علت سرد نکردن یخچال بکو

تعمیرات انواع یخچال و فریزرهای بکو

فهرست مطالب

در یک بعد از ظهر گرم تابستان، یخچال بکو را  خود را به امید لذت بردن از یک لیوان آب میوه خنک باز می کنید. اما متوجه می شوید که یخچال شما خنک نمی شود. در اینجا چندین  دلیل احتمالی وجود دارد که “چرا یخچال بکوی شما به اندازه کافی خنک نمی شود یا اصلا خنک نمی شود” عمر متوسط یک یخچال بکو حدود 10 سال است و در صورت نگهداری صحیح می تواند تا 20 سال نیز دوام بیاورد. در ادامه ی مطلب نکاتی در زمینه ی نگهداری یخچال بکو بیان خواهیم کرد. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید. برای دریافت خدمات تعمیر یخچال بکو در اصفهان می توانید با ما تماس بگیرید.

علت سرد نکردن یخچال بکو

کویل اواپراتور یخچال بکو

در قسمت فریزر یخچال کویل های اواپراتور و فن گردشی وجود دارد. خنک کننده ضعیف می تواند در نتیجه ایجاد یخ زدگی بیش از حد روی کویل های تبخیر شونده باشد. با گذشت زمان یخ زدگی روی کویل ها و فن جمع می شود. هنگامی که یخ زدگی روی کویل های اواپراتور جمع می شود، آنها عایق می شوند. به همین دلیل فن گردشی قادر به کشیدن هوا از روی کویل های مات نیست. ممکن است هنوز مقدار کمی خنک کننده وجود داشته باشد زیرا یخ زدگی روی کویل ها وجود دارد، اما بدون جریان هوا روی کویل ها. این یخ زدگی باید با یخ زدایی دستی یا یخ زدایی خودکار (در یخچال های بدون یخ زدگی) برای خنک کردن مناسب در داخل یخچال برطرف شود. .

فن اواپراتور یخچال بکو معیوب شده است

فن هوای خنک را از فریزر به سایر محفظه های داخل یخچال به گردش در می آورد. وقتی فن اواپراتور از کار می افتد، نمی تواند هوای خنک را در داخل قسمت غذا به گردش درآورد. به همین دلیل فریزر همچنان سرد است اما بخش مواد غذایی خنک نمی شود.

نمایندگی تعمیرات یخچال بکو

سیستم یخ زدایی یخچال بکو از کار افتاده است

در هر یخچال بدون یخ زدگی یک سیستم یخ زدایی وجود دارد که چرخه خنک کننده و یخ زدایی را کنترل می کند. اجزای سیستم یخ زدایی عبارتند از: یک تایمر یخ زدایی و یک گرم کننده یخ زدایی. در یخچال بکو نیز چنین سیستمی استفاده شده است.

تایمر یخ زدایی یخچال بکو را بین حالت خنک کننده و یخ زدایی تغییر می دهد. اگر خراب شود و در حالت خنک کننده متوقف شود، باعث ایجاد یخ زدگی بیش از حد روی کویل های اواپراتور می شود که جریان هوا را کاهش می دهد. یا هنگامی که در حالت یخ زدایی متوقف می شود، تمام یخ زدگی را ذوب می کند و به چرخه خنک کننده باز نمی گردد.

کمپرسوریخچال بکو معیوب شده است

کمپرسور قلب چرخه تبرید است. هنگامی که به درستی کار نمی کند، کل فرآیند خنک سازی حتی شروع نمی شود. وظیفه کمپرسور این است که مبرد را از یک بخار خنک کم فشار به بخارات داغ با فشار بالا فشرده کند. این مبرد فشرده به شکل بخارات داغ با فشار بالا و سپس از طریق کندانسور جریان می یابد و در آنجا به مایع فشار قوی متراکم می شود. این مایع سپس از طریق سیم پیچ اواپراتور جریان می یابد و در آنجا تبخیر می شود و تا یک بخار کم فشار خنک می شود. هوا روی کویل های خنک کننده جریان می یابد و یخچال را خنک نگه می دارد. بنابراین وقتی کمپرسور از کار می افتد، این چرخه تبرید حتی شروع نمی شود.

کنترل دما به درستی تنظیم نشده است

اشتباهات سازماندهی یخچال بکو که ممکن است مرتکب شوید

تنظیم مجدد کنترل دما اغلب اولین و ساده ترین راه حل برای یخچال بکو است که به اندازه کافی خنک نیست. اگر فرزندانی در خانه خود دارید، گاهی اوقات آنها مقصر تغییرات کنترل دما هستند، به خصوص اگر در قسمت بیرونی یخچال باشند. اما هر چیزی می تواند به طور ناخواسته دما را تغییر دهد.مشکل در کنترل دما نیز ممکن است دلیلی باشد که صدای کمپرسور یخچال بکو خود را در حال کار می‌شنوید اما دستگاه محتویات آن را خنک نمی‌کند.

برای کنترل دمای یخچال بکو چه کنیم؟

  • ترموستات را به دمای دلخواه تغییر دهید.
  • حتما هم فریزر و هم یخچال را چک کنید چون باید کنترل های جداگانه ای داشته باشند.
  • انتظار نداشته باشید که دمای یخچال بلافاصله تغییر کند. در عوض، یک روز کامل اجازه دهید تا دما دوباره تثبیت شود.

دمای مطلوب یک یخچال بکو چه مقدار است؟

معمولا یخچال های بکو باید در دمای 40 درجه فارنهایت یا کمتر و فریزرها روی 0 درجه فارنهایت یا کمتر تنظیم شوند. برای بررسی دما به جای اتکا به گیج های داخلی، یک دماسنج دستگاه جداگانه خریداری کنید.

کویل های کندانسوریخچال بکو کثیف هستند

هنگامی که مبرد داغ با فشار بالا در کندانسور متراکم می شود، گرمای زیادی در طول این تبدیل دفع می شود. اما وقتی کویل کندانسور کثیف و پر از زباله است، گرما به درستی از سیم پیچ ها خارج نمی شود. این گرما داخل یخچال می ماند و باعث کاهش سرمایش می شود. هنگامی که کویل های کندانسور در پشت یخچال کثیف یا پوشیده از تار عنکبوت هستند، دستگاه نمی تواند به درستی خنک شود. یکی از ساده ترین مواردی که می توانید برای نگهداری یخچال خود انجام دهید این است که حداقل هر شش ماه یکبار آن را بیرون بکشید و سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید.

برای کندانسور چه باید بکنیم؟

براکت های ضد نوک که در قسمت بیرونی پایین و جلوی کابینت قرار دارند را باز کنید.

یخچال را با احتیاط بیرون بکشید و کویل ها را با اتصال دستی روی جاروبرقی تمیز کنید.

مراقب باشید که به سیم پیچ ها خم نشوید یا آسیبی به آن وارد نکنید.

نمایندگی یخچال بکو در اصفهان

فن کندانسوریخچال بکو معیوب شده است

در یخچال شما یک فن کندانسور وجود دارد که هوای گرم را از یخچال خارج می کند. بنابراین وقتی خراب می شود هوای گرم نمی تواند وارد اتاق شود و در داخل یخچال باقی می ماند. به همین دلیل دمای داخل یخچال بالا می رود. معیوب بودن موتور فن یا معیوب بودن پره های فن مانع از کارکرد صحیح فن کندانسور می شود.

رله شروع معیوب است.

رله شروع دستگاه کوچکی است که در نزدیکی کمپرسور قرار دارد. به کمپرسور در راه اندازی کمک می کند. اگر رله استارت معیوب باشد، کمپرسور راه اندازی نمی شود و بنابراین فرآیند خنک سازی در یخچال شروع نمی شود.

خازن راه اندازی یخچال بکو را چک کنید

یک خازن راه اندازی وجود دارد که به کمپرسور کمک می کند تا راه اندازی شود. اگر این خازن سوخته باشد، ممکن است کمپرسور راه اندازی نشود و سیکل تبرید برای خنک کردن یخچال شروع نشود.

ترمیستور یخچال بکو معیوب شده است

ترمیستور سنسوری است که دمای هوای داخل یخچال را کنترل می کند و شروع و توقف چرخه خنک کننده را کنترل می کند. اگر خراب شود، یخچال اصلا خنک نمی شود یا به طور مداوم سرد می شود.

واشرهای درب یخچال بکو تمیز نیستند

با گذشت زمان، درزگیرهای انعطاف پذیر درب (واشر) می توانند از مواد غذایی یا اثر انگشت کثیف شوند و از آب بندی مناسب درب جلوگیری کنند.

برای تمیز شدن واشر درب یخچال بکو واشرها را با یک اسفنج و آب گرم و صابون پاک کنید. همچنین قسمت هایی از یخچال که واشرها با هم تماس دارند را پاک کنید. از پاک کننده های ساینده، برس ها، پدهای شستشو، مایعات قابل اشتعال، یا اسپری های تمیز کننده پنجره استفاده نکنید.

اقلام غذایی دریچه های هوای یخچال بکو را مسدود کرده اند.

اکثر یخچال ها بدون توجه به موقعیت فریزر، هوای خنک را از دریچه های قسمت فریزر دریافت می کنند. این شامل یخچال های ساید بای ساید نیز می شود که خنک نمی شوند. مواد غذایی داخل قسمت یخچال دستگاه ممکن است مانع از ورود هوای خنک به هوای فریزر شوند.

جهت تعمیر آن چه باید بکنیم؟

به دنبال جعبه ها یا کیسه های بزرگی باشید که ممکن است به طور ناخواسته در جلوی دریچه ها قرار گرفته باشند و از ورود هوای خنک به داخل دستگاه جلوگیری کنند. آن اقلام را کنار بکشید یا در قفسه دیگری قرار دهید. همچنین بررسی کنید که آیا لایه ای از یخ وجود دارد که دریچه را مسدود کرده است. اگر چنین است، با برش دادن آرام آن و بررسی دمای دستگاه آن را بردارید.

موقعیت مکانی بر ظرفیت خنک کننده یخچال بکو تأثیر می گذارد

اگر یخچال در یک محیط گرم یا سرد، مانند فضای باز یا گاراژ قرار گیرد، این می تواند بر ظرفیت خنک کننده دستگاه تأثیر بگذارد. گاراژی که خیلی سرد باشد یخچال را گیج می کند و محتویات آن را خنک نمی کند. اگر گاراژ گرم باشد، یخچال اضافه کار می کند تا فضای داخلی خنک شود. حتی زمانی که یخچال در یک محیط معتدل قرار دارد، وسایل گرم مانند ماشین ظرفشویی، اجاق گاز یا اجاق‌های مجاور یخچال می‌توانند بر سرمایش یخچال تأثیر بگذارند. برای محافظت از یخچال در برابر حرارت اجاق گاز، یک ماده عایق حرارت را به دیواره یخچال وصل کنید. هنگام آشپزی از پنکه آشپزخانه خود استفاده کنید تا حرارت آشپزخانه کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال یخساران در اصفهان

تعمیر یخچال امرسان اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *