7 روش عملی برای کاهش صدای کولرگازی

کاهش صدای کولرگازی

فهرست مطالب

محل نصب کولر گازی

شما باید کولر گازی جدید خود را در محل مناسب نصب کنید. یک متخصص نصب کولر گازی در خدمات نصب کولر گازی در اصفهان می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند. بر اساس نیاز شما، نوع ملک و محیط، متخصص به شما کمک می کند تا بهترین مکان را برای واحد انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که به شیوه ای کارآمد انرژی کار می کند. علاوه بر این الزامات، باید اطمینان حاصل کنید که صدای منتشر شده از واحد کولرگازی شما باعث ایجاد مزاحمت برای ساکنان مجاور نمی شود. طرح ملک خود و هرگونه دستورالعمل نظارتی که در مورد ملک شما اعمال می شود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تصمیم درست نصب را گرفته اید.

از انعکاس سطح اجتناب کنید

بهتر است از نصب واحدهای کولرگازی در فضای باز در نزدیکی سطوح بازتابنده خودداری کنید. اگر یک مانع صوتی نصب نشود، امواج صوتی از سطوح منعکس می‌شوند و فراتر از حد انتظار حرکت می‌کنند. از نصب یونیت های بیرونی در نزدیکی دیوارها و پیشروها خودداری کنید. یونیت خارجی باید نزدیک سطوحی قرار گیرد که صداهایی مانند چوب و کف را جذب می کنند.

سد صوتی

هنگامی که یک دستگاه کولرگازی نصب می شود، واحد خارجی ممکن است صدای بلندی منتشر کند. سیستم های اسپلیت، یونیت های دیواری و کولرهای تبخیری همگی دارای کندانسور خارجی و واحد موتور هستند. برای اطمینان از اینکه سر و صدا برای همسایه‌ها آزاردهنده نمی‌شود، معمولاً یک مانع صوتی در اطراف یونیت خارجی AC نصب شده است. در حالی که این همیشه رایج نیست، دستورالعمل‌های بهترین عملکرد مشخص می‌کنند که نرده‌ها، موانع حذف‌کننده صدا و محفظه‌ها می‌توانند به محافظت از نویز تا حد قابل قبولی کمک کنند. بهترین کار این است که یک سازنده واجد شرایط که دارای تخصص آکوستیک است درگیر شوید تا مطمئن شوید که طراحی مانع به طور موثر کار می کند.

صداهای کولرگازی که هرگز نباید نادیده بگیرید

در زیر چند نمونه از صدای کولرگازی آورده شده است که هرگز نباید نادیده بگیرید.

صدای جیغ دادن

صداهای جیغ ناشی از فشارهای داخلی زیاد است. سیستم های AC مدرن سنسوری دارند که سطح فشار را اندازه گیری می کند. اگر سطح از حد تحمل بیشتر شود، دستگاه خاموش می شود. اگر این اتفاق اغلب رخ می دهد، یک تکنسین را برای ارزیابی واحد بکار ببرید. در برخی شرایط ممکن است قطعات نیاز به تعویض یا نصب واحد جدید داشته باشند.

خش خش

اگر سیستم خنک کننده شما به طور موثر کار نمی کند و می توانید صدای خش خش را بشنوید، این معمولاً به نشت مبرد مربوط می شود. مبرد توسط تکنسین های مجرب اداره می شود و باید توسط یک متخصص بررسی شود. دستگاه را خاموش کنید و مطمئن شوید که با متخصصی تماس گرفته اید که دستگاه را بازرسی می کند، قطعات را تعویض می کند و دستگاه را دوباره گاز می گیرد.

وزوز

این صدا معمولاً با خطاهای الکتریکی همراه است. مشکلات برق می تواند خطرناک باشد و نباید آنها را نادیده گرفت. کل سیستم با برق کار می کند، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه را خاموش کرده و برق را جدا کنید. یک تکنسین مجاز را استخدام کنید تا یک بازرسی کامل انجام دهد تا مشکل بدون تاخیر بیشتر برطرف شود.

جغجغه کردن

این یک صدای غیر معمول نیست. صدای جغجغه به سادگی به این معنی است که یک قسمت شل مانند باله، صفحه پوشش، پیچ یا سایر اجزای قابل تنظیم وجود دارد. اگر در مورد چگونگی رفع مشکل مطمئن نیستید، با متخصصی تماس بگیرید که می تواند مشکل را تشخیص دهد، علت اصلی را شناسایی کند و با دانش و ابزار مناسب، بدون ابطال گارانتی واحد AC، به طور موثر مشکل را برطرف کند.

کلیک کردن

صدای کلیک ثابت نشان دهنده یک خطای الکتریکی یا مکانیکی است. ممکن است سیم‌کشی واحد AC آسیب الکتریکی داشته باشد یا واحد کندانسور خارجی به درستی کار نکند. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه، واحد AC را خاموش کرده و برق را جدا کنید تا از هرگونه تداخل الکتریکی ناشی از آن جلوگیری شود.

ضربه زدن

اگر این صدا را شنیدید، استفاده از واحد AC را متوقف کنید. از یک متخصص برای بازرسی کامل واحد استفاده کنید تا بتوان قطعات را تعمیر کرد. اگر میل لنگ شل شده است، تیغه آسیب دیده یا قطعاتی از هم جدا شده اند، مهم است که اطمینان حاصل کنید که به استفاده از سیستم ادامه نمی دهید زیرا عملیات بیشتر می تواند به دستگاه آسیب برساند.

صدا زدن

وقتی این صدا را می شنوید به این معنی است که قطعات شل شده است. اگر فن بیرونی به درستی نچرخد و به قسمت های دیگر دست بزند یا به آن ضربه بزند، مشکل جدی خواهد بود. اگر چنین است، استفاده از دستگاه را متوقف کرده و با یک متخصص تماس بگیرید. از انجام تعمیرات DIY در سیستم AC خودداری کنید و با یک تکنسین دارای مجوز که می داند چه کاری باید انجام دهد و ابزار مناسبی دارد، تماس بگیرید.

زمزمه

صدای زمزمه خفیف طبیعی است. با این حال، اگر صدای زمزمه بلندتر شود، به صدای دیگری تغییر کند یا یکنواخت نباشد، ممکن است نشانه کثیف بودن واحد AC یا شل بودن قطعات باشد. یک بازرسی سریع می تواند به شما در شناسایی پیچ ها یا قطعات شل یا فیلتر مسدود شده کمک کند. اگر برای انجام این کارها به کمک نیاز دارید، با یک متخصص تماس بگیرید تا از نقض شرایط گارانتی خود جلوگیری کنید.

سوت زدن

صدای سوت نشانه خوبی نیست. این ممکن است نشان دهنده نشت مبرد باشد. مبرد یک گاز سمی است که باید توسط یک متخصص کنترل شود. یک متخصص کولرگازی خطوط را بررسی می کند و از سالم بودن تمام قطعات اطمینان حاصل می کند. اگر نشتی مبرد وجود داشته باشد، ممکن است تکنسین نیاز به تعویض قطعات و گازگیری مجدد واحد داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که در سطح بهینه خود کار می کند.

غرغر کردن

صدای غرغر یا حباب خوشایند نیست. هنگامی که کولرگازی کار می کند، کندانسور گرمای هوای بیرون را با مبرد فشرده می کند تا نسیم خنکی ایجاد کند. در طی این فرآیند تبدیل، رطوبت ایجاد می شود که از طریق یک لوله تخلیه می شود. اگر خط تخلیه مسدود یا ترک خورده باشد، صدای غرغر می شنوید.

برای دریافت خدمات تعمیر کولرگازی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

بررسی های رایج برای رفع نویز AC

از آنجایی که می دانید از چه نوع صداهایی باید اجتناب کنید، بیایید نگاهی به بررسی های رایج برای رفع نویزها در کولر گازی بیاندازیم.

فن پر سر و صدا

یک فن پر سر و صدا به دلیل قرار گرفتن زباله ها بر روی پره های فن یا شفت، یک تیغه فن ناایمن که شل شده است یا زباله در چرخش تیغه فن در محفظه آن اختلال ایجاد می کند. علاوه بر این، تیغه‌های آسیب‌دیده، تیغه‌هایی که به دلیل نگهداری ضعیف خراب شده‌اند یا تیغه‌هایی که از نوع مناسب نیستند، می‌توانند باعث ایجاد صدا در حین کار شوند. با تمیز کردن تیغه یا تعویض تیغه با قسمت سمت راست می توان این مشکل را به راحتی حل کرد.

روغن کاری

کولرگازی دارای موتوری است که در زمان فعال بودن به طور مداوم کار می کند. این موتور به مرور زمان نیاز به نگهداری و روغن کاری دارد. ما به یک تکنسین ماهر توصیه می کنیم که برای به حداقل رساندن صداهای زمزمه کردن و ساییدن موتور، روان کننده را روی موتور بمالند. تکنسین از نوع روغن مناسبی استفاده می کند که ویسکوزیته ایده آل برای موتورها دارد. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد موتور و/یا قطعات جانبی متصل به موتور را تعویض کنید.

پیچ های شل

در حین کار، یک دستگاه کولرگازی به لرزه در می آید. این باعث می شود که قطعات به خصوص پیچ ها به مرور زمان شل شوند. در طول بررسی سالانه وضعیت و عملکرد دستگاه مهم است که تمام پیچ ها به درستی با مقدار گشتاور مناسب بررسی و سفت شوند. یک تکنسین متخصص باید استخدام شود که ابزار و دانش مناسبی برای انجام کارها به طور موثر داشته باشد.

باله های کویل

گرفتگی پره های کویل می تواند باعث ایجاد صدا در واحد کولر شود. اگر کویل نیاز به تمیز کردن دارد، از جاروبرقی با تنظیم مکش کم استفاده کنید و با قطع برق کولر، پره های کویل را تمیز کنید. روش دیگر، یک مسواک کوچک قدیمی یا مسواک نیز این کار را انجام می دهد. اطمینان حاصل کنید که کثیفی، گرد و غبار و سایر زباله ها پاک شده اند. از پارچه با آب استفاده نکنید. شما همچنین باید هر باله خم شده را صاف کنید، با این حال توصیه می کنیم این کار را به یک متخصص بسپارید.

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *