تعویض واشر درب یخچال

تعویض لاستیک درب یخچال

فهرست مطالب

منظور از تعمیر لاستیک یخچال همان نوارهای پلاستیکی است که از دور درب یخچال محافظت می‌کنند. این بخش به دلیل استفاده مکرر در طول روز بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرد؛بنابراین بهتر است هرچند وقت یک‌بار بررسی شود تا مشکل بیشتری را به دنبال نیاورد. مشکل بیشتری که می‌تواند با کم‌توجهی به این مورد پیش بیاید، کار کردن بیشتر کمپرسور یخچال است. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

لاستیک درب یخچال فریزر

لاستیک دور درب یخچال یا واشر آن کاری بیشتر از بسته نگه داشتن درب یخچال و فریرز انجام می دهد این واشرها به طور مستقیم بر عملکرد و سرمایش دستگاه تاثیر دارد. واشر درب یخچال از لاستیک ساخته شده است که یک نوار مغناطیسی نازک در آن تعبیه شده که به چسبیدن واشر به قسمت فلزی کابینت یخچال کمک می کند. این واشر هوای سرد درون یخچال را تثبیت می کند و مانع ورود هوای گرم به داخل یخچال می شود. اگر این واشر آسیب ببیند کمپرسور بیش از حد کار می کند و کارایی دستگاه کاهش پیدا می کند. همچنین یک لاستیک در ناکارآمد، می تواند باعث یخ زدگی در فریزر شود و جریان هوا بین قسمت های فریزر و یخچال را کاهش دهد؛ این کار برای نگه داشتن دمای مطلوب برای نگهداری غذاها در یخچال ضروری است.

چه زمانی باید واشر درب را تعویض کنید؟

اگر از نوار چسب برای بسته نگه داشتن درب یخچال استفاده می کنید، به احتمال زیاد، زمان تعویض واشر درب فرا رسیده است. نشانه های دیگری که ممکن است زمان تعویض واشر فرا رسیده باشد، عبارتند از:

  • هنگامی که یخ زدگی در قفسه ها و مواد غذایی در فریزر یا راهرو شروع به ایجاد می کند.
  • ضامن واشر نمی‌چسبد زیرا واشر خیلی فرسوده شده است.
  • بیرون آمدن هوای سرد از واحد تبرید را می توانید احساس کنید.
  • دما در تجهیزات در نوسان است.
  • ترک ها شروع به ظاهر شدن در آستر می کنند.
  • واشر شروع به جدا شدن از تجهیزات می کند.
  • مواد واشر شروع به سفت شدن می کند.
  • واشر همیشه فشرده است.

تعویض لاستیک درب یخچال

تعمیرات درب یخچال

مجموعه دمای سبز طیف وسیعی از تعمیرات یخچال فریزر، تعویض یا تعمیر درزگیر و لاستیک درب یخچال و فریزر را در مرکز تعمیرات در اصفهان دارد. اگر از مهر و موم مورد نیاز مطمئن نیستید می توانید با ما تماس بگیرید و عکس آن را ارسال کنید و ما به انتخاب شما به شما کمک خواهیم کرد. لاستیک های درب یخچال و فریزر محکم هستند که از نفوذ هوای گرم و مرطوب به فضای  سرد جلوگیری می کند که باعث کاهش مستقیم بار خنک کننده می شود. همچنین با کاهش رطوبت وارد شده به فضای یخچال، واشر از ایجاد یخ زدگی روی کویل های خنک کننده جلوگیری می کند.

وجود یخ زدگی در کویل یخچال به دلیل درزگیر آسیب دیده، تأثیر مضری بر کل سیستم تبرید دارد، می تواند بر انتقال حرارت، کاهش عبور هوا و همچنین افزایش مصرف انرژی در طول چرخه یخ زدایی تأثیر بگذارد. بنابراین، تعویض واشرهای معیوب درب، زمان کار کمپرسور را کاهش می دهد و در عین حال راندمان فرآیند حذف حرارت کلی از یخچال را بهبود می بخشد.

در مرکز تعمیرات در اصفهان راهنمایی و مشاوره تخصصی برای تعویض واشر یخچال شما را ارائه می دهیم و سپس نوع واشر مناسب را شناسایی کرده و اقدامات انجام شده توسط متخصص تعمیر یخچال انجام می گیرد.

جایگزینی یک واشر جدید باعث صرفه جویی زیادی در کیلووات ساعت برای شما می شود که به معنای کاهش قبض برق در هر ماه است. واشر درب کولر نیز ابزار بسیار مهمی در مورد جنبه های ایمنی مواد غذایی است. استانداردها و کدهای ایمنی غذایی زیادی در مورد نگهداری گوشت، لبنیات، غذاهای منجمد، میوه ها، سبزیجات و نوشیدنی ها وجود دارد.

چگونه می توانید عمر واشر خود را افزایش دهید؟

پاک کردن بین شیارهای واشر باید در برنامه تمیز کردن روزانه کارکنان شما باشد. تمیز نگه داشتن واشر از مواد غذایی و کثیفی به طولانی شدن عمر واشر کمک می کند. همچنین از تماس کثیفی ناخواسته با مواد غذایی موجود در یخچال جلوگیری می کند.

چند مدل نوار درب یخچال داریم؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در تعویض لاستیک درب یخچال به آن توجه کنید، این است که نوع نوار درب یخچال شما چیست؟ در ادامه شما را با انواع لاستیک درب یخچال آشنا خواهیم کرد:

لاستیک‌های پیچی

اغلب یخچال‌ها، لاستیک‌هایی دارند که با پیچ روی درب نصب می‌شوند.

لاستیک پرسی

برخی دیگر از لاستیک‌های یخچال به صورت پرسی هستد که برای تعویض آنها باید به نوع یخچال و اندازه‌هایی که برای درب مناسب است، آگاهی داشت.

نحوه تعویض واشر درب یخچال

هر درب یخچال شما دارای یک واشر لاستیکی قالب‌گیری شده است تا سرما را در داخل و خارج نگه دارد. وقتی این واشر قدیمی و شکننده می شود، نشتی دارد. اگر یخچال شما بیشتر کار می کند و مشکوک هستید که هوای سرد را از دست می دهد، این تست های ساده را انجام دهید.

ابتدا واشر درب یخچال را بررسی کنید. آیا در اطراف آن متراکم یا حتی کپک سیاه رنگ وجود دارد؟ اگر چنین است، نشت هوای سرد احتمالاً باعث متراکم شدن هوای گرم‌تر آشپزخانه می‌شود. بعد، درب یخچال را روی یک کاغذ ببندید و سپس آن را به آرامی بیرون بکشید. اگر کمی کشش وجود داشته باشد، واشر درب شما سالم است. اگر کاغذ به راحتی بیرون می آید احتمال زیاد واشر درب یخچال شما آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد در اینجا چند نکته درباره تعویض آن آورده ایم اگر مطمئن نیستید که نمی توانید آن را عوض کنید با یک تعمیرکار در مرکز تعمیرات یخچال در اصفهان تماس بگیرید.

ساخت یخچال، مدل و سایر اطلاعات شناسایی را در دفترچه راهنمای مالک پیدا کنید. اگر دفترچه راهنما ندارید، به لبه داخلی درب یخچال یا داخل هر یک از محفظه ها، نزدیک درب، برای پلاک شناسایی سازنده نگاه کنید. فروشگاه‌ها یا مراکز خدمات سازنده‌ای که واشر درب شما را ذخیره می‌کنند، در بخش «لوازم، عمده، قطعات» به صورت آنلاین جستجو کنید. همچنین ممکن است با مراجعه به وب سایت سازنده خود بتوانید منبع قطعات را پیدا کنید.

تعمیر واشر درب یخچال فریزر

راهنمای تعویض لاستیک درب یخچال

واشر درب قدیمی را بردارید

در حالی که در حال جدا کردن واشر قدیمی درب یخچال هستید، واشر جدید را برای چند دقیقه در آب گرم قرار دهید تا نصب آن آسان تر شود. برخی از واشرها (مانند ما) توسط یک نگهدارنده فلزی که در اطراف محیط درب وصل شده است در جای خود نگه داشته می شوند. لبه داخلی واشر قدیمی را بلند کنید تا پیچ های قفل کننده واشر در نگهدارنده ظاهر شوند، سپس آنها را باز کنید. واشر قدیمی درب یخچال را با گرفتن فلنج داخلی واشر و عقب کشیدن آن جدا کنید. با استفاده از یک درایور مهره سر شش گوش با اندازه مناسب، پیچ های نگهدارنده را در اطراف محیط درب باز کنید – اما آن را جدا نکنید و واشر قدیمی را بیرون بکشید.

واشر درب جدید را نصب کنید

واشر فریزر جدید را نصب کنید. از یکی از گوشه های بالا شروع کنید، لبه واشر را در پشت نگهدارنده فلزی کار کنید، سپس در اطراف کل محیط درب ادامه دهید. واشر فقط به یک روش صحیح مناسب است. از درایور مهره شش گوش استفاده کنید تا ببندید اما پیچ های نگهدارنده واشر فریزر را کاملا سفت نکنید. درب را ببندید و بررسی کنید که آیا در حین تعمیر تاب برداشته است یا خیر. در صورت لزوم، آن را با گرفتن هر دو قسمت بالا و پایین صاف کنید. درب را فشار داده و بکشید، سپس آن را ببندید و مجدداً تراز مناسب را بررسی کنید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید، سپس پیچ های نگهدارنده را سفت کنید.

ژله نفتی را روی واشر درب یخچال بمالید

موقعیت درب یخچال را نسبت به درب دیگر و کابینت یخچال مقایسه کنید. اگر درب یخچال یا فریزر آویزان است یا خیلی بلند است، لولاهای آن را شل کرده و آن را تراز کنید. در نهایت، کشش واشر فریزر را با استفاده از یک لایه نازک ژله نفتی فقط در امتداد سمت لولای واشر کاهش دهید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *