چگونه درب یخچال را که بد بسته می شود تعمیر کنیم؟

چگونه درب یخچال را که بد بسته می شود تعمیر کنیم؟

فهرست مطالب

آیا درب یخچال شما دیگر به درستی بسته نمی شود؟ نترسید، این یکی از ساده ترین قطعات دستگاه شما برای تعمیر است. اما قبل از آن، شما باید برخی از بررسی ها را انجام دهید. در ادامه با مجله ی دمای سبز همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار بگیرد. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید و در این زمینه توانسته توانسته تجربیات و دانش های مفیدی را جمع آوری نماید.

درب یخچال را عوض کنید

علت را تشخیص دهید

بسته شدن بد درب یخچال شما می تواند به دلایل مختلفی باشد. بسته به این موضوع، روند تعمیر دستگاه شما کم و بیش سریع و آسان خواهد بود. در اینجا دلایل اصلی بالقوه مشکل شما وجود دارد.

پایداری یخچال شما

محل قرارگیری کل دستگاه شما می تواند بر بستن درب تأثیر بگذارد. اگر خیلی به جلو خم شود، ممکن است در بسته شدن با مشکل مواجه شود. بنابراین پایداری یخچال خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی گوه شده است.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان با ما تماس بگیرید.

موقعیت یا وضعیت مهر و موم درب

باز کردن ناگهانی درب یخچال می تواند باعث جدا شدن واشر شود. اما این مهر و موم برای بسته شدن صحیح دستگاه شما ضروری است زیرا در صورت گیر نکردن درب نمی تواند به دیوار بچسبد و نیمه باز می ماند. پارگی در مهر و موم نیز می تواند یک عامل خطر باشد.

لولاهای بدون پیچ

درب یخچال شما با استفاده از لولا می چرخد. در شکاف بین در و دیوار قرار گرفته اند و با استفاده از پیچ ثابت می شوند. اگر پیچ ها باز شوند، ممکن است درب شما از محور خود خارج شود و از بسته شدن مناسب جلوگیری کند.

محل نگهداری داخلی یخچال شما

اگر مشکلات فنی می تواند دلیل این مشکل باشد، یک محصول غذایی ساده خیلی نزدیک به در، بارگیری بیش از حد یخچال شما، یا حتی یک کشوی میوه و سبزیجات که از آن طرف فشار داده می شود، می تواند مانع بسته شدن دستگاه شما شود.

یخ زدگی یا باقیمانده مواد غذایی

تمیز کردن نادرست دستگاه و وجود یخ زدگی قابل توجه نیز می تواند منجر به بسته شدن معیوب شود.

مرحله تعمیر

قبل از هر گونه مداخله، دستگاه خود را از برق بکشید تا از هرگونه خطر برق گرفتگی جلوگیری شود. اگر بیشتر دلایل ذکر شده در بالا نیاز به تمیز کردن، ذخیره سازی یا یخ زدایی ساده دارند، بقیه به مانورهای کمی خاص تر نیاز دارند.

مهر و موم درب را عوض کنید

اگر تصمیم به تعویض مهر و موم درب خود دارید، هیچ چیز ساده تر از این نیست! تنها کاری که باید انجام دهید این است که واشر قدیمی را جدا کرده یا باز کنید، شکاف در شکاف در را تمیز کنید، سپس واشر جدید را در جای خود قرار دهید.

یک لولا را عوض کنید

اگر لولاهای شما فرسوده شده است، در تعویض آنها تردید نکنید. شما باید این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

پانل بالایی را بردارید؛

لولا بالایی را باز کنید؛

درب را بردارید؛

لولا پایینی را باز کنید؛

لولا پایینی جدید را نصب کنید.

تغییر موقعیت درب؛

لولا بالایی جدید را نصب کنید.

پنل بالایی را تعویض کنید.

بنابراین، بسته شدن معیوب اغلب به اقلام پوشیدنی بستگی دارد که می توانید به راحتی با آنها مقابله کنید. نگهداری منظم یخچال و جابجایی درب آن به شما کمک می کند تا از هر گونه ناراحتی جلوگیری کنید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *