عیب یابی کولرگازی

فهرست مطالب

در برخی مواقع ممکن است کولرگازی شما دچار ایراداتی شده و سریعا به دنبال عیب یابی کولرگازی و یافتن راهکارهای برای رفع مشکل خراب شدن کولر گازی خود باشید. از این رو بهتر است که با یک سری از ایرادات و مشکلات کولر گازی آشنا شوید تا بتوانید در صورت نیاز اقدام به رفع آنها نمایید.

عیب یابی کولرگازی

فصل تابستان که فرا می رسد شما نیاز دارید از کولرگازی خود برای ایجاد سرمایش بدون وجود مشکلی استفاده کنید. اما اگر دستگاه شما به درستی کار نکند باید قبل از استفاده آن را عیب یابی و تعمیر نمایید. برای نصب یا تعمیر کولرگازی نیاز به یک تکنسین یا تعمیرکاز ماهر در این زمینه دارید، در مجموعه تخصصی و تعمیراتی دمای سبز خدماتی از جمله: نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان، نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان  به صورت 24 ساعته ارائه می شود.

چند راه آسان برای عیب یابی مشکلات رایج AC مرکزی

ترموستات خود را به درستی تنظیم کنید

اولین قدمی که باید هنگام عیب یابی واحد تهویه مطبوع خود بردارید، اطمینان از اینکه تنظیمات ترموستات شما به جای گرما، خنک است. بله، این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما مردم فراموش می‌کنند که این تنظیمات را بعد از ماه‌های زمستان بیشتر از آنچه فکر می‌کنید تغییر دهند. قبل از اینکه به سایر کارهای عیب یابی یا تماس با یک حرفه ای بروید، ابتدا این مرحله سریع را کامل کنید.

پنجره ها و درهای خود را ببندید

این نکته نیز ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما باز گذاشتن پنجره‌ها و درهای بیرونی روشی رایج است که افراد باعث آسیب به دستگاه تهویه مطبوع خود می شوند. وقتی اجازه می‌دهید هوای گرم از طریق پنجره‌ها و درها وارد خانه شما شود، باعث می‌شود AC شما اضافه کاری کند تا هوا خنک شود. این بدان معناست که شما بیشتر از آنچه نیاز دارید برای قبوض سرمایش خود هزینه می کنید و این باعث می شود دستگاه شما در طول زمان کارایی کمتری داشته باشد. بنابراین، مطمئن شوید که خانواده شما به یاد داشته باشند که همیشه پنجره ها و درهای بیرونی را هنگام روشن بودن AC ببندند.

در مورد کلیدهای مدار قطع شده تحقیق کنید

این امکان وجود دارد که تهویه مطبوع شما روشن نشود زیرا کلیدهای مدار شما به دلیل بار اضافی خاموش شده اند. کلیدهای برق متناوب را روی تابلوی برق خود چک کنید و آنها را خاموش و دوباره روشن کنید. سپس چند دقیقه بعد AC خود را اجرا کنید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر. در غیر این صورت ممکن است نیاز به تعویض فیوز داشته باشید. اگر قطع کننده ها و فیوز هنوز کار نمی کنند، با یک برقکار مجاز تماس بگیرید تا ایمنی را بررسی کند.

فیلترهای هوای خود را تمیز کنید

فیلتر هوا کثیف یکی از شایع ترین دلایل مشکلات تهویه مطبوع است. کثیفی، گرد و غبار و موهای حیوانات خانگی به مرور زمان جمع می شوند، هوا را مسدود می کنند و جریان AC شما را کند می کنند. فیلترهای هوا در کوره شما قرار دارند و باید هر سه ماه یکبار تعویض شوند، به خصوص اگربا دستگاه مرتباً کار می کنید. نادیده گرفتن فیلترهای هوا می تواند منجر به هزینه های بسیار بالاتر انرژی و خرابی تجهیزات شود.

برای بررسی مبرد با یک تکنسین تماس بگیرید

اگر دستگاه تهویه مطبوع شما به خوبی خانه شما را خنک نمی کند، ممکن است به این دلیل باشد که مبرد کافی ندارید. مبرد چیزی است که گرما و رطوبت را از هوا خارج می کند و عنصر کلیدی برای راه اندازی یک واحد AC کارآمد است. ممکن است لازم باشد مبرد بیشتری اضافه کنید، با این حال، ممکن است که مبرد به دلیل نشت در سیستم شما باشد. در این صورت، اگر نشتی برای تعمیر خیلی شدید است، ممکن است نیاز به تعویض واحد AC خود داشته باشید. در هر صورت، یک تکنسین با تجهیزات مناسب ضروری است.

دریچه های هوای خود را باز کنید

ممکن است در اتاق‌هایی که زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، دریچه‌های عمدی بسته باشید، و فکر می‌کنید که این کار باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی شما می‌شود. با این حال، بستن دریچه های خانه می تواند به واحد تهویه مطبوع شما آسیب برساند و منجر به تعمیر یا تعویض گران قیمت شود. همه خانه ها مقداری هوا را از طریق نشتی مجرای کوچک از دست می دهند. بسته شدن دریچه ها هوای بیشتری را وارد می کند و فشار بیشتری بر مجاری وارد می کند و باعث می شود هوای بیشتری از طریق نشتی از دست برود. بنابراین، اگر فکر می‌کنید بسته نگه داشتن دریچه‌ها باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود، توجه داشته باشید که ممکن است در واقع هزینه‌های انرژی شما را بالا ببرد.

نمایندگی تعمیر و نصب کولرگازی در اصفهان

مجاری هوای خود را تمیز کنید

علاوه بر نشتی یا پارگی در مجاری هوا، ممکن است با خاک و گرد و غبار نیز مسدود شوند. در برخی موارد شدیدتر، مجاری هوای شما نیز ممکن است دارای کپک باشند. گاهی اوقات، اگر دیدید گرد و غبار از دریچه های خود خارج می شود یا واحد تهویه مطبوع شما هوا را به طور ناهموار خنک می کند، می توانید متوجه شوید که مجاری شما مسدود شده است. اگر وقتی واحد AC خود را روشن می کنید بوی کپک زدگی متوجه شدید، این می تواند نشان دهنده کپک باشد. در هر صورت، اگر مشکوک به کثیف بودن مجرای هوا هستید، باید کانال های خود را توسط یک متخصص بازرسی و تمیز کنید.

بررسی نشت آب

اگر آب از واحد تهویه مطبوع شما به خانه شما نشت می کند، فوراً آن را خاموش کنید تا از آسیب پرهزینه آب جلوگیری کنید. این نشتی ها گاهی اوقات به دلیل مسدود شدن خط تخلیه و برگشت آب به خانه شما ایجاد می شود. می توانید مشکل تخلیه آب را با یک جاروبرقی مرطوب یا خشک عیب یابی کنید تا ببینید آیا این کار مانع نشت آب می شود یا خیر. اگر نه، احتمالاً قطعه دیگری است که باید توسط یک متخصص تعویض شود.

واحد AC در فضای باز خود را بررسی کنید

هنگامی که مشکلی در واحد AC شما رخ می دهد، اغلب به این دلیل است که اجزای سیستم در خانه شما به درستی کار نمی کنند، مانند دریچه ها و مجاری. اما فراموش نکنید که نگاهی به قسمت بیرونی واحد خود (همچنین به عنوان کندانسور) بیندازید. با گذشت زمان، زباله‌هایی مانند علف‌های هرز، خاک و برگ‌ها می‌توانند روی کندانسور جمع شوند و باعث خنک‌سازی ناکارآمد و هزینه‌های بیشتر انرژی شوند. سعی کنید دستگاه را با یک شلنگ اسپری کنید تا خاک و زباله ها را پاک کنید، هر گونه علف یا علف های هرز را در اطراف دستگاه برش دهید و مطمئن شوید که هر گونه اجسام بزرگ حداقل دو فوت دورتر هستند.

با یک تکنسین دارای مجوز تماس بگیرید

ما مراحل زیادی را که می‌توانید برای عیب‌یابی مشکلات AC خود بردارید، بیان کرده‌ایم، اما گاهی اوقات این نکات کافی نیستند. همیشه سعی کنید دستگاه خود را به خوبی نگهداری کنید تا از تعمیرات یا تعویض پرهزینه جلوگیری کنید و تشخیص دهید چه زمانی زمان تماس با یک متخصص است. در موارد خاص، یک تکنسین دارای مجوز بهترین راه حل برای حل ایمن مشکلات AC شما است. توصیه می کنیم در اواخر بهار کولر گازی خود را بررسی کنید. یک بازرسی حرفه‌ای آرامش خاطر را فراهم می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که آیا سیستم شما در وضعیت خوبی کار می‌کند قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید.

وقتی نوبت به نگهداری تجهیزات شما می رسد، یک برنامه تعمیر و نگهداری کولر گازی می تواند با حل مشکلات آینده قبل از وقوع، مانند مواد معیوب یا نشت مونوکسید کربن، از خرابی ها جلوگیری کند. تکنسین های معتبر ما می توانند تجهیزات فعلی شما را ارزیابی کنند و یک گزارش شخصی از توصیه ها تهیه کنند تا اطمینان حاصل شود که واحد شما ایمن و کارآمد کار می کند.

وقتی واحد تهویه مطبوع شما به درستی کار نمی کند، به خصوص در اوج گرمای تابستان، چقدر می تواند خسته کننده باشد. ما مجموعه دمای سبز اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا مشکلات AC را که دارید تشخیص دهید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *