حالت های کولرگازی روی کنترل «ریموت» از راه دور

حالت های کولرگازی روی کنترل«ریموت» از راه دور

فهرست مطالب

همان طور که می دانید همراه هر کولر گازی یک ریموت کنترل وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از کنترل کولر گازی از راه دور فرمان های دلخواه را به کولر گازی بدهند. برای خاموش یا روشن کردن، تغییر خالت کولر گازی از سرمایش به گرمایش، بالا بردن دمای کولر گازی، کمتر کردن دمای کولر گازی و غیره از دکمه های ریموت کنترل استفاده می شود.

حالت های کولرگازی روی کنترل «ریموت» از راه دور

اینها برخی از حالت های معمول یا استاندارد هستند که تقریباً همه سازندگان کولر گازی ارائه می دهند. این به هیچ وجه کلمه نهایی نیست، اما حالت های AC تا حد زیادی به شرکت تهویه مطبوع بستگی دارد. در اینجا چند مورد رایج وجود دارد که باید بدانید و به نفع خود از آنها استفاده کنید.

حالت خنک

این تنظیماتی است که اکثر ما با کولر گازی مرتبط می‌دانیم. در این حالت کولر گازی شما کمپرسور را روشن می کند و هوای سرد را به داخل اتاق می راند. هنگامی که سنسور دمای داخلی در AC حس کرد که دمای مورد نظر رسیده است، کمپرسور خاموش می شود و فقط فن کار می کند.

این حالت پر انرژی ترین حالت کنترل از راه دور کولر گازی شما است. هرچه دما کمتر تنظیم شود، مدت زمان کارکرد کمپرسور بیشتر می شود.

حالت فن

هنگامی که حالت فن فعال می شود، فن داخلی در AC هوا را در داخل اتاق به گردش در می آورد. این کار بدون هیچ گونه خنک کننده ای انجام می شود، مانند یک فن معمولی. مزیت اصلی استفاده از حالت فن در AC صرفه جویی آشکار انرژی به دلیل عدم وجود عملکرد کمپرسور است. متأسفانه هیچ هوای سردی ارائه نمی دهد بلکه هوا را به گردش در می آورد یا می دمد.

حالت خشک

اگر در یک منطقه مرطوب زندگی می کنید، مطمئناً با تنظیم حالت خشک در AC خود آشنا خواهید بود. وقتی یک روز مرطوب است، اما خیلی گرم نیست، و عرق روی پیشانی‌تان می‌غلتد، این حالت رفتن شماست. حالت خشک با روشن و خاموش کردن کمپرسور برای مدت زمان کوتاه رطوبت اضافی اتاق شما را از بین می برد. در این میان فن مدام با سرعت کم کار می کند. زمان کار کمپرسور طوری تنظیم می شود که وقتی سنسور رطوبت داخلی AC سطح رطوبت به اندازه کافی پایین را تشخیص داد، خاموش می شود.

حالت گرما

در این حالت جریان هوا در داخل واحد تهویه مطبوع برعکس می شود. این بدان معنی است که هوای گرم به جای دمیدن به محیط وارد اتاق می شود. از طرف دیگر هوای سرد به بیرون خارج می شود. هوای گرم توسط کمپرسور تامین می شود که در حال حاضر کار می کند. به جای هوای خنک، کمپرسور اکنون هوای گرم را تامین می‌کند و آن را برای ماه‌های سردتر تنظیم می‌کند.

حالت خودکار

مشابه حالت خنک، حالت خودکار موجود در کنترل از راه دور کولر گازی برای رسیدن به یک نقطه تنظیم دمای مشخص و حفظ آن عمل می کند. AC به طور خودکار سرعت کمپرسور و فن را نسبت به دمای فعلی اتاق تنظیم می کند. هنگامی که دمای مورد نظر به دست آمد، کمپرسور خاموش می شود و سرعت فن نیز به طور خودکار توسط AC تنظیم می شود. هنگامی که دما دوباره از نقطه تنظیم تغییر کرد، کمپرسور دوباره روشن می شود و فن به گونه ای تنظیم می شود که دمای مورد نظر بلافاصله به دست آید. گاهی اوقات حتی فن پس از رسیدن به دمای مورد نظر خاموش می شود و حتی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

حالت اکو

این حالتی است که همه ما دوست داریم! تقریباً هر ریموت کنترل مدرن تهویه مطبوع اکنون آن را دارد. با استفاده کارآمد از کمپرسور و فن کار می کند تا حداقل انرژی برای رسیدن به دمای مطلوب مصرف شود. تولید کنندگان مختلف از تکنیک های متفاوتی برای این کار استفاده می کنند. برخی دمای مورد نظر را چند درجه بالاتر از انتخاب شما تنظیم می کنند. وقتی AC به این دما رسید، کمپرسور خاموش می شود اما سرعت فن حفظ می شود. این برای دستیابی و حفظ دمای مورد نظر، اما بدون مصرف انرژی اضافی عمل می کند.

حالت توربو

دقیقا برعکس حالت اکو، حالت توربو برای دستیابی به دمای مطلوب در کمترین زمان ممکن تمام می شود. حداکثر توان در این حالت استفاده می شود، کمپرسور و فن با شیب کامل کار می کنند. این حالت با نام های جت، قدرتمند، سریع یا پرقدرت نیز شناخته می شود. همانطور که ممکن است حدس بزنید، مصرف انرژی در این تنظیمات بسیار بالا است و عاقلانه است که فقط برای مدت کوتاهی از آن استفاده کنید. این می تواند زمانی ایده آل باشد که هوا بسیار گرم یا بسیار سرد است و هنگامی که دما پایین آمد می توانید آن را خاموش کنید.

حالت محافظت در برابر یخ زدگی (FP).

این حالت به عنوان Min نیز شناخته می شود. گرما، 8 درجه سانتیگراد، یا حرارت کم (LH). در این حالت کارکرد، کولر گازی با حداقل قدرت، در حالت گرما کار می کند تا هوای گرم را در یک اتاق دمیده کند. دمای آن در حدود 46 فارنهایت (بسته به سازنده AC) برای جلوگیری از نقاط انجماد حفظ می شود. چنین ویژگی برای خانه هایی در آب و هوای بسیار سرد و جایی که فضای داخلی برای مدت طولانی تری اشغال نمی شود، مناسب است. پس از فعال سازی، حالت محافظت در برابر یخ زدگی از نزدیک شدن دمای داخلی اتاق به نقطه انجماد جلوگیری می کند. تهویه مطبوع با کمترین ظرفیت کار می کند و حداقل استفاده از برق را تضمین می کند. این حالت به جلوگیری از آسیب به تجهیزات حساس الکتریکی و لوله های آب در سرمای شدید کمک می کند. دمای محیط انجماد بالا از آن جلوگیری می کند. این باعث می‌شود آن را برای برنامه‌های کاربردی در گاراژها یا بیرون خانه‌ها / سوله‌ها، جایی که اشغال حداقل است اما بالاتر از انجماد، درجه حرارت ضروری است، ایده‌آل می‌کند.

حالت تمیزکردن خودکار

با استفاده مداوم، کثیفی می تواند در داخل واحد تهویه مطبوع شما جمع شود و در نتیجه میکروارگانیسم های مضر در هوا منتقل شود. حالت خود تمیز کردن یا تمیز کردن خودکار با حذف رطوبت داخل واحد گرمایش/سرمایش شما از رشد باکتری های معلق در هوا جلوگیری می کند. این حالت در اقلیم های با رطوبت بالا نجات دهنده است. اواپراتور شما را تمیز و خشک می کند و AC شما را برای عملیات بعدی تازه نگه می دارد. حالت تمیز کردن خودکار در واحد تهویه مطبوع به شما این رضایت را می دهد که هوایی که در آن تنفس می کنید تمیز است. عملکرد تمیز کردن خودکار را می توان در حالت های خنک و خشک و در برخی مدل ها گرما نیز استفاده کرد. پس از فعال شدن حالت، AC حدود 30 دقیقه کار می کند و پس از آن به طور خودکار خاموش می شود. زمان بندی می تواند بر اساس سازنده متفاوت باشد و می توانید برای مدت زمان دقیق به دفترچه راهنمای کاربر دستگاه خود مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات و نصب کولرگازی در اصفهان

عملکردهای موجود در کنترل از راه دور کولر گازی شما

به غیر از حالت های مختلف AC، تنظیمات متعددی وجود دارد که می توانید با استفاده از کنترل از راه دور کولر گازی کنترل کنید. اینها به رسیدن به دمای عالی کمک می کنند و راحتی را به ارمغان می آورند.

سرعت فن AC

فن کولر گازی جزء اصلی است که هوای خنک یا گرم را به داخل اتاق شما پرتاب می کند. تنظیم این تنظیم به شما امکان می دهد تا سرعت کنترل سرمایش یا گرمایش اتاق خود را کنترل کنید. اکثر AC دارای 4 تنظیمات برای فن هستند: کم، متوسط، زیاد و خودکار. تنظیم خودکار فن به طور خودکار سرعت فن را مطابق با دمای فعلی و دمای مورد نظر تنظیم می کند. برای استفاده از این عملکرد، نیازی نیست که حالت فن در AC روشن باشد.

تنظیم تایمر AC

اکثر AC های مدرن دارای تایمرهای داخلی هستند. آنها به شما امکان می دهند زمان اجرای AC را تنظیم کنید و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. یک مورد بسیار مفید می تواند در هنگام خواب باشد، جایی که می توانید تایمر را برای چند ساعت تنظیم کنید، و زمانی که عمیقاً در خواب هستید، AC به طور خودکار خاموش می شود. برخی از تایمرها بر اساس ساعت 24 ساعته کار می کنند، جایی که می توانید زمان روشن یا خاموش بودن AC را تنظیم کنید. برخی دیگر به شما امکان می دهند تعداد ساعات مشخصی را تعیین کنید که AC برای آنها عملیاتی می شود.

عملکرد یونیزر

چه کسی هوای پاک نمی خواهد؟ عملکرد یونیزر در کنترل از راه دور کولر گازی در همه جا وجود ندارد، اما هنوز هم بسیار مفید است. هنگامی که فعال می شود، یک مش الکترونیکی ولتاژ بالا در داخل واحد داخلی فعال می شود که برای یونیزه کردن هوا با یون های منفی عمل می کند. ذرات گرد و غبار و سایر آلاینده ها به سمت این یون ها جذب می شوند و این امر حذف آنها از هوا را تضمین می کند.

کنترل نوسان

با این حالت می توانید موقعیت لوور تاب را کنترل کنید. زوایای مختلفی برای تنظیم وزش هوا در جهتی که دوست دارید وجود دارد. مدل های قبلی AC فقط برای کنترل چرخش عمودی مجاز بودند، اما اکنون می توانید چرخش را به صورت عمودی نیز کنترل کنید. همچنین یک عملکرد چرخش خودکار وجود دارد که به طور مداوم زاویه پره های AC شما را تغییر می دهد. این به طور مداوم هوا را در جهات مختلف می دمد.

حالت بی صدا

این تنظیم AC را می توان به عنوان تنظیم بی صدا نیز نامید. هنگام تنظیم، دستگاه تا حد امکان بی صدا عمل می کند. این امر با کاهش سرعت فن به حداقل می رسد.

انواع ریموت کنترل کولر گازی

تعدادی ریموت کنترل کولر گازی در بازار وجود دارد. در حالی که ممکن است از استانداردهای آن آگاه باشید، ریموت های AC جهانی و هوشمند می توانند بسیار مفید باشند!

ریموت های AC استاندارد

این یک ریموت AC اولیه است که با کولر گازی خود دریافت می کنید. با این حال، برخی از شرکت ها نیز امروزه کنترل های پیشرفته تری را تولید می کنند. یک ریموت کنترل استاندارد کولر گازی ممکن است دارای نمایشگر و تعدادی دکمه باشد که از طریق آنها می توانید حالت ها و عملکردهای AC را تغییر دهید. نوع نمایشگر ممکن است از راه دور به ریموت متفاوت باشد. در حال حاضر، سه پیکربندی پیشنهادی وجود دارد:

نمایشگر حالت کامل

این محبوب ترین نوع کنترل از راه دور در حال حاضر در بازار است. چنین نمایشگری تمام اطلاعات موجود روی صفحه را دارد. دما، حالت‌های فن، حالت‌های عملکرد، موقعیت‌های چرخش، تایمرها، و هر ویژگی کمکی دیگری که ممکن است AC شما از آن برخوردار باشد.

نمایشگر فقط دما

چنین نمایشگری فقط دمای فعلی اتاق را نشان می دهد. این نوع از ریموت ها اکنون از بین رفته اند و فقط در مدل های قدیمی تر یافت می شوند. مشاهده هر یک از تنظیمات درست روی صفحه نمایش راحت تر است.

بدون نمایشگر

این نوع از کنترل از راه دور کولر گازی که معمولاً در موسسات و هتل‌های قدیمی یافت می‌شود، نمایشگر ندارد و اغلب تنها اطلاعاتی که می‌توانید ببینید دمای فعلی واحد AC است.

ریموت های یونیورسال AC

کنترل AC خود را گم کرده اید؟ نمی توانید AC خود را کنترل کنید؟ نگران نباشید، زیرا کنترل از راه دور AC جهانی فقط برای شما مناسب است. این ریموت‌ها تقریباً با هر برند AC که فکرش را بکنید کار می‌کنند. این به دلیل امضای الکترونیکی منحصر به فرد هر برند AC امکان پذیر است.

یک نکته مهم در اینجا این است که لازم نیست تمام حالت هایی که در یک کنترل از راه دور کولرگازی جهانی وجود دارد با AC شما کار کند. برخی از مدل‌های AC ممکن است توانایی اجرای هر حالتی را که ممکن است روی کنترل از راه دور جهانی شما وجود دارد را نداشته باشند.

کنترل از راه دور AC هوشمند

این دوره مربوط به فناوری‌های هوشمند است و تولیدکنندگان AC بیشتری در حال راه‌اندازی سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند هستند. این واحدها سازگاری Wi-Fi را در دستگاه های خود ارائه می دهند. در حالی که این واحدها در بخش گران قیمت هستند، هر کسی می تواند یک کنترل از راه دور AC هوشمند خریداری کند که جهانی است و هر تهویه مطبوع را با عملکردهای هوشمند مجهز می کند. برخلاف ریموت‌های جهانی، حتی اگر یک سازنده AC ویژگی‌های هوشمند را ارائه ندهد، این ریموت‌های هوشمند می‌توانند آن ویژگی‌ها را به واحد شما اضافه کنند. با استفاده از یک کنترل از راه دور AC هوشمند می‌توانید AC خود را با استفاده از تلفن هوشمند خود کنترل کنید، بدون توجه به جایی که هستید، تا زمانی که Wi-Fi دارید. علاوه بر این، بسته به سازنده و مدل، کنترل‌های AC هوشمند می‌توانند دارای ویژگی‌های اضافی مانند برنامه‌ریزی هفتگی یا کنترل‌های مبتنی بر مکان در میان بسیاری دیگر باشند. ریموت‌های این AC معمولاً قابلیت‌های اضافی ندارند. برای باز کردن قفل مجموعه کامل عملکردها، باید برنامه تلفن همراه سازنده را دانلود کنید که عمدتاً رایگان است. اگر به گزینه های اضافی، قابلیت های بیشتر یا کنترل Wi-Fi نیاز دارید، کنترل از راه دور کولرگازی هوشمند عالی هستند.

نمایندگی تعمیر و نصب کولرگازی و اسپیلیت در اصفهان

دلایل احتمالی برای اینکه ریموت AC شما کار نمی کند

این تنها شایع ترین شکایت صاحبان کولر گازی، استفاده از کنترل از راه دور AC است. دلیل کار نکردن ریموت AC شما می تواند متفاوت باشد، اما ما به برخی از موارد رایج اشاره می کنیم:

باتری ها به درستی وارد نشده اند

هنگام قرار دادن باتری های جدید، مطمئن شوید که قطبیت باتری ها را دوبار بررسی کنید. ترمینال منفی باتری باید به ترمینال منفی در ریموت و همان مثبت وصل شود. باتری ها باید سر جای خود باشند و شل نباشند. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این یک دلیل بسیار رایج است که کاربران اغلب آن را از دست می دهند!

فرستنده مادون قرمز کار نمی کند

کنترل از راه دور کولر گازی شما با انتقال یک پرتو IR به سمت جریان متناوب کار می کند. اگر ریموت شما قدیمی است یا چند قطره مایع روی آن ریخته است، به احتمال زیاد فرستنده IR به درستی کار نمی کند. شما به راحتی می توانید این مشکل را در خانه تشخیص دهید. به سادگی دوربین تلفن همراه خود را به سمت فرستنده بگیرید و دستور دهید. فرستنده یک چشمک کوتاه می دهد و سپس فرستنده به خوبی کار می کند. در غیر این صورت ممکن است نیاز به تعمیر ریموت داشته باشید یا فقط نیاز به تعویض آن داشته باشید.

کدهای خطا در کنترل از راه دور

اگر کد خطا را روی نمایشگر کنترل از راه دور دریافت کردید، به دفترچه راهنمای مالک AC خود مراجعه کنید. فهرستی از تمام کدهای خطایی که ممکن است با آنها روبرو شوید همراه با دستورالعمل های عیب یابی دارد. در صورتی که دفترچه راهنما در جای خود قرار نگرفته باشد، وب سایت سازندگان AC یا خط پشتیبانی پشتیبانی ممکن است به شما کمک کند.

اگر ریموت AC شما گم شده یا خراب است چه باید کرد؟

اگر نیاز به تعویض یک کنترل از راه دور AC از دست رفته یا غیرقابل تعمیر دارید، به راحتی چند گزینه برای کنترل کولر گازی خود بدون هیچ مشکلی دارید. به عنوان اولین قدم می توانید با سازنده کولر گازی خود برای تعویض تماس بگیرید. یک گزینه ساده تر، سرمایه گذاری کوچک در کنترل هوشمند تهویه مطبوع است. شما فقط باید دسترسی Wi-Fi را به کنترلر هوشمند فراهم کنید، شماره مدل AC خود را وارد کنید و دستگاه به طور خودکار خود را سازگار می کند. علاوه بر این، تهویه مطبوع شما را هوشمند می کند.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

نمایندگی تعمیر ماشین لیاسشویی ال جی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *