نحوه جدا کردن درب های یخچال سامسونگ [راهنمای تفصیلی]

تعویض درب یخچال

فهرست مطالب

بنابراین، شما به تازگی یخچال سامسونگ خود را خریده اید و هنوز آن را نصب نکرده اید. اگر یخچال شما بسیار بزرگ است، ممکن است مجبور شوید قبل از نصب درهای یخچال و فریزر را بردارید. اگر برای راهنمایی در مورد نحوه جدا کردن درب یخچال سامسونگ اینجا هستید، می توانید مطمئن باشید که این مقاله به شما این پاسخ ها را خواهد داد. برای برخی افراد، برداشتن درب ها ضروری نیست. توصیه می شود در صورت عدم نیاز، حتی سعی نکنید درها را بردارید. در واقع، برای اینکه یخچال خود را دست نخورده نگه دارید و از استرس ناشی از نصب مجدد درها جلوگیری کنید، اگر مجبور نیستید به آن لولاها دست نزنید. اما اگر مجبور هستید، با ما همراه باشید تا در مورد نحوه جدا کردن درب یخچال سامسونگ به شما کمک کنیم. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان دارید تماس بگیرید. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید.

نحوه جدا کردن درب های یخچال سامسونگ — مراحل گام به گام

پیچ در را باز کنید

وقتی یخچال خود را به جایی رساندید که دیگر نمی توانید آن را جابجا کنید، درها را باز کنید.

سپس، پیچ هایی را که میز بالایی را نگه می دارند، پیدا کرده و بردارید.

پس از آن، سیم های متصل را از اطراف آن پیچ ها جدا کنید.

اتصالات را جدا کنید

دو کانکتور روی درب تعبیه شده است.

بسته به نوع یخچال سامسونگ که خریداری کرده اید، ممکن است در سمت چپ یا راست درب ها قرار بگیرند.

هر دو کانکتور را جدا کنید.

سپس کوپلر آب را با چرخاندن و کشیدن آن از لولا جدا کنید.

توجه داشته باشید که اگر یک گیره قرمز روی کوپلر آب وجود دارد، باید قبل از بیرون کشیدن کوپلر آن را بردارید.

در حالی که دهانه گرد کوپلر خط آب را فشار می دهید، خط آب را بردارید.

اهرم لولا را بردارید

برای برداشتن اهرم لولا کافی است آن را بیرون بکشید.

با استفاده از یک اهرم مناسب (مانند پیچ گوشتی فیلیپس)، پیچ زمین متصل به لولاهای در را بردارید.

سپس، لولای درب چپ و راست را بردارید.

درب را بردارید

پس از برداشتن لولاهای در، معمولاً هیچ چیز دیگری درب شما را در جای خود نگه نمی دارد. اما باید بسیار مراقب باشید تا درب به زمین نیفتد تا آسیب بیشتری نبیند.

برای برداشتن درب، دو انتها را بگیرید و در را مستقیماً به سمت بالا ببرید. سپس می توانید مراحل جابجایی و نصب یخچال خود را ادامه دهید.

نصب مجدد درب را می توان به ترتیب معکوس که آن را جدا کردید انجام داد.

چگونه درهای یخچال سامسونگ را با موفقیت درآوریم – نکات سریع

مطمئن شوید که می دانید کابل های رابط به کجا تعلق دارند. یکی از راه‌های انجام این کار، علامت‌گذاری سیم‌ها یا یادداشت‌هایی در هنگام برداشتن درب است.
اگر یخچال خود را از قبل به برق وصل کرده اید، قبل از اینکه درب یا کشوی یخچال را بردارید، مطمئن شوید که یخچال را از منبع برق جدا کرده اید.
هنگام برداشتن درب، مراقب باشید که درب را خراش ندهید، آسیب نبینید و به گونه ای نیفتید که از بین برود.
همچنین، هنگام انجام فرآیند حذف (یعنی هنگام دست زدن به تمام تجهیزات) به درستی مراقب باشید تا آسیب نبینید.
وقتی درب یخچال را دوباره وصل می کنید، مطمئن شوید که هیچ مرحله ای را رها نکنید. اگر درب به خوبی وصل نشود، می توانید انرژی زیادی را هدر دهید و به دلیل نشتی از در بسته نشدن درست، رطوبت در یخچال شما ایجاد می شود.

دمای سبز نمایندگی تعمیرات سامسونگ اصفهان می باشد. برای دریافت خدمات کلیک کنید.

نحوه جدا کردن درهای یخچال سامسونگ – یک خلاصه

اگر قطعات یخچال خود را به خوبی می شناسید، برداشتن درب یخچال نباید سی دقیقه طول بکشد. اگر این کار را نکنید، هنوز هم می توانید این کار را انجام دهید، اما با سرعت بسیار کمتر.

برای جدا کردن درب یخچال، درب را باز کنید، کانکتور و کوپلر خط آب را جدا کنید، لولاها را بردارید و سپس درب را از موقعیت خود بلند کنید.

اگر فرآیند را گیج کننده یا دشوار می دانید، بهتر است برای انجام آن با یک متخصص تماس بگیرید.

در نهایت، مطمئن شوید که قبل از جدا کردن درب های یخچال سامسونگ، کاملاً ضروری است.

نحوه جدا کردن درب های یخچال سامسونگ — سوالات متداول مرتبط

چگونه درب یخچال سامسونگ را تراز کنم؟

برای تراز کردن درب یخچال سامسونگ، یک سطح 2 فوتی روی یخچال قرار دهید بدون اینکه روی درها قرار بگیرد. مطمئن شوید که حباب در وسط خطوط قرار دارد. اگر در یک طرف قرار گرفته باشد، به این معنی است که یخچال شما متعادل نیست. برای اطمینان از تراز بودن یخچال، گریل را بالای زمین بکشید و پایه های تراز یخچال را تنظیم کنید تا حباب در وسط قرار گیرد.

برای تعیین اینکه آیا درهای یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما باید در یک راستا باشند، با احساس کردن با دست یا نگاه کردن از دور بررسی کنید که آیا یکی از درها بالاتر از دیگری آویزان است یا خیر. سپس، پیچ های تنظیم درب را با استفاده از آچار خود تنظیم کنید تا درها تراز شوند.

چگونه درب یخچال خود را که بسته نمی ماند تعمیر کنم؟

برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی ماند، یک پارچه تمیز را در آب گرم و صابون آغشته کنید و درزگیر را پاک کنید. سپس، آن را خشک کنید. روی پارچه یا دستمال کاغذی خود وازلین بزنید و روی مهر و موم آن بمالید. در را ببند.

گاهی اوقات، اگر درب به درستی بسته نمی شود، نیازی به تعویض واشر ندارید. مهر و موم درب شما ممکن است خشک باشد و نیاز به روغن کاری داشته باشد. این امر باعث صرفه جویی در هزینه خرید درزگیر جدید می شود و می توانید این فرآیند را در 5 دقیقه تکمیل کنید.

 

درب یخچال سامسونگ من چقدر می تواند باز بماند؟

میانگین زمانی که می توانید درب یخچال سامسونگ خود را بدون آسیب رساندن به چیزی در آن باز بگذارید 1 تا 4 ساعت است.

با این حال، زمان بسته به نوع مواد غذایی که در یخچال خود دارید و کیفیت یخچالی که استفاده می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از یخچال ها غذا را خنک نگه می دارند، حتی اگر درب آن بیش از 4 ساعت باز بماند. اما برخی در عرض 2 ساعت گرم می شوند. همچنین برخی از غذاها در شرایط دمایی گرم سریعتر از سایرین فاسد می شوند.

اگر در یخچال سامسونگ را برای مدت طولانی باز بگذارم چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که یخچال سامسونگ خود را برای مدت طولانی باز می گذارید، کویل های خنک کننده یخ می زنند، زیرا کمپرسور شما دائما کار می کند اما نمی تواند یخچال را سرد کند. همچنین اگر درب برای مدت طولانی باز بماند، غذای شما گرم می شود و فاسد می شود.

همچنین، زمانی که درب یخچال را می بندید، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا شما گرم شود. این به این دلیل است که کویل های خنک کننده دچار یخ بسته می شوند و باید چرخه یخ زدایی را طی کنند.

آیا باز گذاشتن یخچال سامسونگ من از برق بیشتری استفاده می کند؟

باز گذاشتن درب یخچال سامسونگ انرژی بیشتری مصرف می کند و ممکن است هزینه ای برای شما در بر داشته باشد، اما اگر آن را سریع ببندید، حداکثر 1 دلار در سال ضرر خواهید کرد.

شما نباید عمداً درب یخچال خود را برای مدت طولانی باز بگذارید. با این حال، روش‌های دیگری وجود دارد که هزینه بیشتری نسبت به باز گذاشتن یخچال برای شما دارد.

به عنوان مثال، وقتی غذای داغ را در یخچال قرار می دهید، فضای داخلی را گرم می کند و باعث می شود کمپرسور برای مدت طولانی تری کار کند و در نتیجه مصرف برق شما را افزایش می دهد.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *