چرا فن کولرگازی کار نمی کند؟

چرا فن کولرگازی کار نمی کند؟

فهرست مطالب

فن کولر گازی یکی از قطعات مهم در دستگاه کولر گازی می‌باشد. این قطعه یک الکتروموتور است که متناسب با دستگاه‌های برودتی طراحی شده است. موتور فن‌ها با به حرکت در آوردن پروانه فن و بلوور فن باعث گردش هوا در اطراف کویل می‌شوند.

چرا فن کولرگازی کار نمی کند؟

فن کولر گازی ار جمله موارد مهمی است که اگر دچار نقص شود در گرمای تابستان مشکل ساز است. در مجموعه دمای سبز انواع خدمات از جمله تعمیرات انواع لوازم خانگی مانند تعمیرکولرگازی در اصفهان، نمایندگی نصب کولرگازی در اصفهان ارائه می شود. تعمیرکاران دمای سبز جهت نصب و تعمیر قطعات کولرگازی، تعمیر فن کولرگازی، مشکلات فنی که در کولرگازی ایجاد می شود آماده به کار هستنند. در این مجموعه تکنسین های آموزش دیده جهت تعمیرات لوازم ایرانی و خارجی مانند نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان، تعمیر یخچال امرسان در اصفهان و… به همشهریان اصفهانی به صورت 24 ساعته و اعزام تعمیرکار ارائه می دهند.

چرا فن AC من نمی چرخد؟

به طور خلاصه، مشکلات رایجی که می تواند باعث توقف چرخش فن واحد تهویه مطبوع شود، مشکلات الکتریکی، مشکلات خازن، مشکلات کنتاکتور، سوختگی موتور کولر، شکستگی تسمه فن، یا گرفتگی فیلتر هوا است.

هیچ چیز بدتر از این نیست که یک دستگاه تهویه مطبوع خراب شود، درست زمانی که تابستان شروع می شود، یک مشکل رایج این است که به نظر می رسد دستگاه کار می کند، با این حال فن نمی چرخد و هوا از سیستم خارج نمی شود. سرد. این می تواند بسیار ناامید کننده باشد، و خانواده شما را مجبور می کند تا بدون هوای خنک آن را در داخل عرق کنند.

وابستگی به یک سیستم تهویه مطبوع مطمئن در این تابستان برای آسایش خانه همه حیاتی است. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث شود فن کولر گازی شما نچرخد. بیایید بررسی کنیم که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید.

تشخیص مشکل فن AC شما

برای کشف علت چرخش نکردن فن AC خود، داشتن درک اولیه از نحوه عملکرد HVAC ضروری است. سیستم تهویه مطبوع اساساً هوای سرد را از واحد بیرونی به داخل خانه شما می دمد. دیوارهای خانه شما به حفظ هوای خنک در داخل کمک می کند، بنابراین داشتن عایق خوب برای سیستم شما مهم است.

دو موتور فن AC وجود دارد که برای سیستم AC شما ضروری است. داخل خانه یکی دارد و پنکه AC در فضای باز دیگری است. فن دمنده داخلی هوای خنک را به داخل خانه هدایت می کند. فن بیرونی به حذف هوای گرم از خانه شما کمک می کند. اگر احساس کردید که یکی از فن های AC کار نمی کند، کارایی واحد تهویه مطبوع شما را تحت تاثیر قرار می دهد که منجر به وزش هوای ولرم به داخل خانه شما می شود. برای اطمینان از اینکه آیا از موتور فن بد رنج می برید، می توانید از بیرون به دستگاه گوش دهید. به صدای زمزمه گوش دهید – این به این معنی است که پره های فن کار می کنند. اگر صدای زمزمه شنیدید اما متوجه نشدید که فن واحد AC نمی چرخد، ممکن است یک یا چند مشکل در دستگاه وجود داشته باشد.

فن های کولر گازی چگونه کار می کنند

فن های HVAC برای چرخش توسط خازن ها و موتورهای داخل واحد ساخته می شوند. شبیه به موتور ماشین کار می کند. خازن ها مانند باتری ها هستند – آنها انرژی را ذخیره می کنند که باعث کارکرد دستگاه می شود. یک خازن و یک خازن راه اندازی وجود دارد. خازن ها به فن ها متصل هستند، بنابراین فن ها باید زمانی که انرژی از آنها عبور می کند کار کنند. بدون حرکت فن ها، هوا به درستی جابجا نمی شود و بنابراین تا به خانه شما خنک نمی شود. بهترین راه برای کارکرد صحیح موتور فن AC این است که اطمینان حاصل کنید که تعمیرات منظم و تهویه مطبوع توسط یک متخصص انجام می شود.

دلایل رایج عدم چرخش فن واحد AC شما

اگر متوجه مشکل چرخیدن فن AC خود شدید، این نشانه واضحی است که مشکلی در دستگاه شما وجود دارد. شما باید از یک تکنسین HVAC استفاده کنید تا به صورت حرفه ای مشکل را تشخیص و تعمیر کند. در این بین، اگر متوجه شوید که چه چیزی در جریان است، ممکن است مشکل را به تکنسین خود در هنگام ورود توضیح دهید.

مسائل مربوط به قدرت

دلیل چرخاندن فن واحد AC شما به سادگی می تواند مشکل برق باشد. اگر سیستم بیش از حد گرم شود، ممکن است قطع کننده شما قطع شود. متعاقباً، فن AC شما از چرخش متوقف می شود و دستگاه کار نمی کند. اگر موضوع جدی نیست، فقط می توانید به جعبه قطع کننده مدار خود بروید و کلید را دوباره روشن کنید. اگر قطع کننده مدار همچنان به کار خود ادامه دهد، ممکن است به یک برقکار یا یک متخصص HVAC نیاز داشته باشید تا مشکل را حل کند. با جعبه شکن خود با احتیاط رفتار کنید. حاوی ولتاژ بالا است و لمس سیم اشتباه می تواند منجر به تکان الکتریکی شود. اگر در اطراف قطع کننده مدار خود احساس راحتی نمی کنید، بهتر است با یک تکنسین برق یا تعمیر کار که آموزش دیده است تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر انواع کولرگازی در اصفهان

مشکلات خازن

یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است فن AC شما نچرخد، خاموش بودن خازن است. خازن فن یک جزء کوچک و استوانه ای است که سیگنال های انرژی را منتقل می کند که موتور فن و واحد AC کلی را تغذیه می کند. یک واحد AC معمولاً چندین خازن در خود دارد – همه خازن‌های مختلف برای انجام وظایف فردی ایجاد می‌شوند. این شامل:

  • خازن شروع این قطعه سیگنال های انرژی را مستقیماً به موتور می فرستد.
  • خازن اجرا. این قسمت موتور را حفظ می کند.

خازن ها با گذشت زمان خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند. اگر خازن معیوب منشأ مشکلات شما باشد، برای اینکه سیستم HVAC شما دوباره به درستی کار کند، باید تعویض شود.

مسائل مربوط به کنتاکتور

اگر متوجه شدید که فن AC کار نمی کند، ممکن است به دلیل مشکل در کنتاکتور کمپرسور نیز ایجاد شود. کلید کمپرسور دستگاه ولتاژ برق را به واحد فن و کندانسور ارسال می کند. این به آنها قدرت لازم برای دویدن را می دهد. سوئیچ در واحد کمپرسور قرار دارد. این سوئیچ ها معمولاً با گذشت زمان فرسوده و خراب می شوند که باعث می شود فن از چرخش متوقف شود و دستگاه از کار بیفتد. اگر این اتفاق بیفتد، کنتاکتور باید تعمیر یا تعویض شود.

موتور فن AC سوخته است

اگر دیدید که فن AC نمی چرخد، ممکن است موتور فن سوخته باشد. اگر موتور فن بسیار سخت کار کرده باشد و تعمیرات سالانه یا دوسالانه منظم را دریافت نکرده باشد، یاتاقان های موتور ممکن است خراب شوند. تعمیر یا تعویض موتورهای فن می تواند بسیار گران باشد. ممکن است مجبور شوید کل سیستم را جایگزین کنید. مطمئن شوید که واحد شما به طور مرتب توسط تکنسین معاینه می شود تا از این مشکل جلوگیری شود.

کمربند شکسته

مدل های کندانسور AC قدیمی با تسمه کار می کنند. وقتی اینها بزرگتر می شوند، ممکن است بشکنند یا از بین بروند. این مشکل پیچیده ای برای رفع آن نیست و تکنسین تهویه مطبوع شما می تواند آن را سریع و مقرون به صرفه برای شما حل کند. با این حال، اگر تسمه به طور منظم برای شما مشکل ایجاد می کند، ممکن است زمان تعویض واحد AC فرا رسیده باشد.

گرفتگی فیلتر هوا

اگر می بینید که فن AC کار نمی کند، ممکن است به دلیل گرفتگی فیلتر هوا باشد. فیلترهای مسدود شده از جریان آزاد هوا جلوگیری می کنند که منجر به تجمع یخ در دستگاه می شود. این فشار زیادی به فن واحد AC وارد می کند که می تواند باعث خرابی شود. برای اینکه یک فن خوب کار کند و به طور کلی سیستم به درستی کار کند، فیلترهای هوا را به طور معمول سرویس و تعویض کنید.

خنک نگه داشتن خانه

ممکن است بخواهید که خودتان AC را سرویس کنید. با این حال، وسوسه شدن برای صرفه جویی در هزینه می تواند آسیب جدی تری به سیستم خنک کننده شما وارد کند و خطر تعویض کامل سیستم را به همراه داشته باشد.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *