علت صدای تق تق یخچال بکو

تعمیرات تخصصی یخچال بکو در اصفهان

فهرست مطالب

چرا یخچال بکو صدای تق تق می دهد؟

یخچال ها معمولاً در حین کار صدا تولید می کنند. تعیین اینکه صدا از کجا می آید اولین قدم برای درک اینکه صدا چیست و غیرعادی است یا خیر. هر یخچال Beko با اطلاعات سطح صدای عملیاتی ارائه می شود تا بینشی در مورد اینکه بهترین یخچال برای آشپزخانه های اوپن و محیط های آرام است، ارائه می دهد. حداقل صدای دویدن کاملاً طبیعی است و نشان می دهد که گردش هوا متعادل است و یخچال شما به درستی کار می کند. اگر یخچال شما صدای آزاردهنده‌ای دارد و فکر می‌کنید ممکن است مشکل فنی داشته باشد هرچه سریع تر با یک تعمیرکار یخچال بکو در اصفهان تماس بگیرید. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

چرا یخچال ها صدا تولید می کنند؟

کدام صداهای یخچال طبیعی است؟

  • درک صداهای متفاوتی که یخچال شما ایجاد می کند بسیار مهم است تا مشخص شود که آیا صداها عادی یا غیرعادی هستند یا خیر. برای کمک به درک شما، صداهای معمولی که ممکن است دستگاه شما ایجاد کند را در زیر شرح داده ایم:
  • صدای ترک خوردن یا ترکیدن. اگر یخچال شما صدای ترک خوردن یا ترکیدن می دهد، ممکن است به دلیل انبساط و انقباض قطعات در طول چرخه سرد شدن یا گرم شدن (یخ زدایی) باشد.
  • صدای حباب یا غرغر. اگر یخچال شما صدای غرغره یا صدای حباب تولید می کند، ممکن است در اثر جریان مبرد از طریق سیستم خنک کننده ایجاد شود.
  • صدای فن همانطور که فن خنک کننده داخلی می چرخد، حرکت هوا صدایی شبیه به یک فن رومیزی ایجاد می کند.
  • نویز کلیک کردن در صورتی که یخچال شما صدای کلیک می دهد، جای نگرانی نیست. برخی از یخچال های بدون یخ زدگی Beko دارای تایمر یخ زدایی هستند که هنگام ورود یا خارج شدن از چرخه یخ زدایی صدای کلیک ایجاد می کند – این کاملاً طبیعی است.
  • صدای زمزمه یا ضربان دار. همانطور که کمپرسور (موتور) کار می کند، صدای زمزمه یا ضربانی ایجاد می کند. با این حال، اگر صدای کمپرسور یخچال به مرور زمان بلندتر شد، با خدمات مشتریان ما تماس بگیرید.

کدام صداها از یخچال بکو غیر طبیعی است؟

اگر نگران صداهایی هستید که یخچالتان تولید می کند، مهم است که دستگاه را ارزیابی کنید تا بفهمید مشکل کجاست.* برای کمک به شما در ارزیابی اینکه آیا به پشتیبانی بیشتری نیاز دارید یا خیر، در زیر صداهای غیرعادی را که یخچال شما ممکن است ایجاد کند توضیح داده ایم. :

صدای تق تق

  • صدای سنگ زنی، خراشیدن یا سر و صدا. اگر یخچال شما صداهای تق تق می دهد، ممکن است انسدادی در تیغه فن یخچال وجود داشته باشد، در صورت نصب، به عنوان مثال. بسته بندی مواد غذایی باعث انسداد تیغه فن می شود. اقلامی که مانع پره فن می شوند را تغییر دهید.
  • صدای تق تق اگر صدای تق تق از یخچال شنیدید، ابتدا باید موقعیت دستگاه را بررسی کنید. ممکن است کناره ها یا پشت یخچال خیلی به یک سطح نزدیک باشد. اطراف یخچال فریزر شما باید تهویه هوای مناسبی داشته باشد. لطفا توجه داشته باشید، اگر قرار است دستگاه در یک فرورفتگی در دیوار قرار گیرد، باید حداقل ۵ سانتی‌متر فاصله بین یخچال و سقف و حداقل ۵ سانتی‌متر فاصله بین دیوار و دستگاه وجود داشته باشد.
  • بدون سر و صدا. یخچال ها در حین کار مقداری صدا ایجاد می کنند. اگر یخچال شما صدایی ندارد، فضای داخلی به اندازه کافی سرد نیست اما چراغ آن روشن است، ممکن است نشانه ای از وجود ایراد باشد. برای مثال ممکن است کمپرسور شما آسیب دیده باشد.

نمایندگی تعمیر یخچال بکو در اصفهان

چرا کمپرسور یخچال بکو من یکسره کار می کند؟

کمپرسور یخچال شما طوری طراحی شده است که دستگاه را در دمای مناسب نگه می دارد. اگر متوجه شدید که یخچال شما برای مدت زمان طولانی صدای “چرخش” ایجاد می کند، کمپرسور شما به سادگی سخت تر کار می کند تا آن را در دمای مناسب نگه دارد. برای کاهش مدت زمان فعال بودن کمپرسور، اطمینان حاصل کنید که دمای محیط در محدوده توصیه شده برای یخچال شما قرار دارد و از باز کردن مکرر یا طولانی مدت درب یخچال خودداری کنید. بسته نگه داشتن درب باعث تثبیت دما می شود. همیشه مطمئن شوید که از جداکننده‌های دیوار عقبی که به همراه یخچال شما ارائه می‌شود، استفاده کنید.

برای تعمیر یخچال های پر سر و صدا چه باید کرد؟

چرا یخچال من سر و صدا می کند؟

مشکلات فن اواپراتور

اگر به نظر می رسد صدا از داخل یخچال می آید، فن اواپراتور می تواند مقصر باشد. به طور معمول در پشت فریزر قرار دارد، فن اواپراتور معمولاً پشت یک پانل محافظ است که یا بسته شده یا در جای خود پیچ شده است. پس از برداشتن پنل (دوباره مطمئن شوید که یخچال از برق جدا شده است)، فن را به صورت دستی بچرخانید تا مطمئن شوید که به آرامی حرکت می کند و هیچ نشانه ای از آسیب دیده نمی شود. در غیر این صورت، ممکن است زمان تعویض تیغه ها یا گرومت ها فرا رسیده باشد.

ظرف تخلیه از جای خود خارج شده است

به زیر یخچال خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که ظرف تخلیه در جای خود محکم است. در غیر این صورت، همیشه می توانید برای کمک به چسباندن آن و جلوگیری از جغجغه، به نوار چسب مطمئن مراجعه کنید.

کمپرسور خراب است

اگر یخچال شما صدای وزوز بسیار بلندی دارد – بر خلاف زمزمه ملایم – معمولاً علت کمپرسور است و ممکن است زمان تعمیر یا تعویض آن فرا رسیده باشد. قبل از تصمیم گیری، کویل های کندانسور و فن یخچال را تمیز کنید تا مطمئن شوید کثیفی و گرد و غبار ایجاد شده منبع مشکل نیست.

فن کندانسور یا کویل های کندانسور کثیف هستند

وقتی کویل های کندانسور یا فن کثیف هستند، یخچال باید اضافه کار کند، که می تواند باعث گرم شدن و زمزمه بلند آن شود. مطمئن شوید که آنها را به طور مرتب تمیز کنید، یا دو بار در سال یا اگر حیوانات خانگی دارید که می ریزند. بسته به سن و مدل دستگاه، هم کویل کندانسور و هم فن را می‌توانید در پایین یخچال یا پشت یخچال پیدا کنید. از جاروبرقی برای تمیز کردن گرد و غبار اضافی و کثیفی استفاده کنید، سپس سیم پیچ ها را با استفاده از یک حوله مرطوب پاک کنید (آب و صابون ظرف معمولی کار می کند). اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه یخچال را دوباره به برق وصل کنید، بگذارید کویل ها و فن کاملا خشک شوند تا ببینید آیا صدا از بین رفته است یا خیر.

مشکلات مربوط به آب یخچال

اگر یخچال شما دارای یک دستگاه پخش کننده آب و یخ داخلی است، صدای بلندی که می شنوید می تواند تلاش ناموفق یخ ساز برای پر کردن آب باشد. سعی کنید برای خودتان یک لیوان آب از یخچال بریزید. اگر کار نکرد، احتمالا منبع مشکل شما یخ ساز است. سیستم خط آب پیچیده است و اغلب به کمک یک متخصص نیاز دارد – همین امروز تعمیر را با یکی رزرو کنید.

یخچال بکوی تازه کار

اگر یخچال شما نو است، این صداها ممکن است طبیعی باشند. همانطور که یخچال به دمای سرد عادت می کند، پلاستیک منبسط می شود و به روش های کوچکی حرکت می کند. این می تواند باعث ایجاد صدای خش خش یا زمزمه از یخچال شما شود. این صداها می توانند ترسناک باشند، اما دلیلی برای نگران شدن نیستند.

دمای مناسب برای یخچال بکو

یخچال خود را در دمای حدود 40 درجه فارنهایت (4.4 درجه سانتیگراد) نگه دارید تا از یخ زدن مواد غذایی یا خطوط خنک کننده جلوگیری شود. اگر یخچال شما خیلی سرد است، یخ می‌تواند در داخل برخی از مکانیسم‌ها تشکیل شود و باعث شود یخچال سخت‌تر کار کند و با صدای بلند زمزمه کند. اگر یخچال شما تا آخر بالا است و صدای بلندی می شنوید، سعی کنید دما را پایین بیاورید و ببینید صدا از بین می رود یا خیر.

چگونه فریزر بکو را تعمیر کنم؟

اگر فریزر Beko شما ناگهان شروع به تولید صداهای غرغر کرد و از کار افتاد، ممکن است چیز ساده ای باشد. ارزش آن را دارد که قبل از پرداخت هزینه به مهندس یا خرید فریزر دیگری، چند چیز را امتحان کنید. برخی از مراحل بسیار ابتدایی ممکن است فریزر شما را تعمیر کنند. اگر فریزر هنوز تحت گارانتی است، اولین تماس شما با سازنده است.

سطح کفی که فریزر بکو روی آن قرار دارد را بررسی کنید، زیرا در صورت تراز نبودن می تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. بررسی کنید که سوراخ زهکشی یخچال شما، اگر یخچال/فریزر است، مسدود نشده باشد. اگر مسدود شده است آن را پاک کنید. این قسمت پشت یخچال درست بالای قفسه پایینی است. ترموستات را بررسی کنید که آیا کار نمی کند یا خیر. آن را روشن و خاموش کنید و ببینید که آیا کمپرسور را روشن می کند یا خیر. اگر فریزر شما تحت گارانتی نیست، می توانید یک ترموستات جدید نسبتاً ارزان بخرید و خودتان آن را تعویض کنید.

به پشت فریزر نگاه کنید تا ببینید آیا هر قسمتی با دیوار در تماس است یا خیر، زیرا این کار می تواند مانع کارایی آن شود. باید بین فریزر و دیوار فاصله ایجاد شود. فریزر را چند سانتی متر جلوتر ببرید و مطمئن شوید که هنوز هم تراز است.

دمای اتاق را بررسی کنید، اگر خیلی سرد باشد بر عملکرد فریزر تأثیر می گذارد. اگر دمای آن کمتر از 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) باشد، کمپرسور به اندازه کافی روشن نمی شود تا غذا منجمد شود. فریزر را در اتاقی قرار دهید که دمای آن کمتر از 18.3 درجه سانتیگراد (65 درجه فارنهایت) نباشد و کمپرسور به طور مرتب روشن و خاموش می شود و غذا را یخ زده نگه می دارد.

پنل پشتی فریزر را بردارید و قطعات را بررسی کنید. به اواپراتور نگاه کنید که پشت فلپ قرار دارد و ممکن است روی آن یخ زده باشد. اگر داخل یخ پوشیده شده باشد و نتوانید دریچه را باز کنید، این کار فریزر را متوقف می کند. فریزر را خاموش کنید و اواپراتور را با سشوار گرم کنید تا یخ آب شود، یا آن را چند روز خاموش کنید تا یخ آب شود و دوباره روشن شود. به کمپرسور گوش دهید تا ببینید آیا این کمپرسور کار نمی کند یا خیر.

فریزر را خاموش کنید و اواپراتور را با سشوار گرم کنید تا یخ آب شود، یا آن را چند روز خاموش کنید تا یخ آب شود و دوباره روشن شود.

در صورت عدم موفقیت، فریزر را خاموش کنید و بگذارید تا کاملاً یخ زدایی شود. دوباره روشن کنید و ببینید کار می کند یا خیر.

نمایندگی تعمیر یخچال بکو در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال بکو در اصفهان با استفاده از تعمیرکار متخصص و ارائه گارانتی معتبر 3 الی 12 ماهه به تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید بکو در محل شما می پردازد. مجموعه دمای  سبز با استفاده از قطعات اورجینال و فاکتور رسمی، خیال مشتریان را از کیفیت خدمات دریافتی آسوده خواهد کرد.

راهکارهای دیگر برای رفع صدای تق تق یخچال بکو

مطمئن شوید که یخچال به برق وصل است و فیوز/مدارشکن فعال است. یخچال همچنین ممکن است در حالت یخ زدایی خودکار باشد – حدود 20 دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا دوباره روشن می شود یا خیر. اگر نه، چیز دیگری را به پریز وصل کنید تا مطمئن شوید پریز برق می‌رود. کمپرسور را در پشت یخچال قرار دهید. اگر کار می کند اما یخچال خنک نمی شود، ممکن است مشکلات داخلی جدی وجود داشته باشد که بهتر است به یک متخصص سپرده شود. اگر کار نمی کند، دستگاه را از برق بکشید و پانل سرویس را بردارید. تمام سیم‌کشی‌ها را بررسی کنید، هر سیم‌کشی سوخته یا شکسته را جایگزین کنید. صفحه ضربه جلویی را بردارید و سیم پیچ های کندانسور را جاروبرقی بکشید. صفحه ضربه را تعویض کنید.

داخل فریزر را برای تجمع یخ نگاه کنید. اگر روی دیوارها یخ وجود دارد، روی کویل های اواپراتور یخ وجود دارد. درها را باز بگذارید تا 24 ساعت یخ زدایی شود. اگر بعد از آن به طور معمول خنک شد، مجموعه یخ زدایی را تعویض کنید. اگر هنوز خنک نمی شود، یا سطح مایع خنک کننده شما پایین است یا به یک کمپرسور جدید نیاز دارید.

کمپرسور را در پشت یخچال قرار دهید.

اگر هنوز خنک نمی شود، یا سطح مایع خنک کننده شما پایین است یا به یک کمپرسور جدید نیاز دارید. درهای یخچال را باز کنید و به دنبال چگالش روی دیوارها باشید. باز شدن مکرر یا طولانی درب می تواند باعث ایجاد رطوبت شود که می تواند چکه کند و از درها نشت کند. درزگیرها را تعویض کنید و مراقب باشید که درها چه مدت باز می مانند. صفحه لگد را از قسمت جلوی پایین بردارید و ظرف چکه را بیرون بکشید. آن را خالی کنید و آن را از نظر سوراخ یا ترک بررسی کنید. در صورت فرسودگی آن را تعویض کنید. یخچال را از برق بکشید و پنل سرویس را بردارید. شلنگ ورودی آب را از نظر نشتی بررسی کنید و در صورت آسیب دیدگی آن را تعویض کنید. اتصال شلنگ به دریچه یخچال و همچنین منبع آب خانه را بررسی کنید و در صورت شل بودن هر کدام از شیرها را تعویض کنید.

درهای یخچال را باز کنید و به دنبال چگالش روی دیوارها باشید.

شلنگ ورودی آب را از نظر نشتی بررسی کنید و در صورت آسیب دیدگی آن را تعویض کنید. خط تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کنید. آن را از دو انتها جدا کرده و با شلنگ باغبانی آب را از آن عبور دهید. اگر انسدادی وجود داشته باشد، یک اسپری قوی ممکن است آن را پاک کند. اگر نه، شیلنگ را تعویض کنید. همچنین اتصال شلنگ به شیر تخلیه را بررسی کنید و در صورت شل بودن شیر را تعویض کنید. صفحه لگد جلویی را بردارید و مطمئن شوید که قطره چکان ثابت است. اگر تکان می خورد یا می لرزد، آن را در جای خود بچسبانید. تایمر یخ زدایی را به سمت قسمت جلوی سمت راست قرار دهید. اگر نویز از آنجا می آید، تایمر را تعویض کنید.

خط تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کنید.

صفحه لگد جلویی را بردارید و مطمئن شوید که قطره چکان ثابت است. فریزر را باز کرده و به صورت دستی قفل در را فشار دهید. اگر صدا بیشتر شد، موتور فن را روی دیوار پشتی تعویض کنید. به صدای کمپرسور در پنل پشتی یخچال گوش کنید. اگر صدا از آنجا می آید، کمپرسور را تعویض کنید. اگر به نظر می رسد صدا از کمی به سمت چپ کمپرسور می آید، دستگاه را از برق بکشید و صفحه روی فن کندانسور را بردارید. فن را جاروبرقی بکشید یا اگر به نظر ترک خورده، خمیده یا آسیب دیده است، آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

تعمیر یخچال اسنوا اصفهان

تعمیر یخچال در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *