5 دلیل که چرا یخچال شما همه چیز را منجمد می کند

5 دلیل که چرا یخچال شما همه چیز را منجمد می کند

فهرست مطالب

این می تواند بسیار نگران کننده باشد که صبح در یخچال خود را باز کنید و ببینید بطری شیری که دیروز در یخچال گذاشته اید اکنون جامد منجمد شده است. اولین فکر شما ممکن است این باشد که تاریخ مصرف شیر تمام شده است، اما وقتی به بطری های نوشابه، سبزیجات، میوه ها و سایر اقلام خود نگاه می کنید، به راحتی می توانید متوجه شوید که آنها نیز منجمد به نظر می رسند. این می تواند نه تنها باعث شود که شما برای خرید مواد غذایی بیشتر خرج کنید، بلکه نشانه ای مطمئن است که مشکلی در یخچال شما وجود ندارد. در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا دستگاه شما ممکن است همه چیز را منجمد کند. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

شما ترموستات را خیلی بالا تنظیم کرده اید

ترموستات یخچال شما به راحتی قابل جابجایی است و می تواند به طور تصادفی هنگام بارگیری در مواد غذایی یا جابجایی وسایل از یخچال روشن شود. اگر احساس کردید یخچال به اندازه کافی خنک نیست، ممکن است عمداً ترموستات را روشن کرده باشید. اکثر یخچال ها روی دکمه تنظیم ترموستات علامتی دارند، اما با گذشت زمان این علامت پاک می شود. این بدان معنی است که دیگر راهی برای اندازه گیری دقیق دمای نشانگر وجود ندارد. بنابراین، ممکن است ترموستات را خیلی بالاتر از آنچه در نظر داشتید تنظیم کرده باشید، نه تنها باعث یخ زدن همه چیز شده است، بلکه باعث مصرف انرژی بیشتر و قبوض بیشتر می شود.

شما واشر بدی دارید

واشر یک آستر برای درب یخچال است که یک مهر و موم برای محفظه ایجاد می کند و از تبادل گرما بین اتاق و داخل یخچال جلوگیری می کند. اگر واشر آسیب دیده باشد و نشت کند، یخچال شما به طور مداوم برای جبران کار می کند و این باعث می شود همه چیز داخل آن شروع به یخ زدن کند. یک راه آسان برای آزمایش اگر واشر بدی دارید وجود دارد. یک تکه کاغذ را در در گیر کنید و سپس سعی کنید بدون باز کردن در آن را بیرون بکشید. اگر کاغذ به راحتی بیرون می لغزد یا در جای خود ثابت نمی ماند، واشر بدی دارید که باید تعویض شود.

کویل های شما کثیف هستند

مبدل حرارتی و کویل های کندانسور علاوه بر کویل های اواپراتور در قسمت بیرونی یخچال شما نصب می شوند. این سیم پیچ ها برای اجازه دادن به سیال مبرد برای انجام وظیفه تبادل حرارتی مورد نیاز هستند. هنگامی که این کویل ها در گرد و غبار یا سایر اشکال کثیفی پوشیده می شوند، یخچال را مجبور می کند تا برای حفظ دمای مطلوب، سخت تر و سخت تر کار کند. متأسفانه، گاهی اوقات این امر می تواند منجر به خنک شدن بیش از حد و تأثیرات زمستان در داخل یخچال شما شود. تمیز کردن کویل ها نسبتاً ساده است. دستورالعمل ها را در دفترچه راهنمای مالک خود پیدا خواهید کرد، و برای جلوگیری از مشکلات بعدی، ایده خوبی است که آنها را مرتب تمیز کنید.

شما یک ترموستات معیوب دارید

ترموستات ها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت لزوم باعث خنک شدن می شوند. در یخچال، به محض رسیدن به دمای تنظیم شده، باید به طور خودکار از کار بیفتد. این برای حفظ دمای مطلوب و ثابت ضروری است. هنگامی که ترموستات شما دچار نقص می شود، ممکن است خاموش نشود و باعث شود که به طور مداوم کار کند.

چنانچه مشکل شما با اقدامات ذکر شده حل نشد می توانید با مرکز تعمیر یخچال امرسان در اصفهان تماس بگیرید.

مشکلات دمپر

اگر یخچال فریزر دارید، ممکن است با دمپر آشنا باشید. این اساساً مجموعه ای است که برای تنظیم مقدار هوای خنک شده وارد یخچال از فریزر لازم است. اگر دمپر خراب باشد، می تواند هوای اضافی ایجاد کند که به محفظه یخچال جریان می یابد و باعث کاهش تدریجی دما می شود. اگر مشکوک هستید که ممکن است مشکلات دمپر داشته باشید، به تخصص یک متخصص تعمیر لوازم خانگی با تجربه نیاز دارید.

اگر با یخچال خود مشکل دارید، یک متخصص حرفه ای تعمیر لوازم خانگی می تواند راه حل های موثر و طولانی مدت ارائه دهد. برای کمک به تمام نیازهای تعمیر یخچال شما، حتماً با یک سرویس حرفه ای تعمیر لوازم خانگی صحبت کنید.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *