یونیت داخلی کولرگازی

یونیت داخلی کولرگازی

فهرست مطالب

نکات نصب یونیت داخلی اسپلیت بسیار زیاد بوده و این امر، کاری بسیار حساس و مهم می‌باشد و با توجه به این امر شما می‌توانید با ما تماس گرفته و از خدمات فوری و شبانه‌روزی بعلاوه گارانتی قطعات استفاده فرمایید. مجموعه خدماتی تخصصی دمای سبز در زمینه های نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان و نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان در خدمت همشهریان عزیز می باشد.

کولر گازی دو فن دارد که یکی از آن‌ها بیرون خانه است و یکی داخل خانه. فن داخلی با دمیدن هوای خنکی که به لطف مبرد ایجاد شده، فضای محیط درونی را خنک می‌کند. همین که هوای خنک از دریچه تهویه وارد خانه می‌شود، می‌توانید تاثیر فن را حس کنید. فن یونیت بیرونی نقش مهمی را ایفا می‌کند. این قطعه، هوای گرم را از مبرد می‌گیرد و باعث خنک‌سازی آن می‌شود. با گیر کردن فن یونیت داخلی کولر گازی، کولر توانایی خنک کردن محیط را ندارد و وظیفه‌اش را به درستی انجام نمی‌دهد.

یونیت داخلی کولرگازی

به عنوان صاحب خانه یا کسب و کاری که یک سیستم AC جدید خریداری می کنید، باید بدانید که یک سیستم تهویه مطبوع چگونه کار می کند زیرا باید خانه خود را در تابستان خنک نگه دارید. دانستن اجزای داخلی و خارجی سیستم AC به شما کمک می کند تا مشکلات احتمالی را زودتر تشخیص دهید و به شما کمک می کند تا راه هایی برای کاهش هزینه های خنک کننده خود بیابید. کولر گازی دو فن دارد که یکی از آن‌ها بیرون خانه است و یکی داخل خانه. فن داخلی با دمیدن هوای خنکی که به لطف مبرد ایجاد شده، فضای محیط درونی را خنک می‌کند. همین که هوای خنک از دریچه تهویه وارد خانه می‌شود، می‌توانید تاثیر فن را حس کنید. فن یونیت بیرونی نقش مهمی را ایفا می‌کند. این قطعه، هوای گرم را از مبرد می‌گیرد و باعث خنک‌سازی آن می‌شود. با گیر کردن فن یونیت داخلی کولر گازی، کولر توانایی خنک کردن محیط را ندارد و وظیفه‌اش را به درستی انجام نمی‌دهد.

مفهوم اساسی نحوه عملکرد سیستم AC شما

شما باید یک ایده اولیه از نحوه عملکرد سیستم تهویه مطبوع داشته باشید تا بهتر متوجه شوید که آیا نیاز به تعمیر AC دارید یا خیر. از آنجایی که وقتی کولر گازی روشن است احساس می کنیم هوای سرد از طریق رجیسترها وارد می شود، ممکن است این فرآیند را مانند اضافه کردن هوای سرد در نظر بگیرید. در واقع، سیستم شما در واقع مسئول خروج گرما از خانه شما است.

به این فکر کنید که گرما چیست. وجود انرژی است اساساً تهویه مطبوع انرژی را که به صورت گرما احساس خواهید کرد را از هوا خارج می کند. و هنگامی که احساس می کنید هوای خنک از طریق رجیسترها وارد می شود، به این دلیل است که گرما و رطوبت به تازگی از آن خارج شده است. اکثر سیستم های AC برای انجام این فرآیند به یک واحد داخلی و خارجی متکی هستند.

واحد داخلی

یونیت داخلی معمولاً در داخل کمد یا زیرزمین قرار می گیرد. اگر می دانید کوره شما در کجا قرار دارد، باید محل یونیت داخلی را نیز بدانید. در داخل جعبه، یک سیم پیچ کندانسور با فریون که نوعی مبرد است، در داخل جعبه وجود خواهد داشت. این همان چیزی است که در واقع با بیرون کشیدن گرما و رطوبت از هوای داخل خانه، هوا را خنک می کند، و شما گهگاه برای تعویض فریون به یک قرار تعمیر AC نیاز دارید.

واحد بیرونی

یونیت بیرونی معمولاً روی یک دال بتنی قرار می گیرد. این واحد جایی است که گرما از خانه خارج می شود. پس از اینکه یونیت داخلی گرما و رطوبت را از هوای داخل خانه شما خارج کرد، گرما را از طریق مبرد به یونیت خارجی منتقل می کند. کمپرسور وظیفه دارد مبرد را به طور مداوم جابجا کند تا سیستم AC بتواند به طور مداوم از آن استفاده مجدد کند.

هنگامی که مبرد با گرمای خانه شما در یونیت بیرونی قرار می گیرد، یک فن می دمد تا مبرد سریعتر خنک شود. هنگامی که مبرد توسط فن خنک شد، سپس به واحد AC داخلی پمپاژ می شود تا بتواند یک بار دیگر فرآیند بیرون کشیدن گرما و رطوبت را از خانه شما آغاز کند. اگر هر یک از قطعات خراب شد، به تعمیر AC از تیم Air Pros نیاز دارید.

کولر گازی داخلی چیست؟

اکثر دستگاه های تهویه مطبوع دارای یک واحد تهویه مطبوع اصلی در داخل و یک واحد خارجی هستند که به آن متصل می شود. هدف اصلی یونیت داخلی گردش هوای خنک است و برای انجام این کار با یونیت خارجی کار می کند. یونیت داخلی باید روی دیوار در یک موقعیت سطح بالا نصب شود.

یک تهویه مطبوع داخلی شامل کویل اواپراتور و یک . یونیت خارجی دارای فن، کویل کندانس و کمپرسور است. هر دو واحد باید با هم کار کنند تا هوای خنک را به اتاق های خانه شما ارائه دهند.

قسمت های مختلف کولر گازی چیست؟

یک سیستم تهویه مطبوع معمولاً شامل موارد زیر است

 • یک ترموستات برای کنترل سیستم
 • یک واحد داخلی که شامل کویل اواپراتور و فن برای گردش هوای خنک است
 • یک واحد خارجی که شامل فن، کویل کندانسور و کمپرسور است
 • یک لوله مسی که اجازه می دهد تا بین واحدهای داخلی و خارجی جریان یابد
 • مجرای برای گردش هوا از یونیت داخلی در داخل خانه و برگشت به یونیت داخلی
 • یک شیر انبساط که مقدار مبرد وارد شده به کویل اواپراتور را تنظیم می کند

بنابراین، چگونه کار می کند؟

با حذف گرما و رطوبت و تامین هوای خنک در عوض کار می کند. با پنکه ای که به سادگی هوای گرم را در خانه شما به گردش در می آورد بسیار متفاوت است. واحد تهویه مطبوع گرما و رطوبت را می گیرد و به بیرون رسوب می دهد و با استفاده از یک ماده شیمیایی تخصصی به نام مبرد، هوای خنک را به خانه شما برمی گرداند. در طول فرآیند مبرد از گاز به مایع تبدیل می شود و دوباره برمی گردد.

اولا: کمپرسور فشار را افزایش می دهد و گاز مبرد را به سیم پیچ کندانسور می فرستد و در آنجا به مایع تبدیل می شود. سپس مبرد به واحد داخلی باز می گردد و وارد کویل اواپراتور می شود. سپس تبخیر می شود و سیم پیچ داخلی را خنک می کند. سپس فن هوای داخل خانه را روی کویل اواپراتور سرد می دمد، جایی که گرمای خانه شما به مبرد جذب می شود. سپس هوای خنک در سراسر اتاق به گردش در می آید. و در نهایت هوای گرم شده به بیرون به کمپرسور فرستاده می شود. این چرخه تا زمانی ادامه می یابد که خانه شما به دمای مطلوب برسد.

محبوب ترین سیستم تهویه مطبوع داخلی چیست؟

محبوب ترین سیستم تهویه مطبوع . این سیستم را می توان با یک کنترل از راه دور کار کرد و اغلب دارای گزینه ای برای نصب پمپ گرمایش برای راحتی تمام سال است.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی در اصفهان

دلایل گیر کردن فن یونیت داخلی کولر گازی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا فن یونیت داخلی کولر گازی گیر می‌کند. تعدادی از این دلایل به شرح زیر هستند:

 • خاموش شدن ترموستات
 • مشکل سیم کشی
 • خراب شدن کاپاسیتور
 • خرابی فن موتور
 • خرابی کمپرسور
 • شکستن تسمه فن
 • کثیف شدن بلبرینگ‌های فن

آموزش نکات مهم درباره فن یونیت داخلی

خیلی وقت‌ها ساده‌ترین و بی‌دردسرترین راه این است که یک تعمیرکار کولرگازی خبر کنید تا به وضع کولر شما رسیدگی کند. فراموش نکنید که سرویس‌های دوره‌ای کولر گازی بسیار مهم هستند و باید سالانه یا هر ۶ ماه یک بار این کار را انجام دهید که کولر گازی دچار مشکل نشود و اگر هم جایی مستعد خرابی یا فرسودگی است، در حین سرویس، تعمیر شود. اما اگر خودتان تمایل داشتید که مشکل فن را برطرف کنید، اقداماتی که در ادامه گفته می‌شود را انجام دهید.

مدار شکن را بررسی کنید

آیا مدار شکن از کار افتاده؟ در این صورت باید مدار شکن را ریست کنید. کافیست کلید روشن و خاموش را یکبار دیگر بزنید تا مجددا فعال شود.

نگاهی به فیلتر هوا بیاندازید

فیلتر کثیف یا مسدود، می‌تواند مشکلات زیادی برای کولر ایجاد کند. هر زمان که متوجه شدید فیلترها کثیف شده‌اند آن‌ها را بیرون بیاورید و بشویید. بهتر است هر دو سه ماه یکبار این کار انجام شود.

کثیفی‌ها را پاک کنید

شاخ و برگ و حتی حشرات مرده ممکن است به قطعات مختلف بچسبند و باعث گیر کردن فن یونیت داخلی کولر گازی شوند. راه ساده‌ برای رفع این مشکل، تمیز نگه داشتن آن فضا و در واقع پیشگیری از بروز این مشکل است.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *