نگهداری از کولر گازی

نگهداری کولر گازی

فهرست مطالب

فیلترها، کویل‌ها و پره‌های کولرهای گازی برای عملکرد مؤثر و کارآمد دستگاه در طول سال‌های خدمت، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. بی توجهی به تعمیر و نگهداری ضروری کاهش مداوم عملکرد تهویه مطبوع را تضمین می کند در حالی که مصرف انرژی به طور پیوسته افزایش می یابد. برای یافتن راه‌های بیشتر برای کمک به بهبود آسایش و کارایی کولر گازی، می توانید از کارشناسان ما بهره ببرید. دمای سبز مرکز تعمیر کولرگازی اصفهان می باشد که انواع خدمات تعمیر لوازم گرمایشی و سرمایشی را ارائه می نماید.

فیلترهای کولر گازی

مهمترین وظیفه تعمیر و نگهداری که کارایی کولر گازی شما را تضمین می کند، تعویض یا تمیز کردن منظم فیلترهای آن است. فیلترهای گرفتگی و کثیف میزان جریان هوا را کاهش داده و کارایی سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این، هنگامی که جریان هوا مسدود می شود، هوا می تواند فیلتر را دور بزند و خاک را مستقیماً در سیم پیچ اواپراتور رسوب کند و ظرفیت جذب حرارت سیم پیچ را مختل کند. تعویض فیلتر کثیف و گرفتگی با فیلتر تمیز می تواند مصرف انرژی کولر گازی شما را بین 5 تا 15 درصد کاهش دهد.

برای تهویه مطبوع مرکزی، فیلترها معمولاً در جایی در طول کانال برگشت قرار می گیرند. مکان های رایج فیلتر در دیوارها، سقف ها یا در خود تهویه مطبوع است. دستگاه های تهویه مطبوع اتاق دارای فیلتری هستند که در کوره نصب شده است که رو به داخل اتاق است.

برخی از انواع فیلترها قابل استفاده مجدد هستند. بقیه باید جایگزین شوند آنها در انواع و کارایی های مختلف موجود هستند. فیلتر یا فیلترهای سیستم تهویه مطبوع خود را هر یا دو ماه در فصل سرمایش تمیز یا تعویض کنید. اگر کولر گازی دائماً استفاده می‌شود، در معرض گرد و غبار قرار دارد یا حیوانات خانگی خزدار در خانه دارید، ممکن است فیلترها نیاز به توجه بیشتری داشته باشند.

کویل کولر گازی

کویل اواپراتور و کویل کندانسور کولر گازی در طول ماهها و سالهای کارکرد خود آلودگی را جمع آوری می کند. فیلتر تمیز از کثیف شدن سریع کویل اواپراتور جلوگیری می کند. با این حال، با گذشت زمان، سیم پیچ اواپراتور همچنان کثیفی را جمع می کند. این کثیفی جریان هوا را کاهش می دهد و سیم پیچ را عایق می کند و توانایی جذب گرما را کاهش می دهد. برای جلوگیری از این مشکل، هر سال کویل اواپراتور خود را چک کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.

کویل های کندانسور در فضای باز نیز می توانند بسیار کثیف شوند اگر محیط بیرون گرد و غبار باشد یا اگر شاخ و برگ در نزدیکی آن وجود داشته باشد. شما به راحتی می توانید سیم پیچ کندانسور را ببینید و متوجه شوید که آیا خاک روی پره های آن جمع شده است یا خیر.

شما باید کثیفی و زباله را در نزدیکی واحد کندانسور به حداقل برسانید. دریچه های خشک کن، ریزش برگ ها و ماشین چمن زنی همه منابع بالقوه کثیفی و زباله هستند. تمیز کردن ناحیه اطراف سیم پیچ، حذف هر گونه زباله، و کوتاه کردن شاخ و برگ به عقب حداقل 2 فوت (0.6 متر) اجازه می دهد تا جریان هوای کافی در اطراف کندانسور وجود داشته باشد.

باله های کویل

پره های آلومینیومی روی کویل های اواپراتور و کندانسور به راحتی خم می شوند و می توانند جریان هوا را از طریق سیم پیچ مسدود کنند. عمده فروشان تهویه مطبوع ابزاری به نام “شانه باله” را می فروشند که این باله ها را به حالت اولیه شانه می کند.

زهکشی میعانات

گاهی اوقات یک سیم سفت را از کانال های تخلیه دستگاه عبور دهید. مسدود شدن کانال های تخلیه از کاهش رطوبت دستگاه جلوگیری می کند و رطوبت اضافی ناشی از آن ممکن است دیوارها یا فرش را تغییر رنگ دهد.

مهر و موم پنجره برای تهویه مطبوع اتاق

در شروع هر فصل سرمایش، مهر و موم بین کولر و قاب پنجره را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با بدنه فلزی دستگاه تماس دارد. رطوبت می تواند به این مهر و موم آسیب برساند و اجازه می دهد هوای خنک از خانه شما خارج شود.

آماده شدن برای زمستان
در زمستان، کولر اتاق خود را بپوشانید یا آن را بردارید و ذخیره کنید. پوشاندن یونیت بیرونی یک کولر مرکزی از دستگاه در برابر هوای زمستانی و زباله محافظت می کند.

استخدام یک متخصص

هنگامی که تهویه مطبوع شما بیش از تعمیر و نگهداری معمولی نیاز دارد، مانند زمانی که دمای داخل خانه را تا حد مطلوب کاهش نمی دهد، یک تکنسین خدمات حرفه ای استخدام کنید. یک تکنسین آموزش دیده مشکلات سیستم تهویه مطبوع شما را پیدا کرده و برطرف می کند.

تکنسین باید:

مقدار صحیح مبرد را بررسی کنید
نشتی مبرد را با استفاده از نشت یاب تست کنید
هر مبردی را که باید از سیستم تخلیه شود، به جای رهاسازی غیرقانونی آن در جو، ضبط کنید.
نشتی کانال را در سیستم های مرکزی بررسی و آب بندی کنید
جریان هوا را از طریق سیم پیچ اواپراتور اندازه گیری کنید
ترتیب صحیح کنترل الکتریکی را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم گرمایش و سیستم سرمایشی نمی توانند به طور همزمان کار کنند.
پایانه های برق را بررسی کنید، اتصالات را تمیز و سفت کنید و در صورت لزوم یک پوشش غیر رسانا اعمال کنید
موتورهای روغن و تسمه چک از نظر سفت بودن و سایش دقت ترموستات را بررسی کنید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *