چگونه کولر گازی نصب کنیم؟

چگونه کولرگازی نصب کنیم؟

فهرست مطالب

بهترین مکان برای نصب کمپرسور کولرگازی یا پنل خارجی کولرگازی چه در پشت بام یا تراس یا پشت پنجره، محلی است که از نور و گرمای آفتاب دورباشد. هر چه میزان سایه در محلی که کندانسور در آنجا قرار داده می شود، بیشتر باشد فشار کمتری به موتور کولر وارد می شود، به این دلیل که گرمای کمتری وارد موتور میشود.

نحوه نصب کولر گازی

کولر گازی اسپلیت گزینه ای عالی برای خنک و راحت خانه شما در ماه های تابستان است. این واحدها همچنین نسبت به سیستم تهویه مطبوع مرکزی بی صداتر، نصب راحت تر و مصرف انرژی بیشتری دارند. این نوع تهویه مطبوع بدون کانال است، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که واحد خنک کننده را در داخل و واحد کمپرسور و کندانسور را در خارج نصب کنید، سپس لوله کشی و کابل برق را بین واحدها اجرا کنید. اگر نمی خواهید یک متخصص برای نصب کولر گازی سیستم اسپلیت استخدام کنید و تجربه ای در زمینه لوله کشی و برق کاری دارید، می توانید به تنهایی دستگاه را نصب کنید. هر واحد تهویه مطبوع برای سازنده خود منحصر به فرد است، اما فرآیند نصب کلی یکسان است.

قدم اول: راه اندازی قسمت داخلی کولرگازی

1.یک مکان مرکزی برای واحد داخلی انتخاب کنید که هوای خنک به راحتی در خانه شما جریان یابد، مانند اتاق نشیمن.برای تغذیه لوله‌ها از یونیت داخلی به یونیت خارجی، باید یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید، بنابراین مطمئن شوید که مکانی که انتخاب می‌کنید این امکان را به شما می‌دهد. برای بهترین نتیجه، نقطه ای دور از نور مستقیم خورشید و منابع گرما انتخاب کنید. دستگاه را در فاصله 7 فوتی (2.1 متری) از زمین قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که حداقل 6 تا 12 اینچ (15 تا 30 سانتی متر) فضای باز در هر طرف واحد وجود دارد تا جریان هوا مناسب باشد. مکانی را با ناودانی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که دیوار به اندازه کافی محکم است تا وزن دستگاه را نگه دارد.

دستگاه را حداقل 3.3 فوت (1.0 متر) دور از آنتن‌ها و برق یا خطوط اتصالی که برای تلویزیون، رادیو، سیستم‌های امنیتی خانه، اینترکام یا تلفن استفاده می‌شود، نصب کنید. سر و صدای الکتریکی ناشی از این منابع می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد دستگاه تهویه مطبوع شما شود. از مکان هایی که ممکن است گاز نشت کند یا غبار نفت یا گوگرد وجود دارد خودداری کنید. اکثر این واحدها دارای کنترل از راه دور هستند تا بتوانید به راحتی آنها را روشن یا خاموش کنید و حتی اگر روی دیوار نصب شده باشند، دما را تنظیم کنید.

2.صفحه نصب را به دیوار داخلی محکم کنید. صفحه نصب را روی دیواری که می خواهید یونیت داخلی نصب کنید، نگه دارید. از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که هم سطح افقی و هم عمودی است. از یک مداد برای علامت گذاری محل سوراخ های پیچ استفاده کنید، صفحه را بردارید، سپس یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید که در آن هر پیچ قرار می گیرد. صفحه را طوری قرار دهید که با سوراخ ها مطابقت داشته باشد، لنگرهای پلاستیکی را در سوراخ ها قرار دهید و صفحه را با پیچ های ضربه ای روی دیوار محکم کنید.

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

3.یک سوراخ 3 اینچی (7.6 سانتی متری) از طریق دیوار دریل کنید تا بتوانید لوله ها را به بیرون تغذیه کنید. یک علامت در مرکز سوراخ در صفحه نصب ایجاد کنید. برای اطمینان از زهکشی کافی، از یک اره سوراخ کلید یا یک مته با یک ضمیمه سوراخ‌کن برای ایجاد یک دهانه دایره‌ای 3 اینچی (7.6 سانتی‌متری) از طریق دیوار استفاده کنید که کمی به سمت پایین به سمت زمین شیب دارد. قبل از سوراخ کردن یا بریدن سوراخ، مطمئن شوید که پشت دیوار هیچ لوله یا سیمی وجود ندارد.

4.اتصالات الکتریکی یونیت داخلی را بررسی کنید. پانل جلوی واحد تهویه مطبوع را بلند کرده و درپوش را بردارید. اطمینان حاصل کنید که سیم های کابل به پایانه های پیچ وصل شده اند و سیم کشی با نمودار ارائه شده با دستگاه مطابقت دارد.

5.لوله ها و کابل ها را از سوراخ دیوار عبور دهید، سپس آنها را به دستگاه وصل کنید. لوله‌های مسی، کابل برق و لوله تخلیه را با نوار برق محکم کنید. برای اطمینان از جریان آزاد آب، لوله تخلیه را در پایین قرار دهید. لوله‌ها و کابل را از سوراخ دیوار عبور دهید، سپس آن‌ها را طبق دستورالعمل دستورالعمل روی نقاط مشخص شده در واحد داخلی محکم کنید. هر خط از قبل عایق شده است، بنابراین لازم نیست نگران اضافه کردن عایق اضافی باشید. تمام تلاش خود را بکنید تا میزان خم شدن لوله ها و کابل را به حداقل برسانید تا مطمئن شوید که دستگاه به خوبی کار می کند. اطمینان حاصل کنید که لوله زهکشی اجازه می دهد تا آب در محل مناسب تخلیه شود. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای همراه کیت خود مراجعه کنید.

6.یونیت داخلی را روی صفحه نصب محکم کنید. برای اتصال کولر گازی به دیوار، کافی است اتصالات مادگی پشت دستگاه را با اتصالات نری روی صفحه نصب تراز کنید و محکم فشار دهید تا دستگاه در جای خود محکم شود. اطمینان حاصل کنید که دستگاه 2-3 درجه به عقب متمایل می شود تا آب بتواند از لوله تخلیه خارج شود. هنگامی که اتصالات را ایمن می‌کنید، یک شخص دیگر باید دستگاه را در جای خود نگه دارد.

قدم دوم: نصب کندانسور در فضای باز

1.سوراخی را که از صفحه نصب واحد داخلی دریل کرده اید پیدا کنید و واحد خارجی را در فاصله 50 فوتی (15 متری) قرار دهید تا بتوان لوله و کابل را به راحتی وصل کرد. مکانی را انتخاب کنید که حداقل 12 اینچ (30 سانتی متر) فضای اطراف آن را احاطه کند تا از عملکرد مناسب اطمینان حاصل شود. در صورت امکان، مکان سایه‌داری را انتخاب کنید که علاوه بر گرد و غبار و ترافیک، از باد در امان باشد تا واحد شما در بهترین حالت خود کار کند. مطمئن شوید که هیچ آنتنی از رادیو یا تلویزیون در 10 فوت (3.0 متر) کندانسور در فضای باز نباشد.

2.یک پد بتنی روی زمین بگذارید. یونیت خارجی را مستقیماً روی زمین قرار ندهید، زیرا سنگین است و می تواند روی خاک یا سنگ جابجا شود. نصب کندانسور روی یک پد بتنی ضروری است که می توانید آن را در فروشگاه های لوازم خانگی پیدا کنید. پد را در جایی که می‌خواهید دستگاه را نصب کنید قرار دهید و از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که صاف و یکدست است.

نکته: بالشتک بتنی را طوری قرار دهید که به اندازه کافی بلند باشد تا دستگاه را از هرگونه آبی که ممکن است در اثر باران یا برف بر روی زمین فرو بریزد دور نگه دارد.

3.یونیت خارجی را در بالای پد بتنی محکم کنید. یک بالشتک لاستیکی در بالای پد قرار دهید تا لرزش به حداقل برسد، سپس واحد کندانسور خارجی را در بالای پد قرار دهید. یونیت را با انکر بولت روی بتن محکم کنید.

4.سیم کشی برق در واحد خارجی را بررسی کنید. پوشش روی کندانسور را بردارید. به نمودار سیم کشی دستگاه در دفترچه راهنما مراجعه کنید و مطمئن شوید که سیم ها همانطور که در نمودار نشان می دهد وصل شده اند. هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید. کابل ها را با یک گیره کابل ببندید و درپوش را تعویض کنید.

5.لوله و کابل را به یونیت خارجی وصل کنید. برای محکم کردن 2 لوله مسی از یونیت داخلی به یونیت بیرونی طبق دفترچه راهنما از مهره های فلر استفاده کنید. کابل برق را که از یونیت داخلی اجرا می شود به واحد خارجی نیز وصل کنید. در نهایت منبع تغذیه را به یک پریز مشخص وصل کنید. در صورت لزوم می توانید لوله های مسی را برای از بین بردن اضافی آن کوتاه کنید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی در اصفهان

قدم سوم: مرحله پایانی

1.هوا و رطوبت را از مدار مبرد خارج کنید. درپوش ها را از شیرهای دو طرفه و سه طرفه و از درگاه سرویس بردارید و یک شلنگ پمپ خلاء را به درگاه سرویس وصل کنید. جارو برقی را روشن کنید تا به خلاء مطلق 10 میلی متر جیوه برسد. دکمه فشار پایین را ببندید و سپس جاروبرقی را خاموش کنید. تمام شیرها و اتصالات را از نظر نشتی تست کنید، سپس جاروبرقی را جدا کنید. پورت سرویس و درپوش ها را تعویض کنید.

2.لوله کشی را با گیره به دیوار بچسبانید. برای اطمینان از اینکه لوله‌ها و کابل‌ها حرکت نمی‌کنند یا قطع نمی‌شوند، آنها را با استفاده از گیره‌های همراه کیت به دیوار بیرونی خانه خود وصل کنید. دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که گیره ها به اندازه کافی فاصله دارند.

3.سوراخ دیوار را با استفاده از فوم پلی اورتان منبسط کننده ببندید. برای تغذیه کابل و لوله کشی از طریق دیوار، فوم پلی اورتان منبسط کننده را در سوراخی که دریل کرده اید اسپری کنید. اطمینان حاصل کنید که سوراخ کاملاً مهر و موم شده است تا از ورود هوای گرم یا حشرات جلوگیری شود. قبل از روشن کردن تهویه مطبوع، اجازه دهید فوم طبق دستورالعمل روی برچسب خشک شود.

4.دستگاه را روشن کنید و از هوای خنک لذت ببرید! تنها کاری که باید انجام دهید این است که تهویه مطبوع را راه اندازی کنید، که می توانید این کار را از واحد داخلی انجام دهید. فقط یک یا 2 دقیقه طول می کشد تا هوای خنک وارد خانه شما شود. در صورت بروز هرگونه مشکل در کارکرد کولر گازی جدید خود به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در اصفهان

5/5 - (2 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *