10 نکته برای راهنمایی خرید یخچال

10 نکته برای راهنمایی خرید یخچال

فهرست مطالب

قبل از خواندن این مطلب یخچال نخرید

خرید یخچال به معنای انتخابی است که باید هر روز با آن زندگی کنید. این یک تصمیم بزرگ است. از آنجایی که یخچال ها سبک ها و انواع زیادی دارند، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید.

چه بتوانید یخچال ارزان خرید کنید، و چه یخچال های امروزی گران قیمت خرید کنید با گزینه های زیادی مواجه می شوید که نام شما را صدا می کند. قبل از اینکه اقدام به خرید کنید، فقط باید کمی تحقیق کنید. در ادامه با مقاله ی دمای سبز همراه باشید تا راهنمای کاملی برای خرید یخچال به دست آورید. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر و راه اندازی نماید، فلذا تجربه ی کافی در شناسایی برندهای مختلف دارد.

چک لیست راهنمای خرید یخچال

این مقاله احتمالاً بیشترین کمک را به شما خواهد کرد، اما به هر ترتیبی پیش بروید، به شرطی که این نکات را پوشش دهید:

  • اندازه گیری، اندازه گیری، اندازه گیری
  • تصمیم گیری در مورد سبک
  • تعیین بودجه
  • تعیین مقدار ذخیره مواد غذایی
  • یک پایان را انتخاب کنید
  • ویژگی های مورد نظر خود را بیابید
  • از فروشگاه ها و سایت ها بازدید کنید و لیستی را شروع کنید
  • بررسی ها را بخوانید
  • گزینه های تحویل و نصب را انتخاب کنید
  • برنامه ریزی برای دفع یخچال قدیمی

1. اندازه گیری، اندازه گیری، اندازه گیری

وقتی نوبت به سرمایه گذاری در یک یخچال جدید می رسد، باید همه چیز را اندازه گیری کنید. ابتدا از جایی که یخچال در آن قرار دارد شروع کنید. مطمئن شوید که در به جزیره یا دیوار برخورد نمی کند. و مطمئن شوید که مقداری اتاق اضافی باقی بگذارید – حداقل یک اینچ در اطراف برای تهویه.

سپس به مسیری که یخچال وارد آشپزخانه شما می شود نگاه کنید. یخچال ها به شکل جادویی ظاهر نمی شوند! بسیاری از تحویل‌ها با اشک و ناامیدی به پایان می‌رسند، زیرا در راهرو خیلی باریک است یا پله‌ها خیلی باد می‌آیند. ممکن است زیاده روی به نظر برسد، اما اگر در فضای تنگ زندگی می کنید، می توانید مقوای تقریبی یخچال را کنار هم بچینید و آن را از ایوان خود به آشپزخانه خود آزمایش کنید.

2. سبک

اکثر یخچال ها به این دسته های اصلی تقسیم می شوند:

فریزر بالا: مادربزرگ شما ممکن است چنین چیزی داشته باشد. فریزر در بالای محفظه یخچال قرار دارد. اگرچه ممکن است قدیمی به نظر برسند، اما این نوع یخچال ها می توانند بسیار کارآمد باشند.

فریزر پایینی: فریزرهای پایینی جایگزین ارزان تری برای مدل های درب فرانسوی هستند، با برخی از مزایای مشابه.

ساید بای ساید: مدل های ساید بای ساید دقیقاً همانطور که از نامشان مشخص است یخچال و فریزر را دقیقاً در کنار هم قرار می دهند که بیشتر غذای شما را در سطح چشم نگه می دارد. اگر فضای زیادی برای نگهداری غذاهای یخ زده مانند پیتزاهای بزرگ منجمد، تابه های لازانیا، غذاهای پهن مشابه دوست دارید، مطمئن شوید که محفظه فریزر جا دارد. بسیاری از آنها این کار را نمی‌کنند و این می‌تواند برای نانوایی‌هایی که سعی می‌کنند یک ورقه پخت را در فریزر قرار دهند، مشکل ساز باشد.

فرنچ درب: شیک ترین ظاهر یخچال در حال حاضر، درب های فرنچ مدل های فریزر پایینی هستند که دارای دو درب یخچال و یک کشوی فریزر در پایین هستند. به طور معمول درهای فرانسوی گران ترین هستند. چند نوع رایج در ظاهر درب فرانسوی سه در وجود دارد، از جمله نسخه چهار در که دارای کشو اضافی است و نسخه چهار در.

و سپس عرض و عمق وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ماشین های ظرفشویی همه به یک عرض هستند. ماشین لباسشویی و خشک کن فقط در دو عرض وجود دارد. یخچال ها همه جا هستند. تمام سبک های یخچال ذکر شده در بالا در عرض های مختلف وجود دارد. پس بار دیگر: اندازه گیری، اندازه گیری، اندازه گیری.

ستون: ستون ها بازیگر نسبتاً جدیدی در صحنه یخچال هستند و امسال روند رو به رشدی داشته اند زیرا مردم زمان بیشتری در خانه دارند تا روی بازسازی آشپزخانه تمرکز کنند. آنها را می توان در یک دیوار یا کابینت های اطراف خود قرار داد و به شما این امکان را می دهد که چیدمان آشپزخانه خود را دقیقاً همانطور که می خواهید سفارشی کنید. ستون ها همچنین مزایای داخلی همه کاره را دارند. به عنوان مثال، آنها می توانند برای ذخیره شراب عالی باشند و امکان کنترل دقیق دما و رطوبت را فراهم کنند. آنها نسبت به سایر انواع یخچال در این لیست گران تر هستند.

عمق پیشخوان: هر یک از اینها در عمق پیشخوان نیز موجود است که از یخچال استاندارد کمتر است. بالا؟ یخچالی متناسب با فضا و ظاهری داخلی تر دریافت می کنید. پایین دست؟ هزینه بیشتری می‌پردازید و فضای ذخیره‌سازی کمتری دریافت می‌کنید.

3. بودجه

هنگام خرید یخچال یکی از اولین نگرانی ها قیمت است. قبل از شروع خرید برای خرید یخچال، مشخص کنید که چقدر می توانید هزینه کنید.

4. ذخیره سازی

اندازه آشپزخانه و عادات غذایی خانواده شما تعیین می کند که یخچال شما به چند فوت مکعب فضای ذخیره سازی (و فضای فریزر) نیاز دارد. در حالی که ردپای یخچال (یعنی عرض و عمق بیرونی) ممکن است به دلیل طراحی آشپزخانه شما محدود باشد، یخچال هایی هستند که از فضا استفاده زیادی می کنند و آنهایی که این کار را نمی کنند. به عنوان مثال، یخ‌پاش‌های داخلی مناسب هستند، اما فضایی را اشغال می‌کنند که در غیر این صورت ممکن است مواد غذایی بیشتری را در خود جای دهد.

برخی از یخچال ها نیز دارای قفسه های انعطاف پذیر و قفسه های قابل تنظیم هستند. مطمئن شوید که چگونه می توانید قفسه ها را سفارشی کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی باید یک کیک ورق، یک بشقاب اغذیه فروشی و چهار بطری شراب قرار دهید.

5. تمام کنید

از آنجایی که قرار است هر روز به یخچال خود نگاه کنید، روکشی را انتخاب کنید که در آشپزخانه شما عالی به نظر برسد.

ضد زنگ: ظاهر تمیز و فلزی یخچال استیل ضد زنگ بی انتها است. بسیاری از یخچال‌های ضد زنگ امروزی ضد لکه هستند، بنابراین ساعت‌ها وقت صرف پولیش کردن اثر انگشت نخواهید کرد.

فولاد ضد زنگ مشکی: پرداخت رو به رشد، هر برند برداشت خاص خود را دارد و ترکیب برندها را سخت می کند. ضد زنگ مشکی در برابر اثر انگشت مقاومت می کند و نگهداری آن را آسان تر می کند. اگرچه آهن‌رباها به اکثر پوشش‌های ضد زنگ مشکی می‌چسبند، اما می‌توانند به راحتی خراشیده شوند، بنابراین در مورد استفاده از آنها دو بار فکر کنید.

سیاه یا سفید ساده: اگر نیاز دارید با بقیه لوازم خود مطابقت داشته باشید، یکی از این روکش های کلاسیک را انتخاب کنید. یک یخچال سیاه یا سفید معمولاً کمتر از یک یخچال استیل ضد زنگ یا سیاه است.

رنگ های دیگر: بیسکو و بادامی در حاشیه به حیات خود ادامه می دهند، اما محبوبیت واقعی ندارند.

6. ویژگی های خاص

زنگ‌ها و سوت‌ها ممکن است برای شما مهم نباشند، اما اگر می‌خواهید دستگاه‌های یخ و آب، سطل‌هایی به اندازه گالن در درها، قفسه‌های قابل تنظیم و زنگ هشدار درب (اوه، بله) می‌خواهید، مطمئن شوید که مدل‌هایی که در نظر دارید آنها را دارند. . امروزه می‌توانید از یخچال‌هایی با یخ‌سازهای دست‌ساز، ویژگی‌های هوشمند، طرح‌های درب درب، فیلترهای هوا برای تازه نگه‌داشتن محصولات و موارد دیگر انتخاب کنید. در زیر برخی از ویژگی‌های مفیدی که در هنگام انتخاب یخچال جدید باید در نظر گرفته شود آورده شده است.

کشوهای انعطاف پذیر: این کشوهای با دمای کنترل شده یک ویژگی جدید محبوب هستند که در درب های فرانسوی وجود دارد. می‌توانید از کشوهای انعطاف‌پذیر برای نگهداری اقلام در دمای تنظیم‌شده‌ای استفاده کنید که خیلی گرم یا خیلی سرد است که نمی‌توان آن را روی کل یخچال‌تان اعمال کرد.

اواپراتورهای دوگانه: در حالی که یخچال های استاندارد از یک اواپراتور استفاده می کنند که هم فریزر و هم یخچال را خنک می کند، اواپراتورهای دوگانه برای هر کدام از اواپراتورهای جداگانه استفاده می کنند. این ویژگی می تواند به حفظ کیفیت هوای بهتر در سرتاسر یخچال شما کمک کند، که ممکن است به ماندگاری سبزیجات تازه شما کمک کند و به حفظ بوی بد یخچال شما کمک کند.

فیلترهای هوا: با رسیدن بسیاری از میوه‌ها، گاز اتیلن آزاد می‌کنند که باعث پوسیدگی زودرس سایر غذاهای تازه مانند میوه‌ها و سبزیجات می‌شود – به همین دلیل است که بسیاری از یخچال‌ها دارای کشوهای ترد هستند تا میوه‌ها و سبزیجات را جدا کرده و محصول را برای مدت طولانی‌تری تازه‌تر نگه دارند. به عنوان مثال، یخچال های جدیدتر بوش، با ادغام یک فیلتر گاز اتیلن در یخچال خود، این مشکل را حل می کنند.

پلت‌فرم‌های خانه هوشمند: بسیاری از برندها یخچال‌های خود را با پلت‌فرم‌های خانه هوشمند تجهیز کرده‌اند که هر کدام تمرکز و مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دارند. به عنوان مثال، ال جی بر تجزیه و تحلیل داده ها متمرکز است. داده‌های استفاده شما را جمع‌آوری می‌کند و از آن‌ها برای کمک به شما کمک می‌کند تا از دستگاه‌هایی که دارید بیشتر بهره ببرید. سامسونگ در مورد اتصال به هم در سراسر خانه است، یخچال‌های خود را با صفحه‌نمایش لمسی تجهیز می‌کند که می‌توانید از آن برای بررسی فید ویدیوی زنگ درب هوشمند خود استفاده کنید، مواد غذایی جدید را بر اساس موجودی خودکار سفارش دهید، یا دستورالعمل‌هایی را بر اساس آنچه در انبار دارید پیشنهاد دهید. پلتفرم هوشمند Bosch تماماً در مورد اتوماسیون است، و از نرم افزار محبوب دسته بندی وظایف IFTTT برای کمک به کاربران کمک می کند تا مجموعه ای پیچیده از اقدامات را ایجاد کنند که به طور خودکار از طریق یک فرمان صوتی سفارشی شده اجرا می شوند.

7. لمس و احساس کنید

یخچال شما معمولاً لمس‌ترین وسیله در خانه شماست. اگرچه ممکن است وقتی تمیز به نظر برسند، اما لوازم ضد زنگ ممکن است مستعد اثر انگشت باشند، که باعث می شود بسیاری از برندها خطوط لوازم خانگی را با پوشش های ضد لک، مانند فولاد ضد زنگ مشکی، منتشر کنند.

اگر چشم‌هایتان را ببندید، احتمالاً می‌توانید دقیقاً همان حسی را که باز کردن در و گرفتن شیر است، دوباره بسازید. بنابراین احساس یخچال جدید شما از نظر ظاهری مهم است. به عنوان مثال، ممکن است به یخچال‌هایی با دسته‌های فرورفته علاقه داشته باشید که می‌توانند ظاهر مدرن‌تری نیز ارائه دهند. حتی اگر به صورت آنلاین خرید می کنید، ارزش آن را دارد که برای مدتی به یک فروشگاه آجر و ملات سری بزنید.

استثنا در اینجا یخچال های فرعی هستند که به سمت زیرزمین یا گاراژ می روند. فقط با هر چیزی که مقرون به صرفه است و بررسی های مناسبی دارد، بروید. صحبت از بررسی. …

8. بررسی ها را بخوانید

سایت ما و سایرین را بررسی کنید تا ببینید کارشناسان چه می گویند. همه یخچال ها در حفظ دمای مناسب برای ایمن نگه داشتن مواد غذایی کار خوبی انجام نمی دهند.

نظرات کاربران، به طور کلی در نظر گرفته شده، می تواند به کشف روندهای کیفیت و قابلیت اطمینان کمک کند. و توصیه‌های شخصی دوستان و خانواده را فراموش نکنید – اغلب مفیدترین و شخصی‌شده‌ترین بررسی‌ها.

9. گزینه های تحویل را با دقت انتخاب کنید

روز تحویل می‌تواند به آرامی پیش برود یا به فاجعه ختم شود. (به قانون شماره 1 مراجعه کنید.) آسیب به دستگاه به احتمال زیاد نه در کارخانه، بلکه در پنجاه فوت آخر خانه شما رخ می دهد. هنگامی که کامیون می رسد، تمام مقوا و فوم محافظ پاره می شود.

گزینه ها را بررسی کنید. برخی از خرده فروشان تحویل و نصب را با قیمتی که شما برای یخچال می پردازید شامل می شوند، اما تصور نکنید که همیشه اینطور است. همچنین از نحوه تحویل یخچال خود بپرسید. اگر سرویس تحویل از دو چرخ استفاده می‌کند، از کف، پله‌ها و قالب‌های درب محافظت کنید، در غیر این صورت ممکن است آسیب ببینند.

قبل از امضا کردن، یخچال را به دقت بررسی کنید. دیوارها و کف خانه خود را بررسی کنید. هر گونه خراش، فرورفتگی یا سوراخ؟ هنگامی که آنها را ترک می کنند، رسیدگی به پرونده شما می تواند بسیار دشوارتر باشد.

در نهایت صبور باشید. از زمان همه‌گیری، تأخیرهای زنجیره تأمین گهگاه بر در دسترس بودن برخی از لوازم خانگی تأثیر می‌گذارد و گاهی اوقات مصرف‌کنندگان مجبورند هفته‌ها یا ماه‌ها پس از خرید برای تحویل منتظر بمانند. اگر نمی توانید صبر کنید، باید به دنبال یخچالی باشید که در حال حاضر موجود است.

10. برای دفع یخچال قدیمی برنامه ریزی کنید

ممکن است مجبور شوید برای بیرون آوردن یخچال قدیمی خود هزینه اضافی بپردازید. اکثر خرده فروشان آن را از هزینه اسمی خارج می کنند، اما مطمئن شوید که زودتر از آن مطلع شوید. در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید خودتان از آن مراقبت کنید و یخچال ها سنگین هستند.

دمای سبز ضمن ارائه خدمات تعمیر یخچال در اصفهان می تواند به شما عزیزان نسبت به خرید یخچال مشاوره ارائه نماید.

سایر خدمات دمای سبز:

تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

تعمیر یخچال امرسان اصفهان

تعمیر یخچال بوش در اصفهان

تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *