مقایسه مصرف برق اسپلیت و کولر گازی

تفاوت مصرف کولر گازی و اسپلیت

فهرست مطالب

یکی از سوالات متداول مشتریان، نحوه مقایسه و تضاد کولر گازی (اسپلیت) و داکت اسپلیت است. به عنوان مثال، یکی از عوامل اساسی که خریداران و کارفرمایان در تصمیم گیری خرید در نظر می گیرند، هزینه برق مصرفی سیستم های تهویه مطبوع است.
به ویژه از آنجایی که تعرفه برق در ساعات پیک مصرف انرژی با قیمت بالاتری محاسبه می شود و واحدهای مسکونی، اداری و تجاری مشمول تخفیف در مصرف برق نیستند. در نتیجه مقایسه مصرف برق کولر گازی با داکت اسپلیت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، عاملی تعیین کننده در مقایسه این دو دستگاه است.

آیا یک کولر گازی بیشتر از سیستم داکت اسپلیت برق مصرف می کند؟

همانطور که مستحضر هستید اسپلیت داکت همان کولر گازی است; اما واحد داخلی آن بر خلاف نصب روی دیوار یا سقف در سقف کاذب نصب می شود. میزان برق مصرفی این دو دستگاه هنگام کار با ظرفیت یکسان و مدت زمان یکسان تفاوت قابل توجهی ندارد، اما داکت های اسپلیت با ظرفیت های بالاتر می توانند فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی و اسپلیت دیواری خنک کنند و به طور معمول مورد استفاده و نصب قرار می گیرند. در فضاهای بزرگ، زیرا مقرون به صرفه تر از راه اندازی چندین دستگاه تقسیم کوچک یا متوسط ​​است.

هزینه برق کولر و داکت اسپلیت

در حالی که منطقی است که دستگاه‌های اسپلیت کولر و داکت اسپلیت با ظرفیت‌های یکسان، مقدار برق یکسانی مصرف می‌کنند، همچنین احتمال زیادی وجود دارد که در شرایط یکسان، قبض‌های برق آنها متفاوت باشد.
توضیح را می توان با استفاده از مثال زیر ارائه داد:
برای مثال، یک آپارتمان 90 متری دو خوابه در تهران به دو 9000 برای هر اتاق خواب و 24000 برای اتاق نشیمن نیاز دارد. اما اگر بخواهیم از دستگاه داکت اسپلیت 36000 برای این واحد استفاده کنیم، مناسبتر از اسپلیت های دیواری متعدد فوق (در مجموع 42000) خواهد بود، زیرا استفاده همزمان از فضاها کمتر و نیاز به سرمایش کمتری برای این واحد خواهد بود. .

در واقع کاهش ظرفیت داکت اسپلیت و تعداد واحدها باعث کاهش تعداد استارت ها و مراحل و در نهایت کاهش میزان برق مصرفی می شود.
از سوی دیگر، هنگام محاسبه مصرف برق هر واحد (هنگام استفاده از کولرگازی اسپلیت) باید بخشی از کل برق مصرفی اسپلیت ها در نظر گرفته شود، زیرا البته همه اسپلیت های تک جداره همیشه روشن نیستند. همان زمان. در این رابطه می توان گفت که در صورت استفاده از کولر گازی اسپلیت، به طور معمول اسپیلت های اتاق نشیمن و سالن در طول روز و اسپیلت های اتاق خواب ها در شب روشن می شوند. اما در صورت استفاده از داکت اسپلیت از آن برای خنک کردن اتاق ها در شب استفاده می شود. ، و داکت اسپلیت باید بدون توقف کار کند تا به طور مداوم سالن در طول روز خنک شود.

در نتیجه، هنگام استفاده از داکت اسپلیت، دستگاه مرتباً روشن است. یعنی اگر از داکت اسپلیت به طور همزمان برای سالن، سالن و اتاق ها (در واحدهای کمتر از 120 متر مربع) استفاده شود، معمولاً در تابستان باید همیشه روشن باشد، اما اسپلیت ها فقط زمانی باید روشن شوند که ما از آن فضا (اتاق یا سالن) استفاده می کنیم. در مقایسه با کانال های اسپلیت در یک واحد، این امر مصرف برق کولرهای گازی اسپلیت را کاهش می دهد.
البته اگر اندازه و طراحی آپارتمان مورد نظر شما به گونه ای باشد که از یک داکت اسپلیت برای اتاق نشیمن و هال استفاده کنید و از داکت اسپلیت دوم برای اتاق خواب ها به صورت جداگانه استفاده کنید، موضوع اتاق خواب های یک دستگاه واحد است. رفع خواهد شد.

اندازه، استفاده، ظرفیت، روش و زمان عملکرد آنها همه به این نتیجه می‌رسد که مصرف برق اسپلیت‌ها و داکت‌های اسپلیت تا حدودی متفاوت است.

نتیجه

این مقاله مصرف برق سیستم های داکت اسپلیت و کولرگازی را مقایسه کرده است. می توانید به وب سایت مجموعه تخصصی دماتحیز که در سال 1392 تاسیس شده و اولین و معتبرترین مجموعه در زمینه تجهیزات تاسیسات ساختمانی است، سر بزنید.
همچنین دارای سه مجوز فعالیت فعال است.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید در ساعات کاری با کارشناسان دمای سبز صحبت کنید.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *