حالت اتومات کولرگازی

حالت اتومات کولرگازی

فهرست مطالب

بدون شک هنگام کار کردن با ریموت کنترل کولر یا اسپلیت، متوجه حالت های مختلف کولر گازی شده اید. حالت خودکار، حالت خواب یا sleep، حلت خشک یا dry ، حالت بهینه و … که هرکدام با علامت خاصی مشخص شده اند. یکی دیگر از این حالت ها، حالت اتومات است.

حالت اتومات کولرگازی

شما انتخاب کرده اید که واحد تهویه مطبوع عالی را برای مدیریت آب و هوای خانه خود در تمام طول سال انتخاب کرده اید، اما چقدر کارآمد از دستگاه خود استفاده می کنید؟ آیا توانایی ها و عملکردهای تنظیمات مختلف را درک می کنید؟ استفاده درست از تنظیمات مختلف گرما، مانند تفاوت بین حالت گرما و خودکار در تهویه مطبوع، می تواند به شما در رسیدن و کنترل دمای مورد نظر کمک کند. و در عین حال می تواند در ازای آن به صرفه جویی در انرژی و پول کمک کند. حالت خودکار در تهویه مطبوع  به طور خودکار دما و سرعت فن را برای حفظ محیطی راحت تنظیم می کند. با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند دمای محیط، رطوبت و حضور افراد در اتاق، برای خنک سازی کارآمد و راحت طراحی شده است. برای حفظ دمای مورد نظر در صورت نیاز روشن و خاموش می شود.

آیا حالت خودکار روی یک واحد تهویه مطبوع مقرون به صرفه تر است؟

مهم است که همه چیز را در مورد واحد HVAC خود بدانید تا مطمئن شوید که از تنظیمات مناسب استفاده می کنید. استفاده از تنظیمات مناسب می تواند به شما کمک کند دمای خانه خود را به اندازه کافی کنترل کنید و قبض برق خود را پایین نگه دارید.

حالت های تهویه مطبوع خودکار و روشن

کولر گازی شما دو حالت کار دارد، حالت AUTO و ON. هنگامی که تهویه مطبوع خود را روی حالت خودکار تنظیم می کنید، فن که هوای مطبوع را در سراسر خانه شما حرکت می دهد و همچنین کمپرسور روشن است. در حالت AUTO، دستگاه شما پس از رسیدن به دمای تنظیم شده توسط ترموستات، قطع می شود. در حالت روشن، فن کولر گازی شما به طور مداوم کار می کند، حتی زمانی که کمپرسور روشن نیست.

حالت اتومات یا روشن

پس از کدام حالت باید استفاده کرد؟ در اینجا برخی از مزایای خروج از دستگاه خود در حالت AUTO آورده شده است:

بهره وری انرژی

هنگامی که سیستم تهویه مطبوع خود را روی حالت روشن قرار می دهید، فن دائماً کار می کند. این باعث افزایش مصرف برق می شود که قبض برق شما را افزایش می دهد. ممکن است با راه اندازی واحد خود از این طریق هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. تغییر واحد تهویه مطبوع خود به AUTO انرژی کمتری مصرف می کند و کارآمدتر خواهد بود.

کنترل رطوبت

کولر گازی شما رطوبت هوا را از بین می برد. هنگامی که سیستم در حالت خودکار است، قطرات رطوبت تشکیل شده به داخل ظرف تخلیه ریخته می شود. هنگامی که تهویه مطبوع شما در حالت ON باشد، رطوبت تبخیر شده و به هوای خانه شما باز می گردد. رطوبت بالا در خانه شما می تواند مشکلات مختلفی را نه تنها برای سلامتی و آسایش شما بلکه خود خانه شما ایجاد کند.

مزایای حالت روشن

اگر مبتلا به آلرژی هستید، ممکن است بخواهید کولر گازی خود را در حالت روشن بگذارید. این به دلیل این است که هوای هوا به طور مداوم در خانه شما گردش می کند. هنگامی که این کار انجام شود، فیلتر می تواند ذرات آلرژن بیشتری مانند شوره، گرده و گرد و غبار را دریافت کند. شما باید مطمئن شوید که فیلترهای خود را مرتباً تعویض می کنید تا کولر گازی با حداکثر ظرفیت کار کند. اگر فیلتر مسدود شود، کولر گازی سخت‌تر کار می‌کند و منجر به خرابی‌های احتمالی و هزینه‌های بیشتر انرژی می‌شود. اکثر مردم ترجیح می دهند دستگاه تهویه مطبوع خود را روی حالت AUTO بگذارند، که توصیه می کنیم مگر اینکه از آلرژی شدید رنج ببرید. اگر با واحد خود مشکل دارید یا می خواهید در مورد نحوه عملکرد کولر گازی خود بیشتر بدانید با مجموعه تعمیراتی دمای سبز تماس بگیرید.

حالت خودکار در مقابل گرما

تنظیمات سیستم تهویه مطبوع شما کلیدی برای بهینه بودن انرژی و به حداکثر رساندن کار دستگاه است. شما همچنین سیستمی می خواهید که بهترین های هر دو جهان، گرمایش و سرمایش را به شما ارائه دهد. به عنوان مثال، تهویه مطبوع میتسوبیشی، یک سیستم تهویه مطبوع دیواری است که در استرالیا بسیار محبوب است و عملکرد گرمایش و سرمایش را ارائه می دهد. به ویژه در اتاق های یک نفره یا کوچک تا متوسط موثر است.

نمایندگی تعمیرات و نصب کولرگازی در اصفهان

حالت خودکار چیست؟

در حالت خودکار، دستگاه شما برای حفظ دمای صحیح کار می کند. سیستم پس از رسیدن به دمای ایده آل کار خود را متوقف می کند و در صورت کاهش دما دوباره به طور خودکار فعال می شود. با حالت خودکار، می‌توانید تنظیمات تهویه مطبوع خود را برای راحتی خود تنظیم کنید و هنگامی که دما به زیر یک تنظیم خاص کاهش یابد، دوباره شروع به گرم کردن اتاق می‌کند. این فرآیند به صورت خودکار است و کنترل دما را آسان می کند. هنگام کار در این تنظیم، کولر گازی قطرات رطوبت را مستقیماً به ظرف تخلیه می برد و رطوبت اضافی را از اتاق خارج می کند. همچنین بسیار کارآمد است زیرا انرژی بسیار کمتری نسبت به سایر حالت های استاندارد شما مصرف می کند.

مزایای کلیدی حالت خودکار

 • تقریباً در هر نوع آب و هوایی قابل استفاده است.
 • برای حفظ دمای ایده آل، به راحتی بین سرد و گرم جابجا می شود.
 • بدون توجه به آب و هوای بیرون، دمای راحت را تضمین می کند.
 • کنترل بیشتری روی رطوبت ارائه می دهد.
 • انرژی کارآمد.

حالت گرما چیست؟

وقتی روی حالت گرما تنظیم می شود، واحدهای تهویه مطبوع فقط به عنوان یک عملکرد گرمایشی عمل می کنند و احتمالاً آن را فقط در زمستان روشن می کنید. حالت گرما در سیستم های تهویه مطبوع چرخه معکوس، اتاق شما را تا دمای تنظیم شده گرم می کند، پس از آن موتور کند می شود و متوقف می شود. به محض کاهش دمای اتاق، دستگاه دوباره راه اندازی می شود. هنگامی که تابستان فرا می رسد، باید کولر خود را به حالت خودکار یا خنک برگردانید تا به جای گرم کردن اتاق، به خنک کننده تغییر دهید.

 مزایای کلیدی حالت گرما

 • ایده آل برای زمستان زمانی که می خواهید از تهویه مطبوع فقط برای اهداف گرمایش استفاده کنید.
 • از باد سرد با یک فن داخلی جلوگیری می کند که پس از رسیدن اتاق به دمای مطلوب متوقف می شود.
 • در هوای سرد دمای مناسبی را حفظ می کند.
 • ایده آل برای گرم کردن اتاق های بزرگ و مناطق باز.
 • راه حل گرمایش موثرتر از بخاری های گازی یا برقی.

بهترین گزینه برای من چیست؟

اگرچه هر دو حالت خودکار و حالت گرما به دلیل فناوری اینورتر کارآمد هستند، ما برای راحتی کار حالت خودکار را توصیه می کنیم. حالت خودکار به طور خودکار به خنک کننده تغییر می کند تا دمای داخل خانه شما حفظ شود. شما دما را تنظیم می کنید و از آب و هوای دلخواه خود در خانه خود لذت می برید.

روش های مختلف گرمایش

هنگام در نظر گرفتن سیستم های تهویه مطبوع گرمایش، تشخیص بین واحدهای دارای اینورتر و واحدهای غیر اینورتر ضروری است.

واحدهای اینورتر

واحدهای دارای اینورتر می توانند آب و هوای اتاق شما را از طریق ترموستات بخوانند و عملکرد آن را به دقت تنظیم کنند تا سریعتر به دمای ایده آل برسد. هنگامی که به دمای عالی برسد، موتور کند می شود و متوقف می شود که باعث صرفه جویی در انرژی می شود. هنگامی که اتاق به دمای مطلوب رسید، واحد آب و هوا را حفظ می کند.

واحدهای غیر اینورتر

برعکس، واحدهای غیر اینورتر با ظرفیت کل کار می کنند یا اصلاً کار نمی کنند. این یک سیستم روشن/خاموش است. اگرچه نصب این واحدها هزینه کمتری دارند، اما انرژی را هدر می دهند که بر بودجه ماهانه برق شما تأثیر می گذارد. برای انتخاب بهترین واحد تهویه مطبوع برای خانه خود، باید بدانید که چگونه کار می کند و به شما کمک می کند.

برای اینکه سیستم تهویه مطبوع شما کارآمد باشد، موارد زیر مهم است:

 • دستگاه باید با آب و هوایی که در آن کار می کند سازگار باشد.
 • ابعاد منطقه گرمایش یا سرمایش باید متناسب با واحد باشد.
 • تهویه مطبوع بسته به تنظیمات مورد استفاده می تواند کارآمدتر باشد.

تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا اطمینان حاصل شود که در شرایط کاری مطلوب قرار دارند. اصل در مورد واحدهای تهویه مطبوع این است که هر چه کولرهای گرمایشی و سرمایشی سخت‌تر کار کنند، برق بیشتری مصرف خواهند کرد. بسته به آب و هوای شما، احتمالاً به راه حل های گرمایشی در زمستان و راه حل های خنک کننده در تابستان نیاز خواهید داشت. سیستم های تهویه مطبوع چرخه معکوس در پرث یک گزینه اقتصادی پایدار خواهد بود. در نتیجه، عاقلانه ترین انتخاب در اینجا سیستمی است که گرمایش و سرمایش را دوبرابر می کند.

عملکرد سیستم تهویه مطبوع خود را بهینه کنید

اطمینان حاصل کنید که سیستم صحیح را متناسب با فضای خود انتخاب کرده اید. قابلیت های تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی را با منطقه ای که قرار است سرویس دهی کند، مطابقت دهید. کارایی را در نظر بگیرید. اگر در خانه خود نیاز به گرمایش و سرمایش دارید، یک سیستم تهویه مطبوع دوچرخه سواری معکوس یا سیستم اسپلیت کم مصرف ترین است. تنظیمات ایده آل را برای کنترل آب و هوای خود به دست آورید. بهترین کار این است که دستگاه خود را روی دمای راحت تنظیم کنید (نه خیلی بالا، زیرا حفظ این دما هزینه بر است). به این ترتیب، دستگاه شما برای دستیابی به دمای مورد نظر اضافه کار نمی کند، نه دائماً روشن است، بلکه در صورت کاهش بیش از حد دما، روشن می شود. اطمینان حاصل کنید که فیلترهای انرژی شما به طور مداوم تمیز می شوند و خدمات منظم را برای اطمینان از عملکرد بهینه دستگاه در نظر بگیرید. فضاهایی که نیاز به گرمایش ندارند را گرم نکنید. اطمینان حاصل کنید که خانه شما به خوبی عایق بندی شده است تا هوای گرم در داخل گردش کند.

امروز با ما تماس بگیرید

در نتیجه، انتخاب مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع می تواند مشکل باشد. طراحی مناسب برای فضای شما با تنظیمات صحیح و تعمیر و نگهداری مورد نیاز در واحد شما تضمین می کند که شما در مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه خود صرفه جویی کنید. برای کمک به کلیه نیازهای نصب، سرویس و نگهداری تهویه مطبوع خود در پرث، همین امروز با ما تماس بگیرید.

نحوه تنظیم حالت خودکار:

1.کولر را روشن کنید.

دکمه پاور روی ریموت کنترل را فشار دهید.

2.حالت عملکرد را تنظیم کنید.

دکمه Mode را روی کنترل از راه دور فشار دهید تا حالت خودکار و نشانگر خودکار سرعت فن روی نمایشگر کنترل از راه دور ظاهر شود. تهویه مطبوع بسته به دمای اتاق به طور خودکار حالت عملکرد را روی Cool یا Heat تنظیم می کند.

بیشتربخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *