یک کولر گازی چند وات مصرف می کند؟

یک کولر گازی چند وات مصرف می کند؟

فهرست مطالب

تابستان در اصفهان و شهرهای دیگر ایران، دارای هوای گرم است. شما به یک کولرگازی نیاز دارید تا خانه خود را خنک و راحت نگه دارید. دستگاه های تهویه مطبوع از برق برای انتقال گرما از خانه شما استفاده می کنند. مهم است که بدانید آنها چند وات برق مصرف می کنند زیرا این عدد تأثیر زیادی بر قبض برق و ردپای کربن خانه شما خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد میانگین مصرف وات برای انواع مختلف کولر گازی، نحوه ردیابی میزان مصرف وات و برخی دلایلی که چرا سیستم خنک کننده شما ممکن است ناگهان شروع به استفاده از برق بیشتر برای خنک کردن خانه کند، بیشتر بدانید. در دمای سبز علاوه بر فراگیری اطلاعات جامع پیرامون کولرهای گازی می توانید از خدمات تعمیر کولرگازی در اصفهان و خدمات نصب کولرگازی در اصفهان بهرمند شوید.

وات چیست؟

وات به عنوان یک ژول در ثانیه تعریف می شود. این نرخ انتقال قدرت است. در قبض برق خود، احتمالاً خواهید دید که مبلغ صورتحساب شما برای کیلووات در ساعت است. دستگاه های تهویه مطبوع از برق برای انتقال گرما از خانه شما استفاده می کنند. هنگامی که گرما به خارج از خانه منتقل می شود، رطوبت از هوای خنک شده متراکم می شود. به طور کلی هر چه ظرفیت خنک کنندگی کولرگازی بیشتر باشد وات توان بیشتری مصرف می کند.

کولرهای پنجره ای

کولر گازی پنجره ای برای خنک کردن یک فضای نسبتا کوچک طراحی شده است. بسیاری از مردم از آنها برای خنک کردن اتاق خواب خود در شب استفاده می کنند. اگر فقط نیاز به خنک کردن یک اتاق در خانه دارید، کولر گازی پنجره ای راه حلی مقرون به صرفه است. مردم همچنین از آنها برای خنک کردن فضاهایی که هیچ کانالی وجود ندارد استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر اخیراً اتاق زیر شیروانی خود را به پایان رسانده اید و آن را به یک دفتر کار خانگی تبدیل کرده اید، ممکن است یک کولر گازی پنجره ای بخواهید تا فضا را در تابستان راحت تر کند. یک تهویه مطبوع پنجره ای کوچک که فضایی را تا 400 فوت مربع خنک می کند، 500 وات در ساعت مصرف می کند. تهویه مطبوع پنجره ای بزرگ که تا 1000 فوت مربع از فضا را خنک می کند حدود 1400 وات در ساعت مصرف می کند.

تهویه مطبوع قابل حمل

تهویه مطبوع قابل حمل می تواند کل سطح خانه شما را خنک کند. آنها را می توان از یک سطح یا اتاق به سطح دیگر منتقل کرد. با این حال، آنها به یک شلنگ برای تخلیه میعانات نیاز دارند. اگرچه تهویه مطبوع قابل حمل نیازی به کانال ندارد، آنها تمایل دارند از برق بیشتری نسبت به سیستم تهویه مطبوع مرکزی استفاده کنند. واحدهای تهویه مطبوع قابل حمل از 2900 تا 4100 وات در ساعت استفاده می کنند.

سیستم های تهویه مطبوع مینی اسپلیت و بدون داکت

به کولرهای گازی مینی اسپلیت، سیستم های خنک کننده منطقه ای نیز گفته می شود. آنها شامل یک واحد بیرونی و حداکثر چهار واحد داخلی هستند. هر واحد داخلی یک منطقه را خنک می کند. می توانید از یک، دو یا همه زون ها در یک زمان استفاده کنید. می توانید هر منطقه را روی دمای متفاوتی تنظیم کنید. کولرهای گازی مینی اسپلیت نیازی به کانال ندارند. آنها بین 700 تا 2000 وات در ساعت برق مصرف می کنند.

یک تهویه مطبوع بدون کانال نیز نیازی به کانال ندارد. این سیستم ها از یک واحد داخلی جفت شده با یک واحد خارجی تشکیل شده اند. آنها به طور متوسط از 2000 وات در ساعت برای خنک کردن یک خانه 2000 فوت مربعی استفاده می کنند. سیستم های خنک کننده بدون کانال اغلب در خانه های قدیمی که مجرای هوا ندارند استفاده می شود. آنها همچنین می توانند برای خنک کردن وسایل اضافی خانه یا فضاهای تازه ساخته شده مانند اتاق زیر شیروانی، زیرزمین یا گاراژ استفاده شوند.

تهویه مطبوع مرکزی: عملکرد خنک کننده

کولرهای مرکزی از 1000 وات در هر تن ظرفیت خنک کننده استفاده می کنند. برای یک خانه 2000 فوت مربعی با سقف های با ارتفاع استاندارد، به حدود 3.5 تن قدرت خنک کننده نیاز دارید. این ظرفیت کولر گازی حدود 3500 وات در ساعت مصرف خواهد کرد. اگر خانه شما دارای سقف های بلند، دو طبقه، تعداد زیادی پنجره بزرگ، پنجره های تک جداره، عایق بندی ضعیف یا تابش مستقیم نور خورشید است، ممکن است به یک دستگاه تهویه مطبوع با ظرفیت بیشتر نیاز داشته باشید. AC با ظرفیت بیشتر، وات بیشتری در ساعت مصرف خواهد کرد.

تهویه مطبوع مرکزی: فقط فن

سیستم تهویه مطبوع مرکزی نیز دارای تنظیمات فقط فن است. وقتی ترموستات را روی این تنظیم قرار می‌دهید، تهویه مطبوع هیچ چرخه خنک‌کننده‌ای را اجرا نمی‌کند. با این حال، فن هواگیر را روشن نگه می دارد. فن هواگیر هوا را در خانه شما به گردش در می آورد. تمام هوا از فیلتر کولر گازی عبور می کند. این امر کیفیت هوای خانه شما را بهبود می بخشد، اما بر میزان دما یا رطوبت خانه شما تأثیری نخواهد داشت. برخی از افراد دوست دارند تهویه مطبوع خود را در طول شب روی این تنظیم قرار دهند. هنگامی که کولر مرکزی روی تنظیمات فقط فن باشد، صرف نظر از ظرفیت خنک کنندگی آن، حدود 750 وات در ساعت مصرف می کند. در مقایسه، یک پنکه سقفی 42 اینچی حدود 800 وات در ساعت برق مصرف می کند.

چرا مصرف وات مهم است

مصرف وات اهمیت دارد زیرا شرکت برق شما برای تعداد کیلووات برق در ساعت برقی که مصرف می کنید، صورتحساب می دهد. اگر کولر گازی شما شروع به استفاده از وات بیشتری کند، قبض برق شما افزایش می یابد. اگر در مورد اندازه ردپای کربن خانه خود نگران هستید، این دلیل دیگری برای اهمیت استفاده از وات است. خانه‌هایی که از انرژی خورشیدی و ذخیره باتری استفاده می‌کنند نیز ممکن است نیاز به نظارت دقیق بر مصرف وات کولر گازی داشته باشند.

نحوه ردیابی میزان مصرف وات کولرگازی

چند راه برای پیگیری میزان مصرف وات کولر گازی شما وجود دارد. اگر یک کنتور برق هوشمند دارید، می توانید اعداد را در طول یک چرخه خنک کننده ردیابی کنید. این به شما نشان می دهد که سیستم چند وات در دقیقه مصرف می کند. همچنین می توانید از ترموستات هوشمند استفاده کرده و اپلیکیشن مربوطه آن را دانلود کنید. این برنامه تجزیه و تحلیل دقیقی از میزان مصرف برق کولر گازی، چرخه های خنک کننده، راندمان، خطاهای سیستم و موارد دیگر در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید قبض های برق خود را با هم مقایسه کنید. به عنوان مثال، قبض برق خود را در همان ماه سال گذشته نگاه کنید و آن را با همان ماه سال جاری مقایسه کنید. اگر میانگین دمای هر ماه مشابه است، اما قبض برق شما در سال جاری بسیار بالاتر است، می تواند به دلیل افزایش نرخ برق یا کاهش راندمان در سیستم خنک کننده شما باشد.

چه چیزی باعث افزایش مصرف وات کولر گازی می شود؟

اگر قبض برق تابستانی شما به طور ناگهانی افزایش می یابد، کولر گازی شما یکی از دلایل احتمالی آن است. همچنین ممکن است از ترموستات هوشمند خود گزارشی مبنی بر افزایش مصرف وات کولر گازی خود دریافت کنید. اگر این اتفاق بیفتد، چند دلیل وجود دارد.

نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری سالانه سیستم تهویه مطبوع بدون کانال، مینی اسپلیت یا تهویه مطبوع مرکزی باعث می شود که سیستم کارایی خود را از دست بدهد و این باعث افزایش مصرف وات آن می شود. اگر کولر گازی با دوچرخه کوتاه باشد، مصرف وات بالاتری را به همراه خواهد داشت. افزایش مصرف وات به دلیل مصرف زیاد برق در راه اندازی هر چرخه خنک کننده جدید است. هنگامی که فیلتر هوای سیستم کثیف است، مصرف وات افزایش یافته نیز ممکن است رخ دهد. فیلتر کولر گازی را ماهی یکبار چک و تعویض کنید.

شما می توانید روی تکنسین های ماهر ما در تیم دمای سبز حساب کنید تا تعمیر و نگهداری مطمئن تهویه مطبوع را در اصفهان به شما ارائه دهند. ما همچنین برای تعمیر و نگهداری گرمایش و همچنین خدمات تعمیر و نصب گرمایش و تهویه مطبوع در دسترس هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *