علت سرد نکردن یخچال سامسونگ

علت سردنکردن یخچال سامسونگ

فهرست مطالب

قصد داریم در این مقاله به علت سرد نکردن یخچال بپردازیم توجه داشته باشید با مطالعه کردن این مقاله دیگر به تعمیرکار برای یخچال خود نیازی ندارید. یخچال برای اینکه مواد غذایی و محصولات را به‌خوبی نگه دارد باید همیشه و در همه حال در یک دمای مشخص و معینی کار کند چنانچه یخچال بیش از اندازه سرد شود باعث می‌شود مواد غذایی درون یخچال دچار سرمازدگی و یخ‌زدگی شود.

سرد نکردن یخچال سامسونگ

یکی از مهم ترین لوازم خانگی که به صورت ۲۴ ساعته روشن بوده و زندگی امروزی بدون آن مختل می شود، یخچال است. کار کردن و روشن بودن دائمی و پیچیدگی بسیار زیاد این دستگاه سبب می شود تا با بروز کوچک ترین مشکل عملکرد آن با اختلال روبرو شده و منجر به خرابی و فساد مواد غذایی داخل یخچال شود. اگر به تازگی با مشکل سرد نکردن یخچال سامسونگ مواجه شده اید و دلیل این مشکل را نمی دانید در این مطلب با دمای سبز همراه باشید تا با استفاده از علم تیم حرفه ای و متخصص دمای سبزبه بررسی این مشکل بپردازیم.
نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در اصفهان  از با سابقه ترین و متخصص ترین تیم هایی است که در زمینۀ تعمیر لوازم برقی و خانگی فعالیت می کند و در سریع ترین زمان ممکن به عیب یابی وسیلۀ شما پرداخته و راهکارهای مورد نیاز را به شما ارائه می دهد. نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان تعمیرکاران دمای سبز از ماهرترین افرادی هستند که در حوزۀ خود به فعالیت مشغول شده اند.

چند دلیل خنک نکردن یخچال سامسونگ به دلیل اشتباه شما

در ابتدا به 3 دلیل ساده خنک نکردن یخچال که چک کردن آن برای خانه دارها ساده باشد را توضیح داده ایم.

عدم تنظیم درست درجه دما؛ باعث سرد نشدن یخچال میشود:

یخچال را در دمای درست تنظیم نکرده اید.

هر یخچال در شرایط زمستانی و تابستانی نیاز دارد تا دمای متفاوتی برای آن در نظر گرفته شود.

معمولا در زمستان دمای یخچال بر روی 3 یا 4 و در تابستان بر روی 1 یا 2 درجه باید تنظیم شود.  این موضوع باعث می شود گاها یخچال بر روی دمای 6 یا 7 هم تنظیم شده باشد که طبیعی است خنک کنندگی یخچال کم است.

دلایل فنی سرد نکردن یخچال سامسونگ

کویل اواپراتور مات

در قسمت فریزر یخچال کویل های اواپراتور و فن گردشی وجود دارد. خنک کننده ضعیف می تواند در نتیجه ایجاد یخ زدگی بیش از حد روی کویل های تبخیر شونده باشد. با گذشت زمان یخ زدگی روی کویل ها و فن جمع می شود. وقتی یخ زدگی روی کویل های اواپراتور جمع می شود، عایق می شوند. به همین دلیل فن گردشی قادر به کشیدن هوا از روی کویل های مات نیست. ممکن است هنوز مقدار کمی خنک کننده وجود داشته باشد زیرا یخ زدگی روی کویل ها وجود دارد، اما بدون جریان هوا روی کویل ها. این یخ زدگی باید با یخ زدایی دستی یا یخ زدایی خودکار (در یخچال های بدون یخ زدگی) برای خنک سازی مناسب در داخل یخچال برطرف شود. .

فن اواپراتور معیوب

فن هوای خنک را از فریزر به سایر محفظه های داخل یخچال به گردش در می آورد. وقتی فن اواپراتور از کار می افتد، نمی تواند هوای خنک را در داخل قسمت غذا به گردش درآورد. به همین دلیل فریزر همچنان سرد است اما بخش مواد غذایی خنک نمی شود.

سیستم یخ زدایی از کار افتاده

در هر یخچال بدون یخ زدگی یک سیستم یخ زدایی وجود دارد که چرخه خنک کننده و یخ زدایی را کنترل می کند. اجزای سیستم یخ زدایی عبارتند از: یک تایمر یخ زدایی و یک گرم کننده یخ زدایی: تایمر یخ زدایی یخچال را بین حالت خنک کننده و یخ زدایی تغییر می دهد. اگر خراب شود و در حالت خنک کننده متوقف شود، باعث ایجاد یخ زدگی بیش از حد روی کویل های اواپراتور می شود که جریان هوا را کاهش می دهد. یا هنگامی که در حالت یخ زدایی متوقف می شود، تمام یخ زدگی را ذوب می کند و به چرخه خنک کننده باز نمی گردد. یک بخاری یخ زدگی ایجاد شده روی کویل اواپراتور را ذوب می کند. اما اگر خراب شود، یخ زدگی بیش از حد روی سیم پیچ ها جمع می شود و جریان هوای خنک داخل یخچال را کاهش می دهد. بنابراین وقتی یکی از 2 مورد معیوب می شود، یخچال متوجه نمی شود چه زمانی خنک شود و چه زمانی یخ زدایی شود.

کمپرسور معیوب

کمپرسور قلب چرخه تبرید است. هنگامی که به درستی کار نمی کند، کل فرآیند خنک سازی حتی شروع نمی شود. وظیفه کمپرسور این است که مبرد را از یک بخار خنک کم فشار به بخارات داغ با فشار بالا فشرده کند. این مبرد فشرده به شکل بخارات داغ با فشار بالا سپس از طریق کندانسور جریان می‌یابد و در آنجا به مایع فشار بالا متراکم می‌شود. این مایع سپس از طریق سیم پیچ اواپراتور جریان می یابد و در آنجا تبخیر می شود و تا یک بخار کم فشار خنک می شود. هوا روی کویل های خنک کننده جریان می یابد و یخچال را خنک نگه می دارد. بنابراین وقتی کمپرسور از کار می افتد، این چرخه تبرید حتی شروع نمی شود.

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در اصفهان

سطح مبرد ناکافی

اگر کمپرسور قلب باشد، مبرد خون چرخه خنک کننده است. نشت مبرد یا مبرد زیر حد مجاز نیز بر خنک شدن داخل یخچال تأثیر می گذارد.

خاک گرفتگی کویل های کندانسور

هنگامی که مبرد داغ با فشار بالا در کندانسور متراکم می شود، گرمای زیادی در طول این تبدیل دفع می شود. اما وقتی کویل کندانسور کثیف و پر از زباله است، گرما به درستی از سیم پیچ ها خارج نمی شود. این گرما داخل یخچال می ماند و باعث کاهش سرمایش می شود.

فن کندانسور معیوب

در یخچال شما یک فن کندانسور وجود دارد که هوای گرم را از یخچال خارج می کند. بنابراین وقتی خراب می شود هوای گرم نمی تواند وارد اتاق شود و در داخل یخچال باقی می ماند. به همین دلیل دمای داخل یخچال بالا می رود. معیوب بودن موتور فن یا معیوب بودن پره های فن مانع از کارکرد صحیح فن کندانسور می شود.

خرابی رله استارت

رله شروع دستگاه کوچکی است که در نزدیکی کمپرسور قرار دارد. به کمپرسور در راه اندازی کمک می کند. اگر رله استارت معیوب باشد، کمپرسور راه اندازی نمی شود و بنابراین فرآیند خنک سازی در یخچال شروع نمی شود.

خازن معیوب

یک خازن راه اندازی وجود دارد که به کمپرسور کمک می کند تا راه اندازی شود. اگر این خازن سوخته باشد، ممکن است کمپرسور راه اندازی نشود و سیکل تبرید برای خنک کردن یخچال شروع نشود.

ترمیستور معیوب

ترمیستور سنسوری است که دمای هوای داخل یخچال را کنترل می کند و شروع و توقف چرخه خنک کننده را کنترل می کند. اگر خراب شود، یخچال اصلا خنک نمی شود یا به طور مداوم سرد می شود.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *