علت بوی بد در یخچال هیمالیا

علت بوی بد در یخچال هیمالیا

فهرست مطالب

بوی بد یخچال هیمالیا

هیچکس یخچال بدبو را دوست ندارد. یا بدتر از آن، داشتن یک یخچال بدبو و ناتوانی در تشخیص علت ایجاد بوی بد. احتمالاً قبلاً غذاهای بالقوه ای را که می توانند باعث این مشکل شوند دور ریخته اید، پس چرا بو باقی می ماند؟

اگر غذای تاریخ مصرف گذشته باعث این مشکل نمی شود، احتمالاً مقداری کپک یا باکتری پنهان در داخل آن کمین کرده است، شاید در واشر در یا ظرف تخلیه که باعث ایجاد بو می شود. خلاص شدن از شر بو بسیار مهم است زیرا اگر آن را ترک کنید، می تواند به لایه پلاستیکی داخل یخچال نفوذ کند. وقتی پلاستیک شروع به بودادن کرد، حذف بو سخت تر و سخت تر می شود. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

چرا یخچال هیمالیا بو می دهد؟

اگر یخچال هیمالیای شما بو می دهد، به احتمال زیاد به دلیل کپک یا باکتری است. به طور معمول، غذا یا نوشیدنی ریخته شده است و نشت پاک نشده است، یا غذا منقضی شده است تا بو ایجاد کند.

یخچال ها به دلیل رطوبت ناشی از نشت، تراکم و رطوبت از بیرون مستعد ابتلا به کپک و باکتری هستند. یخچال همچنین دارای گوشه ها و برآمدگی های زیادی است که در آن کپک ها و باکتری ها می توانند بدون دیده شدن رشد کنند.

اگر فکر می‌کردید باکتری‌ها نمی‌توانند در دمای سرد رشد کنند، این یک افسانه است. دمای پایین‌تر رشد باکتری‌ها را کند می‌کند اما هنوز هم می‌توانند رشد کنند.

یک دلیل دیگر وجود دارد که چرا یخچال شما ممکن است بو بدهد – خرابی کمپرسور یا نشت فریون. اگر بو یک ماده شیمیایی تند، سوزش یا بوی آمونیاک است، باید با متخصص مشورت کنید زیرا ممکن است گازهای سمی از یخچال نشت کند.

چگونه بو را از بین ببریم

از بین بردن بو در یخچال هیمالیا به معنای تمیز کردن عمیق آن است. شما باید تمام وسایل را از یخچال خارج کنید و اگر بوی آن واقعا بد بود، باید آن را به مدت 24 ساعت هوا دهید.

اگر بو از زیر یخچال می آید، ممکن است بخواهید ابتدا ظرف تخلیه را تمیز کنید و ببینید که آیا بو را از بین می برد (دستورالعمل های زیر).

یخچال را با چه چیزی تمیز کنیم؟

یخچال را می توان با سرکه سفید، جوش شیرین، سفید کننده مایع یا ترکیبی از اینها تمیز کرد.

سرکه سفید یک راه بی خطر و غیر سمی برای از بین بردن باکتری ها و کپک ها است. جوش شیرین بوها را جذب می کند و برای استفاده پس از تمیز کردن با سرکه عالی است.

سفید کننده بهترین راه برای از بین بردن کپک و کپک است، اما باید از مواد غذایی دور نگه داشته شود. همچنین در صورت لمس یا بو کردن می تواند بسوزد یا باعث سوزش شود و به سطوح یخچال آسیب برساند. با این حال، هنگامی که با آب رقیق شده و با دقت استفاده می شود، می توانید خطرات را از بین ببرید.

بهترین روش تمیز کردن یخچال هیمالیا؟

توصیه می کنیم یخچال را با سرکه اسپری کنید، سپس جوش شیرین را پخش کنید تا بوهای طولانی مدت را از بین ببرید. با این حال، اگر بو واقعاً بد است، یا کپک یا باکتری قابل رویت از بین نمی‌رود، سفیدکننده یک ضدعفونی‌کننده و پاک‌کننده کپک و باکتری بسیار بهتر است.

محلول تمیز کننده سرکه با مخلوط کردن یک قسمت سرکه با یک قسمت آب در یک بطری اسپری ساخته می شود.

اگر می خواهید محلول پاک کننده را با جوش شیرین درست کنید، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 34 اونس (1 لیتر) آب داغ در یک بطری اسپری مخلوط کنید.

با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری سفید کننده با 34 اونس (1 لیتر) آب، می توان محلول تمیزکننده مایع سفیدکننده را تهیه کرد. قبل از اسپری کردن با سفید کننده یخچال را با آب داغ و صابون ظرفشویی تمیز کنید.

چگونه یخچال را تمیز کنیم

هنگامی که محلول تمیز کننده خود را مخلوط کردید، زمان تمیز کردن است.

مرحله 1: برای ایمنی، برق یخچال را قطع کنید.

اگر یخچال در شرایط خوبی قرار دارد، نباید در معرض هیچ قطعه الکتریکی که خطر ایمنی ایجاد می کند قرار بگیرید. بنابراین، لزوماً لازم نیست یخچال را خاموش کنید.

با این حال، اگر بوی بوی بدی دارد، ممکن است مجبور شوید درب یخچال را باز بگذارید تا هوا خارج شود. اگر نیاز به هواگیری یخچال دارید، برق را خاموش کنید.

مرحله 2: تمام وسایل از جمله کشوها و قفسه ها را از یخچال خارج کنید.

اکنون زمان خوبی است تا ببینید چه چیزی باید بیرون ریخته شود و به طور بالقوه منبع بو را پیدا کنید.

مرحله 3: کشوها و قفسه ها را با محلول تمیز کننده اسپری کنید.

محلول تمیز کننده باید تا 30 دقیقه روی سطوح بماند تا از ضد عفونی شدن آن اطمینان حاصل شود. همچنین کمک می کند تا قبل از تمیز کردن قالب، باکتری ها و لکه ها را از بین ببرد.

مرحله 4: یخچال را با محلول تمیز کننده اسپری کنید.

سطوح یخچال از جمله واشر در را اسپری کنید. واشر درب جایی است که معمولاً کپک و باکتری ایجاد می شود، بنابراین از آن غافل نشوید – اما با پاره شدن یا ترک خوردن آن آسیبی به آن وارد نکنید.

مرحله 5: کشوها و قفسه ها را تمیز کنید

کشوها و قفسه ها را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید. در صورت لزوم از آب گرم و محلول تمیز کننده بیشتری استفاده کنید.

قبل از اعمال گرما به کشوها یا قفسه ها، مطمئن شوید که در دمای اتاق هستند. اگر سطوح از یخچال هنوز سرد هستند، اعمال گرما روی سطوح ممکن است به آنها آسیب برساند یا ترک بخورد.

تمیز کردن را با شستشوی کشوها و قفسه ها با آب جاری به پایان برسانید. سپس آنها را بگذارید تا در هوا خشک شوند.

مرحله 6: یخچال را تمیز کنید

سطوح یخچال را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب تمیز کنید. در صورت لزوم محلول تمیز کننده بیشتری اضافه کنید.

مرحله 7: سطوح، کشوها و قفسه ها را خشک کنید.

به یاد داشته باشید، شما نمی خواهید رطوبت را به یخچال وارد کنید زیرا می تواند باعث رشد مجدد کپک ها و باکتری ها شود.

آیا یخچال هنوز بو می دهد؟

از جوش شیرین استفاده کنید

اگر یخچال همچنان بو دارد، باقی ماندن جوش شیرین داخل آن باید بو را جذب کند. ورقه های پخت را بگذارید و روی آنها جوش شیرین بپاشید. در یخچال را ببندید.

هر چه مدت زمان بیشتری جوش شیرین را ترک کنید، بوی آن بیشتر می شود.

یخچال و فریزر را هوا دهید

خاموش کردن یخچال و باز گذاشتن درب آن به مدت 24 ساعت باید تمام آثار بو را از بین ببرد.

تابه تخلیه را بررسی کنید

اکثر یخچال ها یک ظرف تخلیه دارند که در زیر یخچال قرار دارد.

باید بتوانید آن را پشت پنجره جلویی یا پشت یخچال قرار دهید.

کپک ها و باکتری ها می توانند در ظرف تخلیه ایجاد شوند و باعث ایجاد بوی بد در یخچال شوند، بنابراین تمیز کردن آن ممکن است مشکل بو را حل کند.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *