علت سرد نکردن یخچال هیمالیا

سرد نکردن یخچال هیمالیا

فهرست مطالب

علت سرد نکردن یخچال هیمالیا یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر خانواده هایی که یخچال هیمالیا دارند هر چند مدت یکبار به آن برخورد می کنند که در یخچال هیمالیا یا فریزر هیمالیاهای ساید بای ساید این مشکل بیشتر دیده می شود. این مشکل به این صورت است که یخچال هیمالیا دمای عالی دارد خنک می کند اما فریزر هیمالیا گرم است و یا برعکس آن که فریزر هیمالیا به خوبی کار می کند و یخچال هیمالیا انگار گرم می باشد. نگران نباشید! در مجله ی دمای سبز انواع مطالب پیرامون نگهداری و تعمیر انواع یخچال ایرانی و خارجی به شما ارائه می نماییم. در صورت نیاز می توانید از خدمات حضوری ما هم بهرمند شوید. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید. اگر نیاز به تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان داشته باشید می توانید با تکنسین های ما در تماس شوید.

توضیح سرد نشدن یخچال هیمالیا

یخچال یا فریزر هیمالیا یکی از لوازمی است که خرابی آن به زن خانواده استرس وارد می کند. یخ ها آب می شوند و غذا در یخچال هیمالیا فاسد می شود زیرا محتویات آن هر ثانیه داغ تر می شود. این زن خانه دار در حال حاضر در تلاش است تا یخچال هیمالیا خود را تعمیر کند.

یخچال هیمالیا گرم است فریزر هیمالیا سرد

بنابراین، برای اینکه در این مواقع به شما کمک کنیم، تصمیم گرفتیم این مقاله مفید را در مورد یخچال هیمالیا، فریزر گرم هیمالیا، فریزر سرد هیمالیا یا یخچال هیمالیا بنویسیم. با همراه باشید.

علت گرم شدن داخل فریزر یا یخچال هیمالیا چیست؟

هنگامی که یکی از اجزای یخچال یا فریزر هیمالیا به درستی کار نمی کند، اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که یکی از قطعات خراب است و باید تعمیر شود. این ایده ممکن است کاملاً دقیق باشد یا جنین ممکن است یک مشکل بسیار جزئی را تجربه کند. موارد زیر چند عاملی است که ممکن است باعث سردی یخچال هیمالیا، گرم بودن یخچال هیمالیا یا هر دو شود.

درجه دمای یخچال به درستی تنظیم نمی شود

شاید برای شما جالب باشد، اما دمای یخچال هیمالیا و فریزر هیمالیا باید به طور مکرر با تغییر فصل تغییر کند. به این ترتیب دمای یخچال هیمالیا را در زمستان 3 یا 4 درجه تنظیم کنید و در تابستان آن را به 1 یا 2 درجه کاهش دهید.

یخچال هیمالیا پر شدن بیش از حد را تجربه می کند

پر بودن کامل یکی از مشکلاتی است که باعث گرم شدن یخچال هیمالیا در داخل می شود تا هوای سرد کمتری تولید شود و یا مانع جریان هوا و تهویه خنک می شود که باعث افزایش وزن یخچال هیمالیا می شود. برای رفع مشکل یخچال هیمالیا، فریزر گرم هیمالیا، یخچال سرد هیمالیا یا فریزر گرم هیمالیا، لطفاً دریچه های تنفسی یخچال را باز کنید. گاهی مخصوصاً برای تازه ازدواج کرده ها در آشپزخانه ای ساده به اندازه یک مغازه قدیمی جهیزیه می آورند.

لاستیک درب فریزر هیمالیا و یخچال هیمالیا خراب شده است

اگر لاستیک یخچال هیمالیا خوب نچسبد، سرما از بین می رود و گرما وارد دستگاه می شود. تنها وجه تمایز این است که این لاستیک پس از شکستن قابل تعویض نیست. با این حال، تایرهای دیگر می توانند. برای آزمایش، یک تکه کاغذ قرار دهید بین آهنربا و در، در را ببندید و سپس کاغذ را بکشید. باید با اصطکاک بیرون بیاید.

علت سرد نشدن یخچال هیمالیا

در مورد عدم توانایی یخچال هیمالیا در خنک شدن توضیح می دهیم. اگر یخچال و فریزر هیمالیا شما با تمام معیارهای ذکر شده در بالا مطابقت دارد، یکی از موارد ذکر شده در زیر برای یخچال شما اعمال می شود.

 • المنت اواپراتور
 • فن اواپراتور
 • دمپر یخچال هیمالیا
 • سنسور
 • برد کنترل دمای هیمالیا.
 • قطعات دیفراست
 • برد الکترونیکی اصلی

در ادامه مقاله به برخی از مسائلی که در این زمینه ها وجود دارد، پرداخته خواهد شد.

چرا یخچال هیمالیا خنک نمی ماند در حالی که فریزر هیمالیا خنک است؟

ما تعمیرکاران برای لوازم خانگی مانند سردی فریزر هیمالیا، گرمای یخچال هیمالیا و یا دلیل خنک نشدن یخچال هیمالیا، مثل دکتر عمل می کنیم. اینها مسائلی است که یخچال هیمالیا باعث رنجش خاطر عزیزان می شود.

در زیر به مواردی که احتمال خرابی دارد توجه شما را جلب می کنیم.

المنت اپراتور

کار هیتر یا المنت اواپراتور یخ زدایی اواپراتور است. پره های فن اواپراتور در صورت خرابی این قطعه یخ می زند و از ورود هوای سرد به داخل اواپراتور و جلوگیری از یخ زدایی جلوگیری می کند! فریزر هیمالیا در نهایت خنک تر می شود، اما دمای یخچال هیمالیا افزایش می یابد و به همین دلیل است که یخچال سردتر نمی شود.

فن اواپراتور

یک بار مشخص شد که فن اواپراتور یخچال هیمالیا مقصر گرما است، یخچال هیمالیا توسط آن نفوذ نمی کند.

دمپر

دمپر یکی دیگر از اجزای مکانیکی است. یخچال های ساید بای ساید هیمالیا فاقد این جزء هستند. اگر دمپر به درستی کار نکند یخچال هیمالیا اصلا خنک نمی شود زیرا سرما از فریزر هیمالیا به آن منتقل نمی شود.

سنسور یخچال هیمالیا

وظیفه این سنسور اندازه گیری دمای یخچال هیمالیا و انتقال آن اطلاعات به برد اصلی به صورت جریان است که به سرعت اخبار را برای آن ارسال می کند. اگر سنسور یخچال هیمالیا مشکلی را تشخیص دهد اما سیگنالی ارسال نکند، یخچال هیمالیا یا فریزر هیمالیا شروع به گرم شدن می کند.

برد کنترل دما

گاهی اوقات مشکلات مربوط به برد کنترل دمای یخچال و فریزر هیمالیا منجر به گرم بودن یخچال هیمالیا، سرد بودن یخچال فریزر هیمالیا یا سرد بودن یخچال فریزر هیمالیا و گرم بودن یخچال هیمالیا می شود. برق موتور فن و کمپرسور یخچال هیمالیا توسط برد کنترل دما تامین می شود.

در صورت خرابی این برد، کمپرسور یا موتور ولتاژ لازم را دریافت نمی کند. در نتیجه یخچال هیمالیا خنک نمی شود و گرمای داخل یخچال علت آن است.

کنترل پنل الکترونیکی یخچال هیمالیا

برد الکترونیکی که کلیه عملیات و اتصالات را تنظیم می کند، جزء الکترونیکی اصلی یخچال هیمالیا یا هر وسیله دیگری است. قابلیت تنظیم تغییرات دما در یخچال و فریزر هیمالیا یکی از این ویژگی هاست که به طور مرتب مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین در صورت آسیب دیدن برد اصلی، کنترل دما و سیستم گرمایش یخچال هیمالیا به هم می خورد.

چرا فریزر هیمالیا یخ نمی زند؟

اگر یخچال هیمالیا شما به اندازه کافی خنک است، ممکن است سوال دیگری برای شما پیش بیاید این است که چرا فریزر هیمالیا خنک نمی شود.

دمای فریزر هیمالیا نیاز به تنظیم دارد، به همین دلیل این مسئله وجود دارد، پاسخ این سوال است.

فریزر هیمالیا باید بین 20- تا 17- درجه سانتیگراد نگهداری شود که بهترین و مناسب ترین دما برای فریزر است.

با این حال، اگر فریزر هیمالیا را روی 20- تا 17- درجه فارنهایت تنظیم کرده اید و محتویات فریزر هنوز یخ نمی زند، یکی از راه حل های زیر (یخچال گرم هیمالیا، فریزر سرد هیمالیا) را امتحان کنید.

برد کنترل دما مشکل فنی دارد.

برد فریزر هیمالیا همان طور که قبلا اشاره کردیم وظیفه تامین برق موتور و کمپرسور را بر عهده دارد. خرابی این برد کنترل دما گاهی اوقات می تواند دلیل سرد نشدن فریزر هیمالیا باشد.

سیم پیچ یک خازن که گرفتگی دارد.

سیم پیچ خازن گاز مخصوص استفاده شده در فریزر هیمالیا را پمپ کرده و انتقال می دهد که از حالت گازی به مایع داغ تبدیل می شود. این قطعه در صورت کثیف شدن کار نمی کند. آن را تعمیر کنید تا این مشکل برطرف شود.

موتور شکسته یا پره های فن در فریزر هیمالیا.

کندانسور یخچال هیمالیا موتور فن را در خود جای داده است. اگر موتور فن یا پره ها به هر دلیلی خراب شود. با قطع جریان هوای سرد، دمای فریزر هیمالیا افزایش می‌یابد.

یخ زدگی از اواپراتور

اگر قسمت اواپراتور دچار یخ زدگی یا یخ زدن در اطراف آن شد، باید بررسی شود و مشکل برطرف شود.

چه چیزی باعث یخ زدن مواد در یخچال هیمالیا می شود؟

مواد موجود در یخچال هیمالیا ممکن است گهگاه یخ بزنند که باعث می شود به سرعت گرم شود. که علت این موضوع است.

 • ترموستات خرابه
 • ترمیستور یا سنسور دما مشکل دارد.
 • لازم است که برد اصلی را تعمیر کنید.
 • دمپر شکسته است.
 • روی برد کنترل معیوب است.

بیشتر بخوانید

موتور یخچال هیمالیا ساخت کجاست
نمایندگی تعمیرات یخچال هیمالیا در اصفهان

چرا یخچال هیمالیا برفک می زند؟

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *