نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی

فهرست مطالب

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی از قطعات زیادی تشکیل شده است، یکی از این موارد اصلی شیر برقی لباسشویی است،شیر برقی مقدار آب گرم و سردی را که در طول یک چرخه شستشو وارد دستگاه می شود کنترل می کند. هنگامی که واشر خاموش می شود، دریچه ها بسته می شوند و آب وارد وان نمی شود. هنگامی که چرخه شستشو نیاز به آب سرد دارد، شیر برقی دریچه سرد را باز می کند و آب سرد از شیلنگ ورودی به واشر جریان می یابد.

نحوه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی

آیا می خواهید شیلنگ تامین آب ماشین لباسشویی را به شیر آب وصل کنید؟ آیا می خواهید بدانید که اگر شیلنگ آبرسانی خیلی کوتاه است چگونه آن را گسترش دهید؟ شلنگ تامین آب شیلنگی است که برای اتصال ماشین لباسشویی به شیر آب استفاده می شود. اگر ماشین لباسشویی خود را جابجا کنید و آن را در مکانی جدید نصب کنید، شیلنگ تامین آب تنها با استفاده از یک پیچ گوشتی فیلیپس و یک پیچ گوشتی سر صاف به راحتی قابل اتصال است.

روش اتصال ممکن است بسته به نوع شلنگ تامین آب و شکل شیر آب متفاوت باشد. لطفا ابتدا آنها را بررسی کنید.

این راهنما دقیقا به شما می گوید که چگونه شیر ماشین لباسشویی را تعویض کنید. خوشبختانه، این یک تعمیر بسیار ساده است که باید خودتان بدون نیاز به تماس با تکنسین بتوانید آن را انجام دهید. به سادگی دستورالعمل های گام به گام ما را دنبال کنید و شیر آب جدید شما نصب خواهد شد.

قبل از اینکه بتوانید شیر آب خود را تعویض کنید، مطمئن شوید که قطعه جایگزین مناسب را تهیه کرده اید. اکثر فروشگاه‌های سخت‌افزار آنها را ذخیره می‌کنند، بنابراین این مشکلی ایجاد نمی‌کند. هنگامی که شیر جایگزین مناسب را دارید، می توانید شروع به کار کنید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در اصفهان

قبل از شروع کار این موارد را انجام دهید:

قبل از تعویض شیر ورودی آب در ماشین لباسشویی، سیم برق را از برق بکشید، جریان آب را قطع کنید.،اکنون از یک پیچ گوشتی سر فیلیپس برای باز کردن پیچ های محکم کننده پنل کنترل عقب استفاده کنید.، پانل را برای برداشتن بالا ببرید،سپس محفظه کنترل را جدا کنید.

مراحل تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

مرحله 1 – آب را ببندید

اولین قدم این است که منبع آب را قطع کنید. شیر قطع و وصل را پیدا کنید و آن را کاملا ببندید (مطمئن شوید که شیر قطع کننده شیری است که در حال تعویض آن هستید). برای اکثر تنظیمات تامین آب ماشین لباسشویی، شیر خاموش کننده را می توان در زیر سینک پیدا کرد. اگر نمی توانید یک شیر قطع کننده پیدا کنید، در حین تعمیر باید کل منبع آب قطع شود. اگر در یک ساختمان آپارتمان یا مجموعه آپارتمانی با منبع آب متصل زندگی می کنید، باید قبل از قطع منبع آب با مدیر ساختمان یا همسایگان خود مشورت کنید.

مرحله 2 – دستگیره شیر آب را جدا کنید

مرحله بعدی این است که دسته شیر آب را جدا کنید. قبل از انجام این کار، دوبار بررسی کنید که منبع آب قطع شده باشد. هدف از برداشتن دسته این است که بتوانید به مهره قفلی که ساقه را در جای خود نگه می دارد دسترسی پیدا کنید.

برای جدا کردن دسته شیر آب این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 • پیچ را در بالای دسته قرار دهید (به احتمال زیاد زیر یک پوشش). پس از قرار گرفتن، پیچ را باز کنید.
 • سپس به آرامی دسته را بردارید و آن را خارج از مسیر قرار دهید.

مرحله 3 – ساقه شیر را جدا کنید

مرحله بعدی جدا کردن ساقه است. ساقه برای کمک به کنترل جریان آب از طریق شیر آب وجود دارد، بنابراین قبل از نصب شیر جدید باید آن را جدا کرد. برای برداشتن ساقه، به یک آچار نیاز دارید.

دستورالعمل های زیر را برای جدا کردن ساقه شیر دنبال کنید:

 • شیر آب را باز کنید و از آچار برای باز کردن مهره استفاده کنید. برخی از شیرهای آب دارای پوششی هستند که قبل از باز کردن مهره قفل آن باید جدا شود.
 • با چرخاندن ساقه آن را جدا کنید (آن را در همان جهتی که مهره قفلی است بچرخانید).
 • پس از جدا شدن ساقه، آن را با مهره قفلی خارج کنید.

مرحله 4 – یک واشر جدید نصب کنید

گام بعدی نصب واشر جدید در صورت آسیب دیدن واشر موجود است. می توانید واشر را در پایین ساقه پیدا کنید. تعویض واشر معیوب اطمینان حاصل می کند که شیر جدیدی که نصب می کنید به درستی کار می کند.

این دستورالعمل ها را برای بازرسی و در صورت لزوم تعویض واشر دنبال کنید:

 • واشر را پیدا کنید (در پایین ساقه قرار دارد).
 • واشر را با باز کردن پیچی که آن را در جای خود نگه می دارد، بردارید.
 • آن را برای علائم ساییدگی بررسی کنید.

اگر آسیب دید، واشر را تعویض کنید. شما می توانید یک واشر جدید را از اکثر فروشگاه های سخت افزار خریداری کنید. اگر واشر آسیبی ندیده است، می توانید آن را دوباره داخل ساقه قرار دهید و با پیچ آن را محکم کنید. قبل از استفاده از پیچ قدیمی، مطمئن شوید که آسیبی به آن وارد نشده است. اگر چنین است، باید از یک پیچ جدید استفاده کنید. اگر واشر را تعویض کردید، آن را در موقعیت خود قرار دهید و با پیچ در جای خود محکم کنید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

مرحله 5 – شیر ماشین لباسشویی را تعویض کنید

مرحله آخر نصب یک شیر آب ماشین لباسشویی جدید است. پس از نصب، می توانید دوباره استفاده از ماشین لباسشویی خود را شروع کنید. قبل از نصب قطعه جدید، مجدداً بررسی کنید که قطعات جایگزینی صحیح را خریداری کرده اید. همچنین برای نصب شیر آب جدید باید یک روان کننده گریس ضد آب داشته باشید یا بخرید.

برای نصب شیر آب جدید این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 • با اسپری روان کننده روی نخ های ساقه شروع کنید. این به جلوگیری از نشت کمک می کند و به ساقه اجازه می دهد تا به درستی باز و بسته شود.
 • ساقه را دوباره وصل کنید. می توانید این کار را با قرار دادن ساقه در بدنه شیر و سپس محکم کردن آن با پیچی که قبلاً برداشته اید انجام دهید. قبل از اتصال مجدد ساقه، ایده خوبی است که O-ring را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آسیبی ندیده است. اگر هست آن را تعویض کنید.
 • دسته را دوباره وصل کنید. می توانید این کار را با قرار دادن آن در موقعیت خود و کشیدن پیچ به بالا انجام دهید تا در جای خود محکم شود.

مرحله 6 – منبع آب را دوباره روشن کنید

شیرهای قطع را دوباره روشن کنید تا منبع آب دوباره کار کند. اگر مجبور شدید منبع آب ساختمان خود را قطع کنید، باید ترتیبی دهید که دوباره آن را روشن کنید. دوباره بررسی کنید که نشتی از شیر آب خارج نشود. اگر شیر آب نشتی نداشت، می توانید دوباره از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید!

بیشتر بخوانید:

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

تعمیر یخجال در اصفهان

تعمیر پکیج لورچ

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *