3 دلیل بوی بد یخچال شما (حتی بعد از تمیز کردن آن)

رفع بوی بد یخچال

فهرست مطالب

از بین تمام کارهایی که نمی توانیم تحمل کنیم، تمیز کردن یخچال باید در صدر فهرست باشد. این کار وقت گیر است، ناراحت کننده است، و اگر مدتی آن را به تعویق انداخته باشید، می تواند بسیار ناخوشایند باشد. دمای سبز به عنوان مرکز تعمیر یخچال در اصفهان سال ها توانسته انواع برندهای ایرانی و خارجی را به نحو احسن تعمیر نماید و توانسته در این مدت تجربیات و دانش های مفیدی را به ارمغان آورد. ادامه ی مطلب را مطالعه نمایید.

وقتی یخچال خود را تمیز می کنید، می خواهید تا زمانی که ممکن است تمیز بماند. به همین دلیل است که وقتی تمام این مدت را صرف این می‌کنید که یخچالتان بی‌نقص به نظر برسد، بسیار مایوس‌کننده است، اما دفعه بعد که سرتان را داخل یخچال فرو می‌برید، بوی عجیبی به شما می‌دهد. بعد از آن همه تمیز کردن یخچال، چه چیزی می تواند بوی بد یخچال شما را بد کند؟

چند مقصر احتمالی در این بازی وجود دارد، و برای اینکه شما را از تمیز کردن و تمیز کردن مجدد یخچال خود تا پایان زمان نجات دهیم، بهترین راه را برای ریشه‌کن کردن و از بین بردن بوی آن به شما نشان خواهیم داد. در اینجا 3 دلیل اصلی برای بوی بد یخچال شما حتی پس از تمیز کردن آن و بهترین محصولات امروزی برای از بین بردن بوها بدون بازگشت به حالت اول آورده شده است.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال هیمالیا در نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان با ما تماس بگیرید.

دلیل شماره 1: یخچال شما بو را جذب کرده است

بوی یخچال یا از باکتری یا کپک ناشی می شود، اغلب از فساد مواد غذایی یا تجمع رطوبت در مکان های نامناسب. اگر بعد از تمیز کردن یخچال بوی بد باقی بماند، احتمالاً برخی از میکروب‌های ماندگار را از دست داده‌اید. تمیز کردن با صابون ظرف اغلب بوها را پنهان می کند اما آنها را از بین نمی برد، به این معنی که ممکن است لازم باشد بعد از یک تمیز کردن عمیق اولیه دوباره دیوارها را بازبینی کنید.

پلاستیک بوها را جذب می‌کند و روی باکتری‌های مولد بو نگه می‌دارد، بنابراین اگر هنوز بویی از دیوارها شنیده می‌شود، ممکن است مجبور شوید از پاک‌کننده‌های ضد باکتری استفاده کنید. سفید کننده موثرترین گزینه برای از بین بردن منبع بوی بد است. اما از آنجایی که مواد شیمیایی خشن می توانند پوشش پلاستیکی یخچال را خراب کنند، این زمان بسیار خوبی برای استفاده از جایگزین های خانگی ملایم تر است.

آیا تمیز کردن یخچال با سرکه بی خطر است؟

کاملا! می‌توانید با یک اسپری همه منظوره سرکه به بوی بد یخچال حمله کنید، زیرا این یک ضدعفونی‌کننده ملایم است که می‌تواند به از بین بردن بوی بد روی دیوارها کمک کند. یک بطری اسپری را با مقدار مساوی سرکه سفید مقطر و آب پر کنید و روی دیوارها اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه بماند و با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید.

لیمو مانند سرکه حاوی اسید ضعیفی است که می تواند داخل یخچال را خوشبو کند. اسید سیتریک می‌تواند باکتری‌های خاصی را تجزیه کند و در عین حال رایحه‌ای دلپذیر بدهد. آب یک لیمو را روی یک پارچه تمیز فشار دهید و داخل یخچال را پاک کنید. برای طراوت بیشتر، تکه های لیموی فشرده را در بشقاب به سمت پشت یخچال قرار دهید تا عطر آن پخش شود.

آیا پراکسید هیدروژن می تواند بوها را از بین ببرد؟

می تواند. یکی از ایرادات سرکه و لیمو این است که آنها رایحه ای نیز منتشر می کنند و در یک فضای بسته مدتی باقی می مانند و به گردش در می آیند. تولیدکنندگان لوازم خانگی اغلب به دلیل قدرت ماندگاری و پتانسیل تأثیرگذاری بر مواد غذایی داخل یخچال، از استفاده از پاک کننده های تند مانند اینها توصیه نمی کنند.

اگر جایگزینی بدون بو می خواهید، به جای آن از پراکسید هیدروژن استفاده کنید. پراکسید 3 درصد موجود در کابینت داروهای شما روی پلاستیک ملایم است، قابل حمل نیست و یک ضدعفونی کننده قوی است که می تواند میکروب های ایجاد کننده بوی بد یخچال را از بین ببرد.

داخل یخچال خود را با پراکسید هیدروژن اسپری کنید. قبل از اینکه آن را پاک کنید، بگذارید چند دقیقه بماند.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال سامسونگ در نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان با ما تماس بگیرد.

آیا جوش شیرین واقعا بوها را از بین می برد؟

این کار را انجام می دهد. اگر نمی‌خواهید دوباره یخچال خود را پاک کنید تا دیوارهایتان را پاک کنید، می‌توانید به جای آن یک خوش‌بوکننده در آن بیندازید. یک جعبه جوش شیرین در این زمینه عالی عمل می کند، یا می توانید یک توده را روی یک بشقاب بپاشید تا سطح آن را به هم بزند. جوش شیرین با اسیدهای موجود در بوی شناور آزاد تعامل می کند تا آنها را خنثی کند.

بسیاری از مردم احساس می‌کنند که تفاله‌های قهوه حتی بهتر از جوش شیرین به‌عنوان از بین‌برنده بو عمل می‌کنند و شما از مزیت عطر دلپذیر قهوه بهره می‌برید. بگذارید قهوه روی بشقاب در یخچالتان بماند تا بوها را جذب کند و اگر هنوز با یخچال بدبو سر و کار دارید، بعد از چند روز آن را با تفاله های تازه عوض کنید.

جوش شیرین یا تفاله قهوه ندارید؟ مشکلی نیست! در اینجا چند گزینه دیگر برای استخراج بوی بد یخچال وجود دارد:

 • گلوله های پنبه ای آغشته به وانیل
 • زغال چوب فعال
 • یک پرتقال توخالی یا سایر مرکبات پر از نمک
 • بستر بچه گربه بدون عطر
 • روزنامه مچاله شده
 • پارچه ای آغشته به سرکه

هر یک از این اقلام را در یک بشقاب یا کاسه به سمت پشت یخچال خود قرار دهید و اجازه دهید تا بوی تعفن ناخواسته را بخورد. آنها را هر 2 تا 3 روز یکبار تعویض کنید تا از مواد غذایی خود محافظت کنید و بوی یخچال را تمیز نگه دارید.

آیا می توانید یخچال را هوا دهید؟

وقتی همه چیز از بین نمی رود، ممکن است واقعاً لازم باشد یخچال خود را برای مدتی خالی کرده و هوا دهید. این یک فضای کوچک و بسته است، بنابراین بوهای هر نوع جایی برای رفتن ندارند. یخچال خود را از برق بکشید، غذای خود را بیرون بیاورید و در یخچال نگهداری کنید و درب یخچال را به مدت 30 دقیقه باز بگذارید تا هوای کهنه آن خارج شود.

دلیل شماره 2: فیلترهای مسدود شده

بسیاری از یخچال‌های مدرن دارای یک فیلتر هوا هستند که هوای در حال گردش را تمیز می‌کند و یک فیلتر آب برای آب موجود در درب سردکن یا یخ‌ساز شما. هر دوی اینها معمولاً هر شش ماه یکبار باید بررسی و تعویض شوند.

اگر مدتی است که به فیلترهای خود نگاه کرده اید، دفترچه راهنمای کاربر خود را بررسی کنید تا شماره قطعات جایگزین و دستورالعمل های تمیز کردن آنها را بیابید. کپک ها و بوهای متعفن می توانند در این نواحی جمع شوند و یک طراوت می تواند شما را از بوی بد یخچال نجات دهد. همچنین ایده خوبی است که پس از تعویض فیلتر آب قدیمی، یخ را بریزید و سطل یخ را تمیز کنید.

دلیل شماره 3: در ظرف قطره ای کپک وجود دارد

تعداد کمی از مردم هنگام تمیز کردن عمیق یخچال، قطره چکه پنهان را به یاد می آورند. تابه زیر یخچال قرار می گیرد و رطوبت را از خط میعانات می گیرد. با گذشت زمان، این رطوبت می‌تواند بستر مناسبی برای پرورش کپک ایجاد کند که با رایحه‌های کثیف و کپک‌آمیز خود را نشان می‌دهد.

راهنمای کاربر خود را برای دستورالعمل های مربوط به برداشتن قطره چکان بررسی کنید. ظرف را خالی کنید و با آب صابون آن را کاملا تمیز کنید. قبل از نصب مجدد آن را کاملا خشک کنید.

در اینجا نحوه جلوگیری از بوی یخچال آمده است:

 • تاریخ انقضا را اغلب بررسی کنید
 • غذای خود را گهگاه آزمایش بویایی بدهید تا مطمئن شوید که هنوز خوب است
 • کشوها و قفسه ها را جداگانه در آب صابون تمیز کنید
 • از پاک کننده های ضد عفونی کننده مانند سرکه یا پراکسید هیدروژن روی دیوارهای یخچال استفاده کنید
 • زیر و پشت یخچال را جارو بکشید
 • در طول هر تمیز کردن عمیق یخچال فریزر را تمیز کنید

از کجا می توانم برای تمیز کردن عمیق آشپزخانه در منطقه خود برنامه ریزی کنم؟

تمیز کردن یخچال به تلاش و انرژی زیادی نیاز دارد و گاهی اوقات ما زمان کافی برای قرار دادن آن در برنامه های شلوغ خود نداریم. با رزرو خدمات نظافتی با ارائه‌دهنده خدمات واجد شرایط در پلتفرم آنیتا، باری را از ذهن خود دور کنید و اجازه دهید یک حرفه‌ای مورد اعتماد آن را برای شما مدیریت کند!

فقط چند ثانیه طول می‌کشد تا به تمیزکننده بفهمد به چه نوع تمیز کردن عمیق یخچال نیاز دارید و چه زمانی به آن نیاز دارید. مرور کنید و یک متخصص تمیزکننده محلی را انتخاب کنید تا در زمان شما کار کند و استانداردهای شما را برآورده کند.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *