کولرگازی در اتاق

کولرگازی اتاق

فهرست مطالب

کولر گازی یا پنجره به جای کل خانه یا محل کار، اتاق ها را خنک می کند. از آنجایی که تهویه مطبوع اتاق فضای کوچک تری را خنک می کند، هزینه کارکرد دستگاه های تهویه مطبوع اتاق کمتر از واحدهای مرکزی است، حتی اگر کارایی آنها به طور کلی کمتر باشد. برای راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خنک‌کننده با کولرگازی اتاق، می توانید از کارشناسان دمای سبز بهره ببرید. در دمای سبز انواع خدمات تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی مانند تعمیر کولر گازی اصفهان عرضه می گردد.

کولرهای اتاق کوچکتر (یعنی آنهایی که کمتر از 7.5 آمپر برق مصرف می کنند) را می توان به هر مدار خانگی 120 ولتی 15 یا 20 آمپری که با هیچ دستگاه اصلی دیگر مشترک نیست وصل کرد. کولرهای اتاق بزرگتر (یعنی آنهایی که بیش از 7.5 آمپر جریان دارند) به مدار 115 ولت اختصاصی خود نیاز دارند. بزرگترین مدل ها به یک مدار اختصاصی 240 ولتی نیاز دارند.

بهره وری انرژی کولرگازی اتاق

راندمان تهویه مطبوع اتاق با نسبت بهره وری انرژی (EER) اندازه گیری می شود. EER نسبت ظرفیت خنک کننده (در واحدهای حرارتی بریتانیا (Btu) در ساعت) به توان ورودی (بر حسب وات) است. هرچه رتبه EER بالاتر باشد، تهویه مطبوع کارآمدتر است. هنگام خرید کولر گازی اتاق جدید، به دنبال برچسب ENERGY STAR باشید.

اندازه و انتخاب کولر گازی اتاق

ظرفیت سرمایش مورد نیاز برای کولر گازی اتاق بستگی به اندازه اتاقی دارد که در حال خنک شدن است — دستگاه های تهویه مطبوع اتاق عموما دارای ظرفیت خنک کنندگی هستند که از 5500 Btu در ساعت تا 14000 Btu در ساعت متغیر است. یک اصطلاح رایج برای اندازه تهویه مطبوع «تن» است که 12000 Btu در ساعت است.

اندازه مناسب برای تهویه مطبوع کارآمد بسیار مهم است. خرید تهویه مطبوع اتاق با ظرفیت بیشتر از حد مورد نیاز باعث نمی شود در طول ماه های گرم تابستان احساس راحتی بیشتری داشته باشید. در واقع، یک دستگاه تهویه مطبوع اتاق که برای آن منطقه بسیار بزرگ است، نسبت به یک واحد کوچکتر با اندازه مناسب، کارایی کمتر و مؤثرتری دارد. دلیل: یک واحد بزرگ، اتاق(ها) را تا نقطه تنظیم ترموستات قبل از انجام رطوبت زدایی مناسب خنک می کند، و باعث می شود که منطقه احساس “آلودگی” و ناراحتی کند.” در رطوبت زدایی نسبت به یک واحد بزرگ که به طور مکرر روشن و خاموش می شود.

تنها بر اساس اندازه، یک دستگاه تهویه مطبوع معمولاً برای هر فوت مربع فضای زندگی به 20 Btu نیاز دارد. فاکتورهای مهم دیگری که باید در هنگام انتخاب کولر گازی در نظر گرفت ارتفاع اتاق، آب و هوای محلی، سایه و اندازه پنجره است.

بررسی کنید که سیستم الکتریکی خانه شما می تواند نیازهای برق واحد را برآورده کند. واحدهای اتاق بر روی مدارهای 120 ولت یا 240 ولت کار می کنند. پریز استاندارد خانگی یک اتصال برای یک مدار انشعاب 120 ولتی است. واحدهای اتاق بزرگ با ولتاژ 120 ولت ممکن است به مدار اختصاصی نیاز داشته باشند و واحدهای اتاق با ولتاژ 240 ولت ممکن است به مدار خاصی نیاز داشته باشند.

اگر کولر گازی خود را نزدیک گوشه اتاق نصب می کنید، به دنبال واحدی باشید که بتواند جریان هوای خود را در جهت مورد نظر برای چیدمان اتاق شما هدایت کند. اگر می‌خواهید کولر گازی را در انتهای باریک یک اتاق طولانی نصب کنید، به دنبال یک کنترل فن معروف به «Power Thrust» یا «Super Thrust» باشید که هوای خنک‌شده را دورتر به اتاق می‌فرستد.

ویژگی های دیگری که باید جستجو کنید عبارتند از:

فیلتری که برای تمیز کردن منظم به راحتی خارج می شود
کنترل های منطقی مرتب شده اند
یک بازخوان دیجیتال برای تنظیم ترموستات
یک تایمر داخلی
نصب و راه اندازی تهویه مطبوع اتاق شما
کمی برنامه ریزی قبل از نصب کولر گازی باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه شما می شود. دستگاه هنگام نصب باید تراز باشد تا سیستم زهکشی داخلی و سایر مکانیسم ها به طور موثر عمل کنند.

لامپ یا تلویزیون را نزدیک ترموستات کولر گازی قرار ندهید. ترموستات گرما را از این وسایل حس می کند که باعث می شود کولر گازی بیش از حد لازم کار کند.

ترموستات کولر گازی خود را در تابستان تا حد امکان بالا قرار دهید. هرچه تفاوت بین دمای داخل و خارج از خانه کمتر باشد، هزینه کلی خنک کننده شما کمتر خواهد بود. هنگامی که کولر گازی خود را روشن می کنید، ترموستات خود را در حالت سردتر از حد معمول قرار ندهید. خانه شما را سریعتر خنک نمی کند و می تواند منجر به سرمایش بیش از حد و هزینه های غیر ضروری شود.

سرعت فن را به جز در روزهای خیلی مرطوب روی بالا تنظیم کنید. وقتی رطوبت زیاد است، برای راحتی بیشتر، سرعت فن را روی کم تنظیم کنید. سرعت کم در روزهای مرطوب به دلیل حرکت کندتر هوا از طریق تجهیزات خنک کننده، خانه شما را به طور موثرتری خنک می کند و رطوبت بیشتری را از هوا خارج می کند.

استفاده از یک پنکه داخلی همراه با تهویه مطبوع پنجره ای را در نظر بگیرید تا هوای خنک شده را بدون افزایش مصرف برق در خانه پخش کنید.

به یاد داشته باشید که عملکرد کارآمد هر سیستم تهویه مطبوع به یک خانه عایق بندی شده و هوابندی مناسب بستگی دارد. با همه ی مطالبی که در این جا مطالعه کردید، به یاد داشته باشید که انتخاب نصاب کولرگازی اصفهان بسیار مهم می باشد تا اینکه مشکلات احتمالی به وجود نیایند.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *