شدن یخچال و وضعیت منبع تغذیه در آن منطقه نیز می تواند تعیین کند که دستگاه تا چه مدت به طور بهینه کار می کند.

آیا یخچال سامسونگ قابل اعتماد است؟

یخچال های سامسونگ قابل اعتماد هستند. سامسونگ همچنین یکی از پرفروش ترین برندهای یخچال به خصوص در ایالات متحده است. یخچال های سامسونگ هوشمند و بادوام هستند. آنها همچنین در اندازه ها و مدل های مختلف هستند که مطابق با نیازهای کاربران مختلف است.

اگر قبل از خرید سبک و قیمت را در نظر می گیرید، سامسونگ پیشنهاد خوبی برای پول شما می دهد. با این حال، یک مشکل رایج در یخچال های سامسونگ (که برندهای دیگر نیز مشترک هستند) یخ ساز آنها است. همچنین ممکن است بخواهید پیش از اقدام به خرید، دسترسی آسان به یک تعمیرگاه محلی خوب را در نظر بگیرید.

اولین چیزی که باید بررسی کنیم که آیا یخچال کار نمی کند؟

اگر یخچال شما به طور ناگهانی کار نمی کند، اولین چیزی که باید بررسی کنید قطع کننده مدار خانه شما است تا مطمئن شوید که یخچال برق می گیرد یا خیر. اگر منبع تغذیه قطع شد، قبل از انجام هرگونه بررسی، دوشاخه برق یخچال را جدا کنید تا از هرگونه خطر احتمالی برق گرفتگی جلوگیری کنید.

اگر منبع تغذیه است، تأیید کنید که لامپ مرده را با یخچال مرده اشتباه نگرفته اید. شما متوجه خواهید شد که آیا موتور یخچال از طریق صدای خود کار می کند یا خیر. همچنین باید به دنبال کمک یک متخصص باشید.

چرا یخچال من گرم است؟

احتمالاً یخچال شما گرم است زیرا درب آن به درستی بسته نمی شود. شما باید به درزگیر یخچال خود به دقت نگاه کنید تا ببینید آیا قسمتی از آن آسیب دیده است یا شکاف یا پارگی دارد. شما باید کاملاً دقیق نگاه کنید، زیرا ممکن است به راحتی قابل توجه نباشد.

اگر درب یخچال شما به درستی بسته نمی شود (یا اگر زیاد آن را باز می کنید)، معمولاً هوای خنک از دست می رود که معمولاً به خنک شدن یخچال کمک می کند. اگر این مورد در مورد یخچال شما وجود دارد، از متخصص کمک بگیرید.

چگونه می توانم یخچال خود را سردتر کنم؟

می توانید یخچال خود را با تنظیم دمای داخلی آن بر روی یک مقدار بالاتر سردتر کنید. صفحه معمولاً دارای مقدار 1 تا 5 یا بیشتر است که در آن عدد 1 گرم و بیشترین عدد سرد است.

اکثر برندهای یخچال دارای این کنترل/گردشگر دمای داخلی هستند تا به کاربران کمک کنند دمای یخچال را به دلخواه خود تنظیم کنند. برای سردتر کردن یخچال خود، کافی است کنترل/شماره گیری را یک یا دو رقم بالاتر بچرخانید و کمی زمان دهید تا تنظیم شود. در عرض چند ساعت یخچال سردتری خواهید داشت.

دمای یخچال سامسونگ را روی چه دمایی باید تنظیم کنم؟

یخچال سامسونگ خود را روی حدود 38 درجه فارنهایت و فریزر را روی حدود -2 درجه فارنهایت تنظیم کنید. در حالت ایده آل، یخچال باید روی دمای کمتر از 40 درجه فارنهایت و فریزر در دمای کمتر از 0 درجه فارنهایت تنظیم شود. اگر از مدلی استفاده می‌کنید که دما را با استفاده از میله‌ها نمایش می‌دهد، تنظیم هر محفظه روی سه نوار روشن خوب خواهد بود.

یخچال خود را روی این دماها تنظیم کنید، با این تفاوت که وقتی هیچ غذایی در یخچال ندارید، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید – این تنها زمانی است که دما می تواند بالاتر باشد.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *