نحوه ریست کردن سریع یخچال سامسونگ

ریست کردن یخچال سامسونگ

فهرست مطالب

اگر می‌پرسید چگونه یخچال سامسونگ خود را ریست کنید یا نگران آسیب بیشتر با فشار دادن دکمه‌های اشتباه هستید، این مقاله راهنمای تنظیم مجدد و تعمیر است. همراه با دمای سبز باشید تا نحوه ی ریست کردن یخچال سامسونگ را فرا بگیرید. در دمای سبز ضمن ارائه خدمات تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان، سعی می شود تا اطلاعات مفیدی ارائه شود.

دکمه ریست یخچال سامسونگ کجاست؟

دکمه تنظیم مجدد در یخچال سامسونگ در قسمت داخلی یخچال، یا در صفحه کنترل یا پشت سطل یخ قرار دارد.

همه یخچال های سامسونگ دکمه ریست ندارند. دکمه های تنظیم مجدد یخچال سامسونگ معمولاً در یخچال هایی با فیلتر آب یا یخ ساز یافت می شوند. دکمه تنظیم مجدد به شما کمک می کند یخچال سامسونگ خود را به حالت کار عادی خود بازگردانید.

برای یخچال‌های سامسونگ با نشانگر فیلتر آب، پس از تعویض فیلتر آب یخچال، دکمه تنظیم مجدد به کار می‌آید.

علائمی که نشان می دهد باید یخچال سامسونگ خود را ریست کنید
در اینجا برخی از علائمی وجود دارد که نشان می دهد باید یخچال سامسونگ خود را ریست کنید:

1. نمایشگر دمای نامنظم

نمایشگر دما نامنظم است و به شدت چشمک می زند، یا اصلاً کار نمی کند.

این ممکن است به دلایل مختلفی مانند بسته شدن نامناسب درب یخچال یا باز ماندن درب برای مدت طولانی باشد.

همچنین ممکن است مقداری غذای گرم در یخچال داشته باشید (همیشه توصیه می شود قبل از قرار دادن غذا در یخچال، اجازه دهید کمی خنک شود).

2. یخچال هنوز در حالت فروشگاه است

همچنین ممکن است یخچال شما در حالت فروشگاهی باشد، این حالتی است که یخچال معمولاً در نمایشگاه است.

چراغ ها در این حالت روشن هستند، اما کمپرسور کار نمی کند. بنابراین، عملکرد خنک کننده خاموش خواهد شد. همین امر در مورد یخ ساز و آب پخش کننده نیز صدق می کند.

به این ترتیب، مشتریان بالقوه می توانند ویژگی های خوب یخچال را بدون انجام عملیات خنک کننده ببینند.

هنگامی که هزینه یخچال را پرداخت می کنید، فروشگاه آن را برای فعال کردن عملکردهای عادی بازنشانی می کند، زیرا ممکن است ندانید چگونه آن را به تنهایی انجام دهید یا فراموش کنید که آن را انجام دهید.

همچنین، در جایی از خط، هنگام استفاده از آن در خانه، ممکن است دکمه‌ای را فشار دهید که آن را به تنظیمات حالت فروشگاه برمی‌گرداند.

در هر صورت، بازنشانی لازم است.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که یخچال های سامسونگ قابلیت تشخیص خود را دارند. بنابراین، هنگامی که یک خطا یا خطا رخ می دهد، به سرعت شناسایی می شود.

کدهای خطا روی نمایشگر یخچال نشان دهنده ایرادات یا خطاهای یخچال است. درک اینکه هر کد چه چیزی را نشان می دهد، به دانستن اینکه چه اشتباهی رخ داده و چه کاری باید انجام شود کمک می کند. به همین دلیل مهم است که فهرست کد خطای سامسونگ را بررسی کنید.

در حال حاضر، معمولاً، اگر یک نقص جزئی باشد، یخچال باید پس از مدتی خود را ریست کند، اما اگر اینطور نشد، می‌توانید مراحل زیر را برای تنظیم مجدد یخچال سامسونگ خود دنبال کنید.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان می توانید با شماره ی 09134004910 تماس بگیرید.

روش ریست کردن یخچال سامسونگ

نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ: بازنشانی عمومی سخت

برای انجام هارد ریست یخچال سامسونگ، موارد زیر را انجام دهید…

1. آن را خاموش کرده و از برق بکشید
این حرکت ساده با تلفن‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌های ما و شاید هم اکنون برای یخچال شما کار می‌کند.

این خاموش شدن زمانی را برای دستگاه فراهم می کند تا حلقه فرمان های متناقض را بشکند، راه اندازی مجدد و تازه سازی کند.

برای خاموش کردن یخچال سامسونگ از دکمه خاموش کردن برق استفاده کنید و سپس آن را از پریز برق جدا کنید.

2. کمی صبر کنید
برای اینکه زمان کافی برای ته نشین شدن و تازه شدن آن داشته باشید، یخچال خود را تا 10 یا 15 دقیقه خاموش کنید. برخی از کارشناسان حتی تا 24 ساعت را توصیه می کنند.

3. یخچال را دوباره به برق وصل کرده و روشن کنید
در حال حاضر، برد کنترل یخچال تنظیم مجدد شده است و به احتمال زیاد خود را مجدداً متعادل و کالیبره کرده است. آن را به پریز برق وصل کنید و روشن کنید.

نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ از حالت فروشگاه
برای تنظیم مجدد یخچال و فریزر سامسونگ و خارج کردن آن از حالت فروشگاه، دکمه‌های پاور فریز و پاور خنک‌کننده را به‌طور همزمان فشار دهید و آن را برای مدتی نگه دارید – حدود ۲ تا ۵ ثانیه. پس از آن، دکمه ها را رها کنید. یخچال تنظیم مجدد می شد و عملکرد خنک کننده از سر گرفته می شود.

نحوه بازنشانی یخچال سامسونگ از حالت نمایشی

برای تنظیم مجدد یخچال و فریزر سامسونگ و خارج کردن آن از حالت نمایشی، دکمه های Energy Saver و Freezer را همزمان فشار دهید و آنها را حدود 10 ثانیه نگه دارید. به خاطر داشته باشید که این روش فقط برای یخچال های سامسونگ از سال 2014 به بالا کار می کند.

برای یخچال های جدیدتر سامسونگ، باید فریزر، صرفه جویی در مصرف انرژی و روشنایی را به طور همزمان فشار دهید. در برخی موارد، شما باید فریزر، صرفه جویی در مصرف انرژی و یخچال را فشار دهید و آنها را به طور همزمان برای حدود 10 ثانیه نگه دارید.

هنگامی که حالت دمو با موفقیت بازنشانی شد (یا غیرفعال شد)، صفحه نمایش دمای فعلی یخچال را نشان می دهد.

نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ: کنترل پنل

برای تنظیم مجدد کنترل پنل یخچال سامسونگ، کافی است دکمه های Power Cool و Power Freeze را همزمان فشار دهید و حدود 10 ثانیه نگه دارید تا اعداد را روی صفحه نمایش بازنشانی مشاهده کنید.

اما اگر کنترل پنل شما نمایش داده نمی شود یا دکمه ها اصلاً کار نمی کنند چه؟ خوب، ممکن است یخچال شما در حالت قفل کودک باشد یا مشکلی در سیستم وجود داشته باشد.

با دنبال کردن مراحل بالا یک بازنشانی کلی انجام دهید. اگر کار نکرد، حالت قفل کودک را غیرفعال کنید (اگر روشن است).

برای غیرفعال کردن ویژگی قفل کودک در یخچال سامسونگ، کافی است دکمه قفل کودک را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

در صورت عدم وجود یکی (بسته به مدل)، مراحل ارائه شده برای مدل خود را در دفترچه راهنمای محصول دنبال کنید.

در اینجا روش دیگری برای انجام بازنشانی صفحه کنترل پنل وجود دارد…

برای تنظیم مجدد صفحه کنترل، کلید تنظیم مجدد را در بالای در سمت راست (سمت داخلی) قرار دهید، آن را خاموش کنید و سپس دوباره روشن کنید. دستگاه راه اندازی مجدد می شود و لوگوی سامسونگ روی پنل ظاهر می شود.

اگر کار نکرد، دوباره آن را خاموش کنید و قبل از روشن کردن دوباره آن را مدتی بگذارید. و اگر این تنظیم مجدد جواب نداد، یخچال را از برق جدا کنید و اجازه دهید برد کنترل الکترونیکی ریست شود.

پس از حدود پنج دقیقه دوباره آن را به برق وصل کنید. این هارد ریست باید برد را درست کند. در غیر این صورت، ممکن است به یک برد کنترل الکترونیکی یا PCB جدید نیاز داشته باشید.

نحوه تنظیم مجدد یخچال سامسونگ: مهار سیم

گاهی اوقات، صفحه نمایش ممکن است با کد خطایی چشمک بزند که نشان می دهد مشکل ارتباطی بین درب یخچال و واحد کنترل اصلی وجود دارد.

این ممکن است مشکلی در اتصال سیم آنها باشد.

در اینجا دوباره، دانستن نوع مشکل از طریق کد خطای خاص شما را راهنمایی می کند.

برای تنظیم مجدد، دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. سپس دسته سیم را بررسی کنید تا ببینید آیا آن جدا شده است یا خیر.

اگر اینطور است، به سادگی دوباره وصل شوید. اگر در جای خود است، آن را جدا کرده و دوباره وصل کنید. سپس آن را به برق وصل کرده و یخچال را روشن کنید. کد خطا را حذف می کرد.

نحوه ریست کردن صفحه لمسی یخچال سامسونگ

برای بازنشانی صفحه لمسی یخچال سامسونگ، یک سوئیچ قرمز در بالای یخچال پیدا کنید (این سوئیچ قرمز در پشت یک پانل کوچک در سمت راست قرار دارد. روی پانل روی آن Push نوشته شده است). سوئیچ قرمز را برگردانید و دوباره آن را به حالت اولیه برگردانید. صفحه لمسی شما باید اکنون شروع به کار کند. توجه داشته باشید که این مراحل برای مدل های یخچال خانواده هاب اعمال می شود.

دمای سبز نمایندگی تعمیرات سامسونگ اصفهان می باشد. هر گونه مشکلی که در زمینه ی تعمیر یخچال های سامسونگ داشته باشید در خدمت هستیم.

نحوه تنظیم مجدد دمای یخچال سامسونگ

برای تنظیم مجدد دمای یخچال سامسونگ، موارد زیر را انجام دهید…

1. به صفحه کنترل یا صفحه نمایش لمسی بروید (برخی از مدل های یخچال سامسونگ مال خود را در داخل یخچال دارند در حالی که برخی دیگر نمایشگرهای خود را در بیرون دارند).

2. دکمه یخچال را فشار دهید تا دمای فعلی نمایش داده شود (درجه حرارت از 34 تا 44 درجه فارنهایت متغیر است).

3. دکمه یخچال را فشار دهید تا به دمای دلخواه خود برسید. با فرض اینکه می خواهید دما را به 37 درجه افزایش دهید و در حال حاضر روی 35 درجه است، با یک بار زدن دکمه دما به 34 درجه می رسد که پایین ترین درجه حرارت برای یخچال است.

در حالی که در 34 درجه است، دوباره روی دکمه ضربه بزنید و تا 44 درجه که بالاترین نقطه است، بالا می رود. سپس می توانید دوباره دکمه را فشار دهید تا آن را به 43 برسانید و به همین ترتیب تا زمانی که به 37 برسد.

نکته مهم: تنظیم دما دارای دکمه های بالا یا پایین نیست، اما به صورت دایره ای از 44 درجه به پایین تا 34 درجه و به 44 درجه بر می گردد.

نحوه تنظیم مجدد/تغییر دمای فریزر سامسونگ

برای تنظیم مجدد یا تغییر دمای فریزر سامسونگ، موارد زیر را انجام دهید…

مرحله 1: کنترل پنل را پیدا کنید
بسته به مدل یخچال سامسونگ شما، می تواند داخل یخچال یا بیرون باشد. اگر مدلی است که پنل کنترل داخل آن است، مطمئن شوید که قفل کودک را خاموش کرده اید.

مرحله 2: دکمه فریزر را فشار دهید تا به دمای دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید که در برخی از فریزرها باید حدود 5 ثانیه آن را نگه دارید تا در دمایی که تنظیم کرده اید باقی بماند. همچنین توجه داشته باشید که دمای فریزر از 8- درجه به 7-، -6، -5 و غیره می چرخد تا زمانی که به 5 درجه برسید و دوباره برگردید.

برای نمایش ویدیویی نحوه تنظیم مجدد دمای فریزر یخچال سامسونگ، ویدیوی زیر را تماشا کنید…

دکمه بازنشانی یخچال فریزر سامسونگ – مدل RS261MDBP

چندین مشکل می تواند باعث یخ زدگی فریزر و پوشاندن دکمه ریست روی یخ ساز شود. اولین چیزی که باید بررسی شود درب است. اطمینان حاصل کنید که محکم مهر و موم شده و واشر به خوبی کار می کند. نکته بعدی که باید بررسی کنید تنظیم دمای فریزر است.

پایین آوردن آن بر هوای سرد تأثیر می گذارد و ممکن است منجر به تجمع یخ شود. در صورتی که دستگاه در مسیر تابش مستقیم نور خورشید یا سایر منابع گرما قرار گیرد، همین امر صدق می کند. همچنین باید فلپ یخ ساز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به خوبی بسته می شود و هیچ تکه یخی آن را باز نمی کند.

علاوه بر این، محتویات فریزر را مجدداً مرتب کنید تا گردش هوای مناسب را تشویق کنید و تجمع یخ را کاهش دهید. در این مقاله درباره یخ زدن فریزر سامسونگ درباره رفع مشکل و حذف یخ روی دکمه تنظیم مجدد بدون آسیب رساندن به آن، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فریزر سامسونگ فقط پس از تنظیم مجدد خنک می شود – چه باید کرد

اگر فریزر سامسونگ شما فقط پس از تنظیم مجدد خنک می شود، ممکن است مشکل از یک قطعه داخلی باشد. همچنین ممکن است کثیفی روی کویل های کندانسور، واشر ضعیف یا محل فریزر باشد.

بنابراین، مطمئن شوید که فریزر در منطقه گرما قرار ندارد، سیم برق به درستی به منبع تغذیه، کمپرسور، رله راه‌اندازی، کویل‌های کندانسور، فن اواپراتور، تنظیم دما و چیدمان غذا وصل شده است. این مقاله را در مورد کار نکردن فریزر سامسونگ برای مراحل عیب یابی و رفع مشکل بررسی کنید.

چگونه یخچال سامسونگ خود را پس از قطع برق ریست کنم؟

برای تنظیم مجدد یخچال سامسونگ پس از قطع برق، دکمه های ذخیره برق و روشنایی را به مدت 10 ثانیه فشار دهید یا دکمه های یخچال و فریزر را به طور همزمان به مدت 10 ثانیه فشار دهید.

هنگامی که برق قطع می شود، یخچال سامسونگ شما کدهای خطا 1E و/یا SE را نشان می دهد. نگه داشتن همزمان دکمه های یخچال و فریزر باعث ریست کردن یخچال و حذف این کدهای خطا می شود. با این حال، قبل از تنظیم مجدد یخچال خود، باید گزینه های ذخیره انرژی و دکمه های روشنایی را امتحان کنید.

اگر چراغ های یخچال سامسونگ پس از قطع برق ریست نشد، توجه داشته باشید که باید به صورت دستی آن را ریست کنید. چراغ ها و نشانگر قطع برق همچنان چشمک می زند و همچنین ممکن است یک بوق تا پس از تنظیم مجدد بشنوید. اگر نشانگر قطع برق ریست نشد، یخچال را حدود دو تا پنج دقیقه از برق بکشید.

این به برد کنترل زمان می‌دهد تا ریست شود و به طور معمول کار کند. با این حال، اگر هارد ریست برد کنترل را تعمیر یا چراغ ها را تعمیر نکرد، ممکن است نیاز به تعویض برد کنترل داشته باشید. قبل از تعویض برد، از تکنسین لوازم خانگی بخواهید تست هایی را روی برد انجام دهد.

چگونه یخچال سامسونگ خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنم؟

راهنمای کاربر را برای مراحل بازگرداندن یخچال به تنظیمات کارخانه بررسی کنید. اما اگر می‌خواهید یخچال خانواده Samsung Family Hub خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، به صفحه لمسی بروید و تنظیمات را پیدا کنید.

در قسمت تنظیمات روی About Family Hub ضربه بزنید و روی بازنشانی داده‌های کارخانه ضربه بزنید. گزینه Reset را خواهید دید. روی آن ضربه بزنید و وقتی صفحه از شما خواست دوباره روی آن ضربه بزنید. سپس گزینه Delete All data را انتخاب کنید تا تنظیمات پاک شود و یخچال به تنظیمات کارخانه بازگردد.

اگر نمی توانید پین Family Hub را پیدا کنید، بازنشانی کارخانه به شما کمک می کند. همچنین می توانید دکمه Home را پیدا کرده و آن را فشار دهید تا صفحه خالی شود. گزینه ای برای بازنشانی دستگاه به تنظیمات کارخانه دریافت خواهید کرد و با این کار پین حذف می شود.

نحوه ریست کردن یخ ساز سامسونگ پس از قطع برق

برای ریست کردن یخ ساز یخچال سامسونگ پس از قطع برق، موارد زیر را انجام دهید…

1. سینی یخ را بیرون بکشید. اگر این کار انجام نشد، ابتدا باید یخ ساز خود را یخ زدایی کنید.

2. دکمه ریست را پیدا کنید. به طرف نگاه کن باید دکمه آبی ریست را در آنجا ببینید.

3. دکمه ریست را نگه دارید تا صدای بوق بشنوید. با این کار یخ ساز شما ریست می شود.

در مرکز تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان تکنسنین های با بیش از 10 سال سابقه حضور دارند. برای دریافت خدمات تماس بگیرید. 09134004910

چگونه کد خطای یخچال 22E سامسونگ را بازنشانی کنم؟

می‌توانید کد خطای یخچال 22E سامسونگ خود را با فشار دادن دکمه‌های روشن/خاموش و روشنایی روی نمایشگر یخچال و نگه‌داشتن آن‌ها به مدت 8 تا 10 ثانیه بازنشانی کنید.

کد خطای 22E فقط زمانی نشان می دهد که دستگاه شما عملکرد خوبی ندارد یا خراب است. این کد خطا می تواند ناشی از قفل تیغه، رکود آب در زهکشی، گرفتگی سوراخ دریچه، آسیب برد مدار، خرابی سیستم ذوب، مشکلات موتور، یا قطع شدن سیم کشی باشد.

اگر دکمه های توصیه شده روی صفحه نمایش یخچال را فشار دهید و کد خطا خاموش نشد، می توانید هر مشکل احتمالی را جداگانه بررسی کنید.

چگونه کد خطای یخچال 33E سامسونگ را بازنشانی کنم؟

برای بازنشانی کد خطای 33E یخچال سامسونگ، برد کنترل الکترونیکی را با وصل کردن یخچال به پریز برق و فشار دادن دکمه های ذخیره انرژی و روشنایی به مدت 8 تا 10 ثانیه راه اندازی مجدد کنید.

اگر با فشار دادن دکمه‌های روشنایی و صرفه‌جویی در انرژی، کد برطرف نشد، باید اقدامات جدی‌تری انجام دهید.

کارهای دیگری که می توانید برای تنظیم مجدد کد خطای 33E یخچال سامسونگ خود انجام دهید عبارتند از: تعمیر یا تعویض سیم نازک اطراف شیلنگ ورودی، تعویض تراشه ریز مدار، تعویض درب سمت چپ احتمالاً آسیب دیده یا تعمیر سیم کشی آسیب دیده.

توجه: کدهای خطای دیگری نیز وجود دارد که ممکن است روی یخچال سامسونگ ظاهر شود. بنابراین، منابع و دستورالعمل‌های این مقاله را برای بازنشانی یا رفع کدهای خطا در یخچال سامسونگ خود دنبال کنید یا برای کمک حرفه‌ای تماس بگیرید.

آیا خطای 85E در یخچال سامسونگ خود به خود بازنشانی می شود؟

خطای 85E در یخچال سامسونگ خودش را بازنشانی نمی کند. اگر این کد خطا را در صفحه نمایش یخچال مشاهده کردید، ممکن است نشان دهنده قطع برق یخچال باشد. ممکن است قطعی برق، مشکلات قطع کننده مدار یا قطع شدن سیم برق وجود داشته باشد. سیم برق را از پریز جدا کنید یا کلید برق را خاموش کنید و بعد از حدود دو دقیقه دوباره آن را وصل کنید. که باید کد خطا را برطرف کند. در صورت بازگشت کد خطا، برای راهنمایی بیشتر با سامسونگ تماس بگیرید.

چگونه یخ ساز یخچال سامسونگ خود را ریست کنم؟

برای تنظیم مجدد یخ ساز یخچال سامسونگ، با بیرون کشیدن سینی یخ شروع کنید. اگر به راحتی بیرون نیامد، باید آن را یخ زدایی کنید. پس از آن، دکمه تنظیم مجدد آبی را فشار داده و نگه دارید (آن را در کنار یخ ساز خواهید یافت) برای حدود 5 ثانیه یا تا زمانی که صدای زنگ را بشنوید. سینی را دوباره در آن قرار دهید و سپس از آن لذت ببرید!

اگر یخ ساز سامسونگ را بیش از یک بار ریست کنم چه می شود؟

ظرف 24 ساعت فقط یک بار می توانید یخ ساز را بازنشانی کنید. همین امر در مورد یخچال نیز صدق می کند. اگر یخ ساز را بیش از یک بار بازنشانی کنید، می توانید مشکلات عملکردی ایجاد کنید. علاوه بر این، دستگاه به 24 ساعت پس از تنظیم مجدد نیاز دارد تا یخ بسازد. بنابراین، شما فقط در صورتی فرآیند را به تعویق می اندازید که به بازنشانی آن در یک دوره 24 ساعته ادامه دهید.

تنظیم مجدد یخ ساز سامسونگ کار نمی کند – چه باید کرد

اگر متوجه شدید که روند عادی تنظیم مجدد یخ ساز یخچال سامسونگ شما کار نمی کند، ممکن است مجبور شوید آزمایشی را انجام دهید. برای انجام این کار، با برداشتن سینی یخ شروع کنید. این به شما امکان می دهد به دکمه تست دسترسی داشته باشید. نحوه برداشتن سینی یخ بسته به مدل متفاوت است، بنابراین برای مراحل خاص برای برداشتن سینی یخ به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

سپس دکمه تست را در پشت یا زیر یخ ساز قرار دهید. اما ممکن است بخواهید مطمئن شوید که مکان مناسبی را برای مدل خاص خود پیدا کرده اید. وقتی آن را پیدا کردید دکمه را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا صدای یخ ساز به صدا درآید. بسته به مدل، ممکن است مجبور شوید آن را برای حدود ده ثانیه یا بیشتر نگه دارید.

وقتی صدای زنگ را می شنوید دکمه را رها کنید زیرا نشان می دهد یخ ساز در حالت تست است. اجازه دهید آزمون در طول مدت خود بدون وقفه اجرا شود. آزمایش ممکن است حدود شش دقیقه طول بکشد، بنابراین اگر به اندازه کافی سریع به نظر نمی رسد نگران نباشید.

پس از اتمام تست، یخچال سامسونگ صدای زنگ می زند. سپس، می توانید سینی یخ را دوباره زیر یخ ساز قرار دهید و آن را فشار دهید تا به پشت یخچال برسد. به این ترتیب، یخ ساز می تواند به خوبی کار کند. تا 24 ساعت به آن فرصت دهید تا دوباره یخ به خوبی تولید شود.

اگر دکمه تنظیم مجدد یخ ساز سامسونگ قبل یا بعد از تست زنگ نخورد، دوباره تست را اجرا کنید و منتظر بمانید. زمانی که تست کامل و موفقیت آمیز شد باید زنگ بزند. در غیر این صورت ممکن است یخ ساز یا کل یخچال شما نیاز به سرویس داشته باشد.

یخ ساز سامسونگ پس از تنظیم مجدد یخ نمی سازد – حل شد

اگر یخ ساز یخچال سامسونگ شما پس از تنظیم مجدد، یخ درست نمی کند، باید چندین نکته را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که یخ ساز آب کافی دارد و فشار آب کافی است. آب کافی یا فشار آب ناکافی می تواند کار دستگاه را متوقف کند. همچنین، یک موتور حلزون معیوب یا گرفتگی فیلتر آب، جریان آب را به یخ ساز محدود می کند.

سایر دلایل احتمالی این مشکل انباشته شدن یخ در یخ ساز و سطل ذخیره سازی و معیوب بودن شیر ورودی آب است. اگر به تازگی فیلتر آب را تعویض کرده اید، جریان را از منبع اصلی بررسی کنید و شیر زین را تنظیم کنید. آن را به طور کامل باز کنید و شیر ورودی را بررسی کنید. ممکن است مسدود شده باشد، نشتی داشته باشد یا کار نکند، زیرا کنترل الکتریکی دارد.

اگر دریچه ورودی به اندازه کافی باز نشد یا اصلا باز نشد تا قالب یخ داخل یخ ساز پر شود، آن را تعویض کنید. سطل ذخیره یخ را بردارید و از وجود توده های یخ در آن بررسی کنید. آب گرم داخل آن بریزید تا یخ آب شود و اگر یخ در آن گیر کرده بود یخ ساز را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که تیغه های اجکتور آزادانه می چرخند و موتور مارپیچ به خوبی کار می کند. در غیر این صورت، ممکن است بخواهید موتور مارپیچ یا سطل ذخیره سازی را تعویض کنید.

فشار آب برای تامین آب یخ ساز باید حداقل 20 psi باشد. می توانید از فشار سنج برای بررسی فشار استفاده کنید و آن را با تنظیم کننده فشار تنظیم یا تعمیر کنید. این دستگاه ها را از هر فروشگاه سخت افزار محلی خریداری کنید.

توجه: اگر یخ ساز یخچال سامسونگ شما فقط زمانی کار می کند که دکمه تنظیم مجدد انتخاب شده باشد اما بعد از آن متوقف شود، این مراحل تعمیر نیز اعمال می شود. در صورتی که یخ ساز با فشار دادن دکمه ریست کاری انجام ندهد، همین امر صدق می کند.

سینی یخ ساز یخچال سامسونگ تا زمانی که دکمه تنظیم مجدد را فشار دهم در حالت جانبی قرار می گیرد
آزمایشی را روی یخ ساز انجام دهید تا مشخص شود که آیا ایرادی وجود دارد یا خیر. دکمه تست را فشار دهید؛ آن را برای حدود ده ثانیه یا تا زمانی که هنگام چرخش سینی صدای زنگ به صدا درآید، نگه دارید. آزمایش باید شش دقیقه یا بیشتر اجرا شود و باید مشکل سینی را اصلاح کند. با این حال، اگر مشکل ادامه داشت، سرویس را برای یخ ساز برنامه ریزی کنید.

نشتی آب یخ ساز سامسونگ پس از فشار دادن دکمه تنظیم مجدد – رفع سریع

مطمئن شوید که دریچه ورودی آب در صورت نشتی پس از تنظیم مجدد، یخ ساز را بیش از حد پر نمی کند. به طور معمول، یخ ساز پس از تنظیم مجدد، عملکرد عادی خود را از سر می گیرد. اما اگر دریچه ورودی خراب شود، ممکن است باعث سرریز شود. همچنین، سطح یخچال را بررسی کنید. تراز نادرست می تواند باعث خطاهای جزئی شود، مانند نشت آب از یخ ساز.

ممکن است فقط پس از تنظیم مجدد دستگاه متوجه شوید. علاوه بر این، یخ ساز ممکن است یخ تشکیل ندهد، که ممکن است باعث نشت آب شود زیرا ورودی مدام آن را با آب پر می کند. این نشان دهنده یک مشکل در دستگاه است که یک تکنسین باید عیب یابی و رفع کند.

همچنین احتمال نشتی یخ ساز وجود دارد، به این معنی که باید از درزگیر مخصوص مواد غذایی استفاده کنید یا یخ ساز را تعویض کنید. اگر کانال یخ دارای تجمع یخ باشد، یخ در نهایت ذوب شده و از دستگاه نشت می کند. شکاف های موجود در کانال یا سطل یخ را بررسی کنید که ممکن است هوای گرم را وارد محفظه کند و باعث تجمع یخ شود.

صدای زنگ یخ ساز سامسونگ پس از تنظیم مجدد و ریختن آب به داخل سطل یخ – رفع شد

شما باید تعیین کنید که آیا یخ ساز یخ تولید می کند یا خیر. 24 ساعت پس از تنظیم مجدد یخ ساز طول می کشد تا یخ تولید شود. اگر این مدت صبر نکرده اید، ممکن است یخ ساز زمان تولید یخ را نداشته باشد. اگر چنین است، اطمینان حاصل کنید که دمای فریزر به اندازه کافی پایین است تا یخ ساز را در خود جای دهد. سپس به آن زمان بدهید تا یک روز بدود تا یخ درست کند.

اما اگر یخ ساز همچنان آب را داخل سطل یخ می ریزد، دوباره آن را تنظیم مجدد کنید. مطمئن شوید که قبل از شروع تست زنگ می زند و بعد از تست دوباره زنگ می زند. یخ ساز باید بعد از بخش شروع به کار کند. در غیر این صورت، سرویس را برای بررسی قطعات معیوب و بررسی اینکه آیا به یخ ساز جایگزین نیاز دارید، برنامه ریزی کنید.

یخچال سامسونگ فقط یک بار پس از دکمه تنظیم مجدد تخلیه می شود

اگر یخ ساز یخچال سامسونگ شما تنها یک بار پس از فشار دادن دکمه تنظیم مجدد یخ می ریزد، منبع آب را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که دریچه اصلی تغذیه کاملاً باز است و هیچ چیز مانع خط آب نمی شود. همچنین شیر ورودی آب باید در زمان مشخص شده باز و بسته شود تا دستگاه پر شود.

علاوه بر این، دما را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی پایین است تا بتوانید دسته های معمولی یخ تهیه کنید. با این حال، توجه داشته باشید که یخ‌ساز 24 ساعت پس از آزمایش یا فرآیند بازنشانی طول می‌کشد تا یخ بسازد. این بدان معناست که شما ممکن است تنها یک دسته یخ را پس از تنظیم مجدد دستگاه مشاهده کنید تا زمانی که دستگاه به کار عادی خود ادامه دهد.

اگر بعد از یک یا دو روز مشکل همچنان ادامه داشت، با سامسونگ تماس بگیرید و درخواست خدمات کنید یا یک تکنسین مستقل را برای کمک بیشتر استخدام کنید.

چرا باید همیشه یخ ساز سامسونگ خود را ریست کنم؟

فشار آب ممکن است خیلی کم باشد تا بازنشانی کار کند. فشار آب باید حداقل 20 psi باشد تا جریان آب برای یخ ساز مناسب باشد. اگر فشار آب کمتر از مقدار مورد نیاز یخ ساز باشد، دستگاه یخ نمی سازد یا تنظیم مجدد نمی کند. فشار را با فشار سنج چک کنید و اگر خیلی کم است، از رگولاتور برای تعمیر آن استفاده کنید یا یک لوله کش برای کار استخدام کنید.

همچنین ممکن است بخواهید شیر ورودی آب، انسداد احتمالی یخ، فیلتر آب یا موتور مارپیچ را بررسی کنید. یک یا چند مورد از این قطعات معیوب هستند و باید در اسرع وقت آن را عیب یابی و تعمیر کنید.

صدای بوق یخ ساز سامسونگ پس از تنظیم مجدد – رفع شد
دوباره یخ ساز را بازنشانی یا تست کنید. ممکن است صدای بوق را متوقف کند، اما اگر نه، برد کنترل یخ ساز را بررسی کنید. ممکن است برای بررسی یخ ساز یا تعویض برد کنترل به یک تکنسین آموزش دیده نیاز داشته باشید.

تنظیم مجدد فیلتر در یخچال سامسونگ به چه معناست؟

تنظیم مجدد فیلتر به این معنی است که پس از تعویض فیلتر آب در یخچال خود، باید نشانگر نیاز به تعویض فیلتر را به شما هشدار دهد. باید آن را بازنشانی کنید تا زمانی که زمان تعویض مجدد فیلتر فرا رسیده است، هشدار دهد.

اکثر یخچال ها عملکرد تنظیم مجدد خودکار ندارند، بنابراین باید به صورت دستی دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید یا ترکیبی از دکمه ها را برای تنظیم مجدد نشانگر دنبال کنید. در غیر این صورت، ممکن است همچنان چشمک بزند و ممکن است مشکلاتی در فیلتر آب و یخچال ایجاد کند.

نحوه تنظیم مجدد یخچال سامسونگ: نشانگر فیلتر

این امر در مورد کسانی که از هر یک از یخچال های درب فرانسوی سامسونگ استفاده می کنند صدق می کند که دارای نشانگرهای فیلتر هستند تا به کاربران یادآوری کنند که فیلتر آب یخچال را به موقع تعویض کنند.

اگر این نشانگر فیلتر مشکلی برای شما ایجاد می کند، می توانید با فشار دادن چند دکمه مشکل را حل کنید.

با این حال، دکمه های خاص به مدل یخچال بستگی دارد. برای شما، ممکن است لازم باشد دکمه های زنگ هشدار، یخ/آب، نوع یخ/آب، نوع یخ و قفل کودک را فشار دهید یا دکمه یخ خرد شده را فشار دهید.

هر کدام برای مدلی که استفاده می‌کنید کار می‌کند (دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید)، دکمه‌ها باید قبل از رها کردن چند ثانیه فشار داده شده و نگه داشته شوند.

چراغ فیلتر یخچال سامسونگ ریست نمی شود

اگر پس از تعویض فیلتر آب در تنظیم مجدد چراغ فیلتر مشکل دارید، تعیین اینکه آیا از فیلتر مناسب استفاده کرده اید یا خیر بسیار مهم است. هر مدل یخچال سامسونگ نوع خاصی از فیلتر آب دارد که برای آن کار می کند. همچنین، هر کدام دارای دستورالعمل های تنظیم مجدد خاصی پس از نصب فیلتر هستند.

راهنمای کاربر یخچال شما برای تعیین اینکه در این شرایط چه کاری انجام دهید مفید است. اگر دیگر دفترچه راهنما را ندارید، دستورالعمل‌های آنلاین را برای نحوه تنظیم مجدد چراغ فیلتر به درستی بررسی کنید. با این حال، اگر نوع فیلتر صحیح باشد و مراحل صحیح را برای تنظیم مجدد چراغ انجام دهید، تنظیم مجدد نشده است، ممکن است یخچال شما نیاز به سرویس داشته باشد. برای برنامه ریزی خدمات با مرکز خدمات سامسونگ تماس بگیرید.

نحوه تنظیم مجدد قفل در یخچال سامسونگ

نمی‌توانید قفل یخچال سامسونگ خود را بازنشانی کنید، اما می‌توانید قفل کودک را باز کنید. دکمه Child Lock را در کنترل پنل پیدا کنید و آن را برای حدود سه تا پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید. نشانگر روشن شدن قفل کودک خاموش می شود و ویژگی های غیرفعال فعال می شوند.

اگر مدل شما دکمه مخصوص قفل کودک ندارد، دکمه های یخچال و تعطیلات را برای حدود سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید. همچنین، دکمه Ice Off را پیدا کرده و آن را برای حدود پنج ثانیه فشار دهید تا ویژگی قفل غیرفعال شود. برای مراحل خاص برای باز کردن قفل یخچال به دفترچه راهنمای کاربر یخچال مراجعه کنید.

هنگامی که ویژگی قفل کودک فعال است، نمی توانید از پنل کنترل یا برخی از عملکردهای تلگراف استفاده کنید. همچنین اگر دکمه تنظیم مجدد یخ ساز یخچال سامسونگ خود را فشار دهید، ممکن است متوجه نماد قفل روی صفحه شوید. قبل از استفاده از عملکردهای خاص باید قفل دستگاه را باز کنید.

نحوه تنظیم مجدد هشدار در یخچال من سامسونگ

باید زنگ هشداری را که برای تنظیم مجدد نیاز دارید تعیین کنید. یخچال سامسونگ دارای هشدار دما و درب است. هر کدام که باشد، دکمه هشدار را در کنترل پنل یخچال پیدا کنید. پانل کنترل ممکن است در جلو، روی قاب در یا در قسمت بالای داخلی یخچال باشد.

دکمه را لمس کنید تا زنگ هشدار خاموش شود، اما چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا دوباره تنظیم شود. برای مدل یخچال Family Hub، روی دکمه Apps ضربه بزنید تا Fridge Manager باز شود و تنظیمات یخچال پیدا شود. تنظیمات را باز کنید، گزینه Door Alarm را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا خاموش یا تنظیم مجدد شود.

دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای کاربر را در خانه یا آنلاین خود دنبال کنید تا زنگ ساعت را در مدل خاص خود تنظیم مجدد کنید. اگر زنگ هشدار همچنان به صدا در می آید یا نشانگر چشمک می زند، ممکن است مشکل از برد کنترل باشد. با این حال، تعیین اینکه چرا زنگ هشدار به صدا در می آید بسیار مهم است.

هشدار درب به شما هشدار می دهد که درب باز است و نشانگر همچنان چشمک می زند تا زمانی که درب را کاملا ببندید و دما کاهش یابد. اگر بازنشانی زنگ کار نکرد، ممکن است لازم باشد سرویس را برنامه ریزی کنید. برد کنترل ممکن است خراب شود یا ممکن است دلایل دیگری برای مشکل وجود داشته باشد. برای راهنمایی بیشتر با سامسونگ تماس بگیرید.

نحوه ریست کردن دکمه یخ زدایی در یخچال سامسونگ

هیچ روشی برای تنظیم مجدد دکمه یخ زدایی یخچال سامسونگ شما وجود ندارد. یخچال دکمه یخ زدایی اختصاصی ندارد، اما در صورت عدم کارکرد عملکرد یخ زدایی خودکار، از ترکیبی از دکمه ها برای یخ زدایی فریزر استفاده می کند. در بیشتر موارد، می توانید یخچال را در حالت یخ زدایی اجباری قرار دهید یا به صورت دستی آن را یخ زدایی کنید.

نحوه تنظیم مجدد تایمر یخ زدایی در یخچال درب فرانسوی سامسونگ

برای تنظیم مجدد تایمر یخ زدایی یخچال فریزر سامسونگ خود، آن را در پشت دستگاه قرار دهید. برای مکان دقیق تایمر به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. وقتی تایمر را پیدا کردید یخچال را از برق جدا کنید و پیچ های نگهدارنده آن را باز کنید.

در مرحله بعد، سیم های متصل به تایمر را جدا کنید و یک مولتی متر بگیرید. قبل از تنظیم مجدد، آزمایش تایمر برای اطمینان از کارکرد آن بسیار مهم است. در غیر این صورت، این فرآیند غیرضروری است زیرا فقط باید یک تایمر معیوب را جایگزین کنید. اتصال بین پایه های 1 و 2 و پایه های 1 و 4 را بررسی کنید.

اگر پس از آزمایش بین پین ها با مدار باز مقادیر مناسب را به دست آوردید، تایمر را دوباره به یخچال ثابت کنید و دوباره به برق وصل کنید. برای چرخاندن تایمر به سمت چپ یا خلاف جهت عقربه های ساعت از یک پیچ گوشتی سر تخت کوچک استفاده کنید. بر روی تایمر یک بریدگی گرد پیدا خواهید کرد که پیچ گوشتی در آن قرار می گیرد.

تایمر را بچرخانید تا زمانی که فن از کار بیفتد، که نشان می دهد تایمر یخ زدایی مجدد تنظیم شده است. هنگامی که یخچال یک تنظیم مجدد موفقیت آمیز را تشخیص داد، فن باید عملکرد عادی خود را از سر بگیرد. این فرآیند باید مشکلات جزئی تایمر را برطرف کرده و دوباره کار کند.

نحوه ریست کردن فن یخچال سامسونگ که کار نمی کند
با فشار دادن یک دکمه نمی‌توانید فن یخچال را بازنشانی کنید، اما می‌توانید با فشار دادن کلید درب، کارکرد آن را بررسی کنید. وقتی در فریزر را باز کردید، سوئیچ را فشار دهید تا فن دوباره روشن شود. معمولاً باز کردن درب فریزر تا زمانی که سوئیچ را فشار دهید، فن را متوقف می کند. اگر فن دوباره شروع به کار کند، مشکل حل شده است.

اما اگر اجرا نشد، موانعی مانند یخ یا زباله را بررسی کنید. آنها را پاک کنید و دوباره فن را امتحان کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است به موتور فن جدید یا کل مجموعه فن نیاز داشته باشید.

بهترین شیوه ها

به طور کلی، اگر پس از تلاش برای تنظیم مجدد یخچال سامسونگ شما هیچ اتفاقی نیفتد، ممکن است دستگاه شما نیاز به سرویس داشته باشد. بنابراین، با یک متخصص تماس بگیرید تا آن را بررسی کند.

همچنین، به خاطر داشته باشید که ممکن است به دلیل تفاوت در مدل ها، تفاوت های جزئی در مراحل مورد نیاز وجود داشته باشد. بنابراین، همیشه دستورالعمل های مربوط به خود را بررسی کرده و به آن پایبند باشید.

یک جمع بندی سریع!

یخچال‌های سامسونگ می‌توانند خطاها را به‌صورت خودکار تشخیص دهند و ارتباط برقرار کنند.

معمولاً یک ریست کلی با خاموش کردن دستگاه برای راه اندازی مجدد سیستم کافی است.

با این حال، برای مشکلات خاصی که با آن قابل حل نیستند، با فشار دادن دکمه های مناسب مطابق با مدل یخچال، کار انجام می شود.

اگر اینها کار نمی کنند، به یک متخصص مراجعه کنید. از جعبه چت در این صفحه برای صحبت با یک تکنسین لوازم خانگی تأیید شده استفاده کنید. بدون نیاز به تماس های گران قیمت در منزل. بدون قرار ملاقات بدون انتظار

در اینجا چند مقاله مفصل دیگر در مورد یخچال های سامسونگ وجود دارد که ممکن است برای آنها مفید باشد:

نحوه یخ زدایی یخچال سامسونگ

تعویض فیلتر آب در یخچال سامسونگ

چگونه یخچال سامسونگ را که خنک نمی شود تعمیر کنیم

راهنمای دقیق در مورد نحوه جدا کردن درب یخچال سامسونگ

چگونه یخچال سامسونگ خود را ریست کنیم — سوالات متداول مرتبط

1. آیا یخچال های سامسونگ دکمه تنظیم مجدد دارند؟
متأسفانه همه یخچال های سامسونگ دکمه ریست ندارند. با این حال، می توانید با فشار دادن همزمان دکمه های Power Cool و Power Freeze و نگه داشتن آنها برای حدود 10 ثانیه، یخچال سامسونگ خود را ریست کنید.

2. نحوه تنظیم مجدد یخچال درب فرانسوی سامسونگ پس از قطع برق
دکمه های Power Freeze و Power Cool را پیدا کنید تا یخچال درب فرانسوی سامسونگ خود را پس از قطع برق بازنشانی کنید.
این دکمه ها را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید تا صدای بوق بشنوید. با این کار یخچال شما ریست می شود. توجه داشته باشید که این تنظیم مجدد برای سایر مدل های یخچال سامسونگ کار می کند.

با این حال، اگر به دنبال نحوه تنظیم مجدد یخچال سامسونگ پس از قطع برق هستید و مدل شما دکمه های Power Freeze و Power Cool را ندارد، قطع کننده مدار را خاموش کنید یا دستگاه را برای چند دقیقه از پریز برق جدا کنید.

منبع: کلیک کنید

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *