چگونه اسپلیت را به حالت گرمایش کنیم؟

چگونه اسپلیت را به حالت گرمایش کنیم؟

فهرست مطالب

شاید برایتان جالب باشد که بدانید می‌توانید در زمستان از اسپلیت خود استفاده کنید. حالت گرمایش در برخی از مدل های این دستگاه موجود است. به این ترتیب می توانید از این وسیله برای گرم کردن خانه خود بدون خاموش کردن در فصل زمستان استفاده کنید.

شما باید تنظیمات لازم را برای حالت گرمایش این محصول انجام دهید، طبیعتاً با در نظر گرفتن چند فاکتور. اگر در مورد نحوه تنظیم گرمایش اسپلیت مطمئن نیستید، خواندن این مقاله انجام این کار را برای شما آسان می کند. در صورت نیاز می توانید به کمک همکاران ما در دمای سبز تکیه کنید.

مراحل تنظیم گرمایش اسپلیت

در زمستان، برای استفاده از حالت گرمایش، باید اقدامات زیر را انجام دهید:.

  • اسپلیت را خاموش کنید.
  • تنظیمات روی ریموت کنترل دستگاه را با دور کردن آن از دستگاه انجام دهید. از آنجا که اسپلیت شما در حین راه اندازی روشن می شود، توجه داشته باشید که کنترل جلوی دستگاه نباشد.
  • دکمه منو را پیدا کنید. به طور معمول، این دکمه دارای نمادهایی مانند برف، خورشید، قطره آب و غیره بر روی کنترل از راه دور است.
  • استفاده از گزینه های FAN-HEAT-DRY-COOL-AUTO روی صفحه کنترل به شما امکان می دهد تا فرآیند تنظیمات گرمایش تقسیم شده را ادامه دهید.
  • HEAT باید انتخاب شود. علامت خورشیدی که بر روی برخی از مدل های این کلید دیده می شود باید توجه شود.
  • هنگامی که حالت گرمایش فعال می شود، می توانید دمای دستگاه را به دلخواه خود تغییر دهید.
  • با استفاده از دکمه TEMP که به شکل فلش بالا و پایین است، می توان دمای اسپلیت خود را کم و زیاد کرد و روی مقدار دلخواه تنظیم کرد.
  • هنگامی که کنترل ها و دمای مورد نظر خود را انتخاب کردید، کنترل از راه دور را خاموش کنید.
  • در نهایت، کنترل را در جلوی دستگاه نگه دارید و آن را روشن کنید تا حالت گرمایش تقسیم شده تنظیم شود.

هنگام تنظیم حالت گرمایش به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از نصب گرمایش اسپلیت، چند نکته حیاتی وجود دارد. قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که دمای بین 28 تا 30 درجه برای این دستگاه زمانی که در حالت گرمایش قرار دارد، دمای ایده آل است. موتور می تواند در این دمای مناسب برای محیط استراحت کند. علاوه بر این، این موضوع مدعی است که میزان مصرف برق کاهش قابل توجهی دارد. در صورت افزایش یا کاهش این مقدار ممکن است دستگاه دچار مشکل شود. البته برخی از نسخه های این گجت به شما امکان تغییر دما را تا 33 درجه می دهند.

نکته دیگر این است که برای دمیدن هوای گرم ابتدا باید موتور خارجی دستگاه روشن شود. هنگامی که لوله ها گرم شدند، پانل شروع به انجام همان کار می کند. در نتیجه، معمولاً 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا سیستم اسپلیت شما شروع به تامین هوای گرم کند. در نتیجه، پیش بینی نکنید که بلافاصله پس از انجام تنظیمات، هوای گرم در منطقه شروع به گردش کند.

آیا استفاده از حالت گرمای اسپلیت منجر به مصرف بیشتر برق می شود؟

هنگام صحبت با تکنسین‌های مرکز تعمیر اسپلیت دمای سبز، کاربران مکرراً در مورد اینکه آیا تغییر تنظیمات گرمایش اسپلیت منجر به افزایش مصرف برق دستگاه می‌شود یا خیر، سؤال می‌کنند. پاسخ این سوال مثبت است و شما باید این را بدانید. استفاده از حالت اسپلیت گرمایش در کنار تمام مزایایی که دارد معایبی نیز دارد که یکی از آنها افزایش مصرف برق است. کمپرسور در این حالت بیشتر کار می کند تا هوای گرم را آزاد کند که علت این مشکل است. این قطعه برای کارکردن به انرژی بیشتری نیاز دارد که باعث افزایش مقدار برق مصرفی می شود.

علاوه بر این، دمای بالای اسپلیت در حالت گرمایش می‌تواند به افزایش مصرف برق کمک کند. البته کارکنان آگاه ما در مرکز سخت افزار ایران در مورد نحوه تنظیم دستگاه برای کاهش مصرف برق در هنگام استفاده از گرمایش اسپلیت بسیار آگاه هستند. برای اینکه بتوانید از این ویژگی نهایت استفاده را ببرید، توصیه می کنیم فعال سازی و پیکربندی آن را به تکنسین های ما بسپارید.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

تعمیر یخچال اسنوا اصفهان

تعمیر پکیج بوتان

نمایندگی تعمیر یخچال یخساران در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *