چگونه کولرگازی را از حالت تایمر خارج کنیم؟

چگونه کولرگازی را از حالت تایمر خارج کنیم؟

فهرست مطالب

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی را  برای شما عزیزان شرح داده ایم تا با دانش و آگاهی به استفاده از ریموت کنترل اسپیلیت خود بپردازید. ممکن است شما نیز به تازگی کولرگازی خود را خریداری کرده باشید، اما از نحوه کار با کنترل کولرگازی  و برخی دکمه های آن اطلاعی نداشته باشید. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به منظور راهنمایی شما برای اعمال تنظیمات حالت تایمر کولرگازی  به بررسی آن می پردازیم.

چگونه کولرگازی را از حالت تایمر خارج کنیم؟

تایمر روشن و خاموش در AC چیست | نحوه استفاده از آن

می‌توان دکمه‌های زیادی را روی ریموت AC پیدا کرد که تعداد کمی از آن‌ها عبارتند از حالت، فن، خواب، توربو، دکمه تنظیم و غیره. یکی از این دکمه ها دکمه تایمر است و این پست صرفاً در مورد این موضوع است.

تایمر چیست؟

تایمر یک عملکرد در سیستم های تهویه مطبوع است که می تواند برای روشن یا خاموش کردن AC به طور خودکار استفاده شود. تایمر ابتدا باید تنظیم شود تا بتواند کار کند.

تایمر دو نوع است – تایمر روشن و تایمر خاموش.

  • تایمر روشن برای روشن کردن AC پس از یک دوره زمانی مشخص استفاده می شود.
  • تایمر OFF برای خاموش کردن AC پس از یک دوره تایمر تنظیم شده استفاده می شود.

چگونه تهویه مطبوع خود را ON TIMER تنظیم کنید

عملکرد تایمر روشن چیست؟

این تایمر به شما این امکان را می دهد که سیستم ac خود را طوری تنظیم کنید که در یک زمان خاص در مدت 24 ساعت روشن شود. این بهترین زمان برای استفاده از تایمر کولر گازی برای تنظیم تهویه هوا در آن صبح‌های سردی است که به سختی از خواب بیدار می‌شوید.

ریموت AC بی سیم

دکمه ON TIMER را در پایین کنترل از راه دور فشار دهید. با استفاده از کلیدهای جهت دار بالا یا پایین روی دکمه TIMER، زمانی را که می خواهید کولر گازی روشن شود تنظیم کنید. دکمه SET را فشار دهید.

تایمر چگونه کار می کند؟

ابتدا یک کاربر به صورت دستی تایمر را از طریق ریموت خود تنظیم می کند. او باید دوره زمانی را وارد کند که پس از آن تایمر AC را روشن/خاموش می کند. فرض کنید تایمر را در AC خود خاموش کرده اید و زمان 2 ساعت را وارد کرده اید. پس از 2 ساعت AC به طور خودکار خاموش می شود.

تایمر می تواند در مصرف برق صرفه جویی کند

عملکرد تایمر می تواند با خاموش کردن AC پس از زمان تنظیم شده در شب، در مصرف برق صرفه جویی کند. در شب، بسیاری از خانوارها برای چند ساعت از AC استفاده می کنند.ردر گرمای تابستان در شب هنگامی که کولرگازی روشن است اگر بخواهد تا صبح یکسره کار کند مصرف برق را افزایش می هد،  با استفاده از عملکرد تایمر OFF، می توانید به همین هدف دست پیدا کنید و بدون اینکه نیمه شب برای خاموش کردن کولرگازی بیدار شوید می توانید در مصرف برق صرفه جویی کنید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی و اسپیلیت

تایمر با حالت خواب متفاوت است

در حالت خواب، دمای ترموستات با گذشت زمان به تدریج افزایش می‌یابد، اما AC به کار خود ادامه می‌دهد در حالی که با “تایمر خاموش”، AC پس از مدت زمان مشخصی خاموش می‌شود.

هر دو عملکرد در مصرف برق صرفه جویی می کنند. بهتر است با توجه به نیاز خود استفاده کنید.

نحوه تنظیم تایمر

روش تنظیم تایمر از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. برای تنظیم تایمر بهتر است دفترچه راهنمای کاربر واحد AC خود را ببینید.

با استفاده از ریموت روی دکمه «TIMER OFF» ضربه بزنید. برای افزایش یا کاهش زمان از دکمه مثبت-منفی یا بالا-پایین استفاده کنید. روی دکمه SET ضربه بزنید. تایمر تا کنون تنظیم خواهد شد و AC پس از مدت زمان تعیین شده خاموش می شود.

اگر برق قطع شود تایمر تنظیم شده کار می کند؟

این سوال رایجی است که کاربران می پرسند و پاسخ آن به مدل کولرگازی بستگی دارد. مدل های جدیدتر یا کولرگازی های هوشمند می توانند تنظیمات AC را قبل از خاموش شدن برق ذخیره کنند. این کولرگازی ها همچنین می توانند زمان را بدون توجه به قطع برق پیگیری کنند. در حالی که کولرگازی های قدیمی نمی توانند زمان را پیگیری کنند. آنها چنین قابلیت هایی ندارند و بنابراین تایمری که روی چنین AC تنظیم می کنید با قطع برق از بین می رود.

نحوه تنظیم مجدد تایمر

مواقعی وجود دارد که می خواهید تایمر را بازنشانی کنید زیرا نیازی به آن نیست یا باعث نتایج غیرمنتظره می شود یا می خواهید فقط از شر آن خلاص شوید. تنظیم مجدد تایمر متفاوت است اما می توانید روش های زیر را امتحان کنید.

ابتدا باید بررسی کنید که آیا AC شما روی تایمر تنظیم شده است یا خیر. این روی صفحه نمایش AC نمایش داده می شود.

روش 1

روی دکمه خاموش/روشن تایمر ضربه بزنید تا نمایشگر AC نمایش تایمر را متوقف کند.

روش 2

روی دکمه تایمر ضربه بزنید و زمان را روی صفر تنظیم کنید

چگونه می دانید که زمان تعیین شده است؟

نمایشگر روی کنترل از راه دور چشمک نمی زند. همچنین مراقب یک چراغ تایمر زرد روی واحد داخلی باشید زیرا این نشان می دهد که چه زمانی تایمر با موفقیت تنظیم شده است.

نحوه تنظیم تایمر خاموش تهویه مطبوع

عملکرد تایمر خاموش چیست؟

این تایمر به شما این امکان را می دهد که کولر گازی خود را در یک زمان مشخص در مدت 24 ساعت خاموش کنید. این زمان برای تنظیم زمانی مناسب است که واحد AC شما در آن روزهای گرم تابستان خاموش شود تا بتوانید به خانه ای خنک برگردید و در عین حال هزینه های انرژی را کاهش دهید.

ریموت کولر گازی بی سیم

اگر دستگاه از قبل روشن نیست، دکمه ON/OFF را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. دکمه OFF TIMER را در پایین کنترل از راه دور ac فشار دهید. با استفاده از کلیدهای جهت دار بالا یا پایین روی دکمه تایمر، زمانی را تنظیم کنید که می خواهید کولر گازی شما خاموش شود. دکمه SET را فشار دهید.

چگونه می دانید که زمان تعیین شده است؟

به چراغ تایمر زرد روی واحد داخلی توجه کنید زیرا این نشان می دهد که چه زمانی تایمر با موفقیت تنظیم شده است.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی و اسپیلیت

نحوه تنظیم تایمر خواب تهویه مطبوع

تفاوت خواب و تایمر در ac چیست؟

از آنجایی که بدن ما می تواند خنک کننده کمتری را در هنگام خواب تحمل کند، حالت خواب برای تنظیم تایمر مناسبی است تا واحد AC را طوری تنظیم کند که در آن شب های گرم تابستان برای خواب راحت تر خاموش شود. تفاوت خواب و تایمر در این است که حالت خواب با تنظیم خودکار دما روی 0.5 تا 1 درجه در ساعت، دمای سرد را به صورت تدریجی تنظیم می کند.

ریموت AC بی سیم

دکمه SLEEP را در پایین کنترل از راه دور فشار دهید.

به فشار دادن دکمه SLEEP ادامه دهید تا زمانی که زمان درستی را که می‌خواهید دستگاه قبل از خاموش شدن کار کند نشان دهد.

به عنوان مثال: اگر می خواهید کولر گازی پس از 2 ساعت خاموش شود، دکمه را فشار دهید تا “2H” نمایش داده شود.

چگونه می دانید که زمان تعیین شده است؟

مراقب چراغ زرد تایمر روی واحد داخلی باشید زیرا این نشان می دهد که چه زمانی تایمر با موفقیت تنظیم شده است.

نحوه تنظیم تایمر هفتگی روی ریموت تهویه مطبوع

عملکرد تایمر هفتگی چیست؟

تایمر هفتگی به شما امکان می‌دهد تا 4 عملکرد مختلف تایمر در روز را تنظیم کنید – با حداکثر 28 در هفته. پس از تنظیم، واحد تهویه مطبوع روشن و خاموش می شود و زمان های مشخص شده در روز تکرار می شود. این تایمر برای روشن کردن تهویه مطبوع شما در مواقع ضروری مفید است – مانند اطمینان از بیدار شدن شما در یک خانه گرم و راحت در یک صبح زمستانی سرد.

ریموت بی سیم

دکمه PROGRAM را روی ریموت کنترل فشار دهید. با استفاده از کلیدهای جهت دار بالا یا پایین روی دکمه TIMER، روز متفاوتی را که می خواهید برای آن تایمر تنظیم کنید، انتخاب کنید. دکمه SET را فشار دهید. با استفاده از کلیدهای جهت دار بالا یا پایین روی دکمه تایمر، شماره برنامه های مختلف را برای هر روز انتخاب کنید. این شماره ها P1-P4 هستند. هر برنامه نشان دهنده یک تایمر است که برای روشن یا خاموش کردن دستگاه تنظیم شده است. پس از انتخاب برنامه، دکمه SET را فشار دهید.

دکمه ON TIMER یا OFF TIMER را فشار دهید تا مشخص شود که آیا این برنامه دستگاه را روشن یا خاموش می کند. با استفاده از کلیدهای جهت دار بالا یا پایین روی دکمه تایمر، زمانی را انتخاب کنید که می خواهید دستگاه در هر روز خاص روشن یا خاموش شود. حالت عملکرد و سرعت فن را تنظیم کنید. دکمه SET را فشار دهید. دکمه PROGRAM را فشار دهید تا نهایی شود.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (3 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *