سوالات متداول در مورد یخچال

مرکز تعمیرات یخچال در اصفهان

فهرست مطالب

همانطور که اطلاع دارید؛ در دنیای امروز، یخچال ها به یکی از مهم ترین و بهترین ابزار ها برای نگهداری مواد غذایی تبدیل شده اند به طوری که اگر یخچال در یک خانه دچار مشکل شود؛ زندگی خانوادگی افرادی که در آن خانه زندگی میکنند؛ تا حد زیادی دچار مشکل خواهد شد؛ به همین دلیل با توجه به مطالب فوق تصمیم دارید، در ادامه این مطلب در ارتباط با نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم؛ پس تا پایان همراه ما باشید.

چرا یخچال من خنک نمی کند؟

دلایل مختلفی برای سرد نشدن یخچال وجود دارد، از جمله کویل های کندانسور کثیف، تهویه ضعیف، نصب نامناسب، معیوب یا کثیف بودن درزگیرهای واشر، نگهداری نامرتب مواد غذایی، محل دستگاه و خرابی قطعات داخلی. درک علت یخچالی که به درستی خنک نمی شود اولین قدم برای رفع مشکل است. برخی از این علل را می توان با کمی چربی کشف و برطرف کرد، در حالی که برخی دیگر ممکن است به کمک یک تکنسین مجاز نیاز داشته باشند.

نحوه عیب یابی یخچالی که خنک نمی شود

هنگامی که یخچال دمای مناسب خود را حفظ نمی کند، ممکن است چند علامت هشدار دهنده وجود داشته باشد، مانند:

  • غذا به سرعت فاسد می شود و احتمالاً باعث ایجاد بو می شود
  • تراکم بیش از حد روی بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی
  • دمای داخلی یخچال ولرم یا دمای اتاق است

برای عیب یابی علت سرد نشدن یخچال و دریافت راهنمایی و ایده برای یافتن راه حل از راهنمای زیر استفاده کنید.

محل نصب

جایی که یخچال خود را نصب می کنید می تواند بر میزان توانایی دستگاه در حفظ دمای خنک کننده مناسب خود تأثیر بگذارد. یخچال هایی که برای استفاده در داخل خانه طراحی شده اند فقط باید در خانه هایی نصب شوند که احتمال افزایش یا کاهش شدید دما کمتر باشد. اگر یخچال داخلی را در گاراژ خود نصب کرده اید، ممکن است یخچال شما نتواند به خوبی خنک شود زیرا گاراژها فاقد آب و هوای کنترل شده در داخل خانه هستند. سپس، بررسی کنید که یخچال شما در مکانی با فاصله کافی در کناره ها و پشت دستگاه نصب شده باشد تا جریان هوا مناسب باشد. به طور معمول، یخچال ها به فاصله ½ اینچ در کناره و 1 اینچ در پشت نیاز دارند. اگر یخچال شما فضای خالی مناسبی ندارد، ممکن است لازم باشد آن را جابجا کنید.

پر کردن بیش از حد یخچال

یخچال هایی که بیش از حد بسته بندی شده یا به هم ریخته هستند ممکن است در تنظیم دمای خنک با مشکل مواجه شوند. این به این دلیل است که بی نظمی و عدم فضای مناسب  می تواند از جریان مناسب هوا در داخل دستگاه جلوگیری کند. اگر یخچال شما به دلیل پر شدن بیش از حد و  نامناسب خنک نمی شود، می توانید به سادگی اقلام موجود در یخچال خود را دوباره سازماندهی کنید تا دریچه های هوا باز و در دسترس باشد.

کویل های کندانسور کثیف

کویل های کندانسور به یخچال شما کمک می کنند تا به خوبی خنک شود، اما اگر با گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، گریس یا تار عنکبوت پوشانده شوند، نمی توانند کار کنند. اگر یخچال شما به دلیل کثیف بودن کویل های کندانسور خنک نمی شود، ممکن است لازم باشد آنها را سریع تمیز کنید. دستورالعمل‌های تمیز کردن کویل‌های کندانسور بسته به مدل یخچال متفاوت است، بنابراین قبل از شروع تمیز کردن، حتماً با دفترچه راهنمای محصول خود مشورت کنید.

تعمیرات یخچال در اصفهان

دریچه های هوا مسدود شده است

اگر یخچال شما خنک نمی شود، ممکن است دریچه های هوا مسدود شده باشند. دریچه های هوا مسدود شده می توانند از فیلتر شدن هوای خنک در داخل دستگاه جلوگیری کنند. دریچه های داخل یخچال و فریزر خود را بررسی کنید و وسایلی را که ممکن است آنها را مسدود کرده است بردارید.

نصب بدون سطح

نصب مناسب تراز به کارکرد یخچال شما در بهترین حالت کمک می کند. برای بررسی اینکه آیا یخچال شما به درستی نصب شده است یا خیر، سطحی را روی زمین زیر یخچال قرار دهید تا ببینید آیا دستگاه روی سطح صاف و یکدست نصب شده است یا خیر. اگر یخچال تراز نیست، ممکن است نیاز به نصب شیم‌ها برای حفظ سطح آن داشته باشید. برای اطلاعات تسطیح خاص برای یخچال خود، به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید.

سیل واشر کثیف یا شکسته

مهر و موم واشر درب به قفل شدن هوای سرد در داخل یخچال شما کمک می کند. اگر کثیف، آسیب دیده یا فرسوده باشند ممکن است به درستی آب بندی نشوند که می تواند باعث نشت هوای خنک یخچال شما شود. مهر و موم واشر درب خود را از نظر کثیفی، خرده ها یا سایر زباله ها بررسی کنید و با آب گرم و صابون پاک کنید. اگر پس از تمیز کردن واشرهای شما هوا همچنان خارج می شود و یخچال شما هنوز خنک نمی شود، ممکن است برنامه ریزی یک سرویس با یک تکنسین مجاز ضروری باشد.

تنظیم نادرست کنترل دما

در حالت ایده آل، یخچال شما باید بین 32 درجه فارنهایت تا 40 درجه فارنهایت برای عملکرد مطلوب نگهداری شود. اگر کنترل‌های دما روی تنظیمات اشتباه قرار بگیرند، ممکن است یخچال شما خنک نشود. گاهی اوقات، اگر یک مورد یا دست شما با کنترل ها برخورد کند، تنظیمات دما دوباره تنظیم می شود. اگر علت خرابی یخچال شما این است، ترموستات را به دمای دلخواه تغییر دهید، مطمئن شوید که فریزر و یخچال را چک کنید زیرا دارای کنترل های جداگانه هستند. این تغییر ممکن است بلافاصله اتفاق نیفتد و ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد تا کاملاً خنک شود.

چه زمانی برای تعمیر یخچالی که خنک نمی شود با یک متخصص تماس بگیرید؟

اگر همه دلایل قبلی را بررسی کرده اید و یخچال شما هنوز به درستی خنک نمی شود، ممکن است در یکی از قسمت های داخلی دستگاه مانند فن اواپراتور، فن کندانسور، کمپرسور یا رله راه اندازی نقصی وجود داشته باشد. تعمیر و تعویض این قطعات می تواند پیچیده باشد و بهتر است به یک متخصص سپرده شود. برای تعیین وقت و استخدام یک تعمیرکار متخصص با نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان تماس بگیرید.

چرا کمپرسور یخچال داغ می کند؟

اگر می خواهید یک کمپرسور یخچال داغ را عیب یابی کنید، ابتدا باید نحوه عملکرد سیستم را بدانید.

قبل از کار بر روی یخچال یا بررسی آن برای اینکه ببینید چه مشکلی ممکن است وجود داشته باشد، مطمئن شوید که یخچال خود را از برق جدا کرده اید. در صورت امکان، اجازه دهید همه اجزا خنک شوند. شما نمی خواهید آن را برای مدت طولانی نگه دارید زیرا غذای داخل آن فاسد می شود. با این حال، شما همچنین نمی خواهید آنقدر داغ باشد که دست خود را بسوزانید. ابتدا مطمئن شوید که یخچال خیلی به دیوار، کابینت های اطراف نزدیک نیست یا جریان هوا را محدود نمی کند. تولید کنندگان حداقل فاصله مورد نیاز برای قرار دادن یخچال های خود را مشخص می کنند، بنابراین بررسی کنید تا مطمئن شوید که توصیه های سازنده را دنبال می کنید. مطمئن شوید که مسیرهای هوایی مسدود نشده اند. گاهی اوقات، چیزهایی را در بالای یخچال خود قرار می دهیم که در نهایت جریان هوا را مختل می کند.

هنگامی که کمپرسور یخچال شما بسیار داغ می شود، مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید سعی کنید مشکل را به تنهایی برطرف کنید. تنظیم دمای داخلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است. یخچال شما همچنین دارای یک سیستم کویل های متراکم است که به گردش مبرد از طریق سیستم خنک کننده کمک می کند. معمول است که کویل ها با زباله هایی مانند ذرات زباله، گرد و غبار خانگی، خاک و سایر ذرات داخل خانه پر می شوند.

چرا یخچال صدا می دهد؟

مشکلات فن اواپراتور

اگر به نظر می رسد صدا از داخل یخچال می آید، فن اواپراتور می تواند مقصر باشد. به طور معمول در پشت فریزر قرار دارد، فن اواپراتور معمولاً پشت یک پانل محافظ است که یا بسته شده یا در جای خود پیچ شده است. پس از برداشتن پنل (دوباره مطمئن شوید که یخچال از برق جدا شده است)، فن را به صورت دستی بچرخانید تا مطمئن شوید که به آرامی حرکت می کند و هیچ نشانه ای از آسیب دیده نمی شود. در غیر این صورت، ممکن است زمان تعویض تیغه ها یا گرومت ها فرا رسیده باشد.

این موارد را نیز بررسی کنید: 1.پایه های موتور ۲. خرابی فن یخچال ۳. لوله های داخلی یخچال.

چرا مواد داخل یخچال منجمد شده و سرما بیش از حد زیاد است ؟

علت منجمد شدن مواد غذایی در یخچال : ۱.ترموستات یخچال خراب است . ۲.لوله بلو (بالب) از جای مخصوص خود در اواپراتور جدا شده است . ۳ سنسور یخچال خراب است.

نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان

چرا فریزر یخچال درست کار نمی کند؟

دلایل مختلفی برای سرد نشدن یخچال وجود دارد، از جمله کویل های کندانسور کثیف، تهویه ضعیف، نصب نامناسب، معیوب یا کثیف بودن درزگیرهای واشر، نگهداری نامرتب مواد غذایی، محل دستگاه و خرابی قطعات داخلی. درک علت یخچالی که به درستی خنک نمی شود اولین قدم برای رفع مشکل است. برخی از این علل را می توان با کمی بررسی کشف و برطرف کرد، در حالی که برخی دیگر ممکن است به کمک یک تکنسین مجاز نیاز داشته باشند.

کویل های کندانسور کثیف

در پشت یخچال کویل های کندانسور وجود دارد که گاز فشار بالا با دمای بالا را به مایع فشار قوی تبدیل می کند. در طی این تبدیل، کویل های کندانسور گرمای زیادی را از انتهای عقب خارج می کنند. اگر کویل های کندانسور با کثیفی پوشانده شوند، ممکن است گرما به درستی از بین نرود و یخچال به طور موثر کار نکند و به طور کامل از کار بیفتد.

کمبود مایع خنک کننده

اگر یخچال مایع خنک کننده کافی نداشته باشد، ممکن است روشن نشود یا به درستی کار نکند. مایع خنک کننده از طریق کویل های اواپراتور به گردش در می آید و هوای جاری روی آن را خنک می کند و در نهایت هوای سرد را به قسمت غذا می فرستد. بنابراین وقتی سطح این مبرد ناکافی می شود، ممکن است یخچال به درستی کار نکند. توصیه می کنیم برای پر کردن مایع خنک کننده با یک متخصص تعمیر یخچال مشورت کنید.

خازن راه اندازی معیوب

هنگامی که یخچال روشن می شود، ترموستات سیگنالی به خازن استارت می فرستد تا کمپرسور را فعال کند و چرخه تبرید یخچال را شروع کند. اما وقتی خازن خراب می شود، سیکل تبرید را راه اندازی نمی کند و در برخی موارد یخچال حتی روشن نمی شود.

ترموستات معیوب

ترموستات بد یکی از دلایل اصلی مشکل کار نکردن یخچال است. ترموستات معیوب نمی تواند سیگنال شروع را به خازن راه اندازی کند و یخچال روشن نمی شود. در چنین شرایطی با یک تعمیرکار متخصص برای تعمیر یخچال تماس بگیرید.

ممکن است علت منجمد نکردن فریزر این موارد هم باشد:

دلایل متفاوتی جهت عدم فریز در فریزر را میتوان یافت شارژ گاز یخچال، کمپرسور یخچال، لاستیک درب یخچال، خرابی فن،عمل نکردن دیفراست« این مورد در یخچالهای دیفراست قابل مشاهده می باشد» با مراجعه تکنسین و چک کردن لیست بالا علت منجمد نکردن فریز مشخص می شود .

علت برق گرفتگی بدنه یخچال چیست؟

کمپرسور یخچال با بدنه کوتاه

کمپرسور جزء اصلی یخچال است. این کمپرسور اگر بدنه کوتاهی داشته باشد یا سیم پیچی که از کمپرسور به وجود آمده روی سیم پیچ سیم کمپرسور کنده شود و به بدنه کمپرسور بچسبد برق دار می شود. شورت کمپرسور همچنین می تواند ناشی از قطعی ناپایدار یا مکرر برق خانه باشد. این امر عملکرد کمپرسور را تحت تأثیر قرار می دهد تا عمر کمتری داشته باشد و سریعتر آسیب ببیند. سیم پیچ های موجود در کمپرسور نمی توانند جریان را تحمل کنند به طوری که باعث اتصال کوتاه کمپرسور به بدنه یخچال می شود. برای غلبه بر این مشکل، باید کمپرسور یخچال را با یک کمپرسور جدید تعویض کنید.

یک کابل پوست کنده وجود دارد

علت دوم برق گرفتگی یخچال، کنده شدن کابل یخچال است. کابل لایه بردار جریان الکتریکی را به سایر اجزای یخچال هدایت می کند تا یخچال احساس برق گرفتگی کند. برای غلبه بر این مشکل، ابتدا باید بفهمید کدام کابل کنده شده است. می توانید از یک مولتی تستر یا تست پن برای بررسی اینکه کدام قسمت کابل کوتاه است استفاده کنید. پس از شناخت کابل لایه برداری، در مرحله بعد باید قسمت پوست کنده را با عایق وصله کنید یا در صورت لزوم کابل را با کابل جدید جایگزین کنید.

کابل بخاری فریم شکسته

کابل فریم بخاری آسیب دیده نیز یکی از دلایل برق گرفتگی یخچال است. هنگامی که این کابل آسیب ببیند، کابل می تواند جریان الکتریکی ناپایدار را به بدنه یخچال برساند. با این حال، این امر به ویژه در یخچال خروجی جریان بسیار نادر است زیرا یخچال خروجی جریان به ویژگی ایمنی جریان الکتریکی مجهز است تا در صورت آسیب دیدن کابل بخاری، عواقب آن به حداقل برسد. و همچنین به ندرت در یخچال های خانگی اتفاق می افتد زیرا قاب بخاری معمولاً در یخچال های بزرگ مانند رستوران ها یا مکان های نگهداری مواد غذایی با ظرفیت کافی یافت می شود. برای غلبه بر این مشکل، کابل فریم بخاری که آسیب دیده یا سوخته است باید با یک کابل جدید جایگزین شود تا جریان پایدار باشد و به یخچال شوک وارد نشود.

غلبه بر یخچال برق گرفتگی با زمین

همچنین راه دیگری برای مقابله با برق گرفتگی یخچال وجود دارد، یعنی نصب زمین. اتصال به زمین مرحله ای برای هدایت جریان الکتریکی مستقیم به زمین در هنگام نشتی اتصال کوتاه است.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *