چگونه نشتی آب یخچال سامسونگ را رفع کنیم؟

نشتی یخچال سامسونگ

فهرست مطالب

نشتی آب یخچال سامسونگ؟ ممکن است این واقعیت را بدیهی بدانید که یخچال شما به طور مداوم کار می کند تا زمانی که مشکلی پیش نیاید. بدون شک یکی از مشکل‌سازترین نقص‌ها، نشت آب از زیر یخچال است. اما امید خود را از دست ندهید! ما رایج‌ترین دلایل نشتی آب یخچال سامسونگ شما را بررسی می‌کنیم، از جمله همه چیز از فیلتر معیوب گرفته تا گرفتگی فاضلاب یخ‌زدایی. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید. خدمات تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان از خدماتی است که دمای سبز به مشتریان خود ارائه می دهد.

همچنین در مورد اصلاحاتی صحبت خواهیم کرد که به این دستگاه سخت کوش اجازه می دهد تا کار عادی خود را از سر بگیرد.

این همه آب از کجا می آید؟

اگر برای اولین بار با نشتی از یخچال سامسونگ خود مواجه می شوید، ممکن است از خود بپرسید: «این همه خط آب از کجا می آید؟».

درست است که یخچال هایی که دارای آب پخش کننده هستند نیاز به لوله کشی دارند و بنابراین واضح است که لوله تخلیه آب چگونه وارد دستگاه می شود.

اما یخچال های استانداردی که آب ریز ندارند چطور؟ شاید تعجب کنید که چرا یک “جعبه سرد” مانند آن در وهله اول آب زیادی از آن نشت می کند؟

مهم است که بدانید یخچال چگونه کار می کند.

برای توضیح بیشتر، یخچال و فریزر به همان شیوه ای عمل می کند که یک تهویه مطبوع انجام می دهد.

یک کمپرسور هوا مایع خنک کننده را تحت فشار قرار می دهد و به گردش در می آورد، که گرما را تبادل می کند و به حفظ دمای داخل هر محفظه در سطح راحت کمک می کند.

دو خط خنک کننده توسط یخچال سامسونگ ارائه می شود. یک کویل اواپراتور در محفظه فریزر و دیگری در محفظه یخچال قرار دارد.

به همین دلیل است که سامسونگ از آن به عنوان یک سیستم خنک کننده دوقلو یاد می کند.

پس از مدتی، یخ و یخ شروع به جمع شدن روی کویل های اواپراتور می کنند. اکنون لازم است وارد چرخه یخ زدایی شوید.

بخاری یخ زدایی به ذوب شدن یخ کمک می کند و سپس به آب تبدیل می شود. پس از آن، آب از طریق خط تخلیه و به یک تشت تخلیه تخلیه می شود (به تصویر مراجعه کنید).

با این حال، اگر به دلایلی خط تخلیه مسدود شود، آب به جای تخلیه سرریز می شود و در نهایت متوجه آب زیر کریسپر یا حتی روی زمین خواهید شد.

این شایع ترین دلیل نشت یخچال سامسونگ است.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال در اصفهان با ما در تماس شوید.

عیب یابی و تشخیص نشتی آب یخچال سامسونگ

یخچال های سامسونگ به دلیل نشت آب شهرت بدی دارند.

آنها هیچ تفاوتی با اکثر یخچال ها ندارند زیرا گرفتگی خط تخلیه، معیوب دریچه ورودی آب، ترک خوردگی مخزن آب یا فیلتر آب معیوب همگی می توانند علت نشتی باشند. یکی از دشوارترین جنبه‌های تعیین منبع نشت یخچال سامسونگ این است که دلایل احتمالی متعدد و همچنین مکان‌های متعددی وجود دارد که ممکن است رخ دهد.

اگر یخچال سامسونگ شما نشتی دارد، به احتمال زیاد نگرانی ها و سوالات زیادی برای شما پیش می آید. منبع نشتی در یخچال من چیست؟

حجم آبی که نشت می کند چقدر است؟ شدت نشت چقدر است؟ و مهمتر از آن، چگونه می توانم نشت را متوقف کنم؟ همانطور که شما را در مورد هر یک از علل احتمالی نشت راهنمایی می کنیم، همچنین توصیه های عملی در مورد چگونگی رفع مشکل به شما ارائه خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر، به خواندن ادامه دهید.

1. یخچال سامسونگ تراز نیست.

هنگامی که یخچال سامسونگ شما شروع به نشت آب می کند، بسیار مهم است که ابتدا سطح آب را بررسی کنید. از آنجایی که اکثر یخچال ها دارای پایه های قابل تنظیم هستند، انجام این مرحله سریع و ساده است. اگر پایه های یخچال شما به درستی تراز نشده است، ممکن است لازم باشد موقعیت آنها را مطابق با آن تنظیم کنید.

اگر قسمت پشتی یخچال بالاتر از قسمت جلویی باشد، مایع مبرد نمی تواند به درستی جریان یابد. بنابراین، مایع خنک‌کننده می‌تواند در مقادیر بیشتری در قسمت‌های خاصی از یخچال جمع شود و در نتیجه باعث کاهش دما و گردش هوا و همچنین افزایش میعان شود.

حتی اگر چگالش همیشه روی زمین نمی افتد و در آنجا جمع نمی شود، زمانی که می افتد، به نظر می رسد که از یخچال شما نشت می کند.

یخچالی که به درستی تراز نشده باشد می تواند منبع اصلی ناامیدی باشد. این به دلیل عوامل مختلفی است، یکی از رایج ترین آنها این است که کفی که روی آن ایستاده است ناهموار است. اگر مطمئن نیستید که در یک سطح صاف است یا نه، به جلوی یخچال خود نگاه کنید.

نشتی آب یخچال سامسونگ از پایین
سطحی که به نظر خارج از تراز است نشان می دهد که به احتمال زیاد به درستی تراز نشده است. هنگامی که آن را تراز کردید، پایه های عقب را تنظیم کنید (که یا باید به یک بازو متصل شوند یا از پایین یخچال بیرون بزنند) تا زمانی که بتوانید سطح نجار را در کف داخلی از جلو به عقب بلغزانید. باید بتواند صاف بنشیند و بالا و پایین بنشیند.

2. سیستم تصفیه آب

این امکان وجود دارد که فیلتر آب در صورت عدم نصب صحیح در محفظه فیلتر مشکل ایجاد کند. اگر این کار انجام نشود، ممکن است آب از لوله نشت کند. سر فیلتر آب نیز ممکن است ترک خورده باشد و آب بندی آن پاره شده یا از بین رفته باشد.

نشتی آب یخچال سامسونگ پس از تعویض فیلتر
سر فیلتر آب و محفظه فیلتر آب را بررسی کنید تا ببینید آیا ترک یا آسیب دیگری در این مورد وجود دارد یا خیر. اگر در یکی از آنها یافتید، باید سر یا محفظه را فورا تعویض کنید.

3. مشکل تراکم

تمایل دارد روی تمام سطوح داخل یخچال جمع شود. وقتی مقدار کافی از آن وجود دارد، شروع به چکه کردن در زهکشی می کند. علاوه بر این، اگر عادت دارید مواد داغ را مستقیماً از اجاق گاز به یخچال منتقل کنید، ممکن است متوجه رطوبت در کناره های یخچال شوید.

اگرچه هوای بیرونی که از طریق واشر فرسوده در درب یخچال وارد می شود و به درستی آب بندی نمی شود، یک منبع متداول تراکم است، اما تنها این نیست.

4. مخزن آب در یخچال

مجموعه مخزن آب ممکن است مکانی باشد که در آن مخزن آب نشتی را کشف کنید. در صورت وجود هرگونه نشتی در مجموعه مخزن آب، باید آنها را بررسی کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر نشتی خیلی کوچک باشد، تشخیص آن دشوار خواهد بود. اگر در تعیین محل نشتی موفق بودید، باید مخزن آب را تعویض کنید. توصیه نمی شود که مخزن آب را در جای خود بچسبانید زیرا بسیار خطرناک است.

5. زهکشی مسدود شده

اگر یخچال سامسونگ شما یک یا دو بار در روز آب بر روی زمین نشت می کند، گرفتگی فاضلاب یخ زدایی به احتمال زیاد منبع مشکل است. در نهایت، این تخلیه آب را از سیستم یخ زدایی خودکار یخچال به یک ظرف تخلیه در زیر یخچال هدایت می کند، جایی که به مرور زمان تبخیر می شود.

نشتی آب یخچال سامسونگ
گاهی اوقات، آب باقیمانده در زهکشی یخ زدایی می تواند یخ بزند و در نتیجه مسدود شود که از عبور آب از طریق زهکشی جلوگیری می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، هر آب سیستم یخ زدایی که جمع شده است، پس از فعال شدن سیستم یخ زدایی خودکار بر اساس یک برنامه، پشتیبان می گیرد و باعث نشتی می شود.

برای تعیین بهترین روش برای دسترسی به زهکش یخ زدایی، با کتابچه راهنمای کاربر خود مشورت کنید و سپس آن را با آب داغ با استفاده از قیف بوقلمون بشویید. این باید به جدا شدن یخ یا زباله از آب کمک کند و به آن اجازه دهد تا به درستی جریان یابد.

دمای سبز مرکز تعمیرات یخچال سامسونگ در اصفهان می باشد. در صورت نیاز با ما در تماس شوید.

6. مونتاژ مخزن آب مشکل دارد

اغلب نشتی آب در یخچال دو درب سامسونگ با دیسپنسر به دلیل مشکل در مجموعه مخزن آب که در داخل یخچال قرار دارد ایجاد می شود. این مخزن به طور مداوم با آب از منبع خانه شما پر می شود و به شما امکان می دهد هر زمان که به آن نیاز داشتید آب آشامیدنی و یخ درست کنید.

با توجه به اینکه دستگاه های آب سردکن معمولا در یکی از درب های یخچال قرار دارند، ممکن است نشتی در داخل یا بیرون درب یخچال ایجاد شود.

نشتی اغلب به دلیل مشکلات در مجموعه مخزن آب یخچال ایجاد می شود.

در مخزن آب ترک هایی وجود دارد.
لوله ای که دارای پیچ خوردگی یا سوراخ در آن است
شیر ورودی آب از کار افتاده است.
نشتی مجموعه مخزن آب برگشت ناپذیر است و نیاز به تعویض مجموعه مخزن دارد. بسته به موقعیت، یک سرویس حرفه ای تعمیر یخچال می تواند تعیین کند که آیا کل مجموعه یا فقط قطعه معیوب نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

7. رطوبت بسیار بالا

یکی از دلایل نشتی آب یخچال سامسونگ در روزهای گرم این است که سیستم مبرد با آب پر شده است. وقتی بخار آب موجود در هوای بیرون متراکم می شود، می تواند بسیار سنگین شود.

بخار به داخل یخچال می چسبد، جایی که ممکن است با آب موجود در یخچال ترکیب شود. در نتیجه، یخچال ممکن است شروع به نشت آب به طبقات نزدیک یا زیر واحد و همچنین به لوله‌هایی کند که از آن دور می‌شوند.

به دلیل رطوبت بیش از حدی که در ظرف تخلیه یخچال جمع می شود، امکان سرریز شدن ظرف و ریختن آن روی زمین وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که سوراخ تخلیه مسدود نشده باشد تا از نشت آب روی کفپوش شما جلوگیری شود. اگر سوراخ تخلیه مسدود شد، ممکن است لازم باشد آن را تمیز کنید یا به طور کامل تعویض کنید.

برای کسانی که در آب و هوای مرطوب زندگی می کنند، یخچال شما دائما در حال جنگ با عناصر است تا غذای شما را خنک نگه دارد. یخچال خود را در محیطی خنک نگه دارید تا از ایجاد تراکم در دیواره های داخلی یخچال جلوگیری شود.

این می تواند به ویژه در مناطق با رطوبت بالا در طول تابستان مشکل ساز باشد، زمانی که بهتر است یک فن را در نزدیکی خود نگه دارید یا دمای کولر خود را کاهش دهید.

راه حل هایی برای نشت یخچال سامسونگ

01 – زهکشی مسدود یا یخ زده را یخ زدایی کنید

این امکان وجود دارد که زهکشی یخ زدایی یخ زده و باعث سرریز شدن آب از زهکشی شود و به پایین محفظه چکه کند. این آب در نهایت از طریق و روی زمین نفوذ می کند.

نشتی یخچال سامسونگ از پایین
زهکش یخ زدایی را بررسی کنید تا ببینید مسدود یا یخ زده است یا خیر، و اگر چنین است، آن را پاک کنید. اگر زهکش یخ زدایی یخ زده است، از تفنگ حرارتی برای آب کردن یخ استفاده کنید. به عنوان آخرین مرحله، زهکشی را کاملاً با آب داغ بشویید تا مطمئن شوید که کاملاً از موانع پاک شده است.

02 – فیلتر سر برای آب

این امکان وجود دارد که سر فیلتر آب ترک خورده باشد یا آب بندی آن پاره شده یا از بین رفته باشد. ترک در محفظه فیلتر آب باید جستجو شود. در صورت مشاهده هرگونه ترک در محفظه فیلتر آب، توصیه می شود آن را تعویض کنید.

03- محفظه برای فیلتر آب

ترک در محفظه فیلتر آب باید جستجو شود. در صورت مشاهده هرگونه ترک در محفظه فیلتر آب، توصیه می شود آن را تعویض کنید.

04 – شیر ورودی برای منبع آب

دریچه ورودی آب باز می شود و اجازه می دهد تا آب به دستگاه پخش کننده و یخ ساز در یخچال برسد. اگر دریچه ورودی آب ترک خورده باشد یا دارای اتصالات شل باشد، آب از شیر به بیرون نشت می کند و وارد سیستم می شود. شکاف در شیر ورودی آب را بررسی کنید و قبل از ادامه، مطمئن شوید که به طور ایمن به خط تامین آب بسته شده است.

05- مونتاژ مخزن آب

مجموعه مخزن آب را برای هر گونه علائم نشتی بررسی کنید. توجه داشته باشید که نشت ممکن است بسیار کوچک باشد و تشخیص آن دشوار باشد. اگر متوجه نشتی شدید، باید فورا مخزن آب را تعویض کنید. توصیه نمی شود که مخزن آب را تعمیر کنید زیرا چسب به خوبی به پلاستیک مخزن نمی چسبد.

06 – تشت برای زهکشی

یخچال های خود یخ زدایی مجهز به ظرف تخلیه برای جمع آوری آب هستند. تشت تخلیه وظیفه جمع آوری آب تبخیر شده از کویل های اواپراتور را بر عهده دارد.

به منظور تبخیر آب در ظرف تخلیه، فن کندانسور هوای گرم را از کویل های کندانسور در بالای ظرف تخلیه می دمد که باعث تبخیر آب می شود. از آنجایی که فن کندانسور آب ظرف تخلیه را تبخیر می کند، ظرف تخلیه به همان اندازه که در غیر این صورت انجام می شد نیازی به تخلیه ندارد.

از طرف دیگر، اگر ظرف تخلیه ترک خورده باشد، در حالی که چرخه یخ زدایی در حال اجرا است، آب به بیرون نشت می کند. شکاف در ظرف تخلیه باید جستجو شود. اگر ظرف تخلیه ترک خورده است، باید آن را تعویض کنید.

07- فیلتر آب

این امکان وجود دارد که فیلتر آب به درستی در محفظه فیلتر نصب نشده باشد. اگر فیلتر آب به درستی نصب نشود، ممکن است آب از فیلتر به محیط اطراف نشت کند. فیلتر را چندین بار خارج کرده و مجدداً نصب کنید تا مطمئن شوید که به درستی نصب شده است.

نتیجه

سامسونگ یکی از پرکاربردترین شرکت های الکترونیکی در جهان است که در بیش از 100 کشور جهان فعالیت دارد. اگرچه کیفیت آنها به اندازه کافی بالا است، اما مشکلاتی ممکن است حتی زمانی که کیفیت آنها کافی است رخ دهد. ممکن است برخی از رایج ترین مشکلات یخچال مانند صدای بلند یخچال، نشتی یخچال، خنک نشدن یخچال و غیره را تجربه کنید.

امیدواریم اطلاعات موجود در آموزش بالا برای حل مشکل نشتی برای شما مفید باشد.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *