علت صدای ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کردن

علت صدای لباسشویی ال جی هنگام خشک کردن

فهرست مطالب

هنگام روشن کردن ماشین لباسشویی، ممکن است چندین صدا بشنوید: ارتعاشات شدید درام، صدای هجوم آب و صدای غرغر در هنگام تخلیه. بیشتر این صداها برای ماشین لباسشویی طبیعی است، اما چند نکته وجود دارد که در صورت شنیدن آنها باید بررسی کنید. برخی از این صداها ممکن است به این معنی باشد که مشکلی در دستگاه شما رخ داده است و باید قبل از اینکه خیلی دیر شود توسط یک متخصص بررسی شود.

چرا ماشین لباسشویی من هنگام چرخش صدا ایجاد می کند؟

آیا صدای ارتعاش، ضربه زدن، کلیک کردن یا چرخیدن را در طول چرخه چرخش می شنوید؟

  • این می تواند دلیل آن باشد
  • بار لباسشویی نامتعادل
  • گرفتگی / مسدود شدن فیلتر تخلیه یا تجمع در داخل وان
  •  تخلیه / شیلنگ تامین خیلی طولانی است.
  • قفسه ها یا کابینت هایی که خیلی نزدیک به ماشین لباسشویی قرار می گیرند.
  • ماشین لباسشویی تراز نشده است.

یک نگاه دقیق تری بیندازیم؟

ماشین لباسشویی با چرخاندن وان، آب را از لباس های شسته شده تمیز می کند. و ماشین‌های لباسشویی درب جلو، لباس‌های شسته شده را از بالای وان می‌ریزند تا لکه‌ها و کثیفی‌ها را به طور مؤثرتری پاک کنند. دستگاه در طول این چرخه های شستشو و چرخش می لرزد اما آنقدر شدید نیست که به عنوان صدا در نظر گرفته شود.

صدای کوبنده از لباسشویی ال جی

اگر بار به طور نابرابر توزیع شود، واشر ممکن است صدای کوبنده ایجاد کند.  ماشین لباسشویی را متوقف کنید و لباس ها را مرتب کنید. اگر لباس‌های شسته‌شده به طور یکنواخت توزیع نشوند، ممکن است ماشین لباسشویی صدای تپش ایجاد کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ماشین لباسشویی را با فشار دادن دکمه [شروع / مکث] متوقف کنید، بار لباسشویی را مرتب کنید و دستگاه را مجددا راه اندازی کنید. توصیه می شود از چرخه [Bedding] برای وسایل حجیم مانند پتو استفاده کنید تا لرزش به حداقل برسد.

نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان

واشر صدای کوبیدن می دهد یا در می لرزد؟

ماشین لباسشویی چندین بار می چرخد و متوقف می شود تا بار متعادل شود و پس از متعادل شدن بار سرعت آن افزایش می یابد. ممکن است در طول این فرآیند لرزش و صدای کوبیدن را بشنوید. هنگامی که پس از متعادل کردن بار شروع به چرخش کند، نویز کاهش می یابد. درب طوری طراحی شده است که در حین کار باز نمی شود تا بتوانید خیالتان راحت باشد. آیا وسایلی را که مخصوص ماشین لباسشویی نیستند گذاشته اید؟ اقلامی که باعث توزیع ناهموار می شوند را خارج کنید. حصیر در، فرش، فرش، تشک لاستیکی، پتوی گرم شده و غیره را برای شستشو قرار ندهید. این موارد می توانند باعث نامتعادل شدن بار شوند و می توانند چرخه چرخش را افزایش دهند زیرا تعادل بار لباسشویی به زمان بیشتری نیاز دارد. دکمه [مکث] را فشار دهید و موارد را خارج کنید.

واشر در چرخه چرخش صدای تق تق می دهد؟

اجسام خارجی را از وان/درام خارج کنید. اجسام خارجی داخل لباسشویی مانند سنجاق مو، سکه و سایر لوازم جانبی را بررسی کرده و خارج کنید. هنگامی که آب تخلیه می شود، واشر قبل از چرخه چرخش صدای چرخش می دهد؟  اجسام خارجی را از فیلتر تخلیه خارج کنید صدای چرخشی که قبل از چرخه چرخش شنیده می شود، صدای پمپ تخلیه است. بنابراین صدای چرخشی که می شنوید طبیعی است، اما اگر صدا خیلی بلند شد، باید فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید. فیلتر پمپ تخلیه را بیرون آورده و اگر گرفتگی یا پوشیده از کثیفی است آن را تمیز کنید.

آیا شیلنگ تخلیه یا شیلنگ تغذیه به عقب ماشین لباسشویی برخورد می کند؟

 ماشین لباسشویی را بیرون بکشید تا فضای کافی ایجاد شود. شیلنگ تخلیه ممکن است به دلیل لرزش به دستگاه برخورد کند. اگر این باعث ایجاد صدا شد، ماشین لباسشویی را بیرون بکشید تا فضای کافی بین دستگاه و دیوار ایجاد شود. واشر به قفسه ها یا کابینت های اطراف آن برخورد می کند؟

 فاصله کافی بین ماشین لباسشویی و اشیاء اطراف آن بگذارید.

اگر ماشین لباسشویی به درستی نصب و تراز شده باشد، چنین مشکلی و صدایی ایجاد نمی شود. با این حال، اگر صدای بلندی شنیدید، بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی در حال حرکت و برخورد با اجسام اطراف است یا خیر. توصیه می شود فاصله کافی در اطراف ماشین لباسشویی ایجاد شود.

واشر اگر تراز نباشد ممکن است صدای کوبیدن یا تق تق ایجاد کند.

 اگر ماشین لباسشویی در حین چرخش تکان می خورد، ماشین لباسشویی را تراز کنید. وان در طول چرخه چرخش با سرعت بسیار بالایی می چرخد. بنابراین مهم است که ماشین لباسشویی تراز شود تا به کاهش صدا و لرزش کمک کند. واشر را به آرامی از گوشه ای به گوشه دیگر تکان دهید تا ببینید که آیا صاف شده است یا خیر. اگر دستگاه تکان می‌خورد، از یک آچار (آچار) برای تنظیم پایه‌های تراز به سمت بالا یا پایین استفاده کنید تا ماشین لباسشویی را تراز کنید و مطمئن شوید که پاها در تماس محکم با زمین هستند.

ماشین‌های لباسشویی درب جلوی LG Direct Drive

ماشین‌های لباسشویی درب جلوی LG Direct Drive به دلیل بهره‌وری انرژی و عملکرد بی‌صدا معروف هستند. آنها از یک موتور درایو مستقیم استفاده می کنند که مستقیماً به درام متصل است و نیازی به سیستم تسمه و قرقره ندارد.این نه تنها آنها را بی صداتر می کند، بلکه امکان شستشوی دقیق و کارآمدتر را نیز فراهم می کند. علاوه بر این، این ماشین‌های لباسشویی اغلب دارای ظرفیت زیادی هستند، که آنها را برای خانواده‌هایی ایده‌آل می‌کند که لباس‌های شسته‌شده زیادی دارند. اگر ماشین لباسشویی درب جلوی ال جی دایرکت درایو شما صدایی شبیه به سنگ زنی ایجاد می کند، ممکن است به دلایل مختلفی باشد. یکی از دلایل احتمالی این است که بار شستشو نامتعادل است، که می تواند باعث چرخش نامنظم درام و ایجاد صداهای آسیاب شود. می‌توانید بار شستشو را دوباره توزیع کنید و چرخه را دوباره شروع کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می‌شود یا خیر. دلیل احتمالی دیگر این است که یاتاقان های درام شستشو فرسوده شده اند. درام شستشو توسط یاتاقان ها پشتیبانی می شود که ممکن است به مرور زمان به دلیل سایش و پارگی معمولی فرسوده شوند. اگر یاتاقان ها فرسوده شده باشند، ممکن است هنگام چرخش درام صداهای ساییدن ایجاد کنند. در این مورد، بلبرینگ ها باید توسط یک متخصص تعویض شوند.

سومین علت احتمالی این است که اشیاء خارجی، مانند سکه یا تکه های کوچک لباس، در درام شستشو به دام افتاده باشند. این اجسام می توانند بین درام و پوشش بیرونی گیر کرده و باعث ایجاد صداهای ساییدن شوند. برای رفع این مشکل، می توانید سعی کنید با یک جفت دستکش، اشیاء را با دقت به داخل درام شستشو بردارید.

مرکز نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان

از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید

اگر خودتان نمی‌توانید مشکل را برطرف کنید، یا اگر صداهای ساییدن همچنان ادامه دارد، بهتر است برای کمک با یک متخصص تماس بگیرید. یک تکنسین آموزش دیده قادر به تشخیص مشکل و ارائه راه حل خواهد بود. به طور کلی، ماشین لباسشویی با بار جلویی که صدای ساییدگی را تجربه می کند را می توان به دو دلیل نسبت داد: اشیاء فلزی خارجی که بین درام و وان گیر کرده اند یا یاتاقان های فرسوده.

هنگام بررسی علل ریشه ای و گزینه های حل بعدی، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  • آیا صدا شبیه صدای ساییدن بلند است یا صدای متوسط؟
  • آیا ماشین لباسشویی قدیمی است ؟

آیا هنگام چرخاندن درام با دست هنگام توقف و خالی بودن واشر صدای خراش فلزی ایجاد می شود؟

در مورد صداهای ساییدن متوسط و در عین حال بالا، ممکن است چیزی مانند کلید، سطل های ایمنی، رشته های سیم سوتین و غیره بین درام و وان لغزنده باشد. در غیر این صورت، می توانید از یک تعمیرکار خبره بخواهید آن را برای شما حذف کند. چرخش خالی درام و صدای سنگ زنی نشان می دهد که موتور مشکلی دارد، شاید یاتاقان فرسوده، قرقره محرک یا کوپلینگ موتور. ه طور کلی مجموعه های بلبرینگ وان روغن کاری می شوند. با گذشت زمان، نفوذ آب باعث می‌شود که بلبرینگ‌ها فلز را روی فلز مالش دهند و به سرعت خود را فرسوده کنند و باعث ایجاد صدای ساییدگی می‌شود که صدای بلند و جیغ می‌زند. چنین مشکلی راهنمایی عیب یابی سریع ندارد. نیاز به یک تعمیرکار خبره برای حضور در منزل شما وجود دارد. در تماس با فروشنده برای رزرو تماس خدمات برای ماشین لباسشویی که هنوز تحت گارانتی است، تردید نکنید.

به کمک بیشتری نیاز دارید؟

اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، لطفاً از طریق ایمیل، چت یا تماس تلفنی با ما تماس بگیرید. شما به راحتی می توانید اطلاعات تماس ما را از وب سایت ما پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

تمیز کردن درام ماشین لباسشویی + Eco drum clean در لباسشویی سامسونگ

نمایندگی نصب کولرگازی و اسپیلیت در اصفهان

تعمیر پکیج لورچ

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *