علت یخ زدن داخل یخچال بکو

فهرست مطالب

اگر تا به حال به تعمیرات یخچال در اصفهان که اصلی ترین وسیله در آشپزخانه میباشد، برخورد کرده اید؛ به خوبی متوجه خواهید شد که که بر طرف نشدن و نیاز به تعمیر یخچال چقدر اذیت کننده می باشد. اگر یخچال معیوب شود شروع به خرابی مواد غذایی داخل یخچال میشود. برای رفع چنین مشکلی باید تعمیر یخچال در اصفهان را مجموعه ی دمای سبز بسپارید.

چند دلیل که چرا یخچال بکوی شما همه چیز را منجمد می کند

این می تواند بسیار نگران کننده باشد که صبح در یخچال خود را باز کنید و ببینید بطری شیری که دیروز در یخچال گذاشته اید اکنون جامد منجمد شده است. اولین فکر شما ممکن است این باشد که تاریخ مصرف شیر تمام شده است، اما وقتی به بطری های نوشابه، سبزیجات، میوه ها و سایر اقلام خود نگاه می کنید، به راحتی می توانید متوجه شوید که آنها نیز منجمد به نظر می رسند. این می تواند نه تنها باعث شود که شما برای خرید مواد غذایی بیشتر خرج کنید، بلکه نشانه ای مطمئن است که مشکلی در یخچال شما وجود ندارد. در اینجا چند دلیل را آورده ایم که چرا دستگاه شما ممکن است همه چیز را منجمد کند.

تعمیر یخچال بکو در اصفهان

شما ترموستات یخچال بکو را خیلی بالا تنظیم کرده اید

ترموستات یخچال شما به راحتی قابل جابجایی است و می تواند به طور تصادفی هنگام بارگیری در مواد غذایی یا جابجایی وسایل از یخچال روشن شود. اگر احساس کردید یخچال به اندازه کافی خنک نیست، ممکن است عمداً ترموستات را روشن کرده باشید. اکثر یخچال ها روی دکمه تنظیم ترموستات علامتی دارند، اما با گذشت زمان این علامت پاک می شود. این بدان معنی است که دیگر راهی برای اندازه گیری دقیق دمای نشانگر وجود ندارد. بنابراین، ممکن است ترموستات را خیلی بالاتر از آنچه در نظر داشتید تنظیم کرده باشید، نه تنها باعث یخ زدن همه چیز شده است، بلکه باعث مصرف انرژی بیشتر و قبوض بیشتر می شود.

واشر بندی یخچال بکو معیوب است

واشر یک آستر برای درب یخچال است که یک مهر و موم برای محفظه ایجاد می کند و از تبادل گرما بین اتاق و داخل یخچال جلوگیری می کند. اگر واشر آسیب دیده باشد و نشت کند، یخچال شما به طور مداوم برای جبران کار می کند و این باعث می شود همه چیز داخل آن شروع به یخ زدن کند. یک راه آسان برای آزمایش اگر واشر بدی دارید وجود دارد. یک تکه کاغذ را در در گیر کنید و سپس سعی کنید بدون باز کردن در آن را بیرون بکشید. اگر کاغذ به راحتی بیرون می لغزد یا در جای خود ثابت نمی ماند، واشر بدی دارید که باید تعویض شود.

کویل های یخچال بکو کثیف هستند

مبدل حرارتی و کویل های کندانسور علاوه بر کویل های اواپراتور در قسمت بیرونی یخچال شما نصب می شوند. این سیم پیچ ها برای اجازه دادن به سیال مبرد برای انجام وظیفه تبادل حرارتی مورد نیاز هستند. هنگامی که این کویل ها در گرد و غبار یا سایر اشکال کثیفی پوشیده می شوند، یخچال را مجبور می کند تا برای حفظ دمای مطلوب، سخت تر و سخت تر کار کند. متأسفانه، گاهی اوقات این امر می تواند منجر به خنک شدن بیش از حد و تأثیرات زمستان در داخل یخچال شما شود. تمیز کردن کویل ها نسبتاً ساده است. دستورالعمل ها را در دفترچه راهنمای مالک خود پیدا خواهید کرد، و برای جلوگیری از مشکلات بعدی، ایده خوبی است که آنها را مرتب تمیز کنید.

 یک ترموستات معیوب دارید

ترموستات ها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت لزوم باعث خنک شدن می شوند. در یخچال، به محض رسیدن به دمای تنظیم شده، باید به طور خودکار از کار بیفتد. این برای حفظ دمای مطلوب و ثابت ضروری است. هنگامی که ترموستات شما دچار نقص می شود، ممکن است خاموش نشود و باعث شود که به طور مداوم کار کند.

مشکلات دمپر یخچال بکو

اگر یخچال فریزربکو دارید، ممکن است با دمپر آشنا باشید. این اساساً مجموعه ای است که برای تنظیم مقدار هوای خنک شده وارد یخچال از فریزر لازم است. اگر دمپر خراب باشد، می تواند هوای اضافی ایجاد کند که به محفظه یخچال جریان می یابد و باعث کاهش تدریجی دما می شود. اگر مشکوک هستید که ممکن است مشکلات دمپر داشته باشید، به تخصص یک متخصص تعمیر لوازم خانگی با تجربه نیاز دارید.

اگر با یخچال بکوی خود مشکل دارید، یک متخصص حرفه ای تعمیر لوازم خانگی بکو می تواند راه حل های موثر و طولانی مدت ارائه دهد. برای کمک به تمام نیازهای تعمیر یخچال بکوی شما، حتماً با یک سرویس حرفه ای تعمیر لوازم خانگی بکو درمجموعه تخصصی تعمیراتی دمای سبز صحبت کنید. تعمیرکاران این مجموعه با تخصص و فناوری های بروز محصولات خانگی بکو آشنایی کامل دارند.

تنظیمات دمای یخچال بکو ممکن است خیلی کم باشد

قبل از انجام هر کاری، تنظیمات دمای یخچال خود را بررسی کنید. صفحه همیشه دقیق ترین روش برای تنظیم دما نیست، بنابراین حتی اگر به نظر می رسد که به اندازه کافی بالا باشد، ممکن است عوامل دیگری برای منجمد کردن غذای شما دخیل باشند. اگر تنظیم دما خیلی پایین باشد، واضح است که می خواهید کمی آن را افزایش دهید. فقط مراقب باشید که آن را خیلی بالا قرار ندهید. (محدوده دمای تنظیم شده ایده آل برای داخل یخچال شما 38 تا 42 درجه فارنهایت است.) آخرین چیزی که می خواهید این است که غذای شما خیلی گرم شود و به پناهگاهی برای باکتری ها و سایر میکروب های فرصت طلب تبدیل شود.

اگر یخچال بکوی شما در حال قدیمی شدن است یا برای شروع خوب نیست، استفاده از یک دماسنج جداگانه ممکن است اطلاعات دقیق تری به شما بدهد. می‌توانید دماسنج‌های آنالوگ ارزان قیمت یا نسخه‌های بی‌سیم دیجیتال شیک‌تری پیدا کنید که به شما امکان می‌دهند حتی بدون باز کردن درب، دما را کنترل کنید.

تعمیر یخچال بکو در اصفهان

مواد غذایی را در جای مناسب خود قرار دهید

یخچال های بکو دمای یکنواختی در داخل ندارند. راهنمای استفاده از دستورالعمل های مربوط به محل قرار دادن گوشت، پنیر، لبنیات و غیره را بررسی کنید. اگر حتی پس از بالا بردن تنظیمات دما، غذای شما همچنان یخ می زند، سعی کنید منطقه ای از یخچال که در آن قرار دارد را مشخص کنید. طبق گفته سازنده های بکو، رایج ترین مناطق مشکل دار قفسه بالایی، پایین یخچال (کشوهای ترد و تابه های گوشت) و قفسه های درب هستند. تا زمانی که به یک منطقه محدود می شود، درمان آن باید بسیار ساده باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که غذاهای حساس به دما را از آن منطقه دور نگه دارید. با این حال، اگر در مجموع حفره یخچال هنوز خیلی سرد است، ممکن است مشکل جدی تری در دست باشد.

غذا را دور از منافذ نگه دارید

هنگامی که منطقه مشکل را تعیین کردید، بررسی کنید که آیا نزدیک دریچه است یا خیر. اکثر یخچال های بکو دارای یک دریچه خنک کننده در بالا یا کنار قفسه بالایی هستند. بیشتر هوای سرد از اینجا می آید، بنابراین دور نگه داشتن غذا از اینجا ممکن است از یخ زدگی جلوگیری کند. (شعاع پنج اینچی باید این کار را انجام دهد.) اگر منطقه مشکل یک قفسه در است، ممکن است بخواهید موقعیت آن را تنظیم کنید. برخی از یخچال های ساید بای ساید (مخصوصاً مدل های قدیمی تر) دارای دریچه ای هستند که هوای سرد را از فریزر به داخل یخچال هدایت می کند. این پریز معمولاً روی دیواری قرار دارد که یخچال و فریزر را از هم جدا می‌کند و احتمالاً هوای سرد یخ‌زده را در همه چیز اطراف خود می‌برد. قفسه ها را تغییر دهید تا از این هوای سرد جلوگیری کنید. اگر مدل فریزر زیرین دارید و متوجه شدید که ناحیه مشکل در اطراف قسمت پایین یخچال است، تقریباً به طور قطع به دلیل خروج هوا از فریزر است. با این حال، ممکن است به دلیل کمبود غذای ساده در یخچال نیز باشد.

تنظیمات فریزر یخچال بکو را بررسی کنید

پس غذایتان را از دریچه ها دور کرده اید اما هنوز یخ می زند؟ ممکن است مشکل همچنان از فریزر باشد. همانطور که گفته شد، عوامل زیادی دخیل هستند، یکی از آنها جهت گیری فریزر دستگاه شما است، و یخچال فریزر پایین ممکن است مشکل ساز باشد. از کلاس علوم به یاد داشته باشید که گرما افزایش می یابد، بنابراین قسمت پایینی یخچال احتمالا سردترین قسمت خواهد بود. یک راه حل این است که تنظیمات دمای فریزر خود را کمی افزایش دهید، اگرچه باید مراقب باشید که آن را خیلی زیاد نکنید. هر چیزی در شمال 0 درجه فارنهایت رشد باکتری ها را تسهیل می کند و فساد غذا را تسریع می کند – بله، حتی در فریزر!

گزینه دیگر این است که مطمئن شوید یخ ساز شما دائما کار نمی کند.

بیشتر بخوانید:

تعمیر یخچال در اصفهان

مرکز نمایندگی تعمیر کولر گازی و اسپیلیت در اصفهان

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در اصفهان

امتیاز دهید post
مشکلت حل نشده؟
تیم دمای سبز در خدمت شماست تا مشکلات تعمیراتی لوازم سرمایشی و گرمایشی شما را حل کند.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *