تعمیر و تعویض سنسور یخچال فریزر

تعمیر سنسور یخچال فریزر

فهرست مطالب

سنسور در یخچال فریزر

یخچال و فریزر بخشی از زندگی روزمره شد و در هر خانه فضایی برای حفظ مواد غذایی و مواد فاسد شدنی یافت. ترمیستور یخچال یک جزء بسیار حیاتی است که در کنار سیستم کنترل الکترونیکی به عنوان ذهن عمل می کند. سنسورهای فریزر دمای فریزر شما را حفظ می کنند، ممکن است دستگاه ساده ای به نظر برسد، اما سنسور فریزر چیست و چگونه کار می کند؟ یک دستگاه حسگر فریزر برای کارایی فریزر و یخچال شما و نظارت بر دما بسیار مهم است، سنسور فریزر دمای فریزر را بررسی می کند. در صورت افزایش دما، سنسور با کنترل پنل برای رفع مشکل ارتباط برقرار می کند. همچنین می تواند از سرد شدن بیش از حد و گرفتگی فریزر جلوگیری کند. در اتاق‌های خنک‌کننده، سنسور سیگنال‌ها را هنگام افزایش یا پایین‌تر رفتن دما به نقاط تنظیم شده ارسال می‌کند و کمپرسور را فعال یا متوقف می‌کند. در یک اواپراتور، سنسور برای حس کردن دوباره نقطه تنظیمی که در آن چرخه یخ زدایی شروع می شود استفاده می شود و در نتیجه وقوع یخ زدگی روی سیم پیچ ها را کنترل می کند. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

درک هدف یک حسگر فریزر به شما کمک می کند تشخیص دهید که چه زمانی سنسور شما درست کار می کند یا چه زمانی باید آن را تعویض کنید. همیشه می‌توانید با یک متخصص برای کمک تماس بگیرید.

سوال های رایج در مورد سنسور فریزر، مانند:

  • سنسور فریزر چیست و چگونه کار می کند؟
  • چگونه می توانید تشخیص دهید که کار نمی کند؟
  • آیا می توانید سنسور فریزر را خودتان تعویض کنید؟
  • سنسور فریزر چیست؟

سنسور فریزر یا ترمیستور راهی برای بررسی دمای فریزر شما است. دمای فریزر را می خواند و به برد کنترل می فرستد. اگر باید خنک‌تر یا گرم‌تر باشد، حسگر می‌تواند آن را تغییر دهد، بنابراین غذای شما یخ زده می‌ماند.

در صورت مشاهده مشکلاتی مانند موارد زیر ممکن است به سنسور فریزر جدید نیاز داشته باشید:

  • در محفظه فریزر احساس گرما می کنید
  • فریزر یخ زدایی نمی کند
  • یخچال خیلی گرم یا خیلی سرد است

ممکن است عجیب به نظر برسد که سنسور فریزر شما می تواند بر یخچال نیز تأثیر بگذارد، اما این سنسور دما می تواند کل دستگاه را کنترل کند. یخچال و فریزر از انرژی یکسانی استفاده می کنند، بنابراین ترمیستور می تواند به تنظیم هر دو قسمت این دستگاه کمک کند.

ترمیستور چیزی است که فریزر را در چند درجه برای نگهداری ایمن مواد غذایی نگه می دارد. هنگامی که دما در فریزر افزایش می یابد، ترمیستور این تغییر دما را حس می کند و چرخه خنک کننده را روشن می کند. تایمر ترمیستور هر شش ساعت یکبار کویل گرمایش دستگاه را روشن می کند. این کویل ها به اندازه ای گرم می شوند که یخ را از بین ببرند. اگر به درستی کار نکند، یخ باعث یخ زدن سیم پیچ ها می شود. فریزر برای ماندن در دمای مناسب تلاش می کند و می تواند باعث فاسد شدن مواد غذایی شما شود. اگر ترمیستور یخچال به درستی کار نکند، می تواند به فریزر و یخچال شما آسیب برساند. هنگامی که به نقطه آسیب شدید رسیدید، باید برای تعمیرات گسترده تماس بگیرید. در برخی موارد، به یک جایگزین کامل نیاز خواهید داشت. اگر ترمیستور شما کار نمی کند، فریزر شما انرژی خود را برای ماندن در دمای مناسب هدر می دهد. اما بدون کارکردن دماسنج فریزر، خیلی سخت کار می کند یا به اندازه ای نیست که غذای شما را منجمد نگه دارد. انرژی را هدر خواهید داد و باید غذای خراب را دور بریزید.

تولیدکنندگان از ترمیستورها در بیشتر از فریزرها استفاده می کنند. همچنین در اعلام حریق برای تشخیص تغییرات دمای اتاق و هشدار دادن به افراد در مورد دود یا تغییرات سریع گرما استفاده می شود. فرها، توسترها و مایکروویوها از ترمیستورها برای تنظیم توزیع گرما استفاده می کنند. واحدهای تهویه مطبوع، دماسنج های دیجیتال و خودروها نیز از ترمیستورها برای تنظیم دما استفاده می کنند.

سنسور فریزر Z-Wave چیست؟

سنسور فریزر Z-Wave دارای یک کاوشگر دما است که می توانید آن را در فریزر نگه دارید تا دما را تنظیم کنید در حالی که بقیه سنسور در خارج از خانه بماند. سنسور از راه دور به شما امکان می دهد بدون باز کردن درب، از دمای داخلی فریزر مطلع شوید. پروب با یک سیم نازک متصل می شود که به مهر و موم درب فریزر ضربه نمی زند و دمای داخل را متعادل نگه می دارد. می توانید از سنسورهای فریزر با باتری استفاده کنید، اما باتری های قلیایی در چنین دماهای سردی به سرعت خالی می شوند. در عوض استفاده از Z-Wave به شما امکان می دهد از کنترل پنل محافظت کنید و آن را در یک مکان مرکزی قرار دهید. کاوشگرها تمام چیزی است که شما باید در فریزر قرار دهید تا مطمئن شوید در دمای ایده آل باقی می ماند. پروب ها دما را به کنترل پنل می فرستند، بنابراین باید آنها را نسبتا نزدیک نگه دارید. اگر می خواهید از هاب Z-Wave به طور کامل در اتاق دیگری استفاده کنید، ممکن است متوجه شوید که سیگنال ضعیف می شود. این می تواند تفاوتی بین شما ایجاد کند که متوجه مشکلی در دمای فریزر خود شوید یا فکر کنید که همه چیز خوب است.

اگر نمی خواهید از Z-Wave استفاده کنید، می توانید از سایر گزینه های دمای راه دور استفاده کنید. بسیاری از تولیدکنندگان در حال توسعه نوارهای دمایی هستند که نیازی به باتری ندارند و همچنان می توانند سیگنال ها را به کنترل پنل شما ارسال کنند. به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، حتی مدل هایی وجود دارد که می توانید با Google Home یا Amazon Alexa خود پیوند دهید. حسگرهای دمای Z-Wave در سایر وسایل مانند یخچال جنرال الکتریک، خنک کننده شراب و حتی استخر شما نیز مفید هستند. هر چیزی که باید در دمای ثابت بماند می تواند از سنسور دما بهره مند شود. با فناوری Z-Wave، در صورت کاهش شدید دما، هشدار فریزر را روی تلفن یا دستگاه خانه هوشمند خود دریافت خواهید کرد.

در داخل یخچال اجزا و قطعات مختلفی تعبیه شده است که همگی در کنار هم به عملکرد صحیح یخچال و تولید سرما کمک می کنند. سنسورها قطعاتی هستند که وظیفه آن ها اندازه گیری مقیاس های خاصی است تا اطلاعات لازم را برای کنترل یخچال جمع آوری کنند. اگر خودتان قادر به انجام این کار نیستید و در انجام کاراهای تعمیراتی و فنی تجربه و مهارت ندارید بهتر است آن را به یک تعمیرکار یخچال، در مرکز تعمیر یخچال در اصفهان بسپارید.

سنسور دمای یخ زدایی چیست؟

سنسور یخ زدایی کمی با ترموستات یخچال متفاوت است. ترموستات یخچال درجه حرارتی است که یخچال را خنک می کند. دمای داخل یخچال را اندازه گیری می کند تا از گرم شدن بیش از حد یا یخ زدن آن جلوگیری کند. دماهای شدید باعث می شود که ترموستات به کمپرسور بگوید روشن یا خاموش شود تا از آسیب جلوگیری شود. سنسور دمای یخ زدایی در پایین یا پشت یخچال قرار دارد. نزدیک سیم پیچ های سیستم یخ زدایی است اما دارای یک دسته سیم است که به راحتی قابل جداسازی و تعویض است. ترموستات مانند یک دماسنج استاندارد دارای جیوه است، اگرچه کمترین مقدار آن صفر درجه فارنهایت است. برخی از سنسورهای دمای یخ زدایی جدیدتر از جیوه و سیم استفاده نمی کنند. در عوض، آنها مستقیماً به یخچال وصل می شوند و چیزی فراتر از دما را تشخیص می دهند. آنها همچنین می توانند تشخیص دهند که در کمپرسور، بخاری یا ترموستات مشکلی وجود دارد.

سنسور دمای یخ زدایی منتظر می ماند تا فریزر به نقطه خاصی برسد و بر اساس آن متغیرها عنصر گرمایش را فعال می کند. سنسور دمای یخ زدایی با توجه به این عوامل کار می کند:

  • زمان
  • درجه حرارت

ضخامت یخ زدگی

سنسور دمای یخ زدایی در فواصل زمانی مشخص روشن می شود و این کار را بدون توجه به سطح یخ زدگی انجام می دهد و قصد دارد المنت گرمایش را روشن نگه دارد. دمای اواپراتور را اندازه گیری می کند اما تنها زمانی روشن می شود که اواپراتور به دمای سرد مشخصی برسد. در این مرحله، شروع به گرم شدن و یخ زدایی اواپراتور می کند تا کار کند. یک سنسور مادون قرمز روی ترموستات یخ زدایی یخ زدگی را اندازه گیری می کند. این می تواند در افزایش های کوچک ایجاد شود، بنابراین عناصر گرمایش زمانی که به ضخامت خاصی می رسد فعال می شوند و عنصر گرمایش یخ انباشته شده را ذوب می کند. ترموستات های یخ زدایی برای فریزرها و یخچال ها بسیار مهم هستند زیرا با سنسور فریزر کار می کنند تا از تجمع آن جلوگیری کنند.

سنسور فریزر هوشمند چگونه کار می کند؟

حسگرهای فریزر ممکن است مانند فناوری قدیمی به نظر برسند. با این حال، ضروری است که بدانید سنسور فریزر شما چقدر خوب کار می کند. به جای بررسی مکرر آن، می توانید از سنسور فریزر هوشمند استفاده کنید.

یخچال ها و فریزرها عایق ضخیمی دارند تا غذا را برای خوردن ایمن نگه دارد، بنابراین ممکن است تعجب کنید که چگونه یک سیگنال بیرونی می تواند به درها نفوذ کند. وقتی سنسور را داخل فریزر قرار می دهید، به یک هاب بی سیم خیلی نزدیک نیاز دارید. سیگنال های داخل فریزر خیلی قوی نخواهند بود، بنابراین باید فاصله را تا حد امکان کاهش دهید. بلوتوث بهترین گزینه برای سنسورهای فریزر هوشمند است زیرا کارآمدتر از WiFi است. با اتصالات بلوتوث می‌توانید حسگرهای باتری‌دار زیادی پیدا کنید. وقتی تلفن خود را نزدیک فریزر می آورید، هشداری در مورد وضعیت دما دریافت می کنید.

اگر یخچال هوشمند دارید، از قبل از طریق تلفن خود به داده های دستگاه دسترسی دارید. برخی از یخچال‌های هوشمند دارای برنامه‌های مخصوص به خود با داده‌ها و کنترل‌های حسگر فریزر هستند. اما همه یخچال‌ها ویژگی‌های یکسانی ندارند، بنابراین همیشه می‌توانید یک سنسور فریزر هوشمند جداگانه برای یخچال خود تهیه کنید، خواه هوشمند باشد یا ساده.

تعویض سنسور یخچال فریزر

چگونه سنسور فریزر را تعویض کنیم؟

می توانید سنسور فریزر خود را با مشاهده خوانش دما تست کنید. حتی اگر ترمیستور به درستی کار نکند، به احتمال زیاد باز هم خوانش را نشان می دهد. همچنان در بسیاری از موارد خواندن ایده آل را نشان می دهد، بنابراین فکر نمی کنید چیزی اشتباه است. برای اندازه گیری دقیق دمای فریزر و یخچال می توانید از یک دماسنج مادون قرمز جداگانه استفاده کنید. در برخی از کشوهای پایین یخچال، ممکن است همچنان به اندازه کافی خنک باشد تا غذا سالم بماند. از آنجایی که احتمالاً متوجه تفاوت دما در یخچال یا فریزر شده اید، احتمالاً بین 40 تا 60 درجه است.

سازمان غذا و دارو توصیه می کند که اگر برخی از غذاها را برای دو ساعت یا بیشتر در دمای 40 درجه فارنهایت نگهداری کنید، دور بریزید. هدر دادن غذا سخت است، اما مطمئن شوید که خانواده خود را با بررسی درجه حرارت و انتخاب خوب در مورد اینکه چه غذایی باید نگه دارید، ایمن نگه دارید. مریض شدن از غذای فاسد آسان است. هنگامی که می توانید تغییر دما را احساس کنید، تصور می کنید که مشکل از سنسور فریزر است. اما همچنان باید بررسی کنید و ببینید که آیا فن هنوز کار می کند یا خیر. اگر اینطور نیست، می توانید همه چیز را به یکباره جایگزین کنید. فن اغلب حتی با سنسور دمای نامناسب هنوز هم می تواند خوب کار کند، بنابراین بهتر است قبل از تشخیص مشکل، هر دو ناحیه را عیب یابی کنید. اگر تا به حال قطعات ماشین لباسشویی یا قطعات ماشین ظرفشویی را تعویض کرده اید، تعویض سنسور دما به همین سادگی است. دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که قطعه درست را دریافت می کنید. شما می‌خواهید به هر برندی که سازنده می‌گوید متناسب با دستگاه است، بچسبید. اولین قدم قطع برق یخچال است. می توانید آن را از برق بکشید یا یخچال را از روی کلید قطع کنید. سپس ترمیستور را پیدا کنید. ممکن است دفترچه راهنمای مالک شما مکان دقیق را به شما نشان دهد. معمولاً در پشت یا کنار یخچال قرار دارد. چندین پیچ وجود دارد که پوشش ترمیستور را در جای خود نگه می دارد. بسته به دمای فریزر، پیچ ها ممکن است یخ بزنند. می توانید از سشوار برای آب کردن یخ ها استفاده کنید تا بتوانید پیچ آن ها را باز کنید. گیره‌های نصب، ترمیستور را در جای خود نگه می‌دارند، بنابراین بازکردن آن‌ها، جدا کردن سیم و بیرون آوردن ترمیستور کار سختی نیست. می‌توانید از همان گیره‌های نصب و مهار برای ترمیستور جدید خود استفاده کنید، بنابراین فقط روی آن کلیک کنید. درپوش را به جای خود باز کنید و یخچال را دوباره به برق وصل کنید.

دمای سبز مرکز تعمیرات یخچال در اصفهان می باشد. برای دریافت خدمات تماس بگیرید.

بسته به دمای داخلی یخچال و فریزر، ممکن است تا 12 ساعت طول بکشد تا دستگاه تا 40 درجه خنک شود. این دما همان چیزی است که سازمان غذا و داروی آمریکا آن را برای غذا بی خطر می داند، بنابراین شما نمی خواهید به مدت دو ساعت هیچ غذایی بالاتر از آن دما بخورید و همچنین نباید غذای جدید را تا زمانی که به آن دما برسد در یخچال قرار دهید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *