عناصر داخلی اسپلیت و کولرگازی

اجزای داخلی و خارجی کولرگازی

فهرست مطالب

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که داخل کولر گازی اسپلیت چیست؟ چه اجزای داخلی قادر به تولید سرما یا گرما در یک اتاق هستند؟

اگرچه کار فنی یک دستگاه تهویه فقط باید توسط یک متخصص واجد شرایط انجام شود، اما داشتن ایده ای از عناصر اصلی که باعث کارکرد این نوع تجهیزات تهویه مطبوع می شود، ضرری ندارد.

اسپلیت ها از گاز مبرد برای انجام تهویه هوا استفاده می کنند. از طریق فرآیندهای فشار بالا و پایین، تراکم و تبخیر، تبادل حرارتی بین گاز و هوا (از بیرون و اتاق) ایجاد می‌شود تا کاربران در فضایی قرار بگیرند که به دمای معینی می‌رسند.

برای انجام کل فرآیند، اسپلیت به دو عنصر اصلی تقسیم می‌شود: یونیت خارجی، که بیشتر اجزای کلیدی تجهیزات در آن قرار دارند، و واحد داخلی، که هوای یخچال را پخش می‌کند و دمای اتاق را جمع‌آوری می‌کند.

علاوه بر این، گاز مبرد فوق الذکر برای انجام عملکرد تهویه مطبوع مورد نیاز است و لوله هایی که سیال را از یک واحد به واحد دیگر منتقل می کنند و یک مدار ایجاد می کنند.

از طرف دیگر، فاکتور مهم دیگری که باید در نظر گرفته شود، فاصله بین یونیت خارجی و یونیت داخلی است (به حداکثر فاصله بین واحدهای تقسیم شده و یونیت خارجی مراجعه کنید).

در صورتی که نیاز به دریافت خدمات تعمیر کولرگازی و اسپلیت اصفهان داشته باشید با ما تماس بگیرید.

واحد بیرونی در تجهیزات تهویه مطبوع

همانطور که گفتیم، در یونیت خارجی که در خارج از ساختمان قرار دارد، مهمترین قسمت های سیستم قرار دارند:

واحد بیرونی کولرگازی

  • کمپرسور: موتوری که همانطور که از نامش پیداست فشار هوا را طوری تغییر می دهد که برای مخلوط شدن با گاز مبرد به خواص لازم رسیده و در نتیجه به دمای مطلوب برسد. کمپرسورهای فعلی از فناوری اینورتر (سرعت متغیر بسته به دما) هستند تا فرآیند کارآمدتری را انجام دهند.
  • کندانسور که هوای فشرده را به حالت مایع تبدیل می کند تا به سردخانه ادامه دهد.
  • شیر انبساط که در آن سیال مایع فشار خود را دوباره تغییر می دهد و قبل از عبور به اواپراتور منبسط می شود.
  • فن بیرونی که وظیفه آن کمک به جریان هوا در طول مدار (چه از بیرون می آید و چه از داخل اتاق) و خنک کردن اجزای مختلف است که به دمای بالا می رسند.

واحد داخلی در تجهیزات تهویه مطبوع

از سوی دیگر، در واحد داخلی، عناصر دیگری نیز وجود دارد:

واحد خارجی اسپلیت و کولرگازی

  • اواپراتور، وسیله‌ای است که برای تبدیل مایع یخچال‌شده به گازی که می‌تواند در اتاقی که می‌خواهیم آن را آماده کنیم پخش کند، کار می‌کند.
  • فیلترها، قسمت‌هایی هستند که هوای مطبوع قبل از رسیدن به کاربران از آن عبور می‌کند تا از کیفیت مطلوب و عاری از ناخالصی‌ها، بو یا ذرات مضر برای سلامتی اطمینان حاصل شود.
  • ترموستات که دمای اتاق را کنترل می کند و اطلاعاتی را در اختیار سیستم قرار می دهد تا تهویه مطبوع را مطابق با راحتی مورد نظر کاربر انجام دهد.
  • فن داخلی، با عملکردی مشابه واحد خارجی.

همانطور که می بینید، یک واحد تهویه مطبوع یک دستگاه پیچیده است که به جز برای کارهای تعمیر و نگهداری اولیه نباید از آن استفاده کرد.

در صورتی که نیاز به نصاب اسپلیت و کولرگازی در اصفهان نیاز داشته باشید می توانید با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *