علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ال جی

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ال جی

فهرست مطالب

اگر ماشین لباسشویی شما در حین استفاده بوی لاستیک سوخته از آن متصاعد می شود، ممکن است دلیلی برای هشدار وجود داشته باشد. در حالی که این پدیده کاملاً غیر معمول نیست، گاهی اوقات می تواند به یک موضوع بزرگتر مرتبط شود. در این مقاله، اگر ماشین لباسشویی شما بوی لاستیک سوخته باشد، چه کاری باید انجام دهید.

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ال جی

هنگامی که ماشین لباسشویی در وضعیت خوبی قرار دارد، تنها بویی که باید از آن به مشام برسد، بوی خوب مواد شوینده شماست. با این حال، لباسشویی که بوی سوختن لاستیک می دهد، نشانه ای است که دستگاه با مشکل جدی مواجه است.

بوی سوختگی از لباسشویی ال جی

یک دلیل رایج برای بوی واشر مانند سوختن لاستیک این است که پمپ تخلیه بیش از حد گرم می شود یا طبل با واشر درب روی چرخش بالا تماس می گیرد. فراتر از آن، دلایل دقیق بوییدن بوی لاستیک سوختن در ماشین لباسشویی بین ماشین های بارگیری از بالا و درب از جلو متفاوت است. ماشین‌های بارگیری از بالا ممکن است دچار گرمای بیش از حد موتور محرک، کوپلینگ موتور فرسوده یا شل شدن تسمه موتور باشند. واشرهای بارگیری از جلو ممکن است واشر درب بیش از حد گرم شوند یا بلبرینگ درام خراب شده باشند.

در این مقاله،  دلایلی را بررسی خواهیم کرد که چرا ماشین لباسشویی شما بوی سوختن لاستیک می‌دهد.

دلایلی که ماشین لباسشویی بوی سوختن لاستیک می دهد چیست؟

دلایل دقیق بوی واشر مانند سوختن لاستیک به نوع واشر آن بستگی دارد. در اینجا، ما به دلایل مختلف ماشین‌های لباسشویی با بار جلو و بالا نگاه می‌کنیم.

برای ماشین های لباسشویی با بار بالا «لباسشویی سطلی»

نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان

تسمه موتور شل یا گیر کرده

موتور داخل واشر همیشه مستقیماً به درام متصل نیست. در عوض این دو قسمت توسط یک تسمه موتور به هم متصل می شوند. هنگامی که چرخه شستشو را شروع می کنید، موتور روشن می شود و تسمه را می چرخاند. انرژی از طریق کمربند منتقل می شود که سپس درام را می چرخاند و لباس ها را داخل آن می چرخاند.

چگونه خراب می شود؟

یک تسمه موتور باید همیشه کاملاً تراز شده و در سطح کشش صحیح نگه داشته شود تا اطمینان حاصل شود که درست کار می کند. به همین دلیل است که تسمه از طریق سیستمی متشکل از قرقره ها و کشنده ها حرکت می کند. تسمه موتور ماشین لباسشویی که به درستی نصب نشده است ممکن است شل شود یا گیر کند. این اتفاق می افتد حتی زمانی که موتور به تلاش برای چرخاندن تسمه ادامه می دهد و در نتیجه بوی سوختن لاستیک به مشام می رسد.

نحوه رفع:

برای رفع این مشکل، تسمه موتور باید برداشته شود و دوباره به درستی نصب شود. این به شما این امکان را می دهد که اطمینان حاصل کنید که کمربند کاملاً تراز است. با این حال، اگر تسمه فرسوده یا آسیب دیده باشد، باید به طور کامل آن را تعویض کنید

گرمای بیش از حد پمپ تخلیه

همانطور که از نام آن پیداست، هدف پمپ تخلیه کمک به حذف تمام آب از واشر از طریق لوله تخلیه است. به طور معمول، این پمپ در سمت عقب واشر، نزدیکتر به زمین قرار دارد. محل لوله تخلیه نشانگر واضحی است از جایی که می توانید پمپ را در هر مدل واشر خاصی پیدا کنید.

چگونه خراب می شود؟

تخلیه آب از ماشین لباسشویی یک کار ساده است. با این حال، چندین مشکل ممکن است فرآیند را پیچیده کند و پمپ تخلیه را بیش از حد سخت کند. به عنوان مثال، ممکن است گرفتگی وجود داشته باشد که مانع از تخلیه تمام آب دستگاه توسط پمپ شود. علاوه بر این، یک شیر ورودی آب معیوب می تواند به طور مداوم آب را وارد دستگاه کند، حتی زمانی که پمپ تخلیه تلاش می کند همه آن را تخلیه کند. هنگامی که هر یک از این مشکلات رخ می دهد، پمپ تخلیه تا زمانی که بیش از حد گرم شود به کار خود ادامه می دهد. همانطور که این اتفاق می افتد، پمپ شروع به بوی لاستیک سوزان می کند.

نحوه رفع:

در این حالت، گرمای بیش از حد پمپ تخلیه علامت است و نه علت اصلی. شناسایی علت اصلی به شما نیاز دارد که دریچه ورودی آب را عیب یابی کنید و هرگونه گرفتگی که مانع از تخلیه کامل آب داخل واشر می شود را بررسی کنید.

کوپلینگ موتور محرک فرسوده

برخی از ماشین های لباسشویی به جای موتوری که به تسمه متکی است (توضیح داده شده در بالا) از موتور مستقیم درایو استفاده می کنند. این کوپلینگ موتور از لاستیک ساخته شده و به عنوان نقطه اتصال بین موتور واشر و گیربکس عمل می کند. لاستیک کوپلینگ موتور، گشتاور تولید شده توسط موتور را جذب می کند که با چنگال های محرک خود به کوپلینگ متصل می شود.

چگونه خراب می شود؟

پس از مدت طولانی استفاده، کوپلینگ موتور محرک شروع به فرسودگی می کند. همانطور که این اتفاق می افتد، قطعات لاستیکی در هنگام چرخاندن کوپلینگ، چنگال های درایو را در جای خود نگه نمی دارند. در نتیجه، چنگال های درایو می لغزند و باعث اصطکاک بیش از حد روی کوپلینگ موتور محرک می شود که منجر به بوی لاستیک سوزاندن غیرقابل انکار می شود.

نحوه رفع:

با توجه به اینکه کوپلینگ موتور محرک قبلا فرسوده شده است، به سادگی نیاز به تعویض دارد. این فرآیند شامل حذف موتور محرک برای دسترسی به کوپلینگ موتور است.

داغ شدن بیش از حد موتور درایو

موتور محرک وظیفه چرخاندن درام واشر را بر عهده دارد. نیرو تولید می کند که سپس به دو طریق به چرخش درام منتقل می شود: با تسمه موتوری که موتور و درام را به هم متصل می کند یا مستقیماً از طریق یک جفت موتور (در واشرهای درایو مستقیم). موتورهای محرک در ماشین‌های لباسشویی مدرن می‌توانند جهت هم زدن لباس‌های داخل را تغییر دهند.

چگونه خراب می شود؟

هنگامی که ماشین لباسشویی دائماً بیش از حد بار می شود، موتور محرک بیش از حد گرم می شود. هنگامی که اقلام بیش از حد در درام وجود دارد، موتور محرک مجبور می شود تا جایی که ممکن است قدرت بیشتری را اعمال کند تا درام را تا پایان چرخه شستشو بچرخاند.همانطور که موتور محرک به همین کار ادامه می دهد، بیش از حد گرم می شود و بویی شبیه بوی سوختن لاستیک منتشر می کند. احتمال دوم این است که موتور معیوب است و قدرت زیادی مصرف می کند. همچنین باعث گرم شدن بیش از حد آن می شود.

نحوه رفع:

با فرض اینکه موتور درایو هنوز در وضعیت خوبی کار می کند، باید بارهایی را که وارد واشر می کنید، سبک کنید. برای درک حداکثر باری که ماشین لباسشویی شما می تواند تحمل کند، حتما به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. اگر موتور معیوب یا فرسوده باشد، باید به طور کامل تعویض شود.

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

برای ماشین های لباسشویی بار جلو «لباسشویی درب از جلو»

چکمه درب (واشر) لمس طبل هنگام چرخش

چکمه درب یک واشر لاستیکی است که دور قسمت درب ماشین لباسشویی می پیچد. هدف آن جلوگیری از پاشش آب به بیرون از ماشین لباسشویی در حالی است که درام پشت در بسته می چرخد.

چگونه خراب می شود؟

حتی زمانی که درام با سرعت بالا می چرخد، به لطف یاتاقان های درام در جای خود ثابت نگه داشته می شود. با این حال، هنگامی که آن یاتاقان ها از کار بیفتند، درام پایداری خود را از دست می دهد و هر زمان که بچرخد، بیش از حد می چرخد. همانطور که اتفاق می افتد، اصطکاک زیادی بین درام و واشر لاستیکی درب وجود خواهد داشت. این اصطکاک منجر به بوی سوختن لاستیک می شود.

نحوه رفع:

در اینجا، واشر درب علامت است، نه علت اصلی. برای حل آن، باید بلبرینگ های درام فرسوده را تعویض کنید. اگر واشر درب آسیب دیده است، پس از آن نیز باید آن را تعویض کنید.

گرمای بیش از حد پمپ تخلیه

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، نقش پمپ تخلیه کمک به حذف تمام آب داخل واشر و فشار دادن آن از طریق شلنگ تخلیه است.

چگونه خراب می شود؟

هنگامی که پمپ تخلیه روشن می شود، تنها زمانی که تمام آب تخلیه شود، خاموش می شود. اگر گرفتگی وجود داشته باشد یا دریچه ورودی معیوب به آب وارد شود، پمپ هرگز از کار نخواهد افتاد. این امر منجر به گرم شدن بیش از حد آن و بویی شبیه لاستیک سوخته می شود.

نحوه رفع:

راه حل در اینجا بستگی به این دارد که چه چیزی باعث می شود پمپ تخلیه به طور مداوم کار کند. فرآیند عیب یابی باید با شیر ورودی آب شروع شود و سپس برای یافتن هرگونه گرفتگی احتمالی. اگر خود پمپ تخلیه معیوب باشد، باید تعویض شود.

شیلنگ آب جدید

هر زمان که یک شلنگ آب جدید را به ماشین لباسشویی خود وصل می کنید، ممکن است بوی لاستیک سوخته را حس کنید که از ماشین می آید. این بوی احتمالاً از شیلنگ های جدیدی می آید که به تازگی از بسته بندی آن خارج شده اند.

به دلایل ایمنی، عیب‌یابی بو و اطمینان از اینکه از شیلنگ آب جدید می‌آید و نه قسمت دیگری از ماشین لباسشویی، بسیار مهم است.

نحوه عیب یابی:

برای تعیین اینکه آیا بو از شلنگ آب جدید می آید یا نه:

  • ماشین لباسشویی را طوری تنظیم کنید که با آب داغ پر شود.
  • قبل از شروع چرخه شستشو و چرخاندن درام، لباسشویی را فورا متوقف کنید.

اگر فقط در زمانی که ماشین لباسشویی در حال پر شدن از آب داغ است متوجه بو می شوید، آن چیزی که استشمام می کنید از شیلنگ های جدید می آید. از آنجایی که چرخه شستشو شروع نشده است، به این معنی است که موتور و پمپ کار نمی کنند و بنابراین منبع بو نیستند. با این حال، اگر بوی سوختن لاستیک تنها زمانی که دستگاه شروع به کار می کند قابل توجه است، علت آن گرم شدن بیش از حد موتور یا پمپ است.

یاتاقان های درام فرسوده و داغ شده

درام ماشین لباسشویی با سرعت بسیار بالایی می چرخد. این درام ها روی حلقه های فلزی به نام بلبرینگ درام می چرخند و همه چیز را ثابت نگه می دارند و به نرمی حرکت می کنند، حتی در سرعت های بالاتر.

چگونه خراب می شود؟

با گذشت زمان، بلبرینگ های درام فرسوده می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، حلقه های فلزی به آرامی نمی چرخند. همانطور که موتور به تلاش برای چرخاندن درام ادامه می دهد، اصطکاک بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد یاتاقان های درام و ایجاد بوی سوزش می شود.

نحوه رفع:

برای رفع این مشکل، باید بلبرینگ درام را تعویض کنید. برداشتن بلبرینگ درام آسان است، اگرچه دسترسی به آنها می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. برای پیدا کردن بلبرینگ های درام فرسوده باید واشر را جدا کنید.

بیشتر بخوانید:

تعمیر یخچال اصفهان

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

مرکز نمایندگی نصب کولرگازی و اسپیلیت در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

تعمیر پکیج بوتان

 

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *