راهنمای خرید کولرگازی

راهنمای خرید کولرگازی

فهرست مطالب

کولر گازی مناسب علاوه‌بر داشتن کیفیت ساخت و قیمت مقرون‌به‌صرفه، باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند به‌خوبی نیاز افراد را برطرف کند. در‌ادامه، چند ویژگی مهم کولر گازی مناسب را بیان می‌کنیم که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید.

راهنمای خرید کولر گازی – کدام یک برای خانه شما مناسب است؟

اگر علاقه مند به ارتقاء کولر گازی فعلی خود هستید یا قصد نصب آن را در خانه خود دارید، اما هنوز مطمئن نیستید که کدام یک مناسب است، خوب، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. این راهنما ایجاد شده است تا به شما درک دقیقی از تهویه مطبوع، انواع مختلفی که وجود دارد و راه‌های متعددی که از طریق آن‌ها به راحتی خانه شما کمک می‌کنند، بدهد.

در این راهنما می خوانید:

  • یک کولر گازی چگونه کار می کند
  • چه نوع تهویه مطبوع موجود است
  • به کدام ویژگی ها توجه کنید

کولرهای گازی چگونه کار می کنند؟

ابتدا نگاهی به نحوه خنک کردن تهویه مطبوع خانه های ما و محیطی که در آن زندگی می کنیم بیندازیم. عملکرد اصلی سیستم تهویه مطبوع مکش هوای گرم از اتاقی است که در آن قرار دارد و گرما و رطوبت آن را جذب می کند و سپس هوا را به بیرون دفع می کند تا هوای که به اتاق پمپ می شود خنک تر و راحت تر شود. برای خنک کردن هوا، گرما از طریق مایعی به نام مبرد که در داخل کویل ها قرار دارد به واحد بیرونی منتقل می شود. مانند آب تبخیر شده در خورشید، این مبرد قادر است از مایع به گاز تبدیل شود و گرمای خانه شما را جذب کرده و به بیرون منتقل کند. همانطور که مبرد گرما را به بیرون منتقل می کند، تهویه مطبوع هوای تازه خنک شده را از طریق یک فن به داخل اتاق باز می گرداند. هنگامی که گاز مبرد داغ به واحد بیرونی رسید، هوای بیرون گرمای خود را از بین می برد و کمپرسور آن را به حالت مایع برمی گرداند تا این فرآیند دوباره تکرار شود.

چه نوع تهویه مطبوع مناسب است؟

اکنون که درک بهتری از نحوه عملکرد کولر گازی دارید، زمان آن رسیده است که بفهمید کدام نوع را بخرید و به چه ویژگی هایی باید توجه کنید. انواع مختلفی از تهویه مطبوع وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برخی از گزینه ها دائمی تر از بقیه هستند (به ویژه انواع کانالی که به زودی بررسی خواهیم کرد). به یاد داشته باشید که مهم نیست که چه نوع کولر گازی را انتخاب می کنید، همه آنها به یک متخصص برای نصب یونیت های داخلی و خارجی نیاز دارند.

در اینجا خلاصه ای از انواع مختلف برای کمک به شما آورده شده است.

سیستم تقسیم تک

سیستم تقسیم منفرد به این واقعیت اشاره دارد که به یک واحد داخلی و یک واحد خارجی نیاز دارد. این شاید محبوب ترین راه حل برای انتخاب سیستم تهویه مطبوع برای خانه باشد، زیرا نصب آن آسان است (به مقداری لوله کشی نیاز است) و این واقعیت که نیازی به کانال کشی نیست. این دو واحد از طریق سیم کشی و لوله کشی بدون مزاحمت به هم متصل می شوند و واحد بیرونی بسته به نوع خانه و راحتی مالک، به دیوار بیرونی، سطح زمین یا حتی پشت بام ثابت می شود.

یونیت داخلی دیواری شیک و باریک است و برای ارائه کنترل آب و هوا به یک اتاق در خانه شما طراحی شده است، که برای کسانی که به دنبال ایجاد راحتی بیشتر در پر استفاده ترین اتاق هستند عالی است. در داخل، فیلتر به سالم نگه داشتن فضای داخلی و اجزای تهویه مطبوع کمک می کند و بسته به اینکه کدام فیلتر را نصب کرده اید، می تواند کیفیت هوای داخل خانه شما را بهبود بخشد. این نوع از تهویه مطبوع دارای لوورهایی هستند (قطعات ساده در قسمت جلوی دستگاه که هوا از آن عبور می کند) که می توانند در یک موقعیت ثابت برای رساندن هوا به یک منطقه خاص از اتاق قرار گیرند یا با عملکرد چرخش برای توزیع کار کنند. هوا به طور یکنواخت تقسیم می شود. سیستم اسپلیت بهترین گزینه برای صاحبان خانه هایی است که به دنبال تهویه فضایی هستند که به راحتی نصب اهمیت می دهد و واحدی را می خواهند که به راحتی با طراحی و دکوراسیون اتاق ادغام شود.

سیستم مولتی اسپلیت

همچنین به عنوان تهویه مطبوع چند منطقه ای نیز شناخته می شود، سیستم مولتی اسپلیت سیستمی است که در آن یک واحد خارجی به دو یا چند واحد داخلی متصل می شود. این نوع سیستم تهویه مطبوع برای خانوارهایی ایده آل است که معمولاً بیش از یک اتاق در هر زمان معین اشغال می کنند و نیاز به کنترل مستقل آب و هوا دارند. تصور کنید گروهی از مردم در سالن هستند و شخصی در دفتر خانه کار می کند، آنها به دماها و نیازهای جریان هوای متفاوتی نیاز دارند. با استفاده از سیستم چند اسپلیت، خانه هایی با فضای بیرونی کم می توانند چندین واحد را تنها با یک واحد بیرونی نصب کنند. این نوع سیستم تهویه مطبوع همچنین برای افرادی که در ساختمان هایی زندگی می کنند که سیستم های کانالی مناسب نیستند اما نیاز به خنک کننده چند اتاقه دارند، انتخاب مناسبی است. مانند یک سیستم تک اسپلیت، نه تنها انعطاف پذیری بیشتری در نصب و راه های ادغام واحدها در فضاهای داخلی شما وجود دارد، بلکه به دلیل اینکه تنها به یک واحد بیرونی نیاز دارد، آن را برای خانه ها و آپارتمان ها مناسب می کند.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی و اسپیلیت

نوع کاست

این نوع واحدهای سقفی را از ساختمان‌های اداری و فروشگاه‌های خرده‌فروشی می‌شناسید، اما اجازه ندهید که شما را گمراه کند. انواع کاست یک راه حل عالی برای محیط های مسکونی است که فضاهای بزرگتری برای خنک کردن دارند. آشپزخانه های اوپن، اتاق های بازی و فضاهای دیگر که برای تعداد زیادی از ساکنین ساخته شده است. به جای نصب روی دیوار، مانند سیستم اسپلیت، کولرهای کاست از نوع در سقف قرار می‌گیرند که فقط دریچه‌های آن قابل مشاهده است. با این حال، مانند سیستم اسپلیت، سیستم های تهویه مطبوع کاست از طریق لوله کشی باریک به یک واحد خارجی متصل می شوند و نیازی به کانال کشی ندارند. یونیت داخلی دارای یک فن قدرتمند و حداکثر چهار خروجی است تا بتوان هوا را در صورت نیاز برای حداکثر راحتی توزیع کرد. همچنین، ورودی مرکزی برای کاهش تاثیر بصری لوور شده است. علاوه بر این، این است که به لطف موقعیت کاست، خنک سازی سریعتر از انواع دیگر انجام می شود. البته، همه خانوارها فضای سقف لازم برای نصب یک سیستم نوار کاست را ندارند، اما آنهایی که دارند از طرحی بهره می برند که فضای کمی مصرف می کند، تاثیر بصری کمی بر محیط اطراف خود دارد و هوا را به طور یکنواخت پخش می کند.

تهویه مطبوع کانالی

تهویه مطبوع کانالی ایده آل است اگر خانه شما قبلاً کانال هایی نصب کرده است، ساختمان های جدید یا برای صاحبان خانه هایی که می خواهند آب و هوای کل خانه و مناطق بزرگ را کنترل کنند. با این حال، از آنجایی که این نوع سیستم تهویه مطبوع به کانال هایی نیاز دارد که از سقف و دیوارهای داخلی ساختمان عبور می کنند، راه حل مناسبی برای همه خانه ها، مانند آپارتمان های کوچک، ساختمان های ثبت شده یا برای کسانی که بودجه کمتری دارند، نیست. با سیستم تهویه مطبوع کانالی، یونیت خارجی به یک یونیت داخلی که خارج از دید قرار دارد متصل می شود، بر خلاف انواع دیگر سیستم های تهویه مطبوع که یونیت داخلی برای آنها قابل مشاهده است. این به طور مستقیم به کانال متصل است و یک فن داخلی هوا را از طریق شبکه کانال ها به هر اتاق از خانه شما می دمد. یکی از مزایای اصلی داشتن تهویه مطبوع کانالی این است که کاملاً با طراحی داخلی اتاقی که در آن نصب شده است ترکیب می شود. مزیت دیگر این است که می توانید کل خانه را مطبوع کنید یا اتاق های خاصی را انتخاب کنید و سفارشی سازی خود را آسان تر می کند.

کنسول روی زمین

اگر دیوارهای شما فضای محدودی دارند یا به اندازه کافی قوی نیستند که از یک واحد تهویه مطبوع استاندارد پشتیبانی کنند، یک کنسول روی زمین ممکن است پاسخگو باشد. کنسول‌ها که به یک واحد بیرونی متصل هستند، برای خنک کردن و گرم کردن هوای اتاق عالی هستند و مانند واحدهای دیواری، کنسول‌ها از لوورهای قابل تنظیم برای هدایت جریان هوا در اطراف اتاق در صورت لزوم استفاده می‌کنند. آنها دارای قدرت خنک کنندگی قوی هستند که تقریباً بلافاصله احساس می شود و با فناوری صرفه جویی در انرژی بسته بندی شده اند تا اطمینان حاصل شود که آب و هوای داخلی شما به طور موثری به دست می آید. بیشتر کنسول‌ها همچنین می‌توانند برای گرم کردن اتاق‌ها در زمانی که بیرون سردتر است، استفاده شوند که جایگزینی برای سیستم‌های گرمایش سنتی است. اگر فضای دیوار یا تکیه گاه محدودی دارید و اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوای آن مناسب است، این نوع کولر گازی را در نظر بگیرید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی و اسپیلیت

ویژگی های کولر گازی که باید به آن توجه کنید:

با کنار گذاشتن نوع و اندازه، تهویه مطبوع دارای ویژگی ها و فناوری هایی است که دارای مزایای طراحی شده برای بهبود راحتی، تجربه و کارایی است.

  • حالت‌ها – مطمئن شوید که آیا کولری که قصد خرید آن را دارید، حالت‌هایی دارد که بیشترین سود را برای شما دارد یا خیر. به عنوان مثال، بین نوع فقط سرمایش یا نوع سرمایش و گرمایش انتخاب کنید. یا به رطوبت زدایی یا آنهایی که حالت فن را برای تهویه بهتر ارائه می دهند علاقه دارید؟ اینها مواردی هستند که باید در نظر بگیرید که کدام واحد برای شما مناسب است. همچنین، برخی حالت‌های خواب خاصی دارند که به آرامی دما را در هر ساعت افزایش می‌دهد تا کارایی استفاده در شب را بهینه کند.
  • کنترل از راه دور – یک لوکس ساده که به شما امکان می دهد تهویه مطبوع خود را از هر جایی در اتاق کار کنید، بنابراین وقتی می خواهید تنظیمات را تغییر دهید نیازی به جابجایی ندارید.
  • سازگاری با اینترنت اشیا – تلفن خود را به یک کنترل از راه دور هوشمند تبدیل کنید و هشدارها و اطلاعات مربوط به تهویه مطبوع خود را از جمله نمودارهای انرژی و گزینه های برنامه نویسی دریافت کنید.
  • فیلترهای هوا – سیستم های تهویه مطبوع که می توانند به کیفیت هوای داخل خانه کمک کنند محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و راحتی و سلامتی را بهبود می بخشند. بنابراین، به دنبال مدل‌هایی باشید که در جذب گرد و غبار و سایر آلاینده‌های بالقوه مضر متخصص هستند یا به خرید و استفاده از فیلترهای تخصصی که می‌توانند برای افزایش اثربخشی نصب شوند، نگاه کنید.
  • بهره وری انرژی – فراتر از حالت ها و عملکردهای کم مصرف، با پیشرفت فناوری، فناوری کنترل آب و هوا نیز افزایش می یابد که بدون اغراق در هزینه ها شما را خنک نگه می دارد. مراقب EER (رده‌بندی بازده انرژی) محصول باشید که نشان‌دهنده میزان کارآمدی یک مدل در مصرف انرژی است. به عبارت ساده، هرچه رتبه EER بالاتر باشد برای کیف پول شما بهتر است.
  • سهولت تعمیر و نگهداری – در حالی که برخی از کارها بهتر است به متخصصان واگذار شود، چند کار تعمیر و نگهداری ضروری وجود دارد که صاحبان خانه می توانند برای بهینه سازی عملکرد کولر گازی خود انجام دهند. اینها شامل شستن فیلتر، حذف گرد و غبار، و بررسی کپک و سایر رسوبات است، بنابراین به دنبال مدل هایی باشید که مراقبت از آن را آسان تر می کند یا واحدهایی که دارای گزینه های خود تمیز شونده هستند. ارزش این را دارد که بررسی کنید شرکتی که از آن خرید می‌کنید خدمات تعمیر و نگهداری دوستانه و مؤثری ارائه می‌دهد که در صورت بروز مشکلات راهنمایی و اطلاعات ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی نصب کولرگازی اصفهان

نمایندگی تعمیر کولرگازی در اصفهان

تعمیر یخچال اسنوا اصفهان

تعمیر پکیج بوتان

نمایندگی تعمیر یخچال یخساران در اصفهان

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *