نکات ساده برای خلاص شدن از شر بوی یخچال

بوی بد یخچال

فهرست مطالب

اگر الان یخچالت را باز کنی و بوی خوبی بخوری، چه بویی می‌دهد؟ اگر بوی خوبی دارد، همه شما خوب هستید. اگر بوی عجیبی می دهد، پس زمان آن رسیده است که یک تمیزکاری کامل انجام دهید. در ادامه ی همراه دمای سبز باشید تا نکات مفیدی را به دست آورید. بوها می تواند نشانه فساد یا ریختن آن باشد که می تواند باکتری ها را جذب کند و سپس روی غذای شما تأثیر بگذارد. در پست امروز، الکترولوکس مالزی راه‌های سازگار با محیط زیست را در مورد چگونگی خلاص شدن از بوی یخچال برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی و جلوگیری از بوها به اشتراک می‌گذارد. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر و راه اندازی نماید. در این میان توانسته تا تجربیات و دانش های مفیدی را کسب کند تا در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

چگونه با 9 خوشبو کننده سازگار با محیط زیست از شر بوی یخچال خلاص شویم

1. قهوه آسیاب شده

دانه قهوه به عنوان یکی از محبوب ترین جاذب بوی یخچال شناخته می شود. قهوه تازه آسیاب شده را به طور یکنواخت در بشقاب بریزید و آن را به مدت 24 ساعت در یخچال نگه دارید.

پس از 1 روز ماندن در یخچال، می توان آن را دوباره چرخه کرد تا به کود گیاهان خانگی شما تبدیل شود. به سادگی آن را با خاک مخلوط کنید و شما آماده هستید.

2. چای کیسه ای استفاده شده

مقداری چای کیسه ای استفاده شده را در یک ظرف باز یا یک کاسه کوچک پر کنید و آن را داخل یخچال خود قرار دهید. برگ های چای بوی بد را جذب می کند و بوی تازه ای را در یخچال شما به ارمغان می آورد. اطمینان حاصل کنید که هر 3 تا 4 روز یک بار چای کیسه ای را برای کنترل بهینه بو تعویض کنید.

3. جوش شیرین

جوش شیرین سالهاست که به عنوان یک خوشبوکننده طبیعی موثر یخچال شناخته شده است. جوش شیرین را داخل یک ظرف درب بریزید و اجازه دهید به مدت 24 ساعت از یخچال خارج شود.

با چند قطره اسانس، چیزی دارید که نه تنها به خلاص شدن از شر بوی بد کمک می کند، بلکه بوی خوبی در یخچال شما ایجاد می کند.

4. لیمو (با جوش شیرین و نمک)

ترکیب این سه یک راه حل سریع برای یخچال بدبو است زیرا بوی نامطبوع را سریعتر از بین می برد و در عین حال رایحه ای تازه به یخچال شما اضافه می کند.

بیشتر مطالعه کنید:

تعمیر یخچال اصفهان

تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان

تعمیر یخچال اسنوا اصفهان

تعمیر یخچال امرسان اصفهان

این دستورالعمل ساده را دنبال کنید:

یک لیمو را به قطعاتی به ضخامت ۲ تا ۳ سانتی متر برش دهید
2 تا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین و نمک خوراکی را به برش های لیمو اضافه کنید.
لیموها را در یک بشقاب کم عمق و بدون پوشش قرار دهید
بشقاب را تا 6 روز در یخچال نگهداری کنید. لیمو معمولاً چند ساعت طول می کشد تا متوجه شوید بوی یخچال شما تازه تر می شود.

نکته: پرتقال جایگزین مناسبی برای لیمو است.

5. بلغور جو دوسر

جو دوسر نه تنها به عنوان یک جاذب بو طبیعی یخچال استفاده می شود، بلکه به طور کلی برای تمیز کردن خانه نیز مفید است زیرا می تواند به طور موثر بو، روغن و مایعات را جذب کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری جوی دوسر نپخته را در ظرفی بدون درب بریزید و داخل یخچال بگذارید.

6. عصاره وانیل

یک یا دو گلوله پنبه را با چند قطره عصاره وانیل مرطوب کنید. گلوله های پنبه ای مرطوب شده را در یک ظرف کم عمق قرار دهید و تمام آن را در پشت یخچال خود قرار دهید.

7. سرکه

مقداری سرکه را به یک حوله کاغذی کوچک اضافه کنید و در یک کاسه کوچک یا ظرف باز بگذارید. حداقل 24 ساعت داخل یخچال بگذارید تا اثر دلخواه را به دست آورید. حوله را هر چند روز یکبار یا هر بار که خشک می شود، تعویض کنید.

8. سیب زمینی

سیب زمینی به عنوان یک جاذب بو مانند بلغور جو دوسر کاملا عمل می کند. سیب زمینی را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید و در یخچال نگهداری کنید. برای حداکثر اثر کنترل بو، هر چند روز یکبار تعویض کنید.

9. زغال چوب

زغالی که می توانید برای خوشبو کردن یخچال خود استفاده کنید، همان زغالی است که برای مهمانی های باربیکیو استفاده می کنید. به سادگی دو فنجان مکعب زغال چوب را در یک ظرف بدون درب بریزید و آن را در پشت یخچال قرار دهید. مطمئن شوید که بچه های خود را در مورد این خوشبو کننده ها مطلع کنید، در غیر این صورت آنها به احتمال زیاد آنها را با خوراکی های شکلاتی اشتباه می گیرند.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *