شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید

شارژ و تعمیر گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید

فهرست مطالب

یخچال فریزر و ساید بای ساید یک وسیله ضروری در هر خانه ای است اگر نقصی در این وسیله پر کاربرد پیش آید در اصل خلل در آشپرخانه ایجاد می شود. گاز یخچال یکی از مواردی است که ممکن است برای این عیب و نقص پیش بیاید. اگر گاز یخچال خالی و یا نشت کند باید با یک متخصص و تعمیر کار تماس بگیرید. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

گاز یخچال چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه گازی که در یخچال استفاده می شود مسئول خنک و تازه نگه داشتن وسایل شماست؟ آیا وقتی در یخچال خود را بعد از یک روز گرم باز می کنید هوای خنک را تجربه می کنید؟ شما نوشیدنی سرد را می گیرید و احساس راحتی می کنید. همه اینها به لطف پیشرفت های فناوری است.گاز یخچال سیالی است که عمل خنک سازی را در یخچال های معمولی، فریزر و صنعتی بر عهده دارد. این گاز می تواند از ترکیب چند گاز شیمیایی یا یک گاز واحد تهیه شده باشد. یخچال های کوچک، یخچال های یک و دو در و فریزرها همگی از گاز مبرد استفاده می کنند که به حفظ دمای خنک داخل کمک می کند.

نقش گاز مبرد در یخچال

گاز مبرد معمولاً عامل مهمی در ایجاد سرما است. اصولاً یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که این انواع متحرک و چرخشی باشند. گاز داخل یخچال چندین بار به گاز اشباع، بخار سوپرهیت، مایع اشباع، مایع فوق سرد و … تبدیل می شود که با استفاده از این تغییر حالت گاز، سرمای مورد نیاز یخچال تولید می شود و گرمای حاصل از کار یخچال ایجاد می شود. به بیرون هدایت خواهد شد. در یخچال های مختلف وظیفه چرخش مواد و تغییر حالت گاز با استفاده از قطعاتی مانند کمپرسور، کندانسور، شیر فشار شکن و … انجام می شود، لوله هایی که گاز را در داخل یخچال جابجا می کنند در قسمت پشتی یخچال قرار دارند. به همین دلیل گرما به راحتی از طریق لوله ها به بیرون منتقل خواهد شد.

دمای سبز مرکز تعمیرات یخچال در اصفهان می باشد. برای دریافت خدمات تماس بگیرید.

شارژ گاز یخچال فریزر

انواع گاز مبرد

امروزه انواع مختلفی از گازهای مبرد تولید شده است که هر کدام در دستگاه های خاصی کاربردهای مختلفی دارند. برخی از مهم ترین گازهای مبرد یخچال عبارتند از:

گاز R600A: این گاز نوعی هیدروکربن است که از متان ساخته شده و کاملا طبیعی ساخته می شود. این گاز به راحتی در دسترس است.

گاز فریزر R134A: در ابتدا از گاز R12 استفاده کردند که اثرات مخربی بر لایه اوزون داشت. اما امروزه گاز R134A جایگزین گاز R12 شده است. این نوع گاز در تولید سرد کیفیت بسیار بالایی دارد.

گاز فریزر R290: در ابتدا از گازهای R22 استفاده می شد که مضر بود اما امروزه از نوعی گاز پروپان به نام R290 استفاده می شود. نقطه جوش این گاز پایین است و از انواع گازهای پرمصرف و مناسب محسوب می شود.

گاز یخچال R410A:در بین سازندگان یخچال، این نوع گاز بسیار محبوب است. زیرا نقطه جوش آن بسیار پایین است.

گاز فریزر R404: گاز مبرد R404 یکی از پرمصرف ترین گازها در سیستم های برودتی است و کیفیت بسیار خوبی دارد. از این نوع گاز در کارخانه ها، فروشگاه ها، سردخانه ها، یخچال اوگور و … استفاده می شود.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال اصفهان تماس بگیرید.

گاز مورد استفاده در یخچال

تترافلوئورواتان یا نورفلوران رایج ترین گاز یخچال است که امروزه استفاده می شود. پیش از این، تولیدکنندگان از آمونیاک و سایر گازهای مضر استفاده می کردند. این گازها به شدت بر اتمسفر اثر می گذارند و گرمای محیط را افزایش می دهند و به لایه اوزون آسیب می رسانند. به غیر از تترافلوئورواتان، چندین گاز دیگر نیز استفاده می شود که ضرر کمتری دارند. به عنوان یک نام شناخته شده، گاز تبرید یا مبرد در یخچال ها یا یخچال ها برای خنک کردن آنها از داخل استفاده می شود. پیش از این، گاز آمونیاک و دی‌اکسید گوگرد در یخچال‌های اولیه استفاده می‌شد، اما به دلیل مشکلات نشت، برای محیط‌ زیست و لایه اوزون مضر بودند. بعداً، پس از چندین اصلاح، در حال حاضر از تترافلوئورواتان و غیره در یخچال‌ها و یخچال‌های مدرن استفاده می‌کنیم.

علائم کاهش گاز مبرد داخل یخچال

هنگامی که سطح گاز مبرد داخل یخچال کاهش می یابد، یخچال سرمای کمتری تولید می کند و در عوض گرمای بیشتری تولید می کند. همه مردم می توانند کاهش گاز یخچال را از طریق افزایش دمای یخچال و بدتر شدن مواد غذایی درک کنند. البته لازم به ذکر است که در صورت خرابی در سایر قسمت های یخچال ممکن است دمای یخچال افزایش یابد. دلیل اصلی افزایش دمای یخچال مربوط به گاز مبرد خواهد بود. گازهای مورد استفاده در یخچال معمولا بی بو هستند. اما به دلیل مواد دیگری که همراه با گاز داخل یخچال استفاده می شود، ممکن است بویی نیز داشته باشد.

خالی شدن گاز یخچال

اگر میزان مبرد کاهش یابد یا به طور کامل خالی شود، عمل سرمایش مختل شده و به شکل صحیح صورت نمی گیرد. که در نتیجه دمای درون محفظۀ یخچال بالا رفته و به مرور محصولات داخل یخچال فاسد می شوند. اما سؤال اینجاست که چرا گاز مبرد خالی می شود و چه اتفاقی برای آن می افتد؟ با توجه به این که سیکل تبریدی یخچال یک سیکل بسته است، طبیعتاً خالی شدن مبرد باید دلیلی مشخص مثل سوراخ شدن خطوط لوله داشته باشد. به طور کلی مسئلۀ خالی شدن گاز یخچال را می توان در چند مورد زیر جست و جو کرد:

  • ایجاد نشتی در بخش کندانسور
  • ایجاد نشتی در بخش اواپراتور
  • ایجاد نشتی در خطوط لوله
  • ایجاد مشکل در بخش کمپرسور یخچال
  • بالا رفتن سن یخچال و کاهش حجم مبرد به مرور زمان

براس دریافت خدمات تعمیر یخچال در اصفهان تماس بگیرید.

چگونه گاز مبرد یخچال را شارژ کنیم؟

زمانی که دمای یخچال افزایش یافت و محصولات شما آسیب دید باید به تعمیرکار یخچال مراجعه کنید. قبل از شارژ مجدد گاز مبرد در یخچال و فریزر، عیوب یخچال را بررسی کنید. علاوه بر نشتی، سایر قطعات ممکن است نقص داشته باشند. اگر ایراد یخچال رفع نشد، ممکن است گاز یخچال نیاز به شارژ مجدد داشته باشد.

اگر مشکل فقط نشت گاز باشد، تعمیرکاران در منزل مشکل را برطرف می کنند. در صورت رفع تمامی ایرادات یخچال و نشتی آن می توان گاز مبرد یخچال را شارژ کرد. پس از شارژ گاز یخچال توصیه می شود آن را برای چند ساعت خاموش نگه دارید.

قیمت شارژ گاز مبرد یخچال

قیمت شارژ مجدد گاز یخچال معمولاً در نوسان است، با توجه به نوع گازی که استفاده می کنید، قیمت ها متفاوت است. همچنین هر گاز ویژگی و کیفیت خاص خود را دارد که به دلیل نوع گاز قیمت ها یکسان نخواهد بود. با توجه به مدل یخچال شما و حجم آن، میزان گاز مورد نیاز برای آن متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت شارژ گاز مبرد می توانید با تعمیرکاران تماس بگیرید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *