نحوه یخ زدایی یخچال سامسونگ [راهنمای تفصیلی]

یخ زدایی در یخچال سامسونگ

فهرست مطالب

اگر به دنبال نحوه یخ‌زدایی یخچال سامسونگ هستید، می‌توانید در یک فرآیند ساده انجام دهید که شامل چند مرحله است. از جمله این موارد می توان یخچال را خاموش کرد، تمام محتویات آن را خالی کرد و در یخچال را باز گذاشت تا یخ آب شود. با این حال، روش‌های دیگری برای یادگیری نحوه یخ‌زدایی یخچال سامسونگ وجود دارد. چنانچه نسبت به تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان سوالی داشته باشید می توانید با دمای سبز تماس برقرار نمایید.

ایجاد یخ زدگی در یخچال سامسونگ شما می تواند به دلایل مختلفی باشد که در این مقاله به آنها نیز می پردازیم. اما، باید بدانید که چگونه وقتی یخ زدگی در یخچال شما شکل می گیرد، از شر آن خلاص شوید. گذاشتن آنها در یخچال ممکن است در آینده نزدیک باعث آسیب شود.

بنابراین، بیایید به این موضوع بپردازیم که چه چیزی باعث ایجاد یخ زدگی در یخچال سامسونگ می شود و چگونه یخچال سامسونگ را بعد از تجمع یخ نامناسب یخ زدایی کنیم.

چگونه یخچال سامسونگ را یخ زدایی کنیم – چه چیزی باعث ایجاد یخ زدگی می شود؟

یخ زدگی در یخچال شما به دلایل مختلفی ایجاد می شود. بیشتر این دلایل نتیجه فعالیت های روزانه شماست. نحوه استفاده شما از یخچال سامسونگ نقش مهمی در هر اتفاقی برای آن دارد. اما، گاهی اوقات تشکیل یخ زدگی در یخچال سامسونگ شما ممکن است کار شما نباشد. با این وجود، بیایید نگاهی به این دلایل احتمالی تشکیل یخ زدگی در یخچال شما بیندازیم.

1. هوای گرم

این عامل اصلی تشکیل یخ زدگی در یخچال سامسونگ شماست. هنگامی که کویل های اواپراتور که هوای خنک در یخچال شما تولید می کنند با رطوبت یا هوای گرم تماس پیدا می کنند، یخ شروع به تشکیل می کند. بنابراین، در وهله اول دقیقاً چگونه هوای گرم وارد یخچال شما می شود؟

وقتی در یخچال خود را باز می کنید تا چیزی بیرون بیاورید، هوای خارجی وارد می کنید. البته انجام این اقدام در مدت کوتاهی باعث ورود همه هوای گرمی که باعث ایجاد یخبندان شدید می شود، نمی شود. اما، وقتی در طول روز چندین بار در یخچال خود را باز می کنید، در معرض خطر ایجاد یک دیوار یخ زدگی بد در آن قرار می گیرید.

بنابراین، به جای اینکه هر چند دقیقه یک بار چیزی از یخچال خود تهیه کنید، هر چیزی را که برای یک روز نیاز دارید بردارید. به این ترتیب، میزان هوای گرم ورودی به یخچال خود را در حداقل سطوح حفظ خواهید کرد.

2. سطح مبرد

سطح مبرد در یخچال شما همچنین تعیین می کند که آیا تشکیل یخبندان در یخچال شما رخ نمی دهد یا خیر. یخچال هایی با سطح مبرد پایین باعث فشرده سازی نامناسب مبرد در کمپرسور می شوند. بنابراین، گاز گرم به جای گاز سرد آزاد می شود.

اگر مبرد شما بیش از حد باشد، ممکن است به شکل مایع به کویل های یخچال شما نشت کند. این همچنین می تواند باعث ایجاد یخ زدگی شود.

3. قطعات آسیب دیده

اگر برخی از قطعات یخچال شما آسیب دیده باشد، ممکن است با تشکیل یخ مواجه شوید. مهمترین قطعاتی که می توانند باعث ایجاد یخ زدگی شوند عبارتند از ترموستات یخ زدایی و کمپرسور.

ترموستات یخ زدایی برای تنظیم زمان خنک سازی و یخ زدایی استفاده می شود. اگر ترموستات یخ زدایی یخچال سامسونگ شما آسیب دیده باشد، یخچال می تواند تا زمانی که در یخچال شما یخ زدگی ایجاد کند خنک شود.

اگر متوجه شدید که در یخچالی که به تازگی خریداری کرده اید، یخ زدگی ایجاد شده است، به این معنی است که به احتمال زیاد کمپرسور خراب شده است. هنگامی که متوجه این موضوع شدید، برای جایگزینی با سازندگان تماس بگیرید. همچنین، فریزرهای خود یخ زدایی حدود 6 تا 12 ساعت قبل از یخ زدایی خنک می شوند. آنها با روشن کردن بخاری یخ زدایی و خاموش کردن کمپرسور یخ زدایی می کنند. اگر کمپرسور خراب شود، این روند اتفاق نمی افتد.

دمای سبز مرکز تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان می باشد. برای دریافت هرگونه مشاوره با شماره 09134004910 تماس بگیرید.

نحوه یخ زدایی یخچال سامسونگ – بایدها و نبایدهای یخ زدایی

هنگام یخ زدایی یخچال سامسونگ چندین کار وجود دارد که باید انجام دهید و نباید انجام دهید. در زیر تعدادی از آنها را فهرست و توضیح داده ایم:

بایدها

1. همه ابزارها را آماده داشته باشید – وقتی زمان یخ‌زدایی یخچال‌تان فرا می‌رسد، نمی‌خواهید در حالت هیلتر کار کنید. کاسه های آب و سایر ابزارهایی را که برای یخ زدایی سریع یخچال سامسونگ نیاز دارید، همراه داشته باشید.

2. وقتی مجبور هستید چند کار انجام دهید – بنابراین، فقط می خواهید بنشینید در حالی که یخ آب می شود؟ نه، شما نباید این کار را انجام دهید. در حالی که یخ ذوب می شود، می توانید آن زمان را برای عبور از کولر حاوی اقلام یخچال خود اختصاص دهید.

3. تمیز کردن پس از اتمام کار – تمیز کردن یخچال پس از یخ زدایی مهم است. مخصوصاً اگر مدت زیادی است که برای پاکسازی موعد مقرر شده باشد. می توانید از زمان انتظار برای شستن قفسه های شیشه ای، تمیز کردن درها و کناره های یخچال و تمیز کردن سایر قسمت های یخچال که قبل از یخ زدایی جدا کرده اید استفاده کنید.

نبایدها

برق را نادیده نگیرید

ممکن است فکر کنید همه چیز خوب پیش می رود تا زمانی که یک جریان الکتریکی شما را از روی پاهایتان بلند کند. چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد و چگونه از آن جلوگیری کنید؟

اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که با یک وسیله برقی سر و کار دارید. یکی دیگر از مواردی که هنگام یخ زدایی با آن دست و پنجه نرم می کنید، آب است (بسیاری از آن!).

بنابراین، وقتی از اقلامی مانند سشوار برای تسریع فرآیند یخ‌زدایی استفاده می‌کنید، خطر برق گرفتگی را دارید. اگر خشک کن خیلی به دیوار نزدیک باشد، نه تنها ممکن است دیوار یخچال را بسوزاند، بلکه ممکن است در این فرآیند شوکه شوید. به این دلایل، مهم است که تجهیزات الکتریکی را چندین اینچ از یخ دور نگه دارید.

در را باز نگذارید

به جز اینکه از کاسه های آب داغ بخار برای یخ زدایی یخچال سامسونگ خود استفاده می کنید، باید در را باز نگه دارید. تا جایی که می توانید به هوای گرم نیاز دارید. بنابراین، بستن درب تنها به هوای سرد یخچال شما اجازه می دهد تا گردش کند. در نتیجه ممکن است یخچال خود را برای مدت طولانی یخ زدایی نکنید و در این فرآیند آسیب ببیند.

به ساختن یخ نگاه نکنید

برخی از کاربران یخچال خود را برای سال ها بدون یخ زدایی یا تمیز کردن ترک می کنند. حتی اگر در تمام این مدت سعی کرده باشید آن را کمی تمیز نگه دارید، یخچال ها با گذشت زمان دچار یخ زدگی می شوند. صبر نکنید تا درب یخچال شما دیگر بسته نشود تا زمانی که تصمیم به یخ زدایی آن بگیرید. اگر در نهایت مدت زیادی منتظر بمانید، چند روز طول می کشد تا بتوانید یخچال خود را با موفقیت یخ زدایی کنید.

از اشیاء تیز استفاده نکنید

برخی از کاربران نیز تمایل دارند از هر چیزی برای یخ زدایی یخچال خود از جمله اجسام تیز استفاده کنند. احتمالاً از روی ناامیدی، تیغه‌های فلزی و سایر وسایل تیز را برمی‌دارند تا این یخ‌های سرسخت را از دیواره‌های یخچال خارج کنند. این چیزا خطرناکه! استفاده از اجسام تیز مانند چاقو برای خراشیدن یخ می تواند دیواره یخچال را خراب کند و همچنین کلاف ها را از بین ببرد.

دمای سبز نمایندگی تعمیرات سامسونگ اصفهان می باشد. برای دریافت خدمات ما تماس بگیرید.

ملزومات مورد نیاز برای یخ زدایی یخچال سامسونگ

  • سطل
  • حوله های خشک قدیمی
  • کاسه های سایز متوسط
  • یک کولر بزرگ
  • مقداری مایع لباسشویی
  • کاردک پلاستیکی

دکمه یخ زدایی یخچال سامسونگ کجاست؟

هیچ دکمه یخ زدایی دقیقی در یخچال سامسونگ وجود ندارد. اما یک تایمر یخ زدایی وجود دارد و تقریباً در هر یخچال نسل جدید سامسونگ یافت می شود.

برای پیدا کردن آن، پشت یخچال، صفحه پایینی یا پانل کنترل را بررسی کنید. یک تایمر یخ زدایی دارای چهار پایانه فلزی است که از پایین آن بیرون زده است. هنگامی که چنین چیزی را مشاهده کردید، بدانید که تایمر یخ زدایی است. همچنین می توانید دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا ببینید در مورد تایمر چه می گوید.

تایمر یخ زدایی به طور خودکار یخچال را به حالت خنک کننده می برد و در صورت نیاز به حالت یخ زدایی باز می گردد. بنابراین، برای یخ زدایی یخچال سامسونگ نیازی به فشار دستی هیچ دکمه ای نیست.

نحوه یخ زدایی یخچال سامسونگ – مراحل

مراحل زیر برای یخ زدایی یخچال سامسونگ آمده است:

1. آن را خاموش کنید

قبل از شروع تمیز کردن یخچال سامسونگ، مطمئن شوید که آن را خاموش کرده اید. روشن ماندن یخچال در حالی که سعی می کنید یخ زدایی کنید ممکن است منجر به یخ زدگی بیشتر شود. به عنوان مثال، اگر یخچال خود را روشن بگذارید و کاسه های آب داغ را در قفسه ها قرار دهید، ممکن است به یخچال آسیب بزنید.

در حالی که کویل اواپراتور سعی می کند هوای خنک را آزاد کند، بخار آب داغ روی سیم پیچ محبوس می شود. در نتیجه یخ زدگی روی سیم پیچ ایجاد می شود.

همچنین، ممکن است در نهایت به یخچال خود آسیب وارد کنید. در ضمن، فراموش نکنیم که یخچال یک وسیله برقی است و اگر همه چیز از کنترل خارج شود ممکن است برق گرفتگی رخ دهد.

2. همه موارد را حذف کنید

پس از خاموش کردن آن، تمام وسایل را از یخچال خود خارج کنید. اگر مواد خوراکی یخچال شما زیاد نیست، می توانید قبل از زمان یخ زدایی غذا بخورید. اما اگر خوردن همه آن زمان می برد، یک کولر بزرگ پر از یخ تهیه کنید. در این کولر تمام وسایلی را که از یخچال خارج می کردید قرار می دادید. خالی کردن یخچال فضای بیشتری برای فرآیند یخ زدایی فراهم می کند.

3. قفسه ها را بردارید

بنابراین همانطور که در بالا ذکر شد، یخ زدایی یخچال فرصت مناسبی برای تمیز کردن آن است. اما، ممکن است قفسه های یخچال شما گیر کرده باشد. اگر یخ در یخچال شما بسیار غلیظ است، احتمال زیادی وجود دارد که لبه های قفسه های شما را احاطه کرده باشد.

این امر حذف آنها را سخت می کند. در این صورت، تا زمانی که فرآیند یخ زدایی را ادامه می دهید، آنها را رها کنید. بعد از مدتی می توانید یخ های اطراف آنها را بشکنید.

4. درها را باز کنید

روش اصلی برای یخ زدایی یخچال سامسونگ باز گذاشتن درب است. از آنجایی که یخچال خاموش است، باز کردن درب باعث می شود هوای گرم به داخل نفوذ کند. این هوای گرم یخ چسبیده روی دیوارها را آب می کند.

حالا، این ممکن است تا حدودی طولانی باشد، به خصوص اگر یخ در یخچال شما غلیظ باشد. ممکن است یک روز کامل (گاهی اوقات بیشتر) طول بکشد تا همه چیز را از بین ببرید. بنابراین، ما فعالیت هایی را برای تسریع این روند در زیر ارائه کردیم.

5. یخچال را تمیز کنید

در حالی که یخچال خود را یخ زدایی می کنید، مطمئن شوید که قطعات را به درستی تمیز کرده اید. هنگامی که توانستید قفسه ها را بیرون بیاورید، آنها را با آب و صابون بشویید و با حوله تمیز خشک کنید. پس از اتمام یخ زدایی، از مقداری مایع پاک کننده برای تمیز کردن داخل یخچال سامسونگ استفاده کنید.

6. یخچال سامسونگ را دوباره مرتب کنید

قبل از شروع به چیدمان مجدد قطعات، از خشک بودن یخچال اطمینان حاصل کنید. قفسه ها و کشوها را قبل از بازگرداندن وسایلی که از آنها جدا کرده اید، در جایی که تعلق دارند، قرار دهید.

ممکن است تصمیم بگیرید ابتدا آن را روشن کنید تا قبل از قرار دادن وسایل خود در آن خنک شود، اما این فرآیند هوای گرم را وارد یخچال شما می کند. در نتیجه، ممکن است دوباره دچار یخ زدگی شوید. در عوض، تمام وسایل خود را دوباره در یخچال قرار دهید، درها را ببندید و آن را روشن کنید.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که می توانید برای تسریع فرآیند یخ زدایی انجام دهید:

1. استفاده از کاسه های آب داغ

این یکی از محبوب ترین روش های یخ زدایی سریع یخچال و فریزر است. اگر هنوز قفسه های خود را در یخچال دارید، یک کاسه آب داغ روی هر قفسه قرار دهید. بخار یخ روی دیوارها را گرم می کرد. آنها روند را تسریع می کردند. اما باید بعد از 10 دقیقه آب را عوض کنید زیرا یخ در کاسه ها می ریزد و آب موثر نخواهد بود.

2. سوهان زدن

خراش دادن نیز یک روش رایج اما خطرناک تر برای یخ زدایی یخچال سامسونگ شما است. اگر می خواهید این روش را انجام دهید، مطمئن شوید که آن را به خوبی انجام می دهید. از یک یخ‌خراش سنتی، قاشق چوبی یا کفگیر پلاستیکی برای خراشیدن یخ از روی دیواره‌های یخچال استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدگی یا سوراخ کردن دیواره ها و خط گاز یخچال خود از اشیای تیز خودداری کنید.

3. از خشک کن استفاده کنید

استفاده از سشوار برای یخ زدایی یخچال بی خطر است. البته سشوار مورد استفاده شما باید قابل حمل باشد تا بتواند به درستی وارد یخچال سامسونگ شما شود. مطمئن شوید که روی زمین یا اطرافتان آب وجود ندارد و همچنین سشوار و سیم را از یخ دور نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که در یک زمان روی یک قسمت تمرکز کرده اید، تا خشک کن شما بیش از حد گرم نشود. اما زمانی که یخبندان کم است، از گرم کردن بیش از حد قسمتی از یخچال خودداری کنید تا آسیبی به آن وارد نشود. حوله های قدیمی را در کف یخچال خود قرار دهید تا آب و یخ حاصل از این روش جمع آوری شود.

4. از فن استفاده کنید

اگر در محیطی گرم زندگی می کنید، استفاده از پنکه ایده بسیار خوبی است. فن هوای گرم را در یخچال شما به گردش در می آورد. به عنوان مثال، اگر در گاراژ خود یک فریزر عمیق دارید، استفاده از فن یخ را سریعتر آب می کند. برای این کار در یخچال خود را باز کرده و فن را بیرون از یخچال قرار دهید. اگرچه ممکن است کمی طول بکشد تا یخ به طور کامل ذوب شود، اما بدون انجام کار زیاد، این روند را تسریع می کنید.

در دمای سبز تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات تماس بگیرید.

5. از الکل و پارچه داغ استفاده کنید

الکل روی پارچه داغ خیلی سریع یخ یخچال شما را می شکند. پارچه را در آب داغ فرو کنید و سپس روی آن الکل بریزید. پارچه را روی لبه های شل یخ در یخچال قرار دهید. مشاهده می کنید که این مناطق به سرعت شروع به ذوب شدن می کنند. این روش برای یخ زدایی یخچال ها زمانی که یخ نازک است، بهترین است.

نحوه رفع مشکل یخ زدایی یخچال سامسونگ

برای رفع مشکل یخ زدایی یخچال سامسونگ، ابتدا باید سیستم یخ زدایی را از نظر ایراد بررسی کنید. این سیستم از برد کنترل، تایمر یخ زدایی، مجموعه بخاری، سنسور با فیوز و ترموستات تشکیل شده است.

مواردی که باید ابتدا بررسی شوند برد کنترل و تایمر هستند. اگر یخچال شما در حال یخ زدایی نیست، برد کنترل را با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. و اگر برد کنترل کار کند، تداوم وجود خواهد داشت. اما اگر برد کنترل کار نکند، مولتی متر حرکت نمی کند. شما باید آن را تغییر دهید.

برای تایمر، صفحه یخچال را روی «یخ زدایی» حرکت دهید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر. اگر بخاری روشن شود و کمپرسور خاموش شود، پس تایمر مشکلی ندارد. اما اگر این اتفاق نیفتد، پس تایمر بد است و زمان تغییر آن فرا رسیده است.

برای بررسی اینکه آیا اجزای دیگر کار می کنند، از یک مولتی متر برای تست تداوم استفاده کنید. اگر کنتور حرکت نمی کند، قطعات آن معیوب هستند. پس از شناسایی قسمت معیوب، آن را تغییر دهید.

توجه: بهتر است از یک متخصص برای بررسی و تغییر آنها استفاده کنید.

چرا یخچال سامسونگ شما یخ‌زدایی نمی‌کند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که یخچال سامسونگ شما یخ‌زدایی نمی‌کند، که در زیر به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

1. خرابی صفحه کنترل اصلی

برد کنترل اصلی توزیع برق به هر قسمت از یخچال را تنظیم می کند. بنابراین، اگر برد کنترل اصلی معیوب باشد، ممکن است هیچ ولتاژی به سیستم یخ زدایی ارسال نکند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، متوجه یخ زدگی در یخچال خود خواهید شد. این معمولاً مشکل اغلب اوقات نیست. بنابراین، قبل از اینکه بخواهید یک برد کنترل اصلی برق جدید تهیه کنید، باید مطمئن شوید که سایر قطعات به خوبی کار می کنند.

2. معیوب تایمر و بخاری یخ زدایی

تایمر یخ زدایی بخاری یخ زدایی را در فواصل زمانی روز روشن می کند. هنگامی که تایمر معیوب است، بخاری یخ زدایی در زمانی که باید روشن نمی شود.

بخاری یخ زدایی تمام یخ های ایجاد شده روی کویل اواپراتور را از بین می برد. اگر بخاری یخ زدایی معیوب باشد، یخ زدگی روی کویل اواپراتور و دیواره های یخچال سامسونگ شما ایجاد می شود.

3. برد کنترل یخ زدگی آسیب دیده

بعد از اینکه بخاری و تایمر یخ زدایی را تست کردید، می توانید به برد کنترل یخ زدایی نگاه کنید و هر دو مشکلی ندارند. اگر برد کنترل یخ زدایی معیوب باشد، یخچال شما وارد چرخه یخ زدایی نمی شود.

4. ترموستات یخ زدایی آسیب دیده

ترموستات یخ زدایی یخچال سامسونگ شما وظیفه نظارت بر دمای کویل های اواپراتور را بر عهده دارد. هنگامی که سیم پیچ اواپراتور به زیر دمای مشخصی می رسد، کنتاکت های ترموستات یخ زدایی بسته می شوند. این کار تایمر یخ زدایی را فعال می کند تا ولتاژ به بخاری یخ زدایی جریان یابد. سپس بخاری یخ زدایی یخ روی کویل اواپراتور را ذوب می کند.

اگر ترموستات معیوب داشته باشید، کنتاکت های ترموستات بسته نمی شوند و بخاری یخ زدایی یخ روی کویل اواپراتور را ذوب نمی کند.

چرا یخچال من بعد از یخ زدایی خنک نمی شود؟

دلیل اصلی سرد نشدن یخچال شما پس از یخ زدایی، معیوب بودن تایمر است. یک تایمر یخ زدایی وجود دارد که یخچال را بین حالت یخ زدایی و حالت خنک کننده متعادل می کند.

از ایجاد یخ زدگی بیش از حد در بالای کویل های اواپراتور جلوگیری می کند. همچنین از ذوب شدن یخ و خروج از یخچال بدون اثر خنک کننده جلوگیری می کند.

اگر این تایمر دچار ایراد شود، در حالت یخ زدایی یا خنک کننده گیر می کند. بررسی کنید که آیا در حالت یخ زدایی گیر کرده است یا خیر. اگر اینطور است، پس این اثر بدون خنک کننده را توضیح می دهد. این به شما می گوید که زمان آن رسیده است که یک مورد جدید تهیه کنید.

نحوه یخ زدایی یخچال سامسونگ – انواع/مدل های خاص
مراحل زیر برای یخ زدایی مدل های خاص یخچال سامسونگ آمده است:

نحوه یخ زدایی یخچال دو درب سامسونگ

برای یخ‌زدایی یخچال دو درب سامسونگ، کافی است دکمه‌های «یخچال» و «انجماد برق» را نگه دارید تا صفحه نمایش یخچال شما خالی شود. روی هر دکمه دیگری ضربه بزنید تا «Fd» در صفحه‌ای که تاکنون خالی بود نشان داده شود.

این فرآیند به عنوان یخ زدایی نیرو شناخته می شود، اما بستگی به مدل دارد. راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید یخچال خود را به صورت دستی به حالت یخ زدایی ببرید.

توجه: اکثر یخچال های دو درب سامسونگ دارای تایمر یخ زدایی هستند. یک تایمر یخ زدایی به طور خودکار یخچال شما را از حالت خنک کننده به حالت یخ زدایی بدون ورودی دستی شما می برد. این فرآیند را به گونه ای تنظیم می کند که کویل های اواپراتور با یخ بیش از حد بارگذاری نشوند. این یک تعادل بسیار مورد نیاز برای یخچال ایجاد می کند.

نحوه یخ زدایی اجباری سامسونگ RF28

برای یخ‌زدایی اجباری یخچال RF28 سامسونگ، هر دو دکمه «صرفه‌جویی در انرژی» و «انجماد برق/فریزر» را همزمان نگه دارید. آنها را برای حدود 4 ثانیه نگه دارید تا زمانی که صدای بوق را بشنوید و “OFF” روی صفحه نمایش ظاهر شود.

کاری که این عمل انجام می دهد خاموش کردن یخچال است اما راه دیگری برای یخ زدایی دستی یخچال است.

راه دیگر این است که دکمه های «صرفه جویی در انرژی» و «یخچال/سرد برق» را به طور همزمان برای حدود 12 ثانیه نگه دارید. یخچال خاموش خواهد شد. وقتی دوباره دکمه «یخچال/خاموش» را فشار دهید، به حالت انجماد اجباری می‌رود.

با فشار دادن 3 بار دیگر همان دکمه، آن را به حالت یخ زدایی اجباری می برد.

نحوه یخ زدایی اجباری یخچال RF263 سامسونگ

برای یخ‌زدایی اجباری یخچال RF263 سامسونگ، دکمه‌های «صرفه‌جویی در انرژی» و «یخچال» را همزمان، حدود 8 ثانیه نگه دارید. صفحه نمایش LED خالی می شود. سپس دکمه “یخچال” را 4 بار بزنید تا به حالت “Fd” برسید. “Fd” مخفف یخ زدایی اجباری است.

یخ زدایی اجباری یخچال RF 263 سامسونگ تقریباً مشابه یخ زدایی اجباری دیگر یخچال های رده بالا و جدیدتر سامسونگ است. تفاوت روی دکمه‌هایی است که برای فرآیند ترکیب می‌شوند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که تقریبا تمام یخچال های سامسونگ به طور خودکار یخ زدایی می شوند. بیشتر از این، نیازی به یخ زدایی دستی نخواهید داشت.

نحوه یخ زدایی یخ ساز سامسونگ RF263BEAESR

برای یخ‌سازی اجباری یخ‌ساز سامسونگ RF263BEAESR، دکمه «صرفه‌جویی در انرژی» و دکمه «یخچال» را حدود 8 تا 10 ثانیه نگه دارید. هنگامی که صفحه نمایش LED خالی می شود، یک بوق می شنوید.

هنگامی که این اتفاق افتاد، روی دکمه “یخچال” ضربه بزنید تا زمانی که “Fd” را روی صفحه نمایش LED نمایش داده شود. قبل از اینکه به “Fd” برسید، باید 4 بار روی آن ضربه بزنید.

وقتی کل یخچال خود را روی یخ زدایی اجباری تنظیم می کنید، به طور خودکار یخ ساز را نیز یخ زدایی می کند. هیچ فرآیند جداگانه ای برای یخ زدایی اجباری یخ ساز وجود ندارد.

نحوه یخ زدایی سامسونگ RF263BEAESR

برای یخ زدایی اجباری سامسونگ RF263BEAESR، باید دکمه ذخیره انرژی را در سمت چپ یخچال پیدا کنید. سپس دکمه یخچال را در سمت راست یخچال پیدا کنید. هر دو را به طور همزمان به مدت 8 ثانیه فشار دهید. این باعث می شود صفحه نمایش خالی شود.

4 بار به آرامی روی دکمه یخچال ضربه بزنید. در ضربه سوم، “rd” را درست قبل از “Fd” خواهید دید. این “یخ زدایی یخچال” است و این چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید. یک ضربه دیگر شما را به حالت یخ زدایی اجباری می برد.

نحوه یخ زدایی اجباری سامسونگ RF24FSEDBSR

برای یخ‌زدایی اجباری سامسونگ RF24FSEDBSR، ترکیب دکمه‌های یخچال و صرفه‌جویی در انرژی را نگه دارید. آنها را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید تا نمایشگر خاموش شود. این معمولا بین 8 تا 10 ثانیه طول می کشد.

پس از خاموش شدن صفحه، دکمه یخچال را فشار دهید. FF را خواهید دید که مخفف انجماد اجباری است. دکمه یخچال را فشار دهید تا «Fd» را ببینید که همان یخ زدایی اجباری است که به دنبال آن هستید.

با انجام این کار یخچال شما صدای بیپ می دهد. این بوق تا زمانی که فرآیند یخ زدایی کامل شود و یخچال را به حالت عادی برگردانید ادامه خواهد داشت.

نحوه یخ زدایی اجباری سامسونگ RF23J9011SR

برای یخ زدایی اجباری سامسونگ RF23J9011SR، هر دو دکمه «انتخاب سرد» و «فریزر» را همزمان فشار دهید. هر دو را به مدت 8 ثانیه نگه دارید تا زمانی که صفحه نمایش LED تاریک می شود، صدای بوق را می شنوید.

روی هر دکمه دیگری ضربه بزنید و گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد – FF، OF C، Fr و سپس Fd. این بدان معناست که برای دریافت گزینه یخ زدایی اجباری، هر دکمه ای را که انتخاب کنید، 4 بار فشار دهید. اما مطمئن شوید که به صفحه نگاه می کنید تا گزینه Fd را قبل از توقف ببینید.

در حالی که حدود 25 دقیقه یخ زدایی را مجبور به یخ زدایی می کند، صدای بیپ مداومی از یخچال پخش می شود. در پایان، متوقف می شود و به شما نشان می دهد که یخچال شما کاملاً یخ زدایی شده است.

نحوه یخ زدایی اجباری سامسونگ SRF680CDLS

برای یخ‌زدایی اجباری یخچال SRF680CDLS سامسونگ، دکمه‌های «یخچال» و «صرفه‌جویی انرژی» را همزمان فشار دهید. دکمه ذخیره انرژی را در سمت چپ یخچال و دکمه یخچال را در سمت راست خواهید دید.

بعد از حدود 8 تا 10 ثانیه، صفحه نمایش یخچال شما تاریک می شود، گویی یخچال خاموش شده است. دوباره روی دکمه ای که می گوید “یخچال” ضربه بزنید تا به گزینه ای که می گوید “Fd” برسید. این گزینه برای یخ زدایی اجباری است.

فقط زمانی از گزینه یخ زدایی اجباری استفاده کنید که گزینه یخ زدایی خودکار نتایج مورد نیاز را به شما نمی دهد. در غیر این صورت، فقط اجازه دهید یخچال به طور خودکار یخ زدایی شود.

نحوه یخ زدایی یخ ساز سامسونگ

آزمایش یخ ساز در یخچال سامسونگ می تواند به شما در یخ زدایی آن کمک کند. دکمه تست را برای حدود ده ثانیه یا تا زمانی که صدای یخ ساز به صدا درآید، فشار دهید و نگه دارید. آزمون شروع خواهد شد و حدود شش دقیقه ادامه خواهد داشت. پس از اتمام کار، یخ ساز برای بار دوم زنگ می زند تا نشان دهد که تنظیم مجدد موفقیت آمیز انجام شده است.

سپس، یخ ساز شروع به یخ زدایی می کند و باید ظرف چند دقیقه آن را کامل کند. پس از آن، شروع به ساختن یخ می کند و ظرف 24 ساعت آینده اولین دسته را تولید می کند.

روش های دیگری برای یخ زدایی یخ ساز به غیر از تست یا تنظیم مجدد آن وجود دارد. می توانید آن را به زور یخ زدایی کنید یا از یک منبع حرارتی مانند خشک کن یا تفنگ حرارتی استفاده کنید. همچنین اگر هیچ یک از روش های بالا برای دستگاه شما کار نمی کند، می توانید یخ زدایی دستی را انتخاب کنید.

یخ زدایی دستی یخ ساز سامسونگ

برای یخ زدایی دستی یخ ساز سامسونگ، دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید بدون آب بماند. برای یک فرآیند یخ زدایی موثر، در این مدت نباید یخ ایجاد کند.

با این حال، ممکن است کاملاً کارآمد نباشد زیرا فریزر در این مدت به کار خود ادامه می دهد، بنابراین ممکن است یخ زدایی آن خیلی طول بکشد. بنابراین، یخ ساز را از فریزر جدا کنید و اجازه دهید در سینک بنشیند تا کاملاً یخ زدایی شود.

یخ زدایی یخ ساز سامسونگ با سشوار

برای یخ زدایی یخ ساز سامسونگ با سشوار، یخ ساز را خاموش کنید و سشوار را به پریز برق وصل کنید. خشک کن را روی حرارت متوسط قرار دهید و آن را به قسمت های یخ ساز که نیاز به یخ زدایی دارند هدایت کنید. خشک کن را به اطراف حرکت دهید تا حرارت یک نقطه متمرکز نشود و به قطعات پلاستیکی یخ ساز یا فریزر آسیب نرساند.

یخ زدایی یخ ساز بسته به میزان یخ روی آن ممکن است چند ساعت طول بکشد. پس از آن، آب اضافی را تمیز کنید و قبل از روشن کردن مجدد یخ ساز مطمئن شوید که تمام یخ آب شده است.

نحوه یخ زدایی اجباری یخ ساز سامسونگ

اگر هیچ یک از موارد بالا جواب نداد، ممکن است بخواهید فریزر را به اجبار یخ زدایی کنید. دکمه های Lighting و Freezer را حدود هشت ثانیه فشار دهید و نگه دارید و وقتی صفحه خالی شد و صدای بوق شنیدید، آنها را رها کنید.

اما اگر یخ ساز یک مدل رومیزی مستقل است، مدل های یخچال و پاور فریز را برای حدود هشت ثانیه فشار داده و نگه دارید. این شما را وارد رابط یخ ساز می کند. از دکمه Lighting برای عبور از گزینه های رابط استفاده کنید تا زمانی که “Fd” را پیدا کنید.

این گزینه را انتخاب کنید و به عملکرد یخ زدایی اجازه دهید تا یخی را که ممکن است در محفظه یخ ساز انباشته شده اند ذوب کند. مطمئن شوید که F را انتخاب کرده اید، نه Rd، و یخ زدایی حدود یک ساعت ادامه خواهد داشت. حوله ای را در محفظه قرار دهید تا آب را در حین یخ زدایی جذب کند و مطمئن شوید که درب فریزر در طول فرآیند بسته است.

بعد از مدتی حوله را بررسی کنید تا ببینید خیس است یا تکه های یخ روی آن وجود دارد. این باید به شما بگوید که یخ زدایی موفقیت آمیز است. اما اگر رطوبت یا تکه‌های یخ وجود نداشت، چرخه را دوباره اجرا کنید، و اگر یخ‌زدایی نشد، ممکن است مجبور شوید کل یخچال را یخ‌سازی کنید، اگر یخ‌ساز در یکی است. اگر یخ ساز رومیزی است، آن را از برق جدا کرده و اجازه دهید تا به صورت دستی یخ زدایی شود.

روش یخ زدایی در یخچال های سامسونگ

یخ ساز سامسونگ بعد از یخ زدایی یخ درست نمی کند

نتیجه
یخ زدایی یخچال سامسونگ کاری است که باید حداقل سالی یکبار انجام شود. برای اینکه یخچال خود را در شرایط کاری خوب نگه دارید، آن را به درستی یخ زدایی و تمیز کنید. این فرآیند ساده است، اما ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا یخ به طور کامل خارج شود. بنابراین، روش‌های دیگری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا تمام یخ در مدت زمان کوتاه‌تری از یخچال خارج شود.

در همین حال، اگر از یخچال خود یخ‌زن سامسونگ استفاده می‌کنید، قطعات معیوب ممکن است باعث شوند که یخ در صورت لزوم آب نشود. این قطعات شامل برد کنترل، سیستم یخ زدایی، کمپرسور و ترموستات یخ زدایی می باشد. وقتی این اتفاق می‌افتد، باید به‌صورت دستی یخچال سامسونگ خود را طبق مراحل بالا یخ‌زدایی کنید. سپس با یک تکنسین تماس بگیرید تا یخچال را تعمیر کند.

دمای سبز علاوه بر تعمیر یخچال سامسونگ، تعمیر یخچال امرسان اصفهان و تعمیر یخچال اسنوا اصفهان را نیز انجام می دهید.

نحوه یخ زدایی یخچال سامسونگ – سوالات متداول

1. آیا راه‌های دیگری برای یخ‌ساز اجباری یخ‌ساز سامسونگ وجود دارد؟

برای یخ‌سازی اجباری یخ‌ساز سامسونگ، دکمه‌های ذخیره‌کننده انرژی و یخچال/خاموش را برای حدود ۸ تا ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. به محض اینکه صدای بوق به صدا درآمد، دکمه ذخیره انرژی را چند بار فشار دهید تا زمانی که یخ زدایی نیرو (Fd) را روی صفحه نمایش مشاهده کنید. تا زمانی که یخ‌ساز یخ‌ساز را یخ‌زدایی کند، یخچال به بوق زدن ادامه می‌دهد.

2. چگونه می توانم یخ زدایی اجباری را در یخچال سامسونگ خاموش کنم؟

برای خاموش کردن یخ‌زدایی اجباری در یخچال سامسونگ، دکمه‌های صرفه‌جویی در انرژی و انجماد/فریزر را همزمان فشار دهید. صفحه نمایش خالی می شود و به طور خودکار روشن می شود.

3. چرا باید یخچال سامسونگ خود را یخ زدایی کنم؟

یخ‌زدایی یخچال سامسونگ باعث می‌شود که به طور موثر کار کند.

هوا حاوی بخار آب است. بنابراین، هنگامی که دمای اواپراتور از دمای انجماد آب کمتر می شود، میعاناتی که معمولاً روی اواپراتور تشکیل می شود به یخ تبدیل می شود و به اواپراتور چسبیده می ماند. و با گذشت زمان، تجمع یخ می تواند تشکیل شود و بعداً گردش هوای سرد در یخچال را مسدود کند.

از این رو، محتویات داخل یخچال به اندازه ای که باید سرد نیست، زیرا هوای سرد به درستی گردش نمی کند.

4. اگر یخچال سامسونگ من یخ زدایی نمی کند چه کار کنم؟

اگر یخچال سامسونگ شما در حال یخ زدایی نیست، برد کنترل، بای ترموستات، ترمیستور و بخاری یخ زدایی را بررسی کنید. اینها یک سیستم یخ زدایی خوب را تشکیل می دهند. اگر یکی یا همه آنها کار نمی کنند، باید آنها را تعویض کنید.

دفترچه راهنمای یخچال را بخوانید تا خودتان آنها را عوض کنید یا از یک متخصص بخواهید که آن را بررسی کند و راه حل ارائه دهد.

برد کنترل چرخه یخ زدایی را اجرا می کند. اگر به درستی کار کند، بخاری چندین بار در روز روشن می شود تا یخ زدایی شود. سپس ترموستات سیم پیچ ها را خنک می کند.

اما اگر به درستی کار نکند، بخاری و ترموستات به درستی کار نمی کنند.

5. یخ زدایی یخچال سامسونگ چقدر طول می کشد؟

یخ زدایی یخچال های سامسونگ کمتر از 8 ساعت طول می کشد تا زمانی که تمام کارهای لازم انجام شده باشد، مانند جدا کردن یخچال قبل از یخ زدایی و بیرون آوردن تمام مواد غذایی. با این حال، برای اطمینان بیشتر، بهتر است یک روز کامل به آن فرصت دهید تا فرآیند یخ زدایی کامل شود.

پس از اتمام فرآیند یخ زدایی، به یاد داشته باشید که داخل یخچال را با استفاده از حوله های تمیز و خشک خشک کنید تا از رشد کپک در گوشه های یخچال جلوگیری کنید.

6. آیا یخچال سامسونگ هشدار یخ زدایی اجباری دارد؟

یخچال سامسونگ هشدار یخ زدایی اجباری ندارد. اما زمانی که یخچال را در حالت یخ زدایی اجباری قرار می دهید صدای بوق می شنوید. این بوق به شما هشدار می دهد که صفحه نمایش خالی شود. این بوق تا زمانی که یخچال را به حالت عادی برگردانید یا آن را از منبع برق جدا نکنید ادامه خواهد داشت.

برای اینکه یخچال خود را به حالت یخ زدایی دستی یا یخ زدایی اجباری ببرید، دکمه های «یخچال» و «انجماد برق» را به طور همزمان نگه دارید. آنها را نگه دارید تا صفحه نمایش روی یخچال خالی شود. برای برخی از مدل‌ها، «Fd» به تنهایی ظاهر می‌شود. اما برای مدل‌های دیگر، باید دکمه تصادفی دیگری را فشار دهید تا «Fd» روی صفحه نمایش نشان داده شود.

7. هر چند وقت یکبار باید یخچال سامسونگ خود را یخ زدایی کنم؟

اگر معمولاً در یخچالتان یخ جمع شده است، یخچال های سامسونگ باید سالی یک بار یا بیشتر یخ زدایی شوند. یک استثنا برای یخ زدایی یک بار در سال این است که ضخامت تجمع یخ بیش از ¼ اینچ باشد، زیرا تجمع یخ می تواند از کارکرد موثر یخچال جلوگیری کند و باعث می شود کمپرسورها کاری را که قرار است انجام دهند دوبرابر انجام دهند تا دما را در سطوح نرمال نگه دارند. .

اکنون، یخ‌سازی می‌تواند به دلایلی اتفاق بیفتد، یکی از آنها عملکردهای یخ‌زدایی ناقص زمان‌بندی‌شده است. به همین دلیل است که همیشه باید در صورت لزوم یک فرآیند یخ زدایی کامل را انجام دهید.

8. Force Defrost در یخچال سامسونگ چیست؟

چرخه یخ زدایی اجباری راهی است برای اینکه یخچال سامسونگ شما پس از ایجاد مقدار زیادی یخ زدگی و مسدود شدن جریان هوا در قسمت غذای تازه، به طور عادی کار کند. هنگامی که درب یخچال برای چند ساعت به درستی بسته نشده باشد و اگر می خواهید روش یخ زدایی سریع تری داشته باشید، معمولاً این یک اتفاق رایج است.

تا زمانی که ترموستات یخ زدایی، بخاری و کنترل یخچال به خوبی کار می کنند، باید بتوانید چرخه یخ زدایی نیرو را اجرا کنید تا از شر تمام یخ زدگی های اضافی خلاص شوید.

9. چگونه یخچال سامسونگ خود را به اجبار یخ زدایی کنم؟

برای یخ‌زدایی اجباری یخچال سامسونگ، دکمه‌های Power Freeze و Fridge را روی مدل‌های کنترلی «رومیزی» به‌مدت ۸ ثانیه فشار دهید تا صفحه نمایش خالی شود. سپس، هر دکمه دیگری را فشار دهید تا “Fd” ظاهر شود. پس از آن صدای بوق شنیده می شود. این نشان می دهد که یخ زدایی یخچال شروع شده است.

برای مدل‌های تلگراف، دکمه‌های Freezer (بالا سمت چپ) و Lighting (وسط سمت راست) را به طور همزمان به مدت 8 ثانیه فشار دهید تا صفحه نمایش خالی شود. سپس، هر دکمه دیگری را فشار دهید تا “Fd” ظاهر شود.

پس از اتمام فرآیند یخ زدایی، مطمئن شوید که یخچال را از برق جدا کرده اید تا ریست شود.

10. یخ زدایی اجباری یخچال سامسونگ چقدر طول می کشد؟

یخ‌زدایی اجباری یخچال سامسونگ تنها بیست دقیقه طول می‌کشد، که در مقایسه با نحوه انجام فرآیند یخ‌زدایی معمولاً کوتاه‌تر است.

پس از فشار دادن همزمان دکمه های Power Freeze و Fridge به مدت 8 ثانیه، چرخه یخ زدایی به مدت بیست دقیقه ادامه خواهد داشت. در طول فرآیند یخ زدایی، تنها صدایی که می شنوید صدای بوق یخچال است. پس از اتمام فرآیند یخ زدایی، یخچال اکنون به طور معمول شروع به کار می کند.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *